Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Чохли на кутовий диван своїми руками: покрокова інструкція, опис, фото

Чохли на кутовий диван своїми руками: покрокова інструкція, опис, фото

4-12-2018, 10:11
816
0
Дизайнери кажуть, що за допомогою чохлів можна освіжити будь-який виріб. Однак найчастіше придбати необхідний елемент декору не представляється можливим. У більшості випадків покупцям просто не вдається відшукати найбільш підходящу модель. А якщо все ж таке трапляється, вартість може виявитися занадто високою і від покупки доводиться відмовитися. Досвідчені рукодільниці переконані, що будь-який вид виробів можуть зробити початківці майстра. Головне, дотримуватися інструкції. У представленій статті ми розглянемо технологію виконання чохлів на кутовий диван своїми руками. Розглянемо, як прості варіанти, так і більш складні.

Необхідні матеріали та інструменти

Чохли на кутовий диван своїми руками: покрокова інструкція, опис, фото
Щоб реалізувати свою ідею, потрібно гарненько підготуватися. Почати краще з вибору тканини, яка буде використовуватися для створення задуму. Професійні швачки відзначають, що набагато простіше працювати з трикотажним матеріалом. Особливо якщо диван має нерівну спинку. Хоча початківці майстра можуть вибрати інший варіант. Але при цьому потрібно бути готовим до того, що над роботою доведеться потрудитися. Також для творчості потрібні наступні інструменти:


 • великі кравецькі ножиці;
 • шматочок крейди;
 • сантиметрова стрічка;
 • спеціальні шпильки;
 • аркуш паперу і ручка.
 • Технологія зняття мірок

  Очевидно, що простіше все робити своїми руками чохли на кутовий диван, який складається з рівних прямокутників і квадратів. Якщо ж досліджуваний предмет інтер'єру оздоблений різьбленою спинкою, засмучуватися не варто. Потрібно просто використовувати будь тягнеться матеріал. Але в будь-якому випадку попередньо слід виміряти диван. Щоб продумати роботу, побудувати викрійку і зшити красивий чохол, необхідно з'ясувати такі параметри:
 • висота дивану;
 • довжина кожної спинки - від кута до підлокітника;
 • ширина кожної спинки - від самої верхньої точки до сидіння;
 • довжина, ширина і висота кожної сидушки.
 • Чохли на кутовий диван своїми руками: покрокова інструкція, опис, фото
  При розкрою чохла на кутовий диван своїми руками важливо враховувати, що довжина спинки не цікавить дорівнює довжині відповідної сидушки. А різниця між першим і другим параметром допоможе увиразнити діагональ - місце стику двох частин кутового дивана. Але про це трохи пізніше.


  Чохол-накидка

  Досвідчені умільці радять майстрам, які тільки починають освоювати технологію, не братися за складні вироби. Першим ділом краще виконати чохол, який більше нагадує накидку. Для її виконання можна підготувати будь-яку тканину, навіть більш щільну. Але при цьому слід пам'ятати про те, що її доведеться прошивати. І чим товще буде матеріал, тим складніше це буде робити. У будь-якому випадку першим ділом слід підготувати тканину і побудувати на ній викрійку по зображенню, запропонованого далі.
  Чохли на кутовий диван своїми руками: покрокова інструкція, опис, фото
  Однак його слід попередньо відкоригувати з урахуванням розмірів свого предмета інтер'єру. Також варто зазначити, коли вдасться розкроїти своїми руками чохол на кутовий диван, його краї можна акуратно загорнути, обрамити атласною стрічкою або ж обв'язати за допомогою гачка. Найбільш прийнятний варіант кожна рукодільниця повинна вибрати самостійно.

  Як викроїти цілісний чохол

  Якщо читач захоче виконати цей варіант досліджуваного вироби, відразу варто підготуватися до того, що з ним доведеться повозитися. Особливо на етапі розкроювання деталей. Однак лякатися не варто, технологія цілком доступна навіть для початківців майстрів. Адже далі ми докладно розповімо, як зробити викрійку чохла на кутовий диван своїми руками:
 • Готуємо відріз тканини, ширина якої дорівнює сумі наступних параметрів: висота дивану + ширина спинки + довжина сидіння + висота сидіння. А довжина - сума довжин обох спинок + дві висоти дивана.
 • Розстилаємо підготовлений шматок матеріалу.
 • За допомогою сантиметрової стрічки крейди відзначаємо зазначені точки.
 • Потім додаємо довжину кожної сидушки.
 • Опускаємо дві вертикальні лінії до нижнього краю полотна.
 • Малюємо діагоналі від кінця кожного горизонтального відрізка до стику двох спинок.
 • Таким чином нам вдається намітити «будиночок», який слід вирізати. На схемі він зафарбований сірим.
 • Чохли на кутовий диван своїми руками: покрокова інструкція, опис, фото

  Складання цілісного чохла

  Підготувавши деталь потрібного розміру, приступаємо до зшивання. Для цього використовуємо машинку або ж працюємо вручну за допомогою голки і нитки. Наше завдання - з'єднати дві частини сидушки разом, прошивши сторони, які утворилися після вирізання зайвого "будиночка". На схемі місце стику позначено червоною зигзагоподібною лінією. Далі слід скласти полотно, відокремивши основну частину дивана від спинок. Місця згину позначені зеленими зигзагоподібними лініями. Як видно, зшити чохол на кутовий диван своїми руками набагато простіше, ніж його розтрощити. Проте ми ще не закінчили нашу роботу. Ми підігнули полотно, результаті чого нам вдалося сформувати дві спинки. Тепер слід прошити їх з зигзагоподібних ліній, зазначеним на схемі блакитним кольором.
  На цьому етапі можна з упевненістю сказати, що основна частина роботи позаду. По суті нам вже вдалося зробити чохол на кутовий диван. Але для того щоб він не сповзав при сидінні, його слід доповнити гумкою, яку необхідно пришити по всьому нижньому краю отриманого каркаса.
  Чохли на кутовий диван своїми руками: покрокова інструкція, опис, фото

  Викрійка стильного чохла з оборкою

  Розкроїти цей варіант виробу не складніше, ніж попередній. Але при цьому важливо розуміти, що в даному випадку робота передбачає дещо інші дії. Досвідчені рукодільниці кажуть, що читачі, яким набридне цілісний чохол, зшитий з вивченої раніше інструкції, можуть запросто перетворити його в стильну модель з оборкою. Для цього потрібно просто визначити довжину оборки, а після відрізати по нижньому краю смугу потрібної ширини. Якщо доведеться викроювати чохол на кутовий диван своїми руками, фото-схему, запропоновану вище слід трохи підкоригувати. Однак важливо враховувати, що для реалізації ідеї буде потрібно прямокутник меншого розміру. Тобто ширина його буде менше суми наступних параметрів: висота дивану + ширина спинки + довжина сидіння + висота сидіння. Різниця буде становити стільки, скільки задумана довжина оборки. Відповідно, довжина також зменшиться: (сума довжин обох спинок + дві висоти дивана) - довжина оборки. Провівши нескладні підрахунки, вирушаємо в магазин і купуємо потрібний відріз. Також важливо не забути про оборки. Традиційно її виконують з бавовни. Рідше використовують легку і повітряну тканина. Наприклад, органзу. Але в цьому випадку потрібно зробити багатошарову оборку, щоб не проглядав потертий диван. Також важливо враховувати, що довжина оборки повинна бути в півтора-два рази більше, ніж довжина нижнього краю, тому як ця деталь буде хвилястою, а добитися цього можна лише тому випадку, якщо використовувати більше матеріалу.

  Збірка чохла з оборкою

  Чохли на кутовий диван своїми руками: покрокова інструкція, опис, фото
  Як видно, можна робити будь-які варіанти чохлів на кутовий диван своїми руками. Фото, запропоновані в статті, демонструють, що найкраще використовувати для створення цієї речі будь-яку тягнеться тканина. Переважно трикотажну. Зшивається чохол з оборкою також, як і цілісний. А після по нижньому краю пришивається оборка. Причому досвідчені умільці радять попередньо її прикріпити на гумку. Це дозволить створити акуратні і плавні "хвилі". Також варто обробити нижній край оборки, щоб він не обсипався, а виріб виглядав більш презентабельним і дорогим. При бажанні його можна оформити атласною стрічкою відповідного кольору.

  Викрійка чохла на кутовий диван та крісло

  Багато починаючі рукодільниці не вирішуються подарувати потертим предметів інтер'єру нове життя, бо боятися не впоратися із завданням. Технологію пошиття чохла на диван ми розібрали. Сподіваємося, вона допоможе читачам створити дійсно красиву і оригінальну річ, яка прикрасить будь яке приміщення. А ось спосіб пошиття чохла для крісла поки залишився не вивченим. Але професійні майстрині люблять жартувати, що тим, кому вдалося успішно впоратися з чохлом на кутовий диван, фрагмент і пошиття аналогічного виробу на крісло здаватиметься справжньою казкою.
  Згідно з відгуками про чохлах на кутовий диван (фото кращих варіантів представлені в статті), якщо вникнути в процес, це твердження цілком можна вважати виправданим. Бо як крісло, як і звичайний диван, не має складного кута. А значить, не вимагає побудови викрійки з урахуванням цієї деталі. Таким чином, нам потрібно прямокутник, ширина якого становить: висота крісла + ширина спинки + довжина сидіння + висота сидіння. А довжина - довжина єдиною спинки + дві висоти крісла. Аналогічним чином розраховуються розмір прямокутника, необхідної для пошиття чохла на звичайний диван.
  Чохли на кутовий диван своїми руками: покрокова інструкція, опис, фото

  Збірка чохла на крісло або звичайний диван

  Важливо відзначити, що на відміну від зробленої своїми руками викрійки чохла на кутовий диван, фото якої ми вивчили в одному з таких пунктів, цей варіант не передбачає вирізання зайвої деталі. Нам потрібно лише скласти полотно, відступивши від кожного краю висоту крісла. На схемі згини відзначені зеленої зигзагоподібною лінією. А після, виділивши підлокітники, прошити боку, позначені блакитним кольором. Як видно, технологія досить проста і доступна для початківців майстрів. Тому професійні рукодільниці рекомендують почати з пошиття чохла для крісла, а потім перейти на більш складний варіант досліджуваного вироби для кутового дивану.
  Чохли на кутовий диван своїми руками: покрокова інструкція, опис, фото
  У статті ми представили фото красивих чохлів на кутовий диван. Новинка, безсумнівно, прикрасить будь-який інтер'єр і дозволить продемонструвати смак і майстерність домочадців.
  Читайте також
  В'язаний пуфик своїми руками: покроковий майстер-клас
  В'язаний пуфик своїми руками: покроковий майстер-клас
  Імениті дизайнери стверджують, що інтер'єр завершують різні дрібні деталі. Тому в поданій далі матеріалі ми вивчаємо технологію виконання в'язаних
  Що таке наперсток та як його використовувати?
  Що таке наперсток та як його використовувати?
  Що таке наперсток і як він використовується? Ця річ може бути просто незамінна при роботі з товстими тканиною чи шкірою, коли необхідно створювати
  В'яжемо кардиган-кокон своїми руками
  В'яжемо кардиган-кокон своїми руками
  Індустрія моди пропонує нам безліч цікавих і оригінальних речей, які виконуються настільки просто, що доступні навіть початківцям майстрам. В поданій
  Чохол на стілець для годування
  Чохол на стілець для годування
  Часто буває, що стільчик для годування зовсім як новий, а ось чохол вже потріскався або виглядає як ганчірка. Особливо, якщо ви купили дитячий
  Дитячий диван-ліжко
  Дитячий диван-ліжко
  Диван-ліжко для дитини користується величезною популярністю, адже при тому, що він прекрасно вписується в інтер'єр дитячої, ще й дозволяє заощадити
  Дивани для дітей і підлітків
  Дивани для дітей і підлітків
  Вибір дивана для дитини відіграє важливу роль в його повноцінному відпочинку і правильності постави. Тому необхідно підійти до цього питання з усією