Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Металізована тканина: фото, опис, застосування і характеристики

Металізована тканина: фото, опис, застосування і характеристики

4-12-2018, 10:27
798
0
Мода завжди йде в ногу з часом і прогресом, тому всі сучасні відкриття в галузі текстильної промисловості обов'язково з'являються в тому чи іншому вигляді на провідних подіумах світу. Саме тому нікого вже не здивувати активним використанням, здавалося б, абсолютно не відповідних матеріалів для виготовлення як повсякденного одягу, так і вечірніх нарядів.

Металізована тканина

Металізована тканина: фото, опис, застосування і характеристики
Даний матеріал прийшов у світ моди не так давно, проте в промисловості він експлуатується досить тривалий час. Дуже міцна тканина з характерним металевим блиском, яка володіє ізоляційними властивостями, незамінна в умовах підвищеної тепло - або радіоактивності. Але що ж призвело даний матеріал в світ високої моди? Для того щоб відповісти на дане питання, необхідно розглянути детальніше складу цієї тканини та її характеристики.


Склад

Є два види металізованої тканини, вони відрізняються за способом виготовлення. Перший - безпосереднє плетіння з вже металізованих ниток. Таким чином металізованої є вся структура тканини. Другий же спосіб - нанесення на готове полотно тонкого шару металевої (як правило, алюмінієвої плівки). На сьогоднішній момент існує кілька варіантів даної техніки, проте вчені продовжують битися над питанням, як металізувати тканина без шкоди для екології. Довгий час цей процес здійснювався шляхом вимочування тканини в розчинах електролітів, він досить простий, але при цьому дуже токсичний. Крім того, така тканина дуже жорстка і має поганий товарний вигляд. Також використовувався спосіб вакуум-технічного випаровування, однак і цей спосіб не дуже популярний, так як в даному випадку дуже складно контролювати рівномірний розподіл металу на всій поверхні полотна. На даний момент найбільш екологічно чистим способом є магнетронне розпилення, проте ця технологія поки ще не поширена в текстильній промисловості.


Характеристики

Металізована тканина прославилася своєю здатністю до ізолювання теплового і електромагнітного випромінювання. Такий матеріал стійкий до розривів, вигин, розтягування в місцях розривів, має характерний металевий блиск. Залежно від матеріалу основи може бути як досить легким і гнучким, але при цьому міцним, так і грубим, жорстким, що дозволяє використовувати його для виготовлення захисних екранів. Догляд за такою тканиною повинен бути дбайливим, щоб не порушити цілісність зовнішнього металевого покриття.

Застосування

Незважаючи на те, що матеріал досить специфічний, його застосування широко поширене в багатьох областях промисловості. Також він застосовується в повсякденному житті людини.

Спецодяг

Металізована тканина: фото, опис, застосування і характеристики
Однією з основних сфер використання матеріалу є виготовлення спецодягу. Завдяки своїй функції захисту від випромінювань металізована тканина стала лідером серед інших жароміцних тканин для пошиття спеціальної форми працівників протипожежної служби, а також захисних костюмів, що використовуються на виробництвах із високою температурою, радіо - і електромагнітним випромінюванням. Наприклад, широке поширення даний матеріал отримав у лікарнях. Одяг з металізованої тканини для медичного персоналу використовується у фізіотерапевтичних відділеннях, а також відділеннях функціональної діагностики.

Ізоляція

Для виготовлення ізолюючих екранів використовують кілька видів металізованої тканини. Вони можуть бути як напівпрозорі - у разі необхідності забезпечення видимості, так і щільними. Такі екрани використовуються в тих же областях, в яких і спецодяг з даного матеріалу.

Інтер'єр

Металізована тканина: фото, опис, застосування і характеристики
Сьогодні металізовану тканину можна зустріти і в інтер'єрних рішеннях. Наприклад, штори з даного матеріалу відображають ультрафіолетове випромінювання, тому приміщення залишається не тільки затемненим, але і не нагрівається. Для того щоб штори виконували цю функцію, краще вибрати фасон двошарового вироби, де на лицьовій стороні буде використана декоративна тканина, підходить під інтер'єр кімнати, а ось сторона, звернена до вікна, буде виконана з металізованої тканини. Саме таке поєднання дозволить не тільки подбати про безпеку, але і прикрасити інтер'єр кімнати. Також часто можна зустріти рулонні штори з металевим напиленням, вони досить щільні, з параметром затемнення від 85 % і вище, чудово підходять для дитячих кімнат, захищаючи не тільки від сонячних променів, але і від шкідливих випромінювань з вулиці. Крім того, побутова металізована тканина використовується для виготовлення декоративних подушок і оббивки меблів, що дозволяє створити кілька космічний образ кімнати.

Мода

Металізована тканина: фото, опис, застосування і характеристики
А ось світові подіуми підкорила ця тканина не стільки своїми ізолюючими і захисними властивостями, скільки зовнішнім виглядом. Для пошиття одягу використовують тканину, в основі якої м'яке синтетичне або комбіноване плетіння, рідше - натуральні тканини. Побутова тканина може мати як суцільне напилення, так і часткове, виконане у вигляді орнаменту або класичних гороху, клітини і смуг. Інтенсивність блиску таких тканин теж буває різною - від насиченого блиску нікелю або новорічної мішури, до аристократичного відблиску перлів. Саме тому даний матеріал охоче використовують як для створення святкових нарядів, особливо актуальних у переддень новорічних свят, так і пошиття повсякденного одягу, в тому числі ділових костюмів. Однак навіть модельєри не могли повністю ігнорувати його захисні властивості, тому металізована плащова тканина активно використовується для виготовлення верхнього одягу.
Металізована тканина: фото, опис, застосування і характеристики
Куртка з такого матеріалу не тільки ефектно виглядає, але і володіє теплоізоляційними, грязе - і водовідштовхувальними властивостями, а також відображає шкідливі випромінювання. Крім того, спосіб металізації тканини активно використовують у виготовленні взуття та аксесуарів: сумок, ременів і рукавичок. Високотехнологічні тканини, часто призначені для використання тільки в промисловості, органічно вписуються в життя простих людей. Космічне чарівність металізованої тканини не тільки зробить жінку помітною в будь-якому оточенні, але і захистить її від шкідливого впливу сучасного світу.
Читайте також
Текстильна брошка - красиве і просте прикраса
Текстильна брошка - красиве і просте прикраса
Брошка - це декоративна композиція або ювелірний виріб, який можна прикріпити до одягу за допомогою шпильки. Вони можуть бути будь-якої форми, але
Рецепт пап'є-маше: приготування клейстеру, матеріал, рекомендації по засто ...
Рецепт пап'є-маше: приготування клейстеру, матеріал, рекомендації по засто ...
Рецепт ідеального пап'є-маше для кожного майстра свій, хтось знаходить його відразу, хтось- через безліч виробів, проб і помилок. Однак велика
Слінг з кільцями своїми руками
Слінг з кільцями своїми руками
Слінг з кільцями - дуже зручна річ, на яку не обов'язково сильно витрачатися. Зробити такий слінг можна швидко і просто власними руками. Наша
Непромокальні штани для дітей
Непромокальні штани для дітей
Осіння дощова погода зовсім не привід сидіти вдома дітям, а мамам болісно прати і висушувати речі після прогулянки з дитиною. Адже на ринку можна
Аплікація з тканини для дітей
Аплікація з тканини для дітей
Одним з видів аплікації, яка буде дуже цікава дитині, є аплікація з тканини. Починати можна з простих малюнків, поступово ускладнюючи і збільшуючи
Як прибрати живіт після пологів?
Як прибрати живіт після пологів?
Чого тільки не роблять молоді матусі, які після пологів втрачають свою підтягнутість і стрункість, набравши зайві сантиметри: одягаються в