Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Навіщо робити узд при вагітності?

16-09-2014, 16:52
2158
0
Навіщо робити узд при вагітності?
Виходить так, що жінка, повернувшись після візиту до лікаря-гінеколога та обстеження УЗД, залишається в подиві. Адже вона точно знає, що повинно бути три тижні вагітності, а доктор і узист в один голос стверджують, що п'ять. Хто має рацію і як розібратися в цій ситуації?
Все дуже просто. Справа в тому, що існують дві точки зору на визначення термінів вагітності. Перша - акушерським мірками, друга - з моменту зачаття.
Лікарі-гінекологи, акушери, узисты - всі користуються акушерських мірками для встановлення терміну вагітності. Відлік вагітності йде від першого дня останніх місячних. За їх розрахунками вагітність триває не 9 а 10 місяців, всього 40 тижнів. (У кожному місяці 28 днів, весь період вагітності становить 280 днів). Хоча вік плоду можна визначити з погрішністю в 1-2 тижні.

Коли жінка не може назвати хоча б приблизні терміни своїх останніх місячних, її відправляють пройти узд при вагітності , яке не тільки визначить термін її вагітності, назве вік плоду, але і визначить час подальшого проходження УЗД. Крім цього узист зможе назвати навіть приблизну дату пологів.
Є конкретний графік проходження узд в Новосибірську для вагітних, якого намагаються дотримуватися доктора всього світу.
Перше обстеження проводиться на терміні вагітності 12-14 тижнів. Це період, коли ембріон за віком досягає 10-12 тижнів. Він вже схожий на маленьку дитинку, у нього практично сформовані всі органи, працюють всі системи. Тому УЗД покаже можливі відхилення від норми або недоліки в розвитку плоду. Навіть стать дитини можна визначити зовнішні статеві ознаки вже сформувалися.
Друге обстеження проходять у період 23-25 тижнів. На цьому терміні вагітності дитина перебуває на п'ятому місяці свого розвитку. Він має все, що є у звичайного малюка. УЗД-обстеження проводиться з метою уточнення деталей розвитку плода, визначення його стану, активності, стану плаценти, перевірки результатів аналізів, а також уточнення статі малюка.
І третє узд-обстеження проводиться безпосередньо перед пологами. Воно визначає готовність жіночого організму до пологів, передлежання плода, стану пуповини, кількість навколоплідних вод, стан плаценти. Також уточнюються терміни початку пологової діяльності.
Можливо ще одне УЗД. Зазвичай його жінка робить з власної ініціативи для уточнення результату тесту на вагітність. Але справа в тому, що апарат УЗД зможе точно визначити наявність ембріона в матці тільки на 5-6 тижні вагітності, коли ембріон досягає розмірів до 2 мм і стає помітним.
Існує упередження, що УЗД може зашкодити плоду. Це помилкова думка. Дана інформація ніким не доведена і не підтверджена науково. Це все домисли. Тому відправлятися на обстеження потрібно з легкою душею і сподіваннями на краще.
Читайте також
УЗД на 7 тижні вагітності
УЗД на 7 тижні вагітності
Під час вагітності жінка повинна проходити обов'язкові УЗД-скринінги в певні періоди виношування плоду. Однак іноді виникає необхідність позапланових
УЗД на 5 тижні вагітності
УЗД на 5 тижні вагітності
П'ятий тиждень вагітності для багатьох майбутніх мам і тат стає ключовою, адже багато хто з них довідаються про счастливейшем події в їх житті, -
Як роблять скринінг під час вагітності?
Як роблять скринінг під час вагітності?
Обов'язковими дослідженнями в період виношування є скринінги 1 і 2 триместрів. Що з себе представляють дані обстеження і як їх проводять, -
Внутрішньоутробний розвиток плода. Відео внутрішньоутробного розвитку
Внутрішньоутробний розвиток плода. Відео внутрішньоутробного розвитку
Сперматозоїд пробуравливает оболонку яйцеклітини і потрапляє в її протоплазму. В цей момент і відбувається зачаття і починається
Доплер при вагітності
Доплер при вагітності
Цей метод був названий на честь К. Доплера, який був його винахідником. УЗД Доплер під час вагітності дозволяє провести дослідження, яке відоме під
Передчасні пологи: причини та поведінка вагітної
Передчасні пологи: причини та поведінка вагітної
Очікування народження дитини - радісна подія в житті жінки, але іноді виникає страх народити раніше покладеного терміну, а «скоріше» не хочеться