Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Голандський захист у шахах

Голандський захист у шахах

4-12-2018, 10:23
649
0
Шахи - прадавня цікава гра для тих людей, які особливо люблять логічні головоломки та інші ігри, над якими потрібно "ламати" голову. Причому тут все набагато простіше виходить. Звичайно, гра може затягнутися, але це не привід не грати в неї. Ви можете скоротати час і набратися навику логічно мислити. Але як же правильно вигравати? Як грамотно грати і як переконати суперника у власній впевненості?

Як грати в шахи

Грати в шахи досить непросто. Однак для початку достатньо виставити фігурки потрібного вам кольору (чорні і білі) і ходити за правилами. Спочатку це роблять білі фігурки. Потім супротивники роблять це по черзі. Гравці мають право робити хід лише на один крок вперед (пішки). Окремі ж фігурки (наприклад, кінь) ходять певним чином. Ваша головна мета: загнати королеву супротивника в кут так, щоб вона не змогла вибратися.


Варіанти складаються з самої назви гри: шах - королева може знайти вихід, мат - виходу немає або перемога неможлива.

Особливості гри

Крім того, багато хто знає, що існують різні хитрі комбінації, дозволяють повернути гру на вашу користь. Однак для цього треба навчитися грати. І не обов'язково бути професійним гравцем. Ви можете бути і зовсім новачком. Хоча, якщо ви будете знати комбінації, назвати вас таким буде не зовсім правильно. Тим не менш, прийомів дуже багато. Є як пастки, так і прості комбінації клітин, що дозволяють оточити пішаки та інші фігурки суперника, щоб досягти головної мети: зловити королеву.

Одним із хитрих прийомів є голландська захист

Голандський захист являє собою початок гри певним чином. Це дозволяє заздалегідь поставити фігурки на клітини таким чином, щоб згодом скласти потрібну комбінацію і план гри. Таким чином можна по початку гри зрозуміти, чи збирається ваш суперник приймати таку позицію і як правильно на це реагувати і повернути гру на круги своя.


Цей дебют був описаний в книзі в 1789 році. Незабаром він став дуже популярний, таким і залишається до сьогоднішнього дня. Насправді голландська захист має кілька різновидів. До них відносять "кам'яну" захист, гамбіт Стаунтона, варіант Ільїна-Женевського і ленінградську систему.

Детальніше про кожну з них

"Кам'яна стінка" голландської захисту являє собою побудову таким чином, щоб власні фігурки "почували себе в безпеці". Вона дозволяє закрити "прості" фігурки за "сильними" і повністю обмежити доступ до них фігурок противника. Кам'яна голландська захист дуже популярна і користується великим попитом у досвідчених гравців. Гамбіт Стаунтона - це теж вид голландської захисту, полягає в жертву однієї білої фігурки взамін на потрібний вид гри. Гравець, який бажає здійснити дебют, просто віддає фігурку супернику обмін на необхідні умови. Ця проста "жертва" з його боку може круто змінити хід гри і перевернути її у своїх інтересах. Варіант Ільїна-Женевського - вид голландської захисту, який отримав назву на честь радянського майстри спорту, шахіста, журналіста. Для нього характерна пешечная структура d6-e6-f5. Пішаки просто розташовуються на даних клітинах, забезпечуючи непоганий захист інших.
Голандський захист у шахах
І останній вид - ленінградська захист. Передбачає позицію фианкеттированного чернопольного слона.

Голандський захист. Як грати

Для того, щоб правильно вибудувати захист, потрібно знати потрібні комбінації клітин на шаховій дошці.
Голандський захист у шахах
Як говорилося раніше, для отримання кам'яної стінки, потрібно вибудувати стінку", щоб "захистити" звичайні фігурки. Однак все це відбувається при складанні наступній комбінації. Необхідно задовольнити дане положення: розміщення пішаків на поля: с6 d5 e6 f5.
Голандський захист у шахах
Далі розберемо гамбіт Стаунтона. Для хитрого ходу тут все ж потрібно пожертвувати одну з власних фігурок. Найчастіше тут приймається рішення віддати пішака. Ідеальним результатом буде прийняття "жертви" і продовження гри. Однак можуть виникнути проблеми: суперник не захоче взяти таку просту фігурку або поставити зустрічне гамбіт, віддавши вам власну жертву. В останньому випадку суперник побажає нанести вам удар раніше, ніж це зробите ви. Будьте дуже уважні. Варіант Ільїна-Женевського представлений на картинці в статті.
Голандський захист у шахах
Крім перерахованих вище дебютів захисту в шахах, є маса інших варіантів, серед яких кожен початківець гравець і професіонал зможуть знайти найкращий для себе. У голландської захисту є головна перевага - вона досить проста. Напевно, саме тому вона так поширена. При постійних партіях, людина з легкістю зможе вивчити комбінації і вигравати стане набагато простіше. Головне тут - бажання і постійна практика. Ні для кого ні секрет, що сама ж гра в шахи дуже корисна для всіх віків. В якійсь мірі вона також тренує пам'ять і дозволяє краще й швидше знаходити вірні рішення. Цими вміннями можна користуватися навіть в повсякденному житті.
Читайте також
Схема ящірки з бісеру для початківців рукодільниць
Схема ящірки з бісеру для початківців рукодільниць
Анімалістичні прикраси з бісеру - вироби у вигляді різних тварин і комах, чия забарвлення будується на контрастній гармонії, до цих пір дуже
Історія шашок: походження, види і опис, цікаві факти
Історія шашок: походження, види і опис, цікаві факти
Ігри шашки і шахи беруть початок в давнину. Але про саму історію її виникнення мало хто знає. Розглянемо історію, види, властивості, корисні
Як навчити дитину грати в шахи?
Як навчити дитину грати в шахи?
Дорослішаючи, дітям потрібні вже зовсім інші ігри, більш складні і цікаві їх віком. Якщо дитину зацікавили шахи - це просто чудово, адже вони чудово
Захист на дитячу ліжечко
Захист на дитячу ліжечко
Сьогодні в магазинах товарів для дітей можна зустріти спеціальний захист для дитячих ліжечок, свого роду бампера, що захищають малюка від потрапляння
Фігурки з пластиліну
Фігурки з пластиліну
Пластилін - ідеальний матеріал для маленьких непосид. Дитячій фантазії немає межі, а пластилінова маса в їх маленьких ручках набуває нові образи і