ХГЛ при двійні - таблиця

ХГЛ при двійні - таблиця
Хоріонічний гонадотропін (ХГЧ) являє собою гормон, який починає синтезуватися через 10-14 днів після зачаття. Саме його рівень змінюється при проведенні тесту на вагітність. З кожним днем при виношуванні плоду концентрація його підвищується. Даний процес триває буквально до 11 тижнів, а потім концентрація ХГЛ поступово починає знижуватися.
Як змінюється рівень ХГЛ при вагітності двійнятами?
Згідно таблиці, в якій зазначена норма ХГЛ, рівень гормону при двійні набагато вище. Саме цей фактор на ранніх термінах (ще до проведення УЗД) дозволяє припустити про наявність багатоплідної вагітності у жінки.
Якщо подивитися на таблицю, в якій вказано рівень ХГЛ по тижнях при вагітності двійнятами, то можна помітити таку закономірність: концентрація гормону в такому разі приблизно в 2 рази вище тієї, що спостерігається при звичайній, одноплодовій вагітності.
ХГЛ при двійні - таблиця

При цьому необхідно сказати, що вказані в ній дані відносні, оскільки кожна вагітність має свої особливості, тим більше, якщо жінка виношує відразу 2 плоду і більше.
Який рівень ХГЛ спостерігається при вагітності двійнятами після ЕКЗ?
Найчастіше, рівень даного гормону при зачатті методом ЕКО трохи вище, ніж при звичайній вагітності. Обумовлено це тим, що перед проведенням процедури жінка проходить курс гормонотерапії, що необхідно для забезпечення підготовки організму до запліднення.
З вищезазначеного випливає, що зазначені у звичайній таблиці рівні ХГЛ при вагітності двійнятами в результаті ЕКО неактуальні. Тому визначити той факт, що у жінки багатоплідна вагітність, просто порівнявши результати з таблицею, дуже складно.
Як змінюється рівень ХГЛ при двійні?
Як відомо, рівень ХГЛ при вагітності змінюється по тижнях, що також відбувається при виношуванні двійні, і підтверджують дані концентрації гормону в таблиці.
Для того щоб переконатися, що підвищений рівень гормону є наслідком багатоплідної вагітності, лікар призначає кілька аналізів крові через короткі проміжки часу - через 3-4 дні. Отримані дані порівнюють з табличними значеннями.
Таким чином, саме зміна рівня ХГЛ і дозволяє ще на ранньому терміні, задовго до проведення УЗД, лікарям припустити, що жінка скоро стане матір'ю відразу 2 дітей. В цьому і полягає неоціненна роль дослідження крові на гормони.