Вироби з живих квітів: робимо своїми руками

Напевно, всіх без винятку жінок захоплюють вироби з живих квітів . Самі по собі ніжні троянди, хризантеми та лілії так прекрасні, а коли вони оформлені в красиву композицію, з їх допомогою зроблена іграшка або домашній декор, то й зовсім така робота стане незабутнім подарунком на будь-яке свято. Сьогодні ми подивимося з вами на вдалі приклади того, що можна зробити з квітів, цікаві варіанти і ідеї, які обов'язково наштовхнуть вас у новому квітковому сезоні на створення подібної краси.


Вироби з живих квітів
Не всякі різновиди хенд-мейду, подібно поробок з живих квітів можуть похвалитися тим, що вони є цілою наукою – флористикою. Це вміння не лише гарно складати букети, комбінуючи рослини за кольором, формою і запахом, але і мистецтво робити фігури, аплікації, декор та інші вироби з квітів . Звичайно, всім тонкощам потрібно вчитися досить тривалий час і їх не впізнати за матеріалами всього однієї статті, але якщо ви не хочете чогось складного, то елементарні варіанти і у вас вийдуть буквально з першого разу.

Вироби з живих квітів: робимо своїми руками


За основу при виконанні вироби з живих квітів руками треба взяти кілька речей. По-перше, це допоміжні матеріали, якими користуються професійні флористи. Основою 90% композицій є спеціальна флористична губка – пористий матеріал, який і справді схожий на мочалку, тільки дуже щільну, добре тримає форму. Таку губку ви зможете нарізати будь-якої потрібної вам форми, наповнити (наситити) водою і застромити всередину стебла. У такій основі виріб буде зберігати свою свіжість кілька днів, причому, воду можна доливати всередину час від часу, щоб продовжити життя роботі.

Друга річ, яку варто приділити увагу при вивченні питання – це властивості різних рослин. Не дарма на прикладах виробів з квітів, живі рослини - це, в основному, дрібні троянди, хризантеми, гвоздики, рідше орхідеї і лілії. Всі вони зарекомендували себе досить стійкими, довго не в'януть і відмінно переносять не тільки сам процес роботи, але і подальший час до дарування і після нього. А ось тюльпани, нарциси, гладіолуси будуть не самими ідеальними варіантами, так як зів'януть ще задовго до процесу вручення подарунка.
Вироби з живих квітів: робимо своїми руками


Найчастіше, коли мова йде про красивих виробах з живих квітів , мають на увазі фігурки – зібрані воєдино шматочки флористичної губки, декоровані зрізаними високо бутонами або квітами, щоб виходили різнокольорові ділянки. Красиво виглядають тварини, казкові персонажі, які виконуються саме в такій манері.

Вироби з живих квітів: робимо своїми руками


Наприклад, на фото вище ви можете подивитися на процес створення невеликого пінгвіна, декором для якого були обрані невеликі хризантеми. Спочатку вирізати всі деталі фігурки окремо і пропитываете їх водою. Дуже важливо не намагатися прискорити процес, не мочати губку у воду, а просто покласти і почекати, поки вона сама вбереться всередину. Після цього з'єднайте всі частини тіла за допомогою зубочисток або бамбукових паличок. Встромляти їх слід під кутом, щоб деталі надійно скрепились один з одним і не відпали ні в процесі,ні в процесі експлуатації. Допоміжні дрібні деталі (в нашому випадку це ласти, дзьоб, очі) робляться з пластиліну, а закріплюються за допомогою шпильок для волосся. Спочатку робиться шар квіткового декору, а лише в останню чергу прикріплюють пластилінові деталі. Якщо ви не змогли підібрати суцвіття певного відтінку, то допускається їх фарбування аерозольним балончиком (немає чорних хризантем), але все-таки краще, щоб більше було живих, натуральних рослин.


Виріб із живих квітів руками
Інших варіантів вироби з живих квітів руками теж досить багато. Дуже часто такі варіації на тему еко-виробів ставлять у дитячому садку чи школі і батьки ламають голову, що б такого цікавого придумати. Не обов'язково робити щось масштабне і складне, дуже мило і професійно виглядають аплікації, для яких матеріалом послужили квіткові пелюстки.

Вироби з живих квітів: робимо своїми руками


Приклад таких виробів з живих квітів своїми руками, фото яких ви бачите вище, показує, наскільки робота може бути кропіткої і цікавою, коли ви пройдетеся по свого квітника і назбираєте самих різних пелюсток, всіх форм і відтінків. Це ідеальний матеріал, та й працювати з ним одне задоволення.
Вироби з живих квітів: робимо своїми руками


Ми дуже любимо дарувати квіти і отримувати їх в подарунок на 8 березня і на свято закоханих, і на День Народження. Якщо ж перетворити троянди в оформлення подарунка або красиву композицію, то такий букет точно запам'ятається. Ви можете покласти на дно коробки просочену водою губку і увіткнути в неї невеликі троянди. А поруч покласти солодощі – ідеальний сюрприз для коханої готовий. А можна піти ще далі і зробити своїми руками форму у вигляді серця, заповнити її рослинами та квітами.

Вироби з живих квітів: робимо своїми руками


Крім того, квітковий декор у вигляді букв також набирає все більшу популярність. Таким способом прикрашають весільні урочистості, вітають з Днем Народження, зізнаються в коханні. Спосіб виготовлення дуже проста – робиться каркас за допомогою фанери, щільного картону або іншого подібного матеріалу, що в нього вкладається губка і встромляються квіти. Якщо ви хочете декор підвісити, то додатково робиться отвір, зміцнюється за допомогою стрічок або тканини.