Перший тиждень вагітності – ознаки і відчуття

Перший тиждень вагітності – ознаки і відчуття
Кожна жінка, яка з нетерпінням чекає звістки про майбутнє поповнення, дуже уважно прислухається до будь-яких змін з боку свого організму. Багато дівчат цікавляться, чи є які-небудь ознаки вагітності, наприклад, відчуття в животі, на першому тижні.
Незважаючи на те, що деякі майбутні мами стверджують, що відчули деякі симптоми того, що зачаття настав, ще на першому тижні, насправді, це не більше ніж міф. Період очікування дитини починає свій відлік з першого дня останньої менструації, коли яйцеклітина в організмі жінки ще навіть не запліднена, а значить, ніяких ознак вагітності і незвичайних відчуттів у майбутньої мами на першому тижні бути не може.
Нерідко можна почути таку теорію, що в перші дні наступу періоду очікування малюка дівчині сниться риба або маленькі ведмежата. Безумовно, це марновірство, проте, досить часто такий сон є віщим, і через деякий час жінка дійсно дізнається про те, що чекає дитину. Чи є в цьому якийсь сенс, або це звичайне збіг, - кожна дівчина повинна вирішити для себе сама.
В деяких випадках можна говорити про самонавіюванні, коли майбутня мама настільки сильно переконала саму себе і оточуючих в тому, що незабаром у неї з'явиться син або дочка, що починає випробувати всі «принади» токсикозу, зокрема, блювоту і нудоту. У даній статті ми розповімо вам, на який тижня в дійсності з'являються перші ознаки вагітності, і як можна дізнатися про майбутнє поповнення у вашій родині.

Які відчуття можуть бути при вагітності на перших тижнях?


Як правило, більшість дівчат починають підозрювати, що завагітніли, тоді, коли в певний день у них не настає чергова менструація. Незважаючи на те, що затримка місячних далеко не завжди свідчить про запліднення, дуже часто саме вона є першою і єдиною ознакою вагітності. Дізнатися про настання менструальної кровотечі можна не раніше, ніж на 5-6 тижні. Між тим, існують і інші симптоми і відчуття, якими можна запідозрити вагітність за кілька днів до затримки.
Практично відразу після зачаття, тобто на 2-3 тижні періоду очікування малюка, у більшості жінок відбуваються значні зміни гормонального фону, які призводять до набухання, збільшення в розмірах і підвищеної чутливості молочних залоз. Також в деяких випадках майбутні мами відзначають виникнення дискомфортних і больових відчуттів в області грудей.
Досить часто на перших тижнях вагітності дівчата стають неймовірно дратівливими, у них може змінюватися настрій по кілька разів на годину. Як правило, такі симптоми помічають оточуючі та близькі люди майбутньої мами. Крім того, нерідко у вагітної жінки, починаючи з самих ранніх термінів, посилюється нюх і виникає непереносимість певних запахів, порушується або повністю зникає апетит, з'являється слабкість і підвищена стомлюваність. Майбутня мама постійно хоче спати і може виконувати звичну роботу набагато довше, ніж зазвичай.
Перший тиждень вагітності – ознаки і відчуття

Нарешті, на перших тижнях вагітності також можуть виникати неприємні відчуття в животі. У більшості випадків вони являють собою несильний тягнучий біль внизу живота або збоку, в області яєчників. Хвилюватися з цього приводу не варто, оскільки така незначна біль є варіантом фізіологічної норми. Якщо ж подібні відчуття занадто сильно турбують вас і не дозволяють вести звичний спосіб життя, негайно зверніться до лікаря-гінеколога. Можливо, вони свідчать про настання позаматкової вагітності або деяких серйозних захворюваннях жіночої статевої сфери.