Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Чому не можна відмовляти вагітним: прикмети і забобони, корисна інформація

Чому не можна відмовляти вагітним: прикмети і забобони, корисна інформація

12-02-2019, 11:31
599
0
З вагітністю та пологами пов'язано безліч народних забобонів і прикмет. Найчастіше вони передаються з покоління в покоління. Більшість з них безглузді. Але в деяких можна знайти логічне зерно. У статті ми розглянемо найбільш поширені забобони.

Чому не можна відмовляти вагітним?

Прикмети ґрунтуються на те, що вагітну жінку не можна ображати. Причина в тому, що дівчина в положенні може дуже засмутиться. Це призведе до стресу і зайвих хвилювань, а іноді і до сліз. Такі переживання не будуть серйозними, але можуть відбитися на розвитку дитини в утробі. Справа в тому, що під час стресу організм вагітної виробляє гормон адреналін. Під час виношування дитини гормональний фон працює нестабільно, тому відмова в чому-небудь для жінки в положенні може стати цілою трагедією. Більш того, він здатний призвести до серйозних нервових розладів і навіть депресії. Якщо потрясіння відбувається на ранніх термінах, то у дитини, можливо, будуть вади. А також існує ризик появи судинної або серцевої недостатності. Нерідко страждає нервова система. У старовину вагітну намагалися оберігати від усього поганого. Раніше говорили про те, що у людини, який образить дівчину в положенні, заведуться воші в волоссі або миші в будинку.
Чому не можна відмовляти вагітним: прикмети і забобони, корисна інформація

Ображати не можна!

У Давній Русі, задовго до появи християнства, обожнювали жінку. Так як вона дарувала життя. Дівчаток змалку виховували з особливим трепетом, турботою і повчаннями. Жіночий пол був максимально захищений від небезпек.

Старенька, яка дала життя дитині, але не мала більше можливості народжувати, залишалася в пошані в своєму роду. Більш того, вона могла приймати рішення в нарадах поряд з чоловіками.
Чому не можна відмовляти вагітним: прикмети і забобони, корисна інформація
Вагітним дівчатам не можна було залишати своє родове поселення, так як вважалося, що в період виношування малюка вони більш схильні до впливу нечистих сил. Ось чому не можна відмовляти вагітній жінці. Прикмети було заборонено порушувати, так як це могло спричинити за собою серйозні наслідки. Більш того, вагітну жінку не можна було ображати ні в якому разі. Інакше людина, що наважився на такий вчинок, був би відразу вигнаний із своєї родової громади. Відповідальність за благополуччя своєї дружини ніс чоловік. Якщо з нею відбувалася біда під час виношування, то чоловікові доводилося відповідати за це перед усім родом своїм і богами.

Заборони та забобони

Чому не можна відмовляти вагітним ? Більшість людей не розуміють, звідки взялися такі забобони. Але, як ми з'ясували раніше, негативний настрій дівчини в положенні може не кращим чином позначитися на дитині. Незважаючи на те, що ми живемо в сучасному світі і жінка вже не цінується так високо, чоловікові все одно необхідно оберігати її під час виношування спільної дитини.

Чому не можна відмовляти вагітним: прикмети і забобони, корисна інформація
А в Стародавній Русі придумали цілий перелік заборон для майбутньої породіллі:
 • Майбутній матусі не можна було сидіти на порозі, так як він вважався межею між двома світами.
 • Під час виношування дитини не можна стригти волосся. Так як їх можуть підібрати «темні» люди і нанести серйозної шкоди всьому родовому племені.
 • Не можна займатися рукоділлям, так як це принесе шкоду не тільки майбутній мамі, але і дитині, який може народитися обмотаним пуповиною.
 • Вважалося, що всі ці прикмети були обґрунтованими і їх недотримання цілком могло завдати шкоди. Надалі ці правила стали забуватися. А сьогодні більшість людей сприймає їх як казки і забобони.

  Чому не можна відмовляти вагітним в їжі?

  Вважається, що якщо дівчину, що виношує дитину, не почастувати їжею, то в старості кривдник буде вмирати у великій нужді. А у самої жінки можуть бути складні пологи. Це пояснюється тим, що організм мами вимагає тих продуктів, які необхідні для повноцінного розвитку малюка. Тому майбутня породілля повинна їсти те, що їй хочеться, щоб малюк народився абсолютно здоровим. Але важливо пам'ятати, що харчування має бути корисним і збалансованим.
  Чому не можна відмовляти вагітним: прикмети і забобони, корисна інформація
  Так що перед тим як відмовити вагітній жінці, необхідно добре подумати над тим, до яких наслідків це може призвести. Якщо відмова в подальшому можна пояснити і виправдати, то від образи, яка дуже гостро сприймається майбутніми матусями, не позбутися.

  Якщо про щось попросила

  Чому не можна відмовляти вагітним у проханні? Прикмети - це не єдине пояснення. Справа в тому, що жінки дуже емоційні, а під час вагітності всі почуття тільки посилюються. Тому, перебуваючи поруч з дівчиною в положенні, дуже важливо контролювати свої слова і дії. Краще всього підібрати максимально м'який підхід до неї. Згідно прикметами, вагітним жінкам не можна відмовляти в проханнях, інакше ви ризикуєте понести за це покарання.
  Чому не можна відмовляти вагітним: прикмети і забобони, корисна інформація
  Якщо ви давно мрієте про дитину, вам необхідно виконати хоча б одне прохання дівчини в положенні. І незабаром ви завагітнієте. Але це станеться тільки в тому випадку, якщо ви мрієте про це всім серцем. Без щирого бажання прикмета може не подіяти.

  Гра з кішками

  Прикмети наших бабусь і прабабусь виділяють вусатих і хвостатих тварин. Вони запевняють: якщо жінка в положенні буде грати з котами, коли малюк виросте, у нього буде дуже багато недоброзичливців.
  Чому не можна відмовляти вагітним: прикмети і забобони, корисна інформація
  На жаль, логічне зерно в цій безглуздій прикметі є. Справа в тому, що кішки переносять серйозне захворювання під назвою токсоплазмоз. Воно протікає без особливих симптомів і його дуже легко сплутати зі звичайною застудою. Якщо у вас є кішка, то здайте її кров на аналізи у ветеринарній клініці на токсоплазму - і тоді біда вас не торкнеться. Але гладити чужих тварин під час вагітності не варто. Побережіть себе і свого малюка. На час виношування плоду жінці необхідно відмовитися від догляду за свійською твариною. Нехай цим займається чоловік або інші члени сім'ї.

  Дівчинка забирає красу у мами

  І така прикмета колись була. На тлі гормональних стрибків можуть відбуватися серйозні зміни у зовнішності як в кращу, так і в гірший бік. Але вони ніяк не пов'язані зі статтю майбутньої дитини. А залежать винятково від загального стану здоров'я матері, її харчування, відпочинку та інших факторів. У дівчат у положенні можуть з'явитися пігментні плями, висипання або лущення. Не варто цього боятися, так як це тимчасове явище, і незабаром пройде.

  Інші прикмети

  Ось ми і розібралися з питанням, чому не можна відмовляти вагітним. Розглянемо прикмети, які сьогодні можна почути досить часто:
 • Дівчині, яка виношує дитину, забороняється ходити на похорони і бувати на кладовищі.
 • Вагітним не можна дивитися на пожежу. Це величезний стрес для організму, тому не варто піддаватися його впливу зайвий раз.
 • Не можна дивитися на будь-який прояв каліцтва, так як це може негативно позначитися на зовнішності малюка.
 • Розглядайте красиві картини та речі. Тоді дитина буде розвиватися правильно і гармонійно.
 • Не лайтеся матом у присутності вагітної. Інакше дитина може народитися з пігментним плямою або некрасивою родимкою.
 • Вагітній не можна витирати руки кухонним рушником, так як майбутній малюк може страждати від підвищеного слиновиділення.
 • Корисна інформація

  Раніше вважалося, що дівчині в положенні не можна фотографуватися, а також позувати для портретів. Причина полягала в тому, що зображення залишається незмінним, а значить, малюк в утробі може перестати розвиватися. В гіршому випадку може навіть загинути. Сучасний досвід і знання спростовують дану інформацію. Більш того, відомі маги запевняють, що надати такий сильний вплив на дитину в утробі неможливо. Раніше Церква негативно ставилася до визначення статі майбутнього малюка до його народження. Однак сучасна медицина геть витіснила це марновірство. Але при цьому натільний хрест не рекомендується знімати яку жінці не тільки під час виношування, але і в пологах.
  Чому не можна відмовляти вагітним: прикмети і забобони, корисна інформація
  У минулому дівчатам, виношує маля, заборонялося їсти яйця з двома жовтками, зрощені ягоди і фрукти. Вважалося, що це може вплинути на народження близнюків. Тоді народження двох діток розцінювалося як додаткові клопоти і проблеми. У сучасному світі батьки радіють появі близнюків або двійнят. Вважалося, що під час вагітності не можна ображати тварин, так як дитина може народитися дуже нервовим. На Сході вірять в те, що якщо дівчина в положенні буде мало спати, то у дитини будуть проблеми зі сном. Крім цього, не можна сваритися зі свекрухою, інакше можна накликати біду на весь жіночий рід у родині. Незважаючи на те що більшість прийме здаються безглуздими, вагітним властиво вірити в них. Як показує досвід, забобони не працюють. Для того, щоб народити здорового малюка, жінці необхідно стежити за своїм здоров'ям, харчуванням і намагатися більше відпочивати.
  Читайте також
  Знижений тиск при вагітності у другому триместрі: причини, медикаментозна т ...
  Знижений тиск при вагітності у другому триместрі: причини, медикаментозна т ...
  Знижений тиск при вагітності у другому триместрі зустрічається досить часто. На це обов'язково потрібно звернути особливу увагу. Дуже важливо
  Чому не можна першу хрестити дівчинку?
  Чому не можна першу хрестити дівчинку?
  Існує безліч повір'їв, пов'язаних з хрещенням дитини. Однією з найбільш поширених прикмет є те, що жінці не можна першою хрестити дівчинку. З чим це
  Можна незаміжній дівчині першу хрестити дівчинку?
  Можна незаміжній дівчині першу хрестити дівчинку?
  Відмовлятися від почесної пропозиції стати хрещеною малюкові негарно і більш того, грішно. Але що робити, якщо дівчина незаміжня, і хрещеною мамою їй
  Народні прикмети про вагітність
  Народні прикмети про вагітність
  Вагітність і нервові зриви йдуть рука об руку і потрібно берегти себе від цього. У всі часи існував незримий кодекс, метою якого було захистити
  Чи можна засмагати вагітним?
  Чи можна засмагати вагітним?
  Враховуючи, що в перші місяці вагітності закладається скелет майбутнього плоду, дуже потрібно, щоб в організмі було достатньо як кальцію, так і
  Чому вагітним не можна шити?
  Чому вагітним не можна шити?
  Вагітність - це особливий стан, час безмірного щастя і очікування дива. Але в цей же період у жінки відбувається зміна емоційного фону, вона стає