Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Складання модульного орігамі. Кращі зимові ідеї для дітей

Складання модульного орігамі. Кращі зимові ідеї для дітей

31-10-2016, 10:45
2139
0
Заняття, присвячені складання модульного орігамі поєднують в собі одночасно і творчість, адже в процесі створюється цікава дрібничка, а також і конструкторську думку, вміння працювати з інструкціями і схемами. Саме тому, які б, гуманітарні або технічні нахили не були у малюка, йому таке проведення часу сподобається однозначно. Тим більше що збірка з модулів набагато простіше класичної науки, як зробити орігамі з паперу , але нітрохи не менш захоплююча.


Модульне орігамі: схеми складання
Щоб зуміти відтворити будь-яку для модульного орігамі схему зборки , яку вам вдасться знайти, потрібно навчитися правильно складати основний будівельний матеріал таких виробів – кутові модулі. Про їх складання ми неодноразово вже говорили в інших статтях, наприклад, про модульне орігамі «Квітка лотоса ». Якщо в класичній науці кожна фігурка ставала індивідуальної завдяки багаторазовим сложениям папери в різних напрямках, то модульної різновиди всі вони, і квіти, і тварини, і абстракції і навіть пейзажі, збираються за допомогою однакових модулів, які відрізняються один від одного лише за кольором. Приєднують їх один до одного, використовуючи утворюються при складанні разом двох елементів, далі, з ряду в ряд, ця кількість може збільшуватися або, навпаки, зменшуватися. Загалом, аналогії цього заняття можна знайти не лише у збиранні конструктора, але і у в'язанні гачком або спицями.

Темою сьогоднішньої добірки є зима, Новий рік і все, що з ним пов'язано. За допомогою техніки модульного орігамі, покрокові схеми складання якого ви побачите в статті, можна створити ялинкові іграшки, панно або окремі елементи, які використовуються не тільки для дитячої творчості, а й для святкового декорування квартири. А щоб почати з самого простого і доступного для розуміння навіть новачкам, пропонуємо вам зробити панно, на якому зображена новорічна, прикрашена іграшками ялинка.

Складання модульного орігамі. Кращі зимові ідеї для дітей


Це зображення створюється як плетений килимок, тобто воно буде мати однаковий розмір рядів від початку і до кінця, а зображення буде вибудовуватися, завдяки чергуванню квітів, як у панно. Спочатку потрібно скласти перші ряди за допомогою 12 білих модулів, які шикуються довгою стороною на обличчя, тобто до вас, а потім приєднати до них 13 таких же елементів, але короткою стороною на обличчя. Далі коротка і довга сторони також чергуються, але до них будуть додавати кольорові. Так, з третього ряду додаються коричневі, які будуть формувати стовбур, а з дев'ятого ряду – зелені, які і будуть зображати ялинку. Щоб зрозуміти кількість тих чи інших елементів, ви можете порахувати їх кількість на картинках даного прикладу модульного орігамі, фото, схеми складання якого знаходиться вище.
Складання модульного орігамі. Кращі зимові ідеї для дітей


Точно така ж плоска картинка представлена і на наступному майстер-класі, тільки виконувати ми будемо панно з зображенням північного оленя. Більш докладно ви можете про порядовку дізнатися на сайті з докладними майстер-класами, а завдяки наведеним вище фото зможете підрахувати, скільки вам потрібно елементів, якого вони кольору і в якій послідовності їх треба розставляти. Важливо, що в цій роботі картинка (тобто всі кольорові трикутники) викладаються в непарних рядах, тоді як в парних рядах всі вони будуть білими і прикріплятися короткою стороною.


Покрокова складання модульного орігамі
Важливі нюанси покрокового складання модульного орігамі потрібні тоді, коли ми маємо справу з об'ємними фігурами, будь то складні, начебто орігамі-лебедя, як зробити якого ми вже вивчали, так і прості, наче дитячих новорічних улюбленців – Діда Мороза зі Снігуронькою.

Складання модульного орігамі. Кращі зимові ідеї для дітей


Перший приклад показує збірку голови Діда Мороза, яку можна використовувати для декорації плаката, а може і новорічної композиції, наприклад, різдвяного вінка на двері. Щоб після складання всі модулі надійно трималися на своїх місцях (а це цілком можливо в роботах майстрів-початківців), можна в кінці, коли вся фігура буде зібрана, промазати її поверхню клеєм ПВА.

Складання модульного орігамі. Кращі зимові ідеї для дітей

Складання модульного орігамі. Кращі зимові ідеї для дітей

В такому ж дусі виконуються і фігурки Діда Мороза і Снігуроньки, але їх краще робити меншими за розміром, використовуючи маленькі трикутники, щоб зображення можна було і повісити на ялинку (для цього передбачені спеціальні петельки на верхівках), і на лицьову сторону листівки приклеїти. Зверніть увагу на руки в обох фігурок, вони зроблені так, що модулі вставлені один в одного, але не лицьовою стороною, а боком. Це додасть фігуркам потрібний нам об'єм, але не розширить їх, до того ж такі руки будуть виглядати дуже оригінально.

Складання модульного орігамі. Кращі зимові ідеї для дітей


І останній приклад роботи, яку можна зробити з дітками зимовими вечорами, представлений на фотографії вище. Цей сніговик об'ємний і складається з двох частин – тіла з головою та капелюхи, прикрашеної поруч жовтих модулів. Ці дві половини збираються автономно, а потім приєднуються один до одного, закріплюючись за допомогою клею. Додатково за допомогою кольорового паперу наклеюються такі елементи, як очі та ніс, а білосніжна, легка вата, покладена поверх шапки, додасть необхідної для сніговика фактури.