Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Вироби з картону: популярні ідеї, майстер-класи та фото

Вироби з картону: популярні ідеї, майстер-класи та фото

1-11-2016, 14:17
2127
0
Вироби з картону – це дуже простий і доступний спосіб захопити своїх дітей у світ творчості та фантазії, а також цікаво провести час у колі сім'ї. Крім усього іншого, таке заняття розвиває у дітей масу позитивних якостей, серед яких можна виділити посидючість, акуратність, уважність, спостережливість, а також у роботі активно приймає участь дрібна моторика пальців рук, яка сприяє розумовому розвитку дітей.

Ще один незаперечний факт, позитивно характеризує даний вид творчості – це його доступність і мінімальні фінансові витрати. Погодьтеся, знайти картон зовсім нескладно, його можна придбати в будь-якому канцелярському магазині або використовувати у роботі картонні коробки та упаковки, в цьому випадку вам взагалі не на що не доведеться витрачатися.

Щоб вироби з паперу та картону вийшли оригінальними і незвичайними, у роботі також може стати в нагоді кольоровий папір, клаптики тканини, фломастери, фарби, пластилін, нитки, природні матеріали, декоративні елементи, фурнітура і т. д. Що стосується інструментів, то основні в даному випадку - це ножиці, лінійка, олівець і клей.

Пропонуємо вашій увазі декілька цікавих майстер-класів, які допоможуть вам виготовити цікаві вироби з картону своїми руками для дітей.

Вироби з кольорового паперу та картону . Літак
Вироби з картону: популярні ідеї, майстер-класи та фото


Ось такий оригінальний літак можна виготовити на основі кольорових картонних аркушів, зробити це зовсім нескладно, тому із завданням впорається легко, просто і швидко будь дитина початкової школи. Подібні виготовлені дитячі вироби своїми руками можуть стати чудовими іграшками для юного авіаконструктора, також їх можна виготовити в якості подарунка для папи до дня 23 лютого або з нагоди дня народження. А ще, якщо підвісити таку модель до люстри, в кімнаті вашого малюка з'явиться оригінальний елемент декору інтер'єру дитячої.

Отже, для роботи нам необхідно підготувати:
- кілька картонних аркушів синього кольору;
- лінійку;
- ножиці;- простий олівець;
- клей ПВА;
- папір рожевого і білого кольору;
- порожню сірникову коробку.


Вироби з кольорового картону літак – покроковий опис роботи
1. Для початку за допомогою лінійки і простого олівця на тильній стороні картонних аркушів накреслимо деталі майбутнього літачка. Перша смужка, яка в подальшому стане основою хвоста лайнера, повинна бути шириною 15-2 см і завдовжки 30 див. Далі нам необхідно накреслити ще дві однакові смужки, для крил їх ширина повинна відповідати ширині сірникової коробки і навіть бути на кілька міліметрів більше, а довжина 13 див. Ще для нижньої частини хвоста нам потрібно дві смужки шириною 1 см і довжиною 4 см і одна шириною 1 см і довжиною 6 див.

2. Всі накреслені деталі акуратно вирізаємо по контуру за допомогою ножиць.

3. Далі приступаємо до формування літачка, починаємо з хвостової частини, для цього беремо найдовшу смужку і складаємо її рівно навпіл тильною стороною всередину. Після чого краї смужки змащуємо з білої боку клеєм, на відстань приблизно 1 см і приклеюємо їх з двох сторін до спичечному коробку у висоту (див. фото нижче). Причому смужки повинні бути приклеєні по центру верхньої та нижньої частини коробки. Відкладаємо тимчасово нашу заготовку в сторону, щоб вона підсохла.

Вироби з картону: популярні ідеї, майстер-класи та фото


4. Тепер займемося крилами, для них у нас призначаються дві однакові широкі смужки. Для початку складаємо їх один до одного тильною стороною і акуратно за допомогою ножиць заокруглюємо всі куточки, так щоб у нас вийшли справжні крила лайнера.

5. Після чого беремо наш коробок з елементом хвоста літачка і приклеюємо до нього знизу і зверху по одному крилу. Зверніть увагу, кожне крило повинно розташовуватися рівно по центру коробка і закривати його.

Вироби з картону: популярні ідеї, майстер-класи та фото


6. Далі переходимо до хвостової частини літака. Для цього нам потрібні ще дві однакові смужки, яке ми раніше вирізали, їх ми, так само як і крила, складаємо між собою і акуратно заокруглюємо у них з усіх сторін куточки. Одну із смужок з тильного боку намазуємо клеєм і склеюємо їй з другою так само тильною стороною. Зверніть увагу, клею не повинно бути занадто багато, щоб наші картонні заготовки сильно не просякли ним і не зморщилися.

7. Готову деталь хвоста вставляємо під лінію вигину основної його частини і фіксуємо клеєм.

8. Залишається остання деталь, цю картонну смужку акуратно згинаємо навпіл, тильною стороною всередину, а потім у зовнішню сторону з кожного краю відгинаємо деталь на 1 див.

9. Отриману заготівлю приклеюємо на місце, де розташований кінець хвоста. Модель літачка – готова, залишається лише оформити його декоративно.

Вироби з картону: популярні ідеї, майстер-класи та фото


10. З білого паперу вирізаємо нашому лайнеру гвинт і приклеюємо його на бокову частину сірникового коробка, яка є у нас носом. Якщо вам складно відразу вирізати таку детальку, зобразіть її спочатку простим олівцем від руки, а потім виріжте по контуру.

11. З ніжно-рожевого паперу вирізаємо маленькі квіточки і приклеюємо їх на крила і хвостову частину літачка. Також можна прикрасити його малюнками, або будь-який інший аплікацією. Напевно хлопчикам захочеться замість квіточок зобразити зірку або блискавку.

Робота над створенням вироби з паперу та картону - закінчена, ось така оригінальна іграшка у нас вийшла.

Виріб школа з картонуВироби з картону: популярні ідеї, майстер-класи та фото


Дітям дуже подобаються маленькі лялькові будиночки, так чому б не змайструвати разом з ними щось подібне? З будиночків можна побудувати ціле місто, з магазинами, театрами та іншими цікавими будівлями, в нашому варіанті ми пропонуємо виготовити школу, яскраву, веселу, таку яка б сподобалася будь-якій дитині. Вам залишається лише уважно вивчити запропонований нижче майстер-клас, і, скориставшись доданими нижче шаблонами та ідеями, зануритися в роботу.

Отже, для роботи нам знадобиться:
- пакувальна коробка;
- кольорові клаптики бавовняної тканини;
- ножиці;
- лінійка;
- простий олівець;
- клей ПВА;
- дрібні гудзики, намистини та інші декоративні елементи.

Вироби з картону для дітей, школа – поетапне опис роботи1. Користуючись запропонованими нижче шаблонами, переносимо всі деталі будиночка на попередньо розгорнуту картонну коробку. Зробити це можна декількома способами – перенести ескізи за допомогою простого олівця і лінійки, роздрукувати запропоновані шаблони або вирізати їх з контуру і обвести на картонних заготовках.

Вироби з картону – шаблони.

Вироби з картону: популярні ідеї, майстер-класи та фото


2. Далі за допомогою ножиць акуратно вирізаємо всі частини будиночка по контуру.

3. Підбираємо кожної деталі підходящий бавовняний клаптик, який слід попередньо добре розгладити гарячою праскою.

Вироби з картону: популярні ідеї, майстер-класи та фото


4. У відповідність з деталями викроюємо на основі тканини потрібні заготовки з урахуванням припусків на відворот.

5. Обклеюємо кожну частину будиночка тканиною, фіксуючи її краю з тильної сторони за допомогою клею ПВА.

6. Щоб виконати віконця, акуратно прорізаємо на їх місці клаптик навхрест і відвертаємо всередину залишилися шматочки. Після чого з тканини іншого кольору вирізаємо квадратики за розміром трохи більше, ніж самі віконця і приклеюємо їх, змастивши по краю з виворітного боку.

Вироби з картону: популярні ідеї, майстер-класи та фото


7. Збираємо всі частини будиночка і склеюємо їх між собою, починаємо з бічних частин, в останню чергу приклеюємо дах.

Вироби з картону: популярні ідеї, майстер-класи та фото


8. У завершенні приклеюємо двері, і прикрашаємо нашу будівлю декоративними елементами – маленькими ґудзиками, намистинами і т. д.

Вироби з картону: популярні ідеї, майстер-класи та фото


Що ще можна виготовити на тему школа, ви знайдете тут .

Вироби своїми руками з паперу та картону. Декоративна рамочкаВироби з картону: популярні ідеї, майстер-класи та фото


Наступний майстер-клас скоріше сподобається дорослим, ніж дітям, однак вони можуть брати активну участь у створенні такої декоративної рамки, яка здатна стати відмінним доповненням будь-якого інтер'єру. Слід зазначити, що для її створення ми будемо частково використовувати непридатний матеріал, який обов'язково знайдеться в кожному будинку. Але про все по порядку.

Отже, для роботи нам знадобиться:

- порожні картонні рулони від туалетного паперу і паперових рушників;
- ножиці;
- паперовий скотч;
- клей ПВА;
- збірник непотрібних нот або спеціальні листи для скрапбукінгу з нотним принтом;
- простий олівець.

Вироби з картону своїми руками – опис роботи.

1. Почнемо з виготовлення основи рамки, для цього ми будемо використовувати порожні картонні рулончики від туалетного паперу, кожен нам необхідно відрізати під кутом так, щоб з них можна було сформувати рамочку.

Вироби з картону: популярні ідеї, майстер-класи та фото


2. Всі деталі майбутньої рамочки з'єднуємо між собою за допомогою звичайного паперового (його ще називають «малярським») скотча. З'єднуємо грунтовно, щоб надалі наша рамочка не розвалилася.

Вироби з картону: популярні ідеї, майстер-класи та фото


3. Готову основу тимчасово відкладаємо в сторону, а самі переходимо до виготовлення декору, яким буде заповнена рамочка. Для цього нам потрібні старі ноти. Якщо вам не вдалося роздобути такі, можна у магазині творчості підібрати підходящу за кольором і фактурі скрапбумагу, правда в цьому випадку виріб зазнає деяке подорожчання. Але, а якщо у вас немає можливості придбати таку папір, можна замінити звичайними газетними листами, вийде теж дуже оригінально. Нотні аркуші вирізаємо і отримуємо безліч однакових деталей, схожих за формою на лавровий листочок. Щоб зробити це було простіше, можна виготовити заздалегідь картонну основу, а нотні аркуші скласти в декілька шарів. На верхньому за допомогою шаблону зобразити потрібну деталь, а потім по контуру вирізати кілька листочків відразу разом.

4. Щоб листочки здавалися об'ємними, уздовж по центру кожного ми проведемо кульковою ручкою з порожнім стрижнем без чорнило хвилясту лінію.

Вироби з картону: популярні ідеї, майстер-класи та фото


5 .Після того як безліч нотних листочків буде вирізано, беремо основу нашої майбутньої рамочки і акуратно наклеюємо їх внахлест рівними рядами, заповнюючи таким чином весь вільний простір.

6. Щоб нашу декоративну рамочку можна було повісити, з тильного боку прикріплюємо до неї петельку на основі міцної нитки, паперу або у вигляді великої канцелярської скріпки. Після чого роботу можна вважати закінченою.

Зверніть увагу, крім нотних листочків автор пропонує використовувати в роботі сторінки старої книги, на їх основі формується безліч маленьких трояндочок, які потім також густо приклеюються на основу рамки.

Вироби з картону: популярні ідеї, майстер-класи та фото


А щоб виготовити таку троянду, необхідно спочатку книжною сторінку вирізати колом діаметром приблизно 10 см, а потім за принципом спіралі надрізати його по колу, так, щоб вийшла звивиста смужка, шириною 1-15 см, до самого кінця.

Вироби з картону: популярні ідеї, майстер-класи та фото


Далі отриману деталь слід скрутити за принципом рулону, в результаті чого вийде оригінальний паперовий бутон троянди. Край стрічки слід зафіксувати клеєм.

Ще дорослим разом з дітьми буде дуже цікаво змайструвати генеалогічне древо сім'ї це заняття напевно виявиться не тільки захоплюючим, але й повчальним, до того ж така робота стане не менш оригінальним декоративним елементів у вашому домі.

Вироби з паперу та картону для дітей.

Вироби з картону: популярні ідеї, майстер-класи та фото

Вироби з картону: популярні ідеї, майстер-класи та фото


Сьогодні дуже багато друковані видання пропонують спеціальні набори, які включають в себе готові шаблони для виробів з паперу та картону , дітлахам лише залишається вирізати всі необхідні деталі за контур, а потім, слідуючи інструкції склеїти на основі них певні фігурки. Це дуже зручно, проте не у всіх є можливість придбати такі розвиваючі іграшку в силу певних обставин. Не варто зневірятися, адже багато чого можна знайти в ресурсах інтернету і просто роздрукувати. Вище ми пропонуємо вашій увазі кілька найбільш цікавих на наш погляд шаблонів виробів з паперу та картону , які напевно сподобаються і захоплять ваші маленьких непосид.
Читайте також
Вироби з картону для дітей
Вироби з картону для дітей
Картон - прекрасний матеріал для дитячої творчості. Можна використовувати і покупні набори кольорового картону, а можна пускати в хід і непотрібні
Вироби для хлопчиків своїми руками
Вироби для хлопчиків своїми руками
Хлопчики дуже люблять майструвати різноманітні вироби. У хід йдуть усі можливі підручні засоби і , як результат, цікаві та кумедні іграшки.
Як зробити з паперу ромашку?
Як зробити з паперу ромашку?
Створення квітів з паперу - одне з найулюбленіших занять дітей. І навіть такий простий, здавалося б, квітка, ромашка, можна виготовити різними
Вироби з долоньок
Вироби з долоньок
Виявляється, існує така техніка дитячої творчості, як створення виробів з відбиток долоньок. Це дуже захоплююче і веселе заняття, яке подобається і
Як зробити літак з картону?
Як зробити літак з картону?
Одним із захоплень абсолютно всіх хлопчаків є техніка. Вони люблять проводити час за створенням всіляких виробів і моделей машин, кораблів і літаків.