Таблиця ХГЛ по тижнях вагітності

Таблиця ХГЛ по тижнях вагітності
Як тільки плодове яйце закріпився в матці, хоріон починає продукувати особливий гормон. Він носить назву хоріонічний гонадотропін людини (ХГЛ). Його рівень може дати докторові корисну інформацію про стан вагітної.

Таблиця рівня ХГЛ по тижнях


Перевірити концентрацію гормону можна за допомогою аналізу крові або сечі. Дія тестів на вагітність, які використовуються в домашніх умовах, ґрунтується на визначенні вмісту ХГЛ у сечі.
Аналіз крові дасть більш точний результат. Доктор може призначити таке обстеження в наступних випадках:

  • для ранньої діагностики вагітності;

  • для виявлення патологічних станів, наприклад, при загрозу переривання рівень буде нижче норми;

  • в кінці першого триместру жінки здають аналіз на цей гормон, так як він є своєрідним маркером хромосомних аномалій у плода.


  • Лікар звіряє результат аналізу зі спеціальною таблицею рівня ХГЛ по тижнях вагітності. У різних медичних лабораторіях значення можуть розходитися, але незначно. Кожного тижня гестації відповідає своє значення. Будь-які відхилення в більшу або меншу сторону повинен розглядати доктор, він зможе оцінити ситуацію і зробити певні висновки.
    Таблиця ХГЛ по тижнях вагітності

    Розглянувши таблицю ХГЛ по тижнях можна побачити, що на дуже ранніх термінах зростання гормону найбільш інтенсивний, а вже згодом він стабілізується і наростає повільно. Приблизно в 10 тижнів він досягає свого найбільшого значення і починає поступово зменшуватися. З 16 тижня рівень становить близько 10% від свого найбільшого значення. Пояснюється це тим, що спочатку в організмі відбуваються гормональні зміни, активно росте плід, дитяче місце. Все це викликає зростання ХГЛ. А далі плацента виконує функції щодо забезпечення дитини харчуванням і киснем, гормональні перебудови не так активні, тому значення і знижується.