Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

КТГ плода

31-01-2016, 19:19
1608
0
КТГ плода
КТГ, або кардіотокографія плода – метод дослідження, що дозволяє дати правильну оцінку серцевої діяльності дитини. Також КТГ дає інформацію про скорочення матки і активності самої дитини. Цінність даного методу у тому, що він допомагає виявити патології розвитку плода і своєчасно прийняти необхідні заходи.
Відомі два способи проведення КТГ плода при вагітності – зовнішнє та внутрішнє дослідження.
При зовнішньому КТГ на живіт вагітної жінки встановлюють ультразвуковий датчик, який фіксує ритмічність серцевого ритму і частоту серцевих скорочень. Даний метод широко застосовується під час вагітності, так і, безпосередньо, при пологової діяльності.
Внутрішній, або прямий метод КТГ, вимірює тонус матки і внутрішньоматкове тиск під час пологової діяльності. При цьому використовується тензометричний датчик, який прикріплюється на голівку плоду при пологах.
Результати дослідження виводяться приладом у вигляді графічного зображення на довгій паперовій стрічці. При цьому скорочення матки і руху дитини виводиться у вигляді кривої лінії в нижній частині стрічки.
Коли роблять КТГ плода?
Як правило, не раніше 28 тижнів. Найбільш інформативна кардіотокографія з 32-го тижня. Саме з цього часу дитина вже може бути активним протягом 20-30 хвилин.
Тому в третьому триместрі, при нормальних показниках, вагітна жінка обов'язково проходить КТГ не менше двох разів.
Дослідження проводитися натще або через кілька годин після їжі. Напередодні бажано постаратися добре відпочити. Під час КМДА вагітна жінка сидить або лежить на боці. У середньому, процедура не тривати більш 30-40 хв, а в деяких випадках достатньо 15-20 хв.

Норма результатів КТГ плода


Після проходження дослідження дуже непросто розібратися в отриманих результатах. Що показує КТГ плода?
В результаті дослідження лікар отримує наступні дані: базальний ритм частоти серцевих скорочень або, ЧСС (норма – 110-160 ударів у хвилину у стані спокою та 130-180 – в активній стадії); токограмма або маткова активність; варіабельність ритму (усереднена висота відхилень від ЧСС може становити від 2-20 ударів); акцелерации – прискорення ЧСС (протягом 10 хвилин від двох і більше); децелерації – уповільнення ЧСС (неглибокі або відсутність).
Далі, за методом Фішера, за кожний одержаний результат нараховується до 2-х балів, які потім сумуються.
Якщо у вас від 8-10 балів – немає причин для занепокоєння. Ці показники КТГ плода вважаються нормою.
6-7 балів говорить про наявність певних проблем, які слід негайно виявити. Жінці потрібно додаткове дослідження.
5 і менше балів – це вже серйозна загроза для життя плода. Дитина швидше за все страждає від гіпоксії (кисневе голодування). Можливо знадобиться термінова госпіталізація. А в деяких випадках – передчасні пологи.

Чи шкідливо КТГ для плоду?


Багато майбутні батьки з недовірою ставляться до кардіотокографії. Слід сказати, що подібні побоювання абсолютно марні. Дане дослідження дає багато корисної інформації без шкоди для здоров'я матері або плода.
КТГ плода

І які б ви не отримали результати при першому дослідженні, не варто відразу панікувати. Адже КТГ не є діагнозом. Повноцінну картину стану плода не може дати один метод. Важливо комплексне дослідження – УЗД, доплерометрія і т. д.
І в той же час, значимість даного дослідження незаперечна. КТГ дозволяє отримати дані про стан плода під час вагітності. Також в процесі родової діяльності можна дати своєчасну і правильну оцінку пологів та стану плода.
Читайте також
Доплерометрия для вагітних - показники, норма
Доплерометрия для вагітних - показники, норма
Доплерометрия - сучасний метод дослідження, що дозволяє під час вагітності аналізувати стан кровотоку системи мати-плацента-плід, а також виявляти
Коли і як роблять КТГ при вагітності?
Коли і як роблять КТГ при вагітності?
Кардиотограф автоматично вираховує кількість ударів дитячого сердечка в хвилину, і відображає їх кількість з допомогою графіка. За допомогою КТГ
Єдина артерія пуповини
Єдина артерія пуповини
У більшості випадків єдина артерія пуповини не впливає на перебіг вагітності та пологів та є ізольованим пороком розвитку. Але іноді ця патологія
Біофізичний профіль плода
Біофізичний профіль плода
Цей тест оцінює фізичний стан плода за п'ятьма показниками. Він об'єднує безболісне дослідження для перевірки серцебиття плоду під час рухів з
Доплер при вагітності
Доплер при вагітності
Цей метод був названий на честь К. Доплера, який був його винахідником. УЗД Доплер під час вагітності дозволяє провести дослідження, яке відоме під
КТГ при вагітності: наскільки це необхідно?
КТГ при вагітності: наскільки це необхідно?
Не секрет, що майбутніх мам хвилюють будь-які зміни, пов'язані з їх малюком. Але можна з упевненістю сказати, як почуває себе дитина в материнській