Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » В'язана серветка "Соняшник" гачком: схема і опис

В'язана серветка "Соняшник" гачком: схема і опис

4-12-2018, 10:23
1255
0
З давніх часів відомо, що в будь-якому інтер'єрі важливі дрібні і, на перший погляд, незначні деталі. Саме вони надають витонченості, краси та оригінальності кімнаті. Тому в представленій далі статті ми вивчимо особливості виконання серветки "Соняшник" гачком. Схеми і опис всього процесу дозволять читачам створити і цікаву річ. Яка неодмінно прикрасить інтер'єр будь-якої кімнати.

Підготовка пряжі

Досвідчені рукодільниці кажуть, що різні дрібні вироби найзручніше робити із залишків в'язальних ниток. Але незважаючи на це, використовувати перший ліпший моток не випливає з ряду причин. В першу чергу повинен відповідати колір задумом. Оскільки ми плануємо в'язати серветку "Соняшник", необхідно вибрати жовту пряжу і чорну або коричневу. Також варто враховувати і товщину мотка. Серветки найкраще виконувати з тонкої пряжі. Ідеально підходить для цих цілей "Ірис". Особливо якщо хочеться зробити ажурне полотно. Але в крайньому випадку можна використовувати тонку акрилову пряжу. А ось від ворсистих та "волохатих" мотків краще відмовитися.


В'язана серветка "Соняшник" гачком: схема і опис

Вибір інструменту

Зв'язати по представленим схемами і описами серветку "Соняшник" гачком зможуть навіть початківці рукодільниці. Правда, лише в тому випадку, якщо підготують хороший інструмент. Але що ховається під цим терміном? Насправді все просто. Професійні майстри переконані, що ідеальним називається той гачок, який зручно тримати в руці. Тому від довгого або занадто короткого відразу відмовляємося. Крім того, вважається, що найпростіше працювати металевим інструментом. Хоча читачам, які мають звичку в'язати великими петлями, розумніше розглянути дерев'яний. Розмір обраного інструменту повинен відповідати товщині нитки. Якщо хочеться пов'язати полотно з простих стовпчиків, можна взяти гачок меншого розміру.


Початковий етап в'язання

Далі ми запропонуємо різні схеми та описи серветки "Соняшник" гачком. Однак, якщо вивчити різні майстер-класи, підготовлені професійними рукодільницями, стане ясно, що стартові дії у всіх випадках ідентичні. В'язання простий або ажурною серветки починається з виконання кільця амігурумі. Читачі, знайомі з технікою, що описує особливості в'язання іграшок, не потребують будь-яких пояснень. І можуть приступати до наступного пункту. Якщо ж подібний термін вперше почутий, далі ми пропонуємо вивчити інструкцію, яка не тільки розкриє таємницю загадкової назви, але й навчить правильно починати в'язання гачком серветок.
В'язана серветка "Соняшник" гачком: схема і опис

Кільце амігурумі

Амігурумі - це технологія в'язання гачком різних іграшок. Придумали її в Японії. Але через незначну кількість часу вона розійшлася по всьому світу. Рукодільниці настільки полюбили її, що навіть схеми та опис гачком серветок (серветка "Соняшник" у тому числі) воліють будувати, починаючи з кільця амігурумі, яке виконується наступним чином:
 • Готуємо пряжу і гачок.
 • Два рази обмотуємо інструмент в'язального ниткою.
 • Знімаємо петлю.
 • Злегка розтягуємо, намагаючись не розпустити.
 • І обв'язуємо шістьма стовпчиками без накиду.
 • Замикаємо в кільце, з'єднуючи першу і останню петлі.
 • Після виконання всіх описаних дій тягнемо початковий кінчик мотка.
 • В результаті центр отриманого гуртка змикається.
 • Тепер нам потрібно провязать три ряди, орієнтуючись по конкретній схемі або самостійно додаючи петлі і розширюючи коло до потрібного розміру.
 • Потім перевертаємо гурток початковим кінчиком нитки до себе.
 • І далі в'яжемо у зворотний бік.
 • Якщо майстер тільки починає освоювати ази в'язання гачком, можна продовжувати роботу за стандартною схемою і описом серветки "Соняшник". Гачком у цьому випадку обв'язувати виріб стоїть за годинниковою стрілкою, як передбачає проста технологія. І відповідно, сформований гурток повертати до себе не потрібно.

  Проста серветка

  В'язана серветка "Соняшник" гачком: схема і опис
  Першим ділом ми пропонуємо читачам вивчити технологію виконання елементарного вироби. Однак, незважаючи на свою простоту, виглядає дуже оригінально і красиво. Робота починається з в'язання кільця амігурумі. Використовуємо при цьому чорну або коричневу пряжу. Подальші дії краще представити у вигляді списку:
 • У другому ряду збільшуємо кількість петель вдвічі.
 • У третьому робимо надбавку через один стовпчик.
 • Перевертаємо коло і далі в'яжемо проти годинникової стрілки. Або ж продовжуємо роботу в стандартному порядку.
 • У четвертому ряду робимо збільшення через 2 петлі.
 • У п'ятому в'яжемо стовпчики з одним накидом. Збільшення робимо через три петлі.
 • В шостому - стовпчики без накиду, надбавки і убавки не робимо.
 • У сьомому - стовпчики з одним накидом. Надбавки через три петлі.
 • У восьмому - стовпчики без накиду. Надбавки через дві петлі.
 • У дев'ятому - стовпчики з одним накидом, надбавки не робимо.
 • Десятий ряд в'яжемо по колу, роблячи надбавку з інтервалом в дві петлі.
 • Одинадцятий - з інтервалом у три петлі.
 • Таким чином вдається зв'язати центр серветки «Соняшник» гачком. Опис подальших дій передбачає в'язання пелюсток.

  Підготовка пелюсток соняшника

  В'язана серветка "Соняшник" гачком: схема і опис
  Досвідчені рукодільниці воліють починати в'язання цих деталей прямо від серцевини квітки. Однак початківці майстра можуть спершу підготувати пелюстки, а після пришити їх за допомогою голки з ниткою. Для цього потрібно взяти жовту в'язальну нитку і зв'язати двадцять деталей. У цьому випадку ми не будемо завантажувати читача покроковим описом. Схема серветки «Соняшник» гачком найкраще пояснить необхідні дії. Вдало впоравшись з роботою, збираємо всі деталі разом. Спершу пришиваємо верхній ряд пелюсток, а потім в проміжках - нижній. На завершення прибираємо всі ниточки, щоб вони не псували красу вироби. Після чого використовуємо готову серветку за призначенням або ж презентуємо комусь із близьких.

  Кругла серветка

  В'язана серветка "Соняшник" гачком: схема і опис
  Якщо представлені вище опис і схема в'язання серветки "Соняшник" гачком здаються починаючому майстрові жорсткими, ми пропонуємо зробити інший варіант вироби. Представляє він собою гурток, який можна збільшити до бажаного розміру. Однак для його виконання слід підготувати зелену пряжу. Вона буде служити фоном нашого квіточки. Також варто зазначити, що цю модель можна не починати з кільця амігурумі. В іншому технологія досить проста, і далі читач у цьому зможе переконатися самостійно:

 • Першим ділом готуємо чорну або коричневу в'язальну нитку і в'яжемо ланцюжок з шести повітряних петель.
 • Замикаємо її в кільце, з'єднуючи першу і останню петлю.
 • Обв'язуємо ланцюжок дванадцятьма стовпчиками без накиду.
 • Наступні два ряди в'яжемо, рухаючись по колу і час від часу додаючи петлі. У цьому випадку строгих рекомендацій щодо надбавок немає. Тому читач може орієнтуватися самостійно.
 • Обриваємо робочу нитку.
 • Продовжуємо в'язання серветки «Соняшник» гачком жовтої і зеленої пряжею.
 • В'яжемо чотири стовпчики жовтої пряжею і один - зеленою. Повторюємо крок до кінця ряду.
 • У двох наступних рядах на жовтих пелюстках збільшуємо кількість петель до восьми, зелену пров'язуємо також одну. Повторюємо крок до кінця ряду.
 • Збільшуємо кількість петель в жовтих пелюстках до десяти, зеленим пров'язуємо дві петлі. Повторюємо крок до кінця.
 • Звужуємо пелюстка, пров'язуємо вісім жовтих петель і шість зелених.
 • У двох наступних рядах - вісім жовтих і десять зелених.
 • Обриваємо нитки, закріплюємо і ховаємо. На цьому творчий процес завершується.
 • Серветка з намистинами

  В'язана серветка "Соняшник" гачком: схема і опис
  Дуже цікаво виглядає наступний варіант досліджуваного виробу. Для його виконання слід підготувати намистини або бісеріни в кількості ста вісімдесяти штук. Після чого беремо чорну або коричневу нитку і, орієнтуючись за схемою, в'яжемо серединку. Міняємо пряжу на жовту і додаємо ще два ряди. Беремо голку і нитку, пришиваємо петельки з намистин. Потім знову використовуємо гачок і обв'язуємо кожна пелюстка вироби. Така серветка "Соняшник", пов'язана гачком, не тільки захистить дерев'яну або іншу поверхню, але і стане чудовою прикрасою інтер'єру.

  Ажурна серветка

  Якщо попередній варіант вироби здається читачеві недостатньою яскравим і виразним, далі пропонуємо вивчити іншого. Досвідчені рукодільниці кажуть, що для нього краще використовувати тонку нитку і відповідного розміру гачок. В іншому робота здійснюється також по колу, з виділенням чорної або коричневої серединки і жовтих пелюсток.
  В'язана серветка "Соняшник" гачком: схема і опис
  Ось ми і розібралися з тим, як зв'язати серветку "Соняшник" гачком. Схеми та описи допоможуть початківцям майстрам втілити цікаву задумку в життя. Адже зробити це зовсім неважко. Потрібно лише захотіти.
  Читайте також
  В'яжемо кардиган-кокон своїми руками
  В'яжемо кардиган-кокон своїми руками
  Індустрія моди пропонує нам безліч цікавих і оригінальних речей, які виконуються настільки просто, що доступні навіть початківцям майстрам. В поданій
  Візерунок «павучки» гачком
  Візерунок «павучки» гачком
  Всім рукодільниця, які володіють технікою в'язання гачком, відкритий дивовижний світ творчості. А тисячі існуючих візерунків дозволяють втілити в
  Візерунок «шишечки» гачком
  Візерунок «шишечки» гачком
  Серед візерунків для в'язання (як спицями, так і гачком) є маса виглядають складними і ефектними, і при цьому досить простих у виконанні. До числа
  Об'ємні візерунки гачком
  Об'ємні візерунки гачком
  За допомогою звичайної в'язальної нитки і гачка з'являються дивовижної краси вироби – від рукавичок і шарфів до ковдр та пледів. Особливо ефектно
  Візерунок «Зигзаг» гачком
  Візерунок «Зигзаг» гачком
  У в'язанні гачком є кілька дійсно універсальних мотивів, які з успіхом можна використовувати на будь-яких виробах – від літніх суконь до щільних
  Грілка на чайник гачком
  Грілка на чайник гачком
  Грілки на чайник – кухонне пристосування, що використовується людством вже не одну сотню років. З їх допомогою заварник з чаєм залишається теплим