Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Саморобка «Соняшник»: популярні майстер-класи з фото

Саморобка «Соняшник»: популярні майстер-класи з фото

31-10-2016, 10:43
2867
0
Виріб соняшник сподобається і дітлахам, і дорослим, адже цей яскравий сонячний квітка завжди приковує до себе увагу. Для виготовлення подсолнушка ви можете задіяти різні матеріали, починаючи від звичної гофрованого паперу і закінчуючи бляшаними банками – в будь-якому випадку вийде дуже цікава «мастерилка».

Виріб соняшника своїми руками з гофрованого паперуНасамперед необхідно підготувати жовті пелюстки для квітки, матеріалом для них стане гофробумага відповідного кольору. Наріжте гофробумажные смужки розміром 7 на 2 см, що ж стосується кількості, то воно буде залежати від величини вашої вироби. У середньому, знадобиться близько 30 деталей. Кожну смужку складіть навпіл і куточки зріжте. Краю кожної заготовки акуратненько закрутіть, щоб вони загострилися.

Саморобка «Соняшник»: популярні майстер-класи з фото


Аналогічним чином поступите і з зеленій гофробумагой, щоб вийшли заготовки для зеленої основи квітки. Потім приступайте до виготовлення серцевини - від чорного і коричневого гофробумажного рулону відріжте стрічки, ширина їх повинна складати приблизно десяток сантиметрів, а довжина повинна дорівнювати довжині рулону. По всій довжині обох стрічок зробіть надрізи, орудуючи ножицями. Розправте і з'єднайте обидві у вигляді гармошки, щоб середина вийшла пухнастою. Якщо бажаєте, то можете трохи розпушити її рукою.

Серцевину акуратно закріпіть за допомогою дроту, вона повинна вийти пишною, ось чому міцно затягуйте вузлик.

Саморобка «Соняшник»: популярні майстер-класи з фото

Для стебла слід змайструвати ще кілька листів зеленого кольору, для цього наріжте гофробумажные відрізки 4 на 8 см, складіть їх навпіл, з обох сторін округліть, причому з одного боку кут може бути тупим, а з іншого - гострим. Стеблинками для цих листочків послужать дротяні відрізки довжиною 12-15 див. Дріт обвейте папером, для кращої фіксації задійте клей-олівець. Приклейте живці до листочками.

Тепер залишилось лише з'єднати всі складові частини сонячного квіточки. На клей посадіть жовті пелюстки до серцевини, при цьому кожен новий ряд повинен приховувати проміжки наступного. Коли ви закінчите з усіма жовтенькими деталями, то настане через зелених - їх також необхідно підклеїти. Необхідно зробити приблизно 13 таких елементів. Гілочка дерева буде грати роль стебла, її необхідно буде закріпити в центрі, місце з'єднання слід замаскувати за допомогою паперового аркуша 15 на 25 см, край якого слід скрутити. Прикріпіть його до поделочке за допомогою клею, надаючи форму основи.

Гілку-стебло обвейте або смужечкою гофробумаги, або зеленої флористичної стрічкою (намотування зафіксуйте клеєм-олівцем). Тепер залишилося лише прикріпити листочки і можна зазначити, що "мастерилка" готова!

Ви можете також зробити і квіти з пластикових пляшок .

Виріб з паперу соняшник своїми рукамиПодсолнушек буде складатися з двох частин, кожна з яких буде складатися з 8 пелюсточок. Для кожної деталі візьміть квадрат ксероксного паперу і зігніть по діагоналі, потім до лінії згину загніть нижні куточки. Переверніть, а потім гострий куточок загніть до серединки деталі. «Крильця» розігніть.

Саморобка «Соняшник»: популярні майстер-класи з фото


З'єднайте всі готові пелюсточки в коло. Задійте картон для вирізання круглої серединки, приклейте до неї пелюстковий круг. Потім зробіть ще один пелюстковий круг і приєднайте до серединці.

Скрутіть паперову трубочку, яка буде виконувати роль стебла. Зробіть аналогічним складанням листя та приєднайте їх до стебла. До трубочці також приклейте та квіткову голівку. Виріб соняшник з паперу готова!

Виріб соняшник своїми рукамиПогодьтеся, жерстяні баночки можна назвати вельми цікавим матеріалом для творчості, ручаємося, що діткам вони надзвичайно сподобаються.

Саморобка «Соняшник»: популярні майстер-класи з фото


Візьміть 2 баночки з-під зеленого горошку або кави, основу кожної розмітьте на 16 часток (щоб полегшити собі задачу ви можете попередньо накреслити коло на папері, а потім перенести мітки на жерсть). Готові крапочки розмітьте від 16. Від кожної проведіть паралельні лінії на бічній стороні і розріжте за цими мітками банки. Розкрийте, щоб вийшла фігура, що нагадує сонце. Кожній пелюсточці необхідно буде надати потрібну форму. У самому центрі обох банок проробіть отвір, також дірочки потрібно буде виконати по контуру пелюсточок, а також колі однієї банки.

Обшийте пелюсточки жовтими або оранжевими нитками. Після того, як цей етап буде виконаний, необхідно з'єднати їх, пропустивши 16 стібків в центрі кола. Обвейте всі ці стібки, підводячи нитку з голкою під кожні два стібка. Рухайтеся в одному напрямку по колу, задіюючи кольорові нитки, наприклад, бежеві та чорні.
Саморобка «Соняшник»: популярні майстер-класи з фото


Для виготовлення стебла необхідно взяти відрізок дроту потрібної довжини і обмотати його стрічкою для вікон. Пару листочків виріжте з паперу. Проробіть отвори і обробіть зеленими нитками точно так само, як і жерстяні пелюстки. Потім розфарбуйте листочки і стебло в зелений колір.

Отже, тепер можна приступити до складання виробу. Посередині основи для панно розташуйте квіткову голівку, нижче – стебло, до стебла прикріпіть пару листя.


Саморобка «Соняшник»: популярні майстер-класи з фото


Соняшник із солоного тіста – вирібВироби із солоного тіста дуже подобаються діткам, адже за допомогою ліплення можна створювати і фігурки тварин, і рослин. Щоб отримати просте зображення соняшника, необхідно насамперед скачати довгу ковбаску солоного тіста для стеблинки. Рекомендуємо вам заздалегідь пофарбувати порції приготовленої «мукасольки» в потрібні кольори, втім, можна забарвити деталі і потім. Для квіткової серединки необхідно скачати кульку, а потім його розплющити. В отриману деталь гострими краями слід увіткнути смажене соняшникове насіння, тобто у вас вийде одночасно і виріб із насіння соняшника і з солоного тіста, тобто будуть комбінуватися два матеріалу. Середина повинна бути повністю заповнена насінням.

Виріб із тіста соняшник необхідно буде висушити при кімнатній температурі, а якщо ви побажаєте прискорити цей процес, то можна скористатися духовкою.

А тут ви знайдете чудову ідею з ліплення – симпатичне опудало.

Саморобка «Соняшник»: популярні майстер-класи з фото


Вироби з насіння соняшника своїми рукамиСоняшникове насіння – це дуже дешевий природний матеріал, який знайдеться в кожному будинку. З його допомогою можна робити разом з дітками найрізноманітніші «мастерилки».

Вироби з насіння найчастіше комбінуються із різних матеріалів, які можуть мати як природне, так і штучне походження. Так, дуже популярним вважається поєднання насіння з пластиліном, адже в цей пластичний матеріал дуже легко втиснути гострокінцеві насіння, створюючи чудові поробки. Так, найпростішим варіантом буде їжачок, який щетинится насінням-голками. Можна виліпити і чорну курочку – «рукоделку» для більш старших дітей, в якій чорні насіння соняшнику красиво поєднуються зі світлими гарбузовим насінням.

Звичайно ж, не обійтися і без вироби-соняшника, де чорні насіння як раз і будуть грати свою роль. Серединка в таких виробах зазвичай виконується з пластиліну або солоного тіста, щоб в неї зручно було встромляти насіння.

Саморобка «Соняшник»: популярні майстер-класи з фото


Варіант з крупи

Ця творча робота підійде для самих маленьких - навіть у 2 або 3 роки дитина зможе долучитися до творчості. Такий ручна праця дуже благотворно вплине на розвиток дрібної моторики дитини, а це означає, що і розвиток мови отримає відчутний поштовх.

На картоні формату А4 який послужить основою для листівки, необхідно простим олівцем намалювати контури майбутньої аплікації. Для дволітки зображення повинно бути зовсім стилізованим, для дитини старшого віку можна додати безліч дрібних деталей.

Контури вази заповніть клеєм ПВА, потім нехай дитина рівномірно насипле рис на клейовий шар, трохи притискаючи. Зайве потрібно буде скинути в ємність, адже цю крупу можна буде використовувати для інших деталей.

Проклейте серединку квітки, а потім заповніть її гречкою. Для цієї мети також можна взяти і самі соняшникове насіння або ж кісточки винограду. Крупу притисніть на пару десятків секунд до клею, а потім те, що не приклеїлося, слід прибрати в ємність. Аналогічним чином вчините з пелюстками, тільки для їх заповнення візьміть вже пшоно.

Завершальним етапом створення вироби з крупи буде приклеювання стебла і листя, для яких можна взяти кольоровий папір. А можна створити повністю екологічне виріб і замінити такий матеріал висушеними і подрібненими травами і листям.

Зробіть та інші природні вироби з дітьми .

Соняшник-магніт

Жовта серветка віскозна стане вам у нагоді для вирізування квіткових пелюсток. Даний матеріал з успіхом можна замінити фетром.

Саморобка «Соняшник»: популярні майстер-класи з фото


Виміряйте кришку і виріжте картонний кружок, який буде грати роль основи соняшнику-магніту. Потім виріжте гурток з чорної тканини, зауважте, що він на півтора сантиметра повинен бути більше картонного кружечки. Обтягніть тканиною картон, попередньо вклавши всередину невеликий пучок синтепону. На основі пришийте пелюсточки, використовуючи шов вперед голку.

Саморобка «Соняшник»: популярні майстер-класи з фото


Всередину кришки приклейте квіточку, магніті приклейте із зворотного боку. У цій "саморобки" є не тільки декоративну, але і практичне застосування - вона може послужити в якості ігольніци.

Виріб капелюх соняшник

А ось чудовий варіант для свята – костюм сонячного квітки, який підійде як хлопчику, так і дівчинці.

Саморобка «Соняшник»: популярні майстер-класи з фото


Насамперед слід підготувати картонний шаблон для пелюстки розміром 4 на 12 см (розміри шаблону будуть залежати від розміру полів капелюха – головне, щоб пелюсточки перекривали поля). За шаблоном виріжте картонні пелюстки і розфарбуйте їх у жовтий колір.

Крепированную папір різних кольорів наріжте квадратами зі стороною 3 см і зімніть в грудочки. За допомогою клейового пістолета приклейте дані грудочки на верхню частину капелюхи. На свіжому повітрі викрасьте спреєм верхню частину капелюшки і дочекайтеся повного висихання (чекати приблизно 4 години).

По полів капелюха внапуск приклейте картонні пелюсточки – спершу 2 шари зверху, а потім стільки ж шарів знизу.

Ну а тепер залишилося лише запастися золотистим сукнею або костюмом і можна йти на захід, не забувши взяти сонячний настрій.

Саморобка «Соняшник»: популярні майстер-класи з фото


Як бачите, існує дуже багато способів зобразити або змайструвати квіточку, який повертає свою «голову» слідом за сонцем. Вибирайте для себе найцікавіший спосіб і мерщій приступайте до творчості.
Читайте також
Новорічний півень. Робимо своїми руками
Новорічний півень. Робимо своїми руками
Новорічний півень – це відмінна виріб наближається до 2017 року, адже саме ця горда і квітчаста птах буде йому протегувати. Ви без проблем зможете
Квіти з гофрованого паперу
Квіти з гофрованого паперу
Півонії - дуже красиві квіти, але тривалість їх цвітіння невелика, а зрізаними вони радують нас у вазі разом менше. Якщо ви хочете прикрасити будинок