Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Театралізована діяльність в дитячому садку

11-09-2015, 09:08
2104
0
Театралізована діяльність в дитячому садку
Дитяче творчість – основа для гармонійного розвитку дитини. Одним з ефективних видів розвитку творчої активності малюків є театралізована діяльність в дитячому садку.
Театральні постановки близькі й зрозумілі дітям, тому що в їх основі лежить гра – основа дитячої сутності. Малюки в дитячому саду беруть участь у театралізованих виставах з великим ентузіазмом.
Крім того, театр сприяє всебічному розвитку дитини, допомагаючи вирішувати багато проблем сучасної педагогіки. Також розвиває інтелект, формує художнє і естетичне сприйняття.

У чому полягає користь від театралізованих занять в дитячому садку?


Завдяки подібним до занять відбувається:

 • розширення знань про довкілля;

 • формування самостійності та творчої активності;

 • збагачення словникового запасу;

 • розвиток пам'яті, образності мислення і фантазії;

 • поліпшення координації рухів, плавності та гнучкості;

 • підвищення виразності мови і дикції;

 • придбання навичок зовнішнього вираження почуттів героїв через міміку, жести та інтонацію;

 • вміння працювати в колективі.


 • Театралізована постановка в дитячому саду сприяють моральному вихованню дошкільників. Адже кожне уявлення ґрунтується на певному літературному творі або казці, яке несе духовно-моральну складову.
  Через емоційне сприйняття, дитина осягає такі важливі поняття, як дружба, чесність, сміливість, зрада, добро, зло і т. д.
  Театралізована казка в дитячому садку допомагає дитині подолати боязкість і сором'язливість. Поступово малюк придбає впевненість у своїх силах, і його самооцінка неухильно зростає.
  Як правило, спочатку педагог знайомить малюків з різновидами театру. Істотно полегшують цю задачу наявність театралізованих куточків в дитячому садку. Вони можуть включати в себе такі види театру: ляльковий, пальчиковий, масок, матрьошок, настільний, театр з пластиліну або іграшок і т. д.
  Для молодших дошкільників або пальчиковий ляльковий театр – видовище. Поступово діти залучаються до театралізовані ігри. Потім ігрові завдання поступово ускладнюються.
  Старші дошкільнята вже можуть брати безпосередню участь у виставах. Перші виступи на сцені перед глядацьким залом – непросте випробування для дитини. Важливо, щоб батьки вірили у свого малюка і всіляко його підтримували і підбадьорювали. І тоді страх і сором'язливість поступово зміниться впевненістю і радістю від гри.
  Театр для дітей – це веселощі і безліч позитивних емоцій. А так як театралізована діяльність нерозривно пов'язана з музикою і танцями – це ще більше посилює дитячі враження і робить гру ще більш привабливою.
  У той же час, театралізована діяльність в дитячому саду може принести чимало клопоту батькам.
  Театралізована діяльність в дитячому садку
  Адже дуже часто юному актору чи актрисі необхідно виготовляти або брати в прокат костюми для гри. Також потрібно постійно допомагати і підтримувати улюблену дарування. Але, незважаючи на всі можливі труднощі, результат перевершить всі ваші очікування.
  Очі дитини буду світитися від щастя, а батьки буду відчувати почуття радості і гордості за підростаюче чадо.
  Театралізована діяльність в дитячих садах навчає дітей бачити красу навколишнього світу. Крім того, дитячий театр викликає інтерес у малюків до своєї культури, театру і літератури. А в ході театралізованої гри, відбувається поступове розкріпачення дитини, яка допомагає розвинути творчу активність і вміння імпровізації.
  Читайте також
  Танці в дитячому саду
  Танці в дитячому саду
  Діти надзвичайно рухливі, активні, а тому заняття танцями - їм завжди по душі. Хореографія є невід'ємною частиною занять в дитячому садку. Докладніше
  Конструювання в дитячому садку
  Конструювання в дитячому садку
  Малюки просто обожнюють займатися чимось творчим! А в дитячому саду передбачена ціла програма, яка включає в себе найрізноманітніші заняття
  Спортивні ігри в дитячому садку
  Спортивні ігри в дитячому садку
  Спортивні ігри в дитячих дошкільних установах займають особливе місце, адже це фізичний розвиток малюків і їх здоров'я. Діти надзвичайно рухливі і
  Театралізовані ігри в дитячому садку
  Театралізовані ігри в дитячому садку
  Ігри в розвитку дитини займають особливе місце. Через гру дитина пізнає світ навколо себе. А творчі ігри розкривають і розвивають талант малюка. До
  Режисерські ігри в дитячому садку
  Режисерські ігри в дитячому садку
  Режисерських ігор в дитячому садку приділяють особливу увагу. Привносячи в гру сюжет із дорослого життя, пережитий досвід, діти тим самим збагачують
  Спортивне свято у дитячому садку
  Спортивне свято у дитячому садку
  Свято для дітей - це завжди щастя, радість і веселощі! Особливо, якщо свято спортивний - тут точно є куди виплеснути свою невичерпну енергію! Читайте