Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Правила гри в хованки

24-02-2015, 20:43
18299
0
Правила гри в хованки
Хованки - одна з найпопулярніших ігор для дітей. Діти різного віку люблять цю гру. У неї грали ще наші бабусі, і будуть грати наші онуки.
Існує повір'я, що ця гра зародилася в Англії. З приходом весни дорослі виходили в поля, луки, ліси і шукали там «сховалися» ознаки весни. Це були квіти або птахи, з'являються тільки навесні. Все що знаходили, приносили в село, як доказ того, що дійсно прийшла весна. Весь процес пошуку і став основою гри в хованки.

Як грати в класичні схованки?


Правила гри в хованки дуже прості. Спочатку гравці збираються разом, обирають того, хто буде водою. Потім всі тікають, крім самого ведучого, і ховаються в різних місцях. Ведучий ж тим часом повинен вважати до певної цифра (від 10 і більше), закривши очі і притиснувшись обличчям до чого-небудь (дерево, стіна тощо), а потім шукати всіх сховалися. Той, кого ведучий знайшов першим, повинен бути водою в наступній грі. Грають в хованки лише на відведеній території, яку встановлюють самі гравці. На сьогоднішній день існує безліч різновидів гри в хованки. Наприклад: «московські хованки», «піжмурки» і т. д.

Як правильно грати в московські хованки?


Московські хованки найбільш знамениті. Правила гри в московські хованки складніше, ніж у звичайні. Тут потрібна не тільки певна територія для гри, але і камінь (цегла), дошка і певну кількість паличок, дорівнює кількості гравців (припустимо у нас їх 12). Спочатку ставиться камінь, на нього кладеться дошка, а на край дошки 12 паличок. Кричачи: «жени», який-небудь гравець стрибає на дошку, ведучий відразу починає збирати розлетілися палички і складати назад на дошку. За цей час гравці розбігаються і ховаються. Зібравши всі палички і поклавши на дошку, вода починає шукати сховалися гравців. Гравці ж повинні знову і непомітно «розбити» палички, тоді гра почнеться спочатку.
Слід зауважити, що дитяча гра в хованки розвиває безліч розумових і фізичних якостей. При цьому в ній діти можуть вважати себе «відкривачами» і «слідопитами». Ще з ранніх років у них проявляється «тяга до відкриттів», тому дітям ця гра дуже подобається.
Правила гри в хованки
Піжмурки грають велику роль у вихованні дитини. У нього формується цілеспрямованість, винахідливість, розвивається логіка і здатність концентрувати увагу на чому-небудь.
Сильно допомагають розвитку дитини від 1 до 3 років хованки з предметами. Дайте дитині його улюблену іграшку, а потім заберіть і сховайте, дитина почне її шукати. Таким чином, ви будете стимулювати швидке формування розумових здібностей дитини. У цю гру можуть грати навіть дорослі, що особливо корисно, т. к. рухлива гра в хованки дозволяє відволіктися повсякденної суєти і зануритися у світ дитинства.
Вам сподобалася грати в хованки? Пропонуємо вам побігати разом з козаками-розбійниками !
Читайте також
Що повинна уміти дитина в 9 місяців?
Що повинна уміти дитина в 9 місяців?
Малюк росте буквально по годинах! На першому році життя це найбільш помітно, адже дитина змінюється на очах, кожен день він розвивається і вчитися
Ігри для дітей 12 років
Ігри для дітей 12 років
У 12 років у більшості дітей починається перехідний вік, а значить їх бажання, потреби, поведінка - все змінюється. Змінюються і гри. Їм вже нецікаві
Ігри для дітей 10 років
Ігри для дітей 10 років
У 10 років дитини вже не так-то просто здивувати і захопити яким-небудь заняттям. У цьому віці дітям необхідні як рухомі, так і інтелектуальні ігри.
Козаки-розбійники - правила гри
Козаки-розбійники - правила гри
В які ігри грають сучасні діти? Перше, що приходить на розум - комп'ютерні ігри. А адже існує стільки цікавих і корисних рухливих ігор, у які весело
Як грати в резиночку?
Як грати в резиночку?
Стрибки через резиночку були однією з найпопулярніших ігор серед дівчаток років 20-30 тому. Віртуозні стрибунки вражали висотою і майстерністю
Чехарда - правила гри
Чехарда - правила гри
Чехарда - весела рухлива гра, незаслужено забута в наші дні. А дітям напевно сподобається проводити час на вулиці, бігай і стрибаючи. Давайте