Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Аплікація з вати

Аплікація з вати

24-02-2015, 19:17
5638
0
Аплікація з вати
Аплікація - один з найпростіших, але в той же час педагогічно ефективних видів дитячої творчості. Аплікації допомагають розвивати у дитини дрібну моторику, смак, художні здібності, а також урізноманітнити тактильний досвід, у разі, якщо для аплікацій буде використовуватися не тільки папір, але й інші матеріали: тканина, вата, насіння, крупа, пластилін.
Багато батьків вважають, що аплікація - заняття, відповідні для акуратних і кропітких старших дошкільників і тим самим позбавляють себе і своїх малюків радощів раннього розвитку. Так, папір, найпоширеніший матеріал для такої творчості, проникає в життя дитини дуже рано - вже в однорічному віці він здатний рвати папір, м'яти, робити грудки. До 2-3 років накопичується досить солідний досвід взаємодії з цим матеріалом, поняття про його властивості, як наслідок з'являється інтерес до малювання і аплікацій. На цьому етапі діти цілком можуть робити прості роботи - відривати шматочки паперу м'яти їх і приклеювати на заздалегідь заготовлені дорослими малюнки. Освоївши просту техніку, дитяча творчість можна урізноманітнити додаванням інших матеріалів: серветок, пластиліну, шматочків тканини. Оригінальні, цікаві і в той же час прості у виконанні аплікації з вати і ватяних дисків.
Батьки знають, як малюки люблять возитися з ватою: м'яти її в ручках, рвати на шматки, розкидати по квартирі. Цей інтерес можна направити в позитивне русло, показавши малюкові, які незвичайні об'ємні аплікації виходять з ватою. Пропонуємо вашій увазі кілька цікавих ідей для совісного творчості з малюком.

Аплікація «Зайчик» з вати


Матеріали, які нам знадобляться:

 • дрібні шматочки рваною вати, чим їх більше, тим пухнастіше буде зайчик;

 • картон світлого кольору;

 • фігурка зайця, вирізьблена з білого паперу;

 • гуаш, пензлик;

 • клей канцелярський;

 • трохи кольорового паперу для очей.


 • Фігуру зайця наклейте на картон, зверху рівномірно намажте клеєм. По всій поверхні фігури рівномірно розкладіть шматочки вати, акуратно притискаючи їх серветкою. Распушите вату для того, щоб аплікація стала більш об'ємною.
  Аплікація з вати


  Урізноманітніть композицію - викладіть з вати хмари, сонечко, моркву, розфарбуйте їх гуашшю.
  Аплікація з вати

  Виріжте з чорного паперу око або приклейте вже готовий. Гуашшю намалюйте носик. Отриману композицію вставити в рамочку.
  Аплікація з вати


  Аплікація з вати «Баранець»


  Нам знадобиться:

 • аркуш паперу або картону з намальованим або надрукованим баранчиком;

 • шматочки вати;

 • клей (краще олівець).


 • Отже, для початку можна заготовити основу - малюнок, якщо ви сумніваєтеся у своїх художніх здібностях, распечатайт на принтері.
  Аплікація з вати


  Ті місця, які у нашого баранчика будуть пухнастими, промажте клеєм і прикладіть зверху вату. Щоб клей не засыхал, можна мазати поступово, маленькими ділянками.
  Аплікація з вати

  Аплікація з вати


  В результаті у нас виходить ось таке пухнасте диво.
  Аплікація з вати


  Аплікація «Сніговик» з ватяних дисків


  В силу специфіки матеріалу, найбільш поширеною тематикою для аплікацій з вати є зима, сніг і Новий рік. Пропонуємо вашій увазі зимову аплікацію у вигляді сніговика.
  Нам знадобляться:

 • картон синього кольору;

 • кольоровий папір;

 • ватяні диски;

 • сніжинки, вирізані з листівок чи журналів;

 • ножиці;

 • клей

 • .
  З ватяних дисків врезаем гуртки та напівкола різного розміру. Приклеюємо їх до паперу таким чином, щоб вийшов безпосередньо сніговик, а також замети і пластівці снігу.
  Аплікація з вати

  Аплікація з вати


  З кольорового паперу вирізаємо для сніговика очі, ніс, рот, відро, руки і приклеюємо на відповідні місця. Приклеюємо готові сніжинки.
  Аплікація з вати


  Аплікація готова, її можна подарувати в якості новорічної листівки.
  Аплікація з вати
  Читайте також
  Аплікація літак
  Аплікація літак
  Робити аплікації з паперу - не тільки цікаво, але і дуже корисно для розвитку дитини. У нашій статті ми розповімо, як зробити з паперу аплікацію
  Аплікація
  Аплікація "Мімоза"
  Мімоза - квітка, що символізує весну і сонячний настрій. Звичайно, маленькі діти ще не можуть купити їх самостійно, але цілком впораються з виробом,
  Аплікація з ватяних дисків
  Аплікація з ватяних дисків
  Аплікація - дуже захоплюючий вид творчості, причому матеріали для створення дитячих шедеврів можуть бути і незвичайними, наприклад, ватяні диски. З
  Аплікація
  Аплікація "Верба"
  Аплікація - один з найдивовижніших видів творчості. З його допомогою можна створювати картини практично на будь-яку тематику. Запропонуйте дитині
  Аплікація
  Аплікація "Кораблик"
  Всі діти із задоволенням проводять час створення аплікацій. Теми можуть бути вельми різноманітними. Ми пропонуємо вам кілька ідей для створення
  Аплікація «Гусениця»
  Аплікація «Гусениця»
  Зайняти дитину у вільний час дуже просто - запропонуйте йому зайнятися створенням виробів, і він напевно з радістю підхопить ідею. Пропонуємо вам