Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » В'яжемо кардиган-кокон своїми руками

В'яжемо кардиган-кокон своїми руками

4-12-2018, 10:10
789
0
Індустрія моди пропонує нам безліч цікавих і оригінальних речей, які виконуються настільки просто, що доступні навіть початківцям майстрам. В поданій далі матеріалі ми вивчаємо технологію виконання кардігана-кокона. Інструмент читач може вибрати самостійно. Наш майстер-клас універсальний і допоможе виконати задум як за допомогою спиць, так і гачка.

Підготовка

Щоб створити дійсно красиве виріб, необхідно попрацювати на підготовчому етапі. Почати слід з вибору візерунка. У цьому випадку кожна рукодільниця може покладатися на свій смак. Головне, зіставити раппорт обраного візерунка з розрахунками, технологію яких ми вивчимо трохи пізніше. І також варто враховувати, що для в'язання візерункових кардиганів-коконів слід вибирати однотонну пряжу. При цьому вона може бути пастельних відтінків чи насичених кислотних.


Якщо ж зв'язати досліджуване виріб збирається людина, тільки починається знайомитися з азами в'язання, розумніше зробити акцент на незвичайній пряжі. Наприклад, клаптикової, строкатою, градієнт і іншої. У цьому випадку допустимо чергувати лицьові і виворітні ряди або ж в'язати з обох сторін тільки лицьовими петлями.
В'яжемо кардиган-кокон своїми руками

Особливості вимірювання моделі

Кардиган-кокон, звичайно, відноситься до виробів, які називаються оверсайз. Але незважаючи на це, в'язати його, що називається, навмання, зовсім нерозумно. Тому далі ми з'ясуємо, які потрібні параметри, щоб виконати виріб, яке точно підійде по фігурі. Їх тільки два:
 • ширина виробу — від основи шиї до передбачуваного нижнього краю;
 • довжина виробу — від передбачуваного кінця одного рукава до іншого (руки розведені убік паралельно підлозі).
 • В'яжемо кардиган-кокон своїми руками

  Технологія розрахунку петель і рядів

  В незалежності від того, гачком або спицями кардиган-кокон буде виконаний, що передують роботі математичні розрахунки будуть ідентичними. Але спершу слід підготувати квадратний зразок обраного візерунка. Для в'язання досліджуваного виробу досить фрагмента 10х10 сантиметрів.


  Готуємо його, вважаємо кількість петель і рядів, а після ділимо на 10. В результаті з'ясовуємо, скільки необхідних одиниць міститься в одному сантиметрі. Тепер ділимо ширину виробу на кількість петель, а довжину — рядів. Два нові значення записуємо. Адже саме вони допоможуть нам зв'язати бажаний предмет гардеробу, який точно підійде по фігурі.
  В'яжемо кардиган-кокон своїми руками

  В'яжемо кардиган-кокон за описом

  Спицями або гачком буде виконано задуманий виріб, не настільки важливо. При бажанні можна поєднати роботу двох інструментів. Приміром, зв'язавши манжети і комір спицями, а основну частину — гачком. У будь-якому випадку технологія передбачає наступні дії:
 • Набираємо кількість петель, рівну ширині виробу.
 • В'яжемо рівне полотно, не роблячи надбавок і убавок.
 • Коли досягаємо задуманої довжини, закриваємо петлі.
 • Намічаємо ширину манжета посередині меншої сторони.
 • Беремо голку з ниткою і зшиваємо полотно по лініях, зображених на схемі зеленим кольором.
 • При бажанні на цьому можна завершити роботу. Або ж доповнити кардиган манжетами та коміром.
 • Для цього готуємо гачок і набираємо в потрібних зонах нові петлі. Якщо далі будемо використовувати спиці. Або відразу в'яжемо гачком манжет потрібної довжини.
 • Аналогічним чином оформляємо воріт. Але в цьому випадку рухаємося не по колу, а вперед-назад.
 • В'яжемо кардиган-кокон своїми руками

  Кардиган знизу вгору

  Щоб зв'язати цей варіант кардігана-кокона гачком або спицями, слід виконати дещо інші маніпуляції:
 • Множимо кількість петель в одному сантиметрі на довжину виробу, а число рядів в одному сантиметрі — на ширину.
 • Набираємо розраховані петлі.
 • І в'яжемо без надбавок і убавок полотно потрібної довжини.
 • Потім збираємо його так само, як було описано в попередньому пункті.
 • Однак важливо відзначити, що при бажанні читач може зробити двоколірний кардиган. Для цього слід дов'язати виріб до половини, а потім перейти на інший колір нитки.
 • Як видно, принцип роботи досить простий і цілком доступний навіть для початківців майстрів. Хоча це зовсім не означає, що готовий виріб вийде простим або нецікавим. Досвідчені умільці радять «оживити» його за допомогою комбінації незвичайної пряжі і простого візерунка, або монохромного в'язальної нитки і складного візерунка. У будь-якому випадку робота належить творча і дуже захоплююча. Тому рекомендуємо читачеві підключити свою фантазію.
  Читайте також
  В'яжемо ляльок спицями: покроковий опис для початківців
  В'яжемо ляльок спицями: покроковий опис для початківців
  В даний час в'язані іграшки користуються величезною популярністю. Причому встояти перед красунями важко не тільки малюкам, але і дорослим. Однак
  Візерунок «павучки» гачком
  Візерунок «павучки» гачком
  Всім рукодільниця, які володіють технікою в'язання гачком, відкритий дивовижний світ творчості. А тисячі існуючих візерунків дозволяють втілити в
  Візерунок «шишечки» гачком
  Візерунок «шишечки» гачком
  Серед візерунків для в'язання (як спицями, так і гачком) є маса виглядають складними і ефектними, і при цьому досить простих у виконанні. До числа
  Візерунок «Зигзаг» гачком
  Візерунок «Зигзаг» гачком
  У в'язанні гачком є кілька дійсно універсальних мотивів, які з успіхом можна використовувати на будь-яких виробах – від літніх суконь до щільних
  Як зв'язати манішку спицями?
  Як зв'язати манішку спицями?
  Турботливі матусі-рукодільниці завжди шукають цікаві ідеї, що зшити або зв'язати синові або доньці. Пропонуємо вам зв'язати манішку спицями - красива
  Плед спицями
  Плед спицями
  В'язання спицями – дуже захоплююче заняття. Крім того, це ще й дуже практичне хобі, за допомогою якого ви зможете створити масу корисних речей – від