Діагностика вагітності на ранніх термінах

Діагностика вагітності на ранніх термінах
Діагностика вагітності на ранніх термінах викликає труднощі у самих жінок, які підозрюють про своє становище. Вся справа в тому, що з'являються на початку процесу гестації ознаки, можуть бути характерні і для інших станів, а часом і порушень. Давайте докладніше розглянемо весь процес і розповімо про те, як же проводиться рання діагностика вагітності.
Що необхідно робити дівчині, якщо вона підозрює, що вагітна?
В першу чергу необхідно провести експрес-тест. Про це знають практично всі жінки, проте далеко не завжди вони правильно його використовують.
По-перше, ніякого сенсу немає проводити таку перевірку раніше ніж через 12-14 днів з моменту останньої інтимного зв'язку. Саме стільки часу необхідно, щоб у разі виникнення вагітності, концентрація гормону досягла того рівня, який необхідний для діагностики. По-друге, робити тест необхідно виключно в ранкові години.
Якщо ж говорити безпосередньо про те, як проводиться рання діагностика вагітності, ще до виникнення затримки, то, як правило, вона ґрунтується на:

  • скаргах і суб'єктивних відчуттях жінки;

  • результати лікарського огляду (огляд грудних залоз, піхвове дослідження);

  • результати додаткових досліджень ( УЗД, аналіз крові і сечі).


  • Найбільш достовірним з методів діагностики вагітності є УЗД, проведення якого можливе і на ранніх термінах.
    Діагностика вагітності на ранніх термінах
    Так лікарі вже буквально на 5-6 тижні можуть діагностувати даний факт. Крім того, таке дослідження допомагає точно встановити локалізацію плідного яйця і виключити таке ускладнення, як позаматкова вагітність. Якщо ж при проведенні УЗД на терміні 8 тижнів серцевих скорочень не відзначається, лікарі діагностують таке порушення, як завмерла вагітність.
    Також чимале діагностичне значення має й аналіз крові на гормони. Саме з його допомогою можна визначити рівень таких гормонів, як ХГЛ і прогестерон. Перший говорить про наявність вагітності, а концентрація другого вказує на стан процесу гестації.