Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Перше УЗД при вагітності - у скільки тижнів?

31-01-2016, 19:16
1840
0
Перше УЗД при вагітності - у скільки тижнів?
Коли можна робити перше УЗД при вагітності - чи не з перших днів затримки майбутніх матусь турбує це питання. Їм не терпиться переконатися, що з малюком все гаразд, почути стукіт маленького сердечка, і звичайно, дізнатися, коли чекати заповітної зустрічі.
І правда, УЗД на ранніх термінах відповість на багато запитань, допоможе встановити точні терміни і запобігти можливі проблеми. Так давайте розберемося, у скільки тижнів роблять перше УЗД вагітним, і що дане дослідження дозволяє виявити.
Про що розповість УЗД на ранніх термінах?
Не багатьом жінкам вистачає терпіння дочекатися першого планового дослідження, яке проводиться на 12 тижні. З питанням, коли можна робити перше УЗД при вагітності, вони вирушають до гінеколога, і отримавши «зелене світло», поспішають скоріше «познайомитися» з маленьким дивом. Інше питання, у скільки тижнів можна робити перше УЗД при вагітності, щоб воно було інформативним. В цьому випадку краще орієнтуватися на наступні дати:

 • Отже, при підозрах на позаматкову вагітність, лікарі рекомендують пройти обстеження через 3-4 тижні після передбачуваного зачаття. При сприятливому розкладі, до цього терміну на моніторі буде добре видно плодове яйце, яке приліпилося в матці, а якщо пощастить, то вдасться розгледіти і сам ембріончик. До того ж на даному етапі вже можна почути перші скорочення маленького сердечка. Якщо ж плодового яйця в порожнині матки не виявилося, то, швидше за все, спеціаліст зможе побачити його у фаллопієвій трубі. Варто відзначити, що позаматкову вагітність потрібно діагностувати якомога раніше, інакше необоротних наслідків не уникнути.

 • Турбуючись за життя малюка, або маючи в анамнезі завмерлу вагітність, багато матусь наважуються зробити УЗД на 6-8 акушерської тижня. До цього терміну добре видно ручки і ніжки дитини, також зараз вже можна з упевненістю говорити про те, чи стане вагітна щасливою матусею одного або відразу двох малюків. До речі, раніше виявлення многоплодное вагітності дуже важливо, оскільки у жінок, які виношують двійню, в рази збільшується ймовірність виникнення деяких ускладнень. Крім того, на моніторі можна побачити, загальна у малюків плацента або різна, а також в подальшому внести поправки при проходженні тесту на синдром Дауна.

 • Питання, у скільки тижнів роблять перше УЗД, не актуальний для жінок, у яких почалися мажучі кров'яні виділення, службовці першим сигналом про початок викидень. У такому випадку необхідно негайно звернутися за медичною допомогою і пройти ультразвукове обстеження, щоб встановити точні причини того, що відбувається і по можливості запобігти непоправне.

 • Зробити перше УЗД раніше планового варто в тих випадках, коли необхідно встановити точний термін вагітності. Найчастіше з такою проблемою стикаються жінки з нерегулярним менструальним циклом і панянки, які приймали гормональні препарати.

 • Приводом для проходження УЗД до 12 тижня також можуть послужити: аномалії розвитку статевих органів, такий діагноз, як звичне не виношування вагітності, пухлини та інші освіти в матці або яєчниках.


 • Перше планове УЗД
  Звичайно, ніхто не вправі заборонити майбутній мамі пройти обстеження раніше покладеного терміну, але, кажучи про те, у скільки тижнів краще робити перше УЗД, при відсутності особливих показань лікарі рекомендують дочекатися 11-14 тижня.
  Перше УЗД при вагітності - у скільки тижнів?
  Оскільки на даному етапі можна оцінити динаміку розвитку плода, встановити точний гестаційний вік ембріона, а також виявити деякі відхилення та можливі аномалії. Зокрема, в ході УЗД можна виміряти товщину комірцевого простору, яка є маркером такий хромосомної патології, як синдром Дауна.
  Виходячи з вищесказаного, однозначно відповісти на питання, у скільки тижнів роблять перше УЗД, дуже складно. Оскільки кожна вагітність протікає по-різному і ступінь тривожності у кожної матусі різна.
  Читайте також
  УЗД на 7 тижні вагітності
  УЗД на 7 тижні вагітності
  Під час вагітності жінка повинна проходити обов'язкові УЗД-скринінги в певні періоди виношування плоду. Однак іноді виникає необхідність позапланових
  УЗД на 5 тижні вагітності
  УЗД на 5 тижні вагітності
  П'ятий тиждень вагітності для багатьох майбутніх мам і тат стає ключовою, адже багато хто з них довідаються про счастливейшем події в їх житті, -
  Як роблять скринінг під час вагітності?
  Як роблять скринінг під час вагітності?
  Обов'язковими дослідженнями в період виношування є скринінги 1 і 2 триместрів. Що з себе представляють дані обстеження і як їх проводять, -
  Доплер при вагітності
  Доплер при вагітності
  Цей метод був названий на честь К. Доплера, який був його винахідником. УЗД Доплер під час вагітності дозволяє провести дослідження, яке відоме під
  Передчасні пологи: причини та поведінка вагітної
  Передчасні пологи: причини та поведінка вагітної
  Очікування народження дитини - радісна подія в житті жінки, але іноді виникає страх народити раніше покладеного терміну, а «скоріше» не хочеться
  Навіщо робити узд при вагітності?
  Навіщо робити узд при вагітності?
  Виходить так, що жінка, повернувшись після візиту до лікаря-гінеколога та обстеження УЗД, залишається в подиві. Адже вона точно знає, що повинно бути