Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » В'яжемо ляльок спицями: покроковий опис для початківців

В'яжемо ляльок спицями: покроковий опис для початківців

4-12-2018, 10:13
1426
0
В даний час в'язані іграшки користуються величезною популярністю. Причому встояти перед красунями важко не тільки малюкам, але і дорослим. Однак просто захотіти зробити подібну річ недостатньо для того, щоб процес дійсно пройшов без проблем. Тому в даній статті ми пропонуємо вивчити покроковий опис на тему "В'яжемо ляльок спицями".

Маніпуляції, що передують творчості

Зв'язати досліджувану саморобку нескладно. Однак важливо враховувати, що доведеться возитися з мініатюрними деталями. Наприклад, пальчиками, шийкою, носиком, вушками. Тому на перших порах не слід братися за дуже детальну лялечку. Краще зв'язати більш просту, щоб розібратися в технології. Також досвідчені майстрині відзначають, що професійні роботи в більшості випадків мають натуральні волосся. Для цього потрібно придбати або зробити самостійно спеціальний тресс. Початківцям майстрам можна зробити волосся з в'язальних ниток.


В'яжемо ляльок спицями: покроковий опис для початківців

Вибір пряжі

Оскільки ми в'яжемо спицями ляльку, схожу на людину, то в якості основного матеріалу буде виступати пряжа будь-якого з тілесних відтінків. Крім того, слід підготувати моток, з якого ми зробимо волосся. Якщо хочеться зробити більш натуральну ляльку, потрібно кілька споріднених тонів, за допомогою яких вдасться створити цікаві відблиски і переходи. Також важливо згадати про те, що для задуманого виробу обов'язково слід підготувати нижню й верхній одяг. Найчастіше це трусики або панталончики і цікаве яскраве плаття. Для кожного предмета гардероба також слід придбати пряжу. Щоб лялька виглядало ще більш ефектно, необхідно одягти її в гарні тапочки.

Підбір інструменту

В'яжемо ляльок спицями: покроковий опис для початківців
Опис "В'яжемо ляльку спицями" передбачає роботу саме цим інструментом. Однак від його якості безпосередньо залежить успішність, швидкість і краса роботи. Досвідчені умільці радять початківцям вибирати металеві спиці. Вони гарантують хороше ковзання пряжі і дозволяють в'язати рівномірно, тобто однаковими петлями протягом всього процесу. Але при цьому важливо не вибирати надто довгі інструменти. Особливо для в'язання мініатюрних деталей.


Також важливо бути обережним при виборі розміру спиць. Професіонали рекомендують орієнтуватися на придбану пряжу. Щоб полотно вийшло щільним, слід використовувати спиці, рівні товщині нитки або трохи менше в діаметрі.

В'яжемо спицями ляльку з ніжок

В'яжемо ляльок спицями: покроковий опис для початківців
Завершивши підготовчий етап, приступаємо до в'язання. При цьому жодних розрахунків або замірів проводити не потрібно. Робота творча, тому залежить тільки від побажань рукодільниці. У представленому майстер-класі ми не будемо описувати технологію в'язання пальчиків ніг. Необхідні маніпуляції занадто складні для початківців майстрів. Тому просто набираємо невелику кількість петель (5-7), розподіляємо на кільцеві спиці і в'яжемо вкруговую. Потім ділимо "трубочку" на три частини. Одну не чіпаємо, другу - в'яжемо, а з третьої - подцепляем петлі, довязывая ряд до кінця. Коли вдається зібрати 2/3 відокремлених петель, в'яжемо 3-4 ряди тільки їх. А потім знову пров'язуємо всю окружність. Далі в'яжемо ніжку в висоту. Просто рухаємося по колу бажану кількість рядів. Готуємо ідентичну деталь. І завершуємо початковий етап інструкції "В'яжемо ляльку спицями".

В'яжемо нижню частину тулуба

В'яжемо ляльок спицями: покроковий опис для початківців
У наступному пункті нашого опису ми розглянемо технологію в'язання основної частини досліджуваної вироби. Оскільки ми не будемо вив'язувати стегна і талію, з роботою вдасться впоратися навіть початківцям майстрам. Процес передбачає наступні дії:
 • Не закриваємо петлі на ніжках, а використовуємо їх для в'язання тулуба.
 • Розподіляємо петлі на чотири спиці.
 • Перші два ряду пров'язуємо по колу без надбавок і убавок.
 • У третьому рядку додаємо через кожні три петлі одну нову.
 • У четвертому - через п'ять.
 • У п'ятому - через сім.
 • Шостий ряд в'яжемо без надбавок і убавок.
 • У сьомому - додаємо по одній повітряній, витримуючи інтервал у три петлі.
 • Далі в'яжемо просто по колу. Якщо здається, що розмір окружності малий, пров'язуємо ряд без змін і повторюємо ще один-два рази сьомий ряд.
 • В'яжемо верхню частина тулуба

  В'яжемо ляльок спицями: покроковий опис для початківців
  У даному майстер-класі ми описуємо принцип виконання в'язаної ляльки спицями для початківців. Тому пропонуємо дов'язати тулуб до пахвових западин. А після цього додати по боках петлі, необхідні для ручок. Традиційно їх кількість дорівнює 2/3 обхвату ніжок. Після чого приступаємо до подальшої роботи:
 • В'яжемо три ряди без надбавок і убавок.
 • Зменшуємо петлі по одній через три і наступний ряд в'яжемо без змін. Повторюємо цей крок до тих пір, поки не залишаться петлі, необхідні для шиї.
 • Рухаючись по колу, довязываем цю деталь до потрібної довжини.
 • Повертаємося до отворів для ручок, набираємо за допомогою гачка петлі по колу і довязываем деталі. Якщо хочеться зробити повноцінну ручку, ділимо загальна кількість петель на п'ять і закінчуємо кожен пальчик окремо.
 • Після починаємо формувати голову.
 • В'яжемо голову

  В'яжемо ляльок спицями: покроковий опис для початківців
  Ми в'яжемо спицями ляльку по опису для початківців, тому пропонуємо обійтися без вив'язування дрібних деталей. Просто зробимо кулька, а після підтягнемо за допомогою нитки з голкою місця для очей і рота, підкреслимо носик. Отже, голова в'яжеться наступним чином:
 • Збільшуємо кількість петель для шиї вдвічі.
 • У другому ряду і п'ятому додаємо петлю через три.
 • Третій і четвертий - в'яжемо по колу без змін.
 • В шостому - додаємо петлю через чотири.
 • Сьомий, восьмий, дев'ятий і десятий - в'яжемо без змін.
 • Далі починаємо робити убавки. В одинадцятому ряду з інтервалом в шість петель, а потім в кожному непарному інтервал скорочується. Парні ряди в'яжуться без надбавок і убавок.
 • Коли залишається чотири-шість петель, завершуємо роботу і протягуємо через них кінчик нитки. Найважливіше, не забути перш набити ляльку. Досвідчені рукодільниці рекомендують робити це в міру в'язання.
 • Завершуємо роботу

  Готовий виріб доповнюємо вічками (намистинками, магазинними деталями або саморобними) вишиваємо ротик і носик. При бажанні додаємо вушка - два кола, які необхідно зігнути навпіл і пришити до голови. Також прикріплюємо волосся. Як їх зробити з пряжі, можна побачити далі.

  В'яжемо ляльок спицями: покроковий опис для початківців
  Після чого в'яжемо спицями ляльці одяг. Опис простого, але цікавого сукні пропонуємо далі:
 • Набираємо кількість петель, рівну ширині спідниці.
 • Довязываем до пройми без надбавок і убавок.
 • Набираємо петлі для рукавів і починаємо поступово збавляти петлі, намагаючись вийти на ширину ворота.
 • Після довязываем рукавчики потрібної довжини.
 • Беремо гачок і обв'язуємо низ спідниці, краю рукавчиків і коміра пряжею іншого кольору.
 • В'яжемо ланцюжок-ремінець і акуратно пропускаємо через сукню.
 • Прикрашаємо готовий виріб за власним бажанням. Потім нанизуємо на ляльку.
 • В'яжемо ляльок спицями: покроковий опис для початківців
  На цьому завершується наша інструкція "В'яжемо спицями ляльку". Плаття, волосся, вираз обличчя і багато інших елементів можна змінювати за власним розсудом. Основу ж - саму ляльку - у жодному разі не можна виконувати за поданим описом.
  Читайте також
  В'язані овочі і фрукти: фото з описом
  В'язані овочі і фрукти: фото з описом
  Не так давно набув популярності новий тренд. Його ввели креативні рукодільниці. Полягає він у тому, щоб прикрашати свій будинок в'язаними овочами та
  В'яжемо кардиган-кокон своїми руками
  В'яжемо кардиган-кокон своїми руками
  Індустрія моди пропонує нам безліч цікавих і оригінальних речей, які виконуються настільки просто, що доступні навіть початківцям майстрам. В поданій
  Візерунок «павучки» гачком
  Візерунок «павучки» гачком
  Всім рукодільниця, які володіють технікою в'язання гачком, відкритий дивовижний світ творчості. А тисячі існуючих візерунків дозволяють втілити в
  Візерунок «Зигзаг» гачком
  Візерунок «Зигзаг» гачком
  У в'язанні гачком є кілька дійсно універсальних мотивів, які з успіхом можна використовувати на будь-яких виробах – від літніх суконь до щільних
  Як зв'язати манішку спицями?
  Як зв'язати манішку спицями?
  Турботливі матусі-рукодільниці завжди шукають цікаві ідеї, що зшити або зв'язати синові або доньці. Пропонуємо вам зв'язати манішку спицями - красива
  Плед спицями
  Плед спицями
  В'язання спицями – дуже захоплююче заняття. Крім того, це ще й дуже практичне хобі, за допомогою якого ви зможете створити масу корисних речей – від