Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » В'язані овочі і фрукти: фото з описом

В'язані овочі і фрукти: фото з описом

4-12-2018, 10:26
866
0
Не так давно набув популярності новий тренд. Його ввели креативні рукодільниці. Полягає він у тому, щоб прикрашати свій будинок в'язаними овочами та фруктами. При цьому можна вибирати різні варіанти. Одні воліють наповнити "літніми атрибутами" кошик і розташувати в кухні на самому видному місці. Інші створюють панно, а після вішають у вітальні або спальні, а треті готують цікаві предмети для своїх дітей, якими ті грають з величезним задоволенням. Для нас неважливо, з якою метою читач цікавиться технологією в'язання овочів і фруктів. Однак ми бажаємо допомогти в роботі. Тому пропонуємо докладний і покроковий майстер-клас.

З чого починається творчий процес?

Перш ніж приступити до вивчення інструкції, необхідно підготуватися. Виконувати в'язані овочі і фрукти краще всього із залишків пряжі. Хоча також можна використовувати невеликі покупні мотки. При цьому досвідчені умільці радять віддавати перевагу акрилової пряжі. А ось вовняні нитки краще придбати для іншого виробу. Крім того, варто зазначити, якщо фруктами та овочами буде грати дитина, розумніше розглянути дитячу пряжу. Щодо інструменту строгих рекомендацій немає. Тому втілювати задум у життя можна як за допомогою гачка, так і спиць. Єдине, професійні майстри кажуть, що набагато зручніше працювати металевим інструментом. І оскільки в'язане полотно повинно бути достатньо щільним, слід вибрати той, що дорівнює товщині нитки.


В'язані овочі і фрукти: фото з описом

Як почати в'язання?

Досвідчені рукодільниці вважають, що найкраще виконувати в'язані гачком овочі і фрукти. А все тому, що цей інструмент дозволяє додавати і збавляти петлі непомітно. Однак роботу важливо правильно почати. Насамперед хотілося б відзначити, що фрукти і овочі в'яжуться в техніці амігурумі. Тому ті, хто з нею знайомий, вже знають стартові дії. Для початківців майстрів ми пропонуємо докладну інструкцію:
 • Беремо підготовлену пряжу.
 • Намотуємо на олівець.
 • Акуратно знімаємо, намагаючись не розпустити петлю.
 • Обв'язуємо, рухаючись по колу.
 • Робимо шість стовпчиків без накиду.
 • З'єднуємо останню і першу петлю.
 • Тягнемо за початковий кінчик нитки.
 • Однак при бажанні можна зробити в'язані овочі і фрукти спицями. Для цього потрібно підготувати короткі панчішно-шкарпеткові спиці і набрати на них три петлі. Після чого в'язати по колу, додаючи і збавляючи петлі.


  Круглі фрукти

  Професійні в'язальниці рекомендують починати освоювати технологію з простих овочів і фруктів. Тому далі ми пропонуємо вивчити технологію виконання мандарина. За аналогією можна пов'язати апельсин, грейпфрут, виноград, помідори і яблуко. Однак передостанній овоч необхідно доповнити плодоніжкою. Потім набити, злегка підтягти місце, де розташована плодоніжка, всередину і закріпити нитку. Після чого дов'язати виріб до кінця. Яблуко в'яжеться аналогічним чином, але завершується дещо інакше. Його слід пов'язати майже до кінця, набити і закінчити. Пришити гілочку з листочком, протягнути голку через центр, злегка підтягти, закріпити і сховати кінчик нитки.

  Як зв'язати мандарин?

  В'язані овочі і фрукти: фото з описом
  Отже, ми вже з'ясували, що в'язані овочі і фрукти починаються з набору невеликої кількості петель. Потім, рухаючись по колу, нам необхідно додавати додаткові. При роботі над мандарином можна керувати процесом самостійно. Наше завдання — отримати пропорційний кульку. Для цього гачком вывязываем два стовпчики з однієї петлі попереднього ряду. Частоту додатків визначаємо на око. При в'язанні спицями додаткові петлі слід вив'язувати з однієї поточного ряду. Першу, як зазвичай, а другу — заводячи спицю з лівого боку. В'яжемо мандарин майже до кінця, набиваємо і закінчуємо. Доповнюємо гілочкою і листочком.

  Морква

  Цей в'язаний овоч являє собою конус. Тому, підібравши нитки потрібного кольору, читач зможе зв'язати редис дайкон і гіркий перець. Технологія досить проста. Набираємо петлі в'яжемо задуманий виріб, рухаючись по колі. Однак петлі додаємо не в кожному ряду, а через два-три. Також варто відзначити, що кількість "убавок" не повинно бути занадто великим. Досвідчені майстри відзначають, що для виконання акуратною і рівною морквини слід додавати не більше, ніж п'яту частину від петель поточного ряду.
  В'язані овочі і фрукти: фото з описом
  Гіркий перець "худенький". Тому надбавки необхідно робити з інтервалом в чотири-п'ять рядів. А ось редис дайкон, навпаки, повинен вийти більш толстеньким. Це означає, що частоту надбавок слід збільшити. Експерти переконані, що краще додавати петлі через один-два ряди. Як видно, суворого опису технології виконання в'язаних фруктів і овочів немає. Робота творча. В цьому полягає її привабливість і складність.

  Ріпка

  Дітки обожнюють казку про бабу і діда, яким ніяк не вдавалося витягнути коренеплід небачених розмірів. Однак вони поняття не мають, що він являє собою. Якщо в магазині відшукати ріпку ніяк не вдається, можна зв'язати її самостійно. Для цього набираємо петлі і три ряди в'яжемо по колу, не роблячи надбавок і убавок. У трьох наступних рядах збільшуємо кількість петель вдвічі. Потім пров'язуємо ряд без додатків. А в наступному додаємо 1/3 від загальної кількості. Далі в'яжемо без додатків протягом восьми-дев'яти рядів. І нарешті, протягом шести наступних рядів поступово зменшуємо петлі. Потім обв'язуємо кінчик зеленою ниткою і доповнюємо овоч, в'язаний спицями або гачком, бадиллям.
  В'язані овочі і фрукти: фото з описом
  До речі, за аналогією можна пов'язати редьку, буряки і полуницю. Але у коренеплодів слід зробити довгий носик, а ягоду — значно зменшити у розмірах і доповнити білими або жовтими цяточками.

  Огірок

  На думку більшості в'язальниць, найпростіше в'яжеться саме цей овоч. Починається в'язання, як завжди, з набору петель. Потім у трьох наступних рядах формуємо по можливості рівну окружність, рівну двухрублевой монети. Далі в'яжемо шість рядів без надбавок. Потім у трьох рядах робимо по дві надбавки. А наступних трьох — по дві убавки. Після чого шість рядів в'яжемо просто по колу. І зменшуємо петлі, намагаючись зробити тупий носик. При бажанні доповнюємо наш огірок хвостиком і квіточкою. Або ж залишаємо так.

  Лимон

  Зовсім неважливо, яким інструментом виконуються в'язані овочі і фрукти. Спиці або гачок вибрала в'язальниця — це її особиста справа. Технологія полягає в правильному і поповнення збавлянні петель. Однак навіть цей нюанс повністю залежить від рукодільниці. У цьому пункті пропонуємо вивчити, як в'яжеться лимон. Хоча процес також не представляє ніяких складнощів.
  В'язані овочі і фрукти: фото з описом
  Починається він з набору петель. Потім протягом п'ятнадцяти рядів слідують надбавки — по три на кожен ряд. Далі просто в'яжемо 3-5 рядів по колу. А потім робимо убавки. Також по три штуки протягом п'ятнадцяти рядів. Якщо хочеться зробити розрізаний лимон, в'яжемо виріб на 2/3. Зменшуємо в першому ряду три петлі, а в наступному міняємо на білу нитку. У третьому ряду знову переходимо на жовту і зменшуємо петлі, формуючи коло. Деякі в'язані овочі і фрукти потрібно доопрацювати, зробивши прожилки або утяжки. І лимон відноситься саме до таких. Тому беремо білу нитку і ділимо зріз на шість зон.

  Малина

  Дуже оригінально виглядає ця смачна літня ягода. Однак вона вимагає підготовки пряжі двох відтінків — яскравого і блідого рожевого. Потім набираємо петлі і перший ряд пров'язуємо без змін. У другому збільшуємо кількість петель вдвічі. У третьому додаємо три петлі, в четвертому — п'ять. П'ятий і шостий ряд в'яжемо по колу, не роблячи надбавок і убавок. Набиваємо нашу малинку. Потім у сьомому, восьмому і дев'ятому ряду скорочуємо петлі до чотирьох. Після обриваємо нитку і протягуємо через що залишилися петлі. При бажанні довязываем зелену "шапочку" і хвостик. Або ж робимо кілька малинок і прикріплюємо на гілочку. Вона являє собою зв'язану гачком ланцюжок, обгорнуту навколо дроту.
  Як видно, можна використовувати не один інструмент при виконанні в'язаних овочів. Опис для гачка, як і для спиць, може передбачати роботу і тим, і іншим інструментом. Але все залежить від побажань рукодільниці. Якщо подібна комбінація здається не органічною або майстриня просто не володіє необхідними навичками, всю роботу можна виконати одним інструментом.

  Груша

  В'язані овочі і фрукти: фото з описом
  Виконати наступний фрукт можна з допомогою пряжі різних кольорів. Зустрічаються груші зелені, жовті та червоні. Однак форма у них завжди одна. Оскільки ми вивчаємо опис в'язаних фруктів і овочів (гачком або спицями), далі ми розберемо, як зв'язати грушу самостійно. Першим ділом набираємо петлі. І протягом п'яти рядів формуємо рівну окружність. Потім пров'язуємо ряд без змін. А в наступному додаємо три-п'ять петель. П'ять-сім наступних рядів в'яжемо по колу. Надбавки і убавки не робимо. Потім протягом трьох рядів зменшуємо петлі таким чином, щоб в результаті отримати половину від початкової кількості. В'яжемо шість рядів без надбавок і убавок. Набиваємо виріб. Далі скорочуємо половину петель. У наступному ряду прибираємо чотири, потім два рази по дві. Обриваємо нитку і пропускаємо через що залишилися петлі. Стягаємо окружність, закріплюємо нитку і ховаємо з вивороту. Доповнюємо готову грушу гілочкою і при бажанні листочком.

  Капуста

  Дуже цікаво виконується наступний в'язаний овоч. Опис для спиць і гачка засноване на грамотних прибавках. Тому пропонуємо читачам докладну інструкцію. Починається вона, як завжди, з набору петель. Потім збільшуємо їх кількість вдвічі. У наступних десяти рядах додаємо по шість петель. Далі десять рядів в'яжемо, рухаючись по колу і не роблячи надбавок і убавок. Наступні десять рядів скорочуємо петлі. За шість убавок в кожному ряду. Виконавши зазначені маніпуляції, набиваємо одержаний качан, обриваємо нитку і пропускаємо через що залишилися петлі. Після чого в'яжемо шість листочків.
  В'язані овочі і фрукти: фото з описом
  Набираємо і пров'язуємо вісімнадцять петель у другому ряду додаємо сім петель, а в третьому — тринадцять. Четвертий пров'язуємо без змін. У п'ятому додаємо двадцять петель. Наступні одинадцять рядів в'яжемо без змін. А в сімнадцятому ряду скорочуємо кількість петель до сорока і два ряду пров'язуємо без змін. Далі зменшуємо тринадцять петель, два рази по дев'ять, потім чотири. Пров'язуємо останній ряд і обриваємо нитка. Після чого збираємо капусту, викладаючи листочки навколо підготовленого кулі. Вивчається технологія не представляє складності, і це явно доводять представлені майстер-класи. В'язані овочі гачком або спицями виконуються буквально за кілька хвилин. Зате радують око і прикрашають інтер'єр дуже довго.
  Читайте також
  В'яжемо ляльок спицями: покроковий опис для початківців
  В'яжемо ляльок спицями: покроковий опис для початківців
  В даний час в'язані іграшки користуються величезною популярністю. Причому встояти перед красунями важко не тільки малюкам, але і дорослим. Однак
  В'яжемо кардиган-кокон своїми руками
  В'яжемо кардиган-кокон своїми руками
  Індустрія моди пропонує нам безліч цікавих і оригінальних речей, які виконуються настільки просто, що доступні навіть початківцям майстрам. В поданій
  Візерунок «павучки» гачком
  Візерунок «павучки» гачком
  Всім рукодільниця, які володіють технікою в'язання гачком, відкритий дивовижний світ творчості. А тисячі існуючих візерунків дозволяють втілити в
  Візерунок «шишечки» гачком
  Візерунок «шишечки» гачком
  Серед візерунків для в'язання (як спицями, так і гачком) є маса виглядають складними і ефектними, і при цьому досить простих у виконанні. До числа
  Візерунок «Зигзаг» гачком
  Візерунок «Зигзаг» гачком
  У в'язанні гачком є кілька дійсно універсальних мотивів, які з успіхом можна використовувати на будь-яких виробах – від літніх суконь до щільних
  Плед спицями
  Плед спицями
  В'язання спицями – дуже захоплююче заняття. Крім того, це ще й дуже практичне хобі, за допомогою якого ви зможете створити масу корисних речей – від