Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Топіари з шишок: як зробити. Покрокові майстер-класи з фото

Топіари з шишок: як зробити. Покрокові майстер-класи з фото

1-11-2016, 14:32
2036
0
Така нескладна виріб, як топіари з шишок дуже цінна в скарбничці майстер-класів. Матеріали для її виготовлення здебільшого безкоштовні, не вимагають особливих вкладень, а готовий результат стане відмінним подарунком до свята не тільки для рідних людей, але і для, наприклад, колег по роботі. Адже вважається, що топіарі приносить в дім затишок і сімейне щастя, тому дарувати його можна і потрібно від чистого серця.

Топіари з шишок: як зробити. Покрокові майстер-класи з фотоТопіарі своїми руками з шишок
Будь топіарі являє собою імітацію карликового дерева, такий собі французький бонсаї. Живий кущик дарувався молодим сім'ям, щоб підкреслити новий етап у їхньому житті. Поступово його стали виконувати з різних матеріалів, що подарувало виробі довге життя в якості прикраси інтер'єру. Зокрема топіарі своїми руками з шишок дуже популярний виріб, особливо в зимовий період. Серед усіх новорічних поробок з шишок , які робляться не дітьми або для дітей, саме декоративні деревця є найпопулярнішими.

Топіари з шишок: як зробити. Покрокові майстер-класи з фото

Подивившись на топіари з шишок, фото якого ви бачите вище, відразу виникає думка, що це складно і, не маючи ніякого досвіду виконання подібної роботи і дорогих матеріалів, нам ні за що не впоратися. І все-таки, абсолютно нічого складного і секретного в ньому немає. Будь-який з майстер-класів, яким ви захочете піти, продемонструє єдність основних етапів – формування круглої основи, декорування її за допомогою шишок та іншого декору, оформлення стовпчика, прямий або вигнутими форми, а також прикраса горщика або іншої ємності, в якій наше штучне деревце буде зростати.

Топіари з шишок: як зробити. Покрокові майстер-класи з фото


Найвідповідальніший етап топиария з шишок, майстер клас якого ми опишемо, полягає в правильному формуванні основи. Вона залежить від розміру і форми того декору, який ви обрали. Наприклад, якщо взяти довгі кедрові шишки, то можна і зовсім обійтися без основи, вони будуть чудово триматися на переплетених дротиках. А якщо ви наберете маленьких соснових, то краще використовувати максимально рівну і щільну основу, наприклад, пінопласт, так як коротенькі елементи приблизно одного розміру і правильний куля вийде, якщо всередині він також є рівним і правильним.

Топіари з шишок: як зробити. Покрокові майстер-класи з фото


Матеріали, які можна використовувати для кулі – це пінопласт, монтажна піна, пап'є-маше. Вони вимагають обробки, тому робота не буде швидкою і легкою. А ось для простого варіанту ви можете взяти газетний лист чи просто шматок паперу і добре стиснути його в щільний клубок. Щоб цей клубок не розвертався, а тримав форму, його потрібно обмотати, закрити каркасом. Для цієї мети підійдуть суворі нитки або тонкий дріт.


Як зробити топіари з шишок
У тому, як зробити топіари з шишок дуже важливо акуратно задекорувати поверхню кульки. Клей краще всього взяти гарячий, з клейового пістолета, він миттєво фіксувати шишки, які звичайним ПВА приклеюються трохи довше, тобто вам потрібно буде потримати кожну з них пальцями до півхвилини. Заповнювати простір найкраще зверху вниз, тоді, якщо у вас виникнуть шорсткості при останній стикуванні всіх елементів, об'єднання їх в одній точці, то вони будуть внизу і не будуть так помітні. Має сенс до процесу декорування вже прикріпити стовпчик, щоб враховувати його місцезнаходження при обклеивании.

На прикладі топиария грушки ми можемо побачити, як на одній поверхні можна красиво поєднувати не однотипні фактури, а різні. При зборі топиария з шишок і горіхів , потрібно спочатку приклеїти найбільші елементи, а простір між ними заповнити більш дрібними.
Топіари з шишок: як зробити. Покрокові майстер-класи з фото


Крім горіхової шкаралупи, ви можете знайти та багато інших не менш красивих «напарників» головному матеріалу вироби. Це може бути топіари з шишок і жолудів у нього можуть вплітатися шкарлупки фісташок, арахісу, насіння, зірочки бадьяна, цитрусова шкірка. Але нехай вироби з шишок і жолудів виглядають естетично, не перетворюючись в хаотичну купу-малу.

Якщо розглядати топіари з шишок покроково , то безпосередньо після декорування верху, варто приступати до посадки дерева в горщик. Це може бути досить умовна ємність, а може бути повна стилізація, тобто справжній квітковий горщик, з імітацією землі, наприклад, з допомогою меленої кави, або трави – нитки або сизаль зеленого кольору. Не забудьте, що горщик повинен балансувати велику і важку «голову» саморобки, тому всередину обов'язково поміщають якийсь противагу або навіть цементують.

Топіари з шишок: як зробити. Покрокові майстер-класи з фото


Третій і останній етап процесу загальне декорування. Стебло можна обмотати мотузкою або покрити фарбою. У принципі так можна вчинити і з усієї виробом в цілому, надавши їй один відтінок. У тому, як зробити топіари з шишок, пофарбований золотом або сріблом, немає нічого складного, вам знадобиться аерозольний балончик і багато газет, якими ви захистите робочу поверхню від розбризкування фарби. В ідеалі процес потрібно проводити на вулиці або хоча б на балконі.

Ви можете знайти чимало вдалих прикладів декорування топиария з соснових шишок , додання йому відтінку і іншої фактури з допомогою ялинкових іграшок, атласних стрічок або паєток. При наявності фантазії і небагатьох годин тренування у вас напевно вийде відмінний подарунок для коханої людини – оригінальний топіарі.
Читайте також
Новорічна виріб із шишок для дитячого садка
Новорічна виріб із шишок для дитячого садка
Шишки - улюблений природний матеріал дітей взимку, адже ця пора асоціюється з новим роком, а значить і ялинкою. А яка ж ялинка без гуль? Далі
Вироби з шишок своїми руками
Вироби з шишок своїми руками
Шишки - прекрасний природний матеріал для виробів. Вони легкі і зручні в роботі, до того ж добре поєднуються з іншими матеріалами. Ми пропонуємо
Вироби з пластиліну та шишок
Вироби з пластиліну та шишок
Шишки - прекрасний природний матеріал для виробів. Діти дуже люблять возитися з ними, створюючи різних пташок і звіряток. Пропонуємо вам кілька