Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Ліпимо з пластиліну з дітьми

24-02-2015, 19:53
2318
0
Ліпимо з пластиліну з дітьми
Для дітей ліплення із пластиліну - це дуже цікаве заняття. Вона сприяє розвитку дрібної моторики малюка, вироблення понять про кольорі, формі, якості предметів, розкриває творчі боку дитини. Але не варто забувати про те, що для дітей різного віку необхідно підбирати завдання, які відповідають їх можливостям, а так само різні види матеріалів для ліплення. Про це ми і поговоримо.
Для малюків від року до двох пластилін не підходить. Він досить жорсткий, тягучий, а ще не зміцнілі пальчики не зможуть добре його розминати. Тому в цьому віці дітям підійде солоне тісто. Чому саме солоне? Щоб діти не тягли його в рот.
Рецепт тіста: 2 склянки борошна, чашка солі, гаряча вода (в холодильнику можна зберігати потім 2 тижні). Можете додати в нього гуаш, акварель, щоб малюку цікавіше було грати з кольоровим тестом. Чим цікавіше ліпити з тіста? Після ліплення ви можете підсушити готові фігурки в духовці і насолоджуватися отриманим результатом.

Вчимо дітей ліпити з домашнього пластиліну


Діти в 15 - 2 року можуть робити з тестом наступне:

 • відщипувати шматочок;

 • прилеплять;

 • розкочувати ковбаски;

 • розмазувати пальчиком тісто;

 • робити в тесті ямочки;

 • долонькою розгортати шматочки тіста;

 • плющити долонькою тісто.


 • Коли ви навчитеся таким простим речам, сміливо можете приступати до більш складним завданням. Візьміть пластикову тарілку, викладіть в неї тісто товстим шаром, а потім разом з малюком закріплюйте в нього всякі гілочки, палички, шишки. Одним словом - творіть!
  Якщо вашій дитині вже 2-3 роки, сміливо можете переходити на пластилін. Найголовніше - щоб він був без ароматизаторів, інакше не уникнути вам фрази по телефону 03 «моя дитина з'їв пластилін». Але про це пізніше.

  Як навчити дитину ліпити з пластиліну?


  Основні маленькі тренувальні вправи ми вже описали вище. Коли малюк навчиться їх виконувати, переходите до більш складним завданням. Підготуйте спеціальну дощечку, а також різні формочки для ліплення. Розкачайте пластилін і попросіть дитину вирізати їх. Це приносить величезне задоволення.
  Тепер приступайте до мозаїці. Об'ємні великі скульптури ще сложноваты у цьому віці для дітей, а от виліпити різні фігури з пластиліну на папері по контуру - з цим можна впоратися. Це можуть бути цифри, букви, невеликі картинки. Можна пустити в хід різні натуральні матеріали. Малюк буде зміцнювати на пластилінової основі крупи, насіння, кісточки.
  Потім приступайте до рельєфу. Ваші поробки вже буду об'ємніше і цікавіше в очах дитини. Наприклад, скачайте кілька кульок - зліпити сніговика. Зафіксуйте його на картоні або спеціальній дощечці, злегка придавивши пластилін.
  Ближче до 3 років сміливо починайте ліпити скульптури: рослин, нескладних тварин.

  Ліпимо з пластиліну з дітьми постарше


  Коли вашому малюкові виповнюється років 5-6 і більше, ви можете зайнятися спільною творчістю.
  Ліпимо з пластиліну з дітьми
  Ви можете створити справжні шедеври - «ігрові ландшафти». У хід підуть гудзики, нитки, палички, крупи. Це буде величезна ігровий майданчик, над створенням якої ви з дитиною проведете не одну годину. А надалі малюк буде грати зі своїми іграшками в таких імпровізованих майданчиках: будиночки для ляльок, залізницях, маленьких містах.
  Техніка безпеки
  Обов'язково пояснюйте дитині, що не можна брати в рот та їсти тісто або пластилін - це неправильно, шкідливо. Але якщо ви все-таки зіткнулися з тим, що ваша дитина з'їв пластилін або засунув його в ніс, не намагайтеся впоратися з цим самостійно. Негайно викликайте швидку.
  Читайте також
  Як зробити тісто для ліплення?
  Як зробити тісто для ліплення?
  На що тільки не йдуть винахідливі мами, щоб урізноманітнити дозвілля своєї дитини. І тут на допомогу приходить тісто - пластична маса для ліплення,
  Жаба з пластиліну
  Жаба з пластиліну
  Ліплення тварин із пластиліну - одне із самих улюблених занять дітей. Малюки з самого раннього віку вчаться робити спочатку прості фігурки, поступово
  Пластилін своїми руками
  Пластилін своїми руками
  Ліплення з пластиліну - захоплююче заняття для дітей, відмінно тренує дрібну моторику і розвиває мислення. Але мами не завжди впевнені в якості
  Фігурки з пластиліну
  Фігурки з пластиліну
  Пластилін - ідеальний матеріал для маленьких непосид. Дитячій фантазії немає межі, а пластилінова маса в їх маленьких ручках набуває нові образи і
  Як ліпити з пластиліну?
  Як ліпити з пластиліну?
  Ліплення з пластиліну - чудове, захоплююче, і між тим, дуже корисне заняття для дітей всіх віків. Але як навчити дитину ліплення і коли можна почати
  Ліпимо з пластиліну покроково
  Ліпимо з пластиліну покроково
  Пластилін у руках дітей - це завжди незвіданий світ, це яскрава фантазія! І кожен раз дитина відкриває для себе щось нове До того ж, ліплення -