Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Ігри зі словами

Ігри зі словами

24-02-2015, 20:44
4633
0
Ігри зі словами
Для дітей дошкільного віку гра є основним видом діяльності. В цей же час батьки намагаються навчити свою дитину читанню, але це заняття дуже часто здається малюкам нудним і не цікавим. Щоб легше було навчити малюка читання, а після поповнити її словниковий запас або виправити можливі дефекти мови, існують ігри зі словами. Більш докладно про них ми розповімо далі.

Ігри зі словами для малюків


Довгі слова для гри з дітьми, які тільки знайомляться з буквами і складами, не варто вибирати. Слова, які будуть застосовуватися під час гри повинні бути простими, що складаються з одного або двох складів, наприклад, кіт, миша, рот, лисиця та інше.
Гра «Ланцюжок»
Для цієї розвиваючої гри зі словами знадобляться картки зі складами. Картки можна виготовити самостійно з картону і написати на них потрібні склади. Слова в грі потрібно підбирати так, щоб останній склад першого слова був першим складом другого слова.
Завдання
Дитині пред'являється картка з першим складом, коли він її прочитає, йому дається друга картка, після чого дитина повинна прочитати все слово самостійно. Далі йому пред'являється картка другого складу другого слова, і дитина озвучує його. Таким чином, дитині буде легше навчитися читати.
Для маленьких дітей під час однієї гри досить п'яти слів. В результаті ланцюжок виглядає наступним чином: гора - рама - мама - маша - шарф.
Також для маленьких дітей підходять ігри на складання слів з букв.
Гра «Втрачена буква»
Для гри знадобляться картки або магніти із зображенням букв і картинки із зображенням простих слів, які будуть використовуватись у грі. Наприклад, кіт, кіт, ніс, дуб та інше.
Завдання
Дитині демонструється картинка і під нею мамі необхідно покласти картки з першою і останньою літерами слова. Дитина повинен з голосних літер вибрати ту, яка підходить даному слову.
Ця гра з буквами і словами, сприяє розвитку осмисленого читання у малюків.

Ігри зі словами на папері


Дітям старшого віку, вже вміють добре читати, можна запропонувати складніші ігри. Більший інтерес до ігор діти проявлять в тому випадку, якщо завдання буде носити змагальний характер.
Гра «Складання слів із слова»
Для гри знадобляться аркуші та ручки.
Завдання
Дітям дається однакове довге слово і з нього, за означений період часу, вони повинні скласти якомога більше інших слів. Перемагає той дитина, яка складе більшу кількість слів.
Гра «Плутанина»
Ця гра - ще один варіант розвиваючої гри, для якої знадобляться картки зі словами. Всі букви, складові задумане слово, повинні бути переплутаними.
Завдання
Дитині пропонується відгадати правильне слово. Для того щоб гра була цікавішою, можна влаштувати змагальний характер, заздалегідь приготувавши по однаковому набору заплутаних слів для кожної дитини. Виграє той, хто найшвидше правильно назве слова.

Дитячі рухливі ігри зі словами


Іноді діти бувають непосидючими та іграми зі словами на папері їх зацікавити складно. Для цього можна використовувати рухливі ігри.
Гра «Знайди пару»
Ця гра розрахована на велику кількість дітей.
Для гри необхідні: листи з роздрукованими на них складами різних слів. Листи кріпляться шпильками на грудях хлопців.
Завдання
Ігри зі словами

Дітям необхідно якомога швидше знайти свою пару. Перші три пари, правильно склали слово вважаються переможцями.
Гра «Зарядка»
Гра сприяє розвитку осмисленого читання і вміння запам'ятовувати прочитане.
Для гри знадобляться картки зі словами, що спонукають до дії: вперед, назад, сісти, встати, руки в сторони та інше.
Завдання
Дитині демонструється картка і він повинен відтворити написане на ній дію. Поступово завдання ускладнюється, дитині пред'являється відразу кілька карток, завдання на яких він повинен прочитати, запам'ятати і відтворити після того, як мама прибере картки.
Читайте також
Перші слова дитини
Перші слова дитини
Перше слово малюка - те, чого з нетерпінням чекають всі батьки. Кожна мама і тато потай мріє, що саме його дитина назве першим. Коли відбувається це
Як навчити дитину швидко читати?
Як навчити дитину швидко читати?
Навчання дітей читання - досить тривалий і трудомісткий процес. А, коли дитина вже освоїть основні навички, постає інше питання - про його швидкості.
Склади для дітей
Склади для дітей
Між навчанням дитини буквах і навчанням читання є важливий момент - читання по складах. Не всім дітям він дається легко, так як в маленькому віці ще
Картки Глена Домана
Картки Глена Домана
Багато батьків, займаючись розвиток дитини з ранніх років, чули про методикою Глена Домана. Суть її - у навчанні дитини з допомогою карток з
Розвиток фонематичного слуху в дошкільнят
Розвиток фонематичного слуху в дошкільнят
Вміння правильно сприймати мову і звуки-дуже важлива частина розвитку дитини. Надалі вона впливає на навчання і здатність правильно писати. Розвивати
Як правильно навчити дитину читати?
Як правильно навчити дитину читати?
Класичним прийомом навчання читання завжди було зубрение окремих букв. Сьогодні такий спосіб вважається неефективним. Дитині набагато легше сприймати