Вагітність при ГВ

Вагітність при ГВ
Дітки погодки – це, звичайно, чудово. Але, якщо ви не збираєтеся «засиджуватися в декретній відпустці ще на пару років, не забувайте, що вагітність при грудному вигодовуванні (ГВ) навіть без місячних – більш ніж реальність. І немає тут ніяких чудес і випадковостей – все підпорядковано природному біологічному циклу жінки.
Але все ж, коли може настати вагітність після пологів при грудному вигодовуванні, і які її ознаки? –Давайте обговоримо.
Коли можна завагітніти при ГВ?
Як правило, перші два місяці після пологів у жінки йдуть на відновлення та налагодження лактації. Якщо дитина їсть груди на вимогу і вдень і вночі, то найімовірніше перші місячні у мами підуть не раніше ніж через півроку. Але це лише припущення, оскільки здатність до зачаття до кожної жінки повертається в різні терміни. Часто буває, що годує сексуально активна матуся на увазі відсутність менструації вважає, що не може завагітніти. Але така думка помилкова, оскільки яйцеклітина в будь-якому випадку дозріє раніше, ніж підуть перші виділення. Тому ймовірність того, що перша після пологів овуляція стане останньою ще як мінімум на 9 місяців вкрай висока.

Ознаки вагітності при грудному вигодовуванні без місячних


Запідозрити вагітність при грудному вигодовуванні без місячних можна за класичними ознаками, але швидше за все першим на відбулися зміни відреагує маля. Справа в тому, що зміни гормонального фону позначаться на смакових якостях, консистенції і кількості молока. Тому, першою ознакою вагітності після пологів при грудному вигодовуванні і приводом зробити тест можна вважати раптовий відмова дитини від грудей. Також сигналізувати про зачаття може різке зниження кількості молока. Дане явище пов'язане з перерозподілом ресурсів в маминому організмі.
В цілому симптоми вагітності при ГВ мало чим відрізняються від звичайних ознак.
Вагітність при ГВ
Це ранкова нудота, слабкість, нездужання, зміна смакових уподобань, запаморочення і головні болі – всі ці «принади» можуть проявлятися в тій чи іншій мірі. Якщо у жінки вже була менструація після пологів, то повинно насторожити її відсутність у визначений термін. А ось ввести в оману можуть молочні залози. Зокрема, характерна хворобливість грудей і сосків, яка часто сигналізує про цікавому положенні нерідко виникає в результаті неправильного прикладання немовляти до грудей, появи тріщин, лактостазу або прорізування зубів у дитини. Власне тому, відповідаючи на питання: як визначити вагітність при грудному вигодовуванні, лікарі не радять сподіватися на симптоми, а рекомендують зробити тест і пройти УЗД.