Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Правила гри піонербол

Правила гри піонербол

24-02-2015, 20:42
10631
0
Правила гри піонербол
Коли діти грають у дворі, то найчастіше віддають перевагу командним рухливим іграм . До таких ігор відноситься піонербол - ігровий вид спорту з використанням м'яча, який зародився в тридцятих роках 20 століття в СРСР. Назва гри походить від того, що в неї в дворі грали піонери. Особливою популярністю користується піонербол в школі, коли учні після закінчення уроків починають грати в нього на шкільному подвір'ї. Це не тільки захоплююча і цікава гра, але і спосіб проведення часу учнів, який спрямований на згуртування дитячого колективу .

Опис гри у піонербол


Щоб зрозуміти, як правильно грати у піонербол і які його правила, важливо мати деяке уявлення, що ця гра з себе представляє і який матеріал необхідно підготувати.
Для того щоб зіграти в піонербол необхідно мати на майданчику волейбольну сітку. М'яч для пионербола повинен бути також волейбольний. Завдання гравців - відбивати м'яч руками будь-якими способами через сітку таким чином, щоб він виявився на стороні іншої команди.
Потрібно, щоб майданчик був досить великий. Це дозволить більш вільно пересуватися гравцям під час гри.

Чим піонербол відрізняється від волейболу?


Рухлива гра «піонербол» являє собою двірський варіант гри у волейбол. Тому і правила гри у них в деякій мірі схожі. На відміну від волейболу, де м'яч відбивають, у пионерболе його треба ловити руками.
Також відмінною рисою є кількість м'ячів. У піонербол грати можна як одним м'ячем, так і декількома (зазвичай два). У той час як у волейбол можлива гра лише в один м'яч.

Правила гри в піонербол • Учасники гри діляться на дві команди, чисельність кожної повинна становити від 3 до 8 осіб. Оптимальне число учасників - 14 осіб.

 • Через середину ігрового поля натягується волейбольна сітка або звичайна мотузка.

 • По обидві сторони сітки розташовуються команди. Розстановка гравців в пионерболе може бути заздалегідь промальована капітаном команди на папері. При цьому існують певні зони в пионерболе, схожі з волейбольними: передня та задня лінії, де кожен учасник команди відповідальний за свою зону.

 • Необхідно відбивати м'яч на сторону супротивника. При цьому дану дію можна зробити не більше двох разів.

 • Якщо м'яч торкнувся тіла гравця вище пояса, то зараховується удар.

 • Гравець № 1 кидає м'яч відразу двома або однією руками.

 • Під час подачі м'яч не повинен торкатися сітки, проте під час гри торкання можна.

 • Після виграшу відбувається перехід гравців за годинниковою стрілкою. Гра закінчується в той момент, коли яка-небудь з команд набере 10-15 очок і не має перевагу в два очки.

 • Якщо виграно дві партії поспіль, то команді зараховують перемогу.

 • За допомогою жеребкування команди визначаються з вибором сторони для гри і правом подачі м'яча.

 • Після того, як перша партія закінчена, відбувається зміна сторін командами і подачу м'яча починає команда, яка минулого разу поступилася в подачі згідно жеребкування.

 • Третя партія є вирішальною і якщо команда набрала 8 очок, то також сторони міняються. Проте подачу здійснює той же гравець, що і раніше.
  Правила гри піонербол


 • Слід пам'ятати, що офіційних єдино вірних правил пионербола не існує. Вони можуть бути скориговані учасниками команд за домовленістю. При цьому можна обговорювати наступні питання:

 • буде чи перехід гравців під час гри;

 • яка кількість м'ячів буде в грі;

 • скільки партій буде зіграно;

 • яку кількість очок потрібно набрати команді для присудження перемоги.


 • Піонербол є найпопулярнішою дворової грою, яка знову починає набирати популярність серед сучасних школярів.
  Читайте також
  Естафети для дітей
  Естафети для дітей
  Естафети - відмінний спосіб навчити дітей діяти спільно, долучитися до спорту та здорового способу життя. До того ж вони завжди проходять весело і
  Рухливі ігри з м'ячем
  Рухливі ігри з м'ячем
  Рухливі ігри - гарний і корисний спосіб провести час на вулиці. А, якщо у вас є м'яч, то ігри стають набагато різноманітніше і цікавіше. Наведемо
  Козаки-розбійники - правила гри
  Козаки-розбійники - правила гри
  В які ігри грають сучасні діти? Перше, що приходить на розум - комп'ютерні ігри. А адже існує стільки цікавих і корисних рухливих ігор, у які весело
  Як грати в квадрат?
  Як грати в квадрат?
  Майже в кожному міському дворі можна знайти накреслений крейдою та фарбою квадрат, розділений на 4 частини. Для чого він намальований? Звичайно, що
  Лапта - правила гри
  Лапта - правила гри
  Лапта російська народна гра не втрачає актуальності і донині. Адже для її проведення не потрібно хитрого інвентарю та особливих умов, а проходить
  Ігри на природі для дітей
  Ігри на природі для дітей
  Настала літня пора - пора відпусток та відпочинку на природі. І, якщо дорослі воліють тихе нічогонероблення, лежачи на травичці і смачний шашлик, то