Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » В'язаний пуфик своїми руками: покроковий майстер-клас

В'язаний пуфик своїми руками: покроковий майстер-клас

4-12-2018, 10:39
788
0
Імениті дизайнери стверджують, що інтер'єр завершують різні дрібні деталі. Тому в поданій далі матеріалі ми вивчаємо технологію виконання в'язаних пуфів своїми руками. Цей цікавий предмет може вписатися практично в будь-ансамбль кімнати, надавши йому затишок.

З чого можна пов'язати пуфик

Перш ніж втілювати задум у життя, необхідно підготуватися. Першим ділом придбати пряжу. Досвідчені рукодільниці кажуть, що в'язати досліджуване виріб можна будь-якими в'язальними нитками. Однак краще віддати перевагу більш щільною і товстої вовняної пряжі. І також ідеально підходить стрічкова. Крім того, багато творчі особи в'яжуть досліджувані предмети інтер'єру з старого одягу. Її заздалегідь слід нарізати на смужки в палець шириною, зв'язати і скрутити в моток. Ще можна зробити в'язаний пуфик своїми руками з мотузки, яка у вільному доступі продається в будь-якому господарському магазині. Або ж в якості матеріалу використовувати поліетиленові пакети. Їх слід скласти стопкою і нарізати на колечка 2-3 сантиметри завширшки. Потім скріпити між собою і також змотати в клубок.


У будь-якому випадку вибір матеріалу повністю лягає на плечі рукодільниці. Тому можна підбирати пряжу, орієнтуючись на власний смак, побажання домочадців і стильову спрямованість інтер'єру.
В'язаний пуфик своїми руками: покроковий майстер-клас

Яким інструментом створюються пуфики

Далеко не всі рукодільниці володіють однаково добре спицями та гачком. Тому не вирішуються прикрасити свій будинок зробленим своїми руками плетеним пуфом. Однак величезна кількість майстер-класів, складених професійними вязальщицами, доводить, що реалізувати свою ідею можна за допомогою будь-якого інструменту. Але при цьому важливо враховувати, що до звичайною в'язальної нитки більше підходить залізний гачок і спиці. Розмір повинен бути дорівнює товщині пряжі. А ось для роботи з мотузкою, мотузкою або іншої щільної пряжею варто придбати дерев'яний інструмент.


Що покласти всередину

Ще один важливий і складний питання, з яким часто не справляються початківці майстра, стосується наповнювача. Адже ми зробимо тільки чохол. Тому питання про те, чим наповнити в'язаний пуфик, для багатьох перетвориться в серйозний камінь спотикання. Проте досвідчені майстри кажуть, що в хід можна пустити буквально все що завгодно. І дійсно, в якості наповнювача можуть виступати матеріали, які можна придбати в магазині. Або ж віджила свій термін одяг, рушники та інші речі, зроблені з тканинного матеріалу. Крім того, припустимо наповнити пуфик вмістом подушки. Причому навіть пір'яний. Якщо і зовсім не хочеться завантажувати себе складними питаннями, можна покласти всередину чохла непотрібне ковдру.
В'язаний пуфик своїми руками: покроковий майстер-клас

Як заощадити на наповнювачі

Дуже багато рукодільниці, роздумуючи над тим, чим набити в'язаний пуфик, приходять до висновку, що не можуть знайти необхідну кількість непотрібних речей. Невже в цьому випадку доведеться відмовитися від втілення задумки? Професійні в'язальниці заперечно хитають головою. І пропонують досить оригінальну альтернативу. Ідея досить проста, але вимагає підготовки двадцяти пластикових пляшок однакового розміру. У наведеному варіанті використовуються дволітрові баклажки від "Кока-коли".

Пуф з пляшок

Першим ділом у десяти пляшок акуратно відрізаємо горлечка. Надягаємо частину на цілу пляшку. В результаті отримуємо десять «матрьошок». Виставляємо їх, формуючи коло. Дві штуки в першому ряду, потім два ряди по три і знову дві. Гарненько обмотуємо конструкцію скотчем. Беремо відповідну за розміром коробку від будь-якої техніки. Два рази вимальовуємо на ній пуфик, намічаючи колу. Вирізаємо і приклеюємо знизу і зверху конструкції. Після чого обмотуємо старою ковдрою і готуємо в'язаний чохол для свого виробу. Так, нам вдається зробити в'язаний пуфик своїми руками! Ми звикли дивитися на пластикову тару, як на сміття. Проте умільці доводять, що в досвідчених руках цей матеріал перетворюється в корисну і оригінальну річ.
В'язаний пуфик своїми руками: покроковий майстер-клас

Визначення розмірів задуманого виробу

Щоб зв'язати пуфик, необхідно чітко визначитися з розмірами. Для цього розраховуємо параметри своєї задумки. Якщо підготовлений каркас з пластикових пляшок, вимірюємо відстань від центру верхньої колу через бічну стінку до центру нижній колу. Це довжина чохла. Потім визначаємо радіус сидіння або денця — від центра кола до бічної сторони. Таким чином, з'ясовуємо відстань, протягом якого нам спочатку необхідно буде робити надбавку, а потім убавку. І також слід виміряти діаметр окружності або обхват пуфика. Це ширина чохла. Описані вище маніпуляції необхідно провести для всіх майстер-класів «В'язаний пуфик своїми руками», пояснюють технологію виконання роботи за допомогою спиць і гачка. Якщо ж рукодільниця планує набити підготовлений чохол м'яким наповнювачем, можна вказати необхідні параметри навскидку.

Візерунки спицями для пуфика

В'язаний пуфик своїми руками: покроковий майстер-клас
Як ми вже згадували раніше, зв'язати досліджуваний предмет інтер'єру можна як за допомогою спиць, так і гачка. Сказати, який інструмент краще, не беруться навіть професійні в'язальниці. Тому в статті ми вивчимо обидві технології, щоб читач зміг вибрати самостійно. Почнемо з виконання своїми руками в'язаного пуфика спицями. Для такої роботи необхідно вибрати візерунок. Найчастіше майстрині воліють просту лицьову гладь. Коли з одного боку в'яжуться тільки лицьові петлі, а з іншого — тільки виворітні. Хоча при бажанні також можна доповнити полотно косами і джгутами. Цікаво виглядають вироби, пов'язані платочної в'язкою, яка передбачає в'язання лицьових петель на обох сторонах полотна.

Підготовка фрагмента візерунка

Визначившись з візерунком, готуємо зразок. Для виконання пуфика досить квадрата зі стороною десять сантиметрів. Після чого уважно вважаємо, скільки петель і рядів вийшло. Позначаємо перший параметр буквою П, другий - Р. Ділимо передбачувану ширину чохла на десять і множимо на значення П. Підсумкове число записуємо. Ділимо радіус сидіння на десять і множимо на значення Р. Також записуємо підсумок. І нарешті, ділимо довжину чохла на десять і множимо на значення Р. Цей параметр також фіксуємо на папері. За допомогою нехитрих математичних розрахунків нам вдається перевести сантиметри в петлі і ряди. Тепер ми можемо приступити до роботи, спираючись на свої параметри.

В'язання пуфика спицями

В'язаний пуфик своїми руками: покроковий майстер-клас
Досвідчені рукодільниці відзначають, що виконати своїми руками в'язаний пуфик гачком трохи легше, ніж спицями. Тому що можна буде час від часу звірятися з сантиметром. А ось початківці майстра переконані, що провівши розрахунки заздалегідь, в'язати набагато легше. Можна повністю поринути в цікавий або складний візерунок і не відволікатися на зняття мірок. Ми радимо читачеві випробувати обидві технології, а потім вибрати для себе найбільш бажану. Кожен варіант пуфика виглядає вельми ефектно. Але не будемо відволікатися і приступимо до покрокового майстер-класу:
 • Насамперед слід набрати ланцюжок з п'яти петель.
 • Замкнути в кільце і просто пров'язати перший ряд.
 • У другому — збільшити кількість петель вдвічі. Після кожної петлі додавати повітряну.
 • Віднімаємо з петель, рівних ширині чохла, десять. І ділимо отримане значення на радіус сидіння (рядах). Так, ми з'ясовуємо, скільки петель необхідно додавати в кожному наступному ряду.
 • Після цього знову повертаємося до роботи. Розширюємо своє полотно до потрібних розмірів. Досвідчені майстри рекомендують записувати кожну дію, бо як по аналогії доведеться збавляти петлі.
 • Потім в'яжемо чохол без надбавок і убавок, покриваючи бокові сторони пуфика.
 • Надягаємо чохол на каркас або набиваємо наповнювачем.
 • І завершуємо роботу, спираючись на свої записи.
 • Наприкінці повинно залишитися 10 петель.
 • Їх необхідно скоротити до п'яти.
 • Обірвати нитку і протягнути через що залишилися петлі.
 • Виконуємо чохол, який можна прати

  В'язаний пуфик своїми руками: покроковий майстер-клас
  Ми вирішили, ніж набити в'язаний пуфик. Своїми руками нам вдалося втілити задум у життя. Однак тепер виникло нове питання. Як випрати чохол, який з часом неодмінно забрудниться? Професійні майстри рекомендують заздалегідь подбати про це, щоб у майбутньому не довелося переробляти своє творіння.
  Потрібно лише придбати блискавку, довжина якої дорівнює довжині кола задуманого пуфика. Після цього потрібно зв'язати сидіння і бічні сторони бажаного виробу. А денце зробити окремо. Технологія така ж, але попередньо необхідно набрати кількість петель, рівну ширині чохла. Потім акуратно пришиваємо блискавку до денця, а потім — до основної частини. І нарешті, надягаємо чохол на каркас або гарненько набиваємо обраним матеріалом або непотрібними ганчірками.

  В'язання пуфика гачком

  В'язаний пуфик своїми руками: покроковий майстер-клас
  Якщо читач краще управляється інструментом, зазначеним у заголовку поточного пункту, далі ми пропонуємо детальний майстер-клас. Однак насамперед необхідно обмовитися, що традиційно чохол для пуфика в'яжеться стовпчиками без накидов. Хоча можна його зробити ажурним. Але в цьому випадку потрібно підготувати підкладку. Досвідчені рукодільниці рекомендують зробити її контрастного кольору. Тоді чохол буде виграшно виділяти, а сам виріб виглядати ще більш оригінально. Отже, зробити в'язаний пуфик гачком дуже просто. Але слід правильно почати. Тому ми радимо читачеві слідувати кожному кроці нашої інструкцією. В першу чергу намотати підготовлену пряжу на два будь-яких пальця лівої руки. В результаті подібних дій у нас вийде петля, яку необхідно акуратно зняти і обв'язати шістьма стовпчиками без накиду. Далі, акуратно тягнемо за початковий кінчик і стягаємо центр гуртка. Після здійснення зазначених маніпуляцій, приступаємо до реалізації своєї ідеї. При цьому не потрібно керуватися суворої технологією або записувати кожен свій крок. Ми просто будемо в'язати по спіралі, час від часу додаючи нові петлі, і формуючи рівну окружність. Дійшовши до потрібних розмірів, в'яжемо "трубу" без додавання і збавляння петель. Завершальний етап регулюємо за власним бажанням. Якщо хочеться зробити цілісний пуфик, зменшуємо петлі для денця. Або ж виконуємо пуфик з двох деталей, а після з'єднуємо за допомогою блискавки. Як видно, навіть починаючому майстрові в'язаний пуфик своїми руками гачком або спицями зробити вдасться практично без зусиль. Потрібно лише підійти до завдання творчо, і тоді процес неодмінно принесе масу задоволення.
  Читайте також
  Як зв'язати шапку-капор гачком: покроковий опис та поради з вибору пряжі
  Як зв'язати шапку-капор гачком: покроковий опис та поради з вибору пряжі
  Шапка-капор, ледь з'явившись, одразу ж стала улюбленим аксесуаром всіх модниць. Зрозуміло, ціни на цей виріб також швидко зросли. Тому більшість
  В'язані овочі і фрукти: фото з описом
  В'язані овочі і фрукти: фото з описом
  Не так давно набув популярності новий тренд. Його ввели креативні рукодільниці. Полягає він у тому, щоб прикрашати свій будинок в'язаними овочами та
  Як зв'язати модний светр спицями?
  Як зв'язати модний светр спицями?
  В'язання — дуже цікавий і творчий процес. Однак він вимагає певних знань і навичок. Без них починаючому майстрові впоратися з роботою буде дуже
  В'яжемо ляльок спицями: покроковий опис для початківців
  В'яжемо ляльок спицями: покроковий опис для початківців
  В даний час в'язані іграшки користуються величезною популярністю. Причому встояти перед красунями важко не тільки малюкам, але і дорослим. Однак
  В'яжемо кардиган-кокон своїми руками
  В'яжемо кардиган-кокон своїми руками
  Індустрія моди пропонує нам безліч цікавих і оригінальних речей, які виконуються настільки просто, що доступні навіть початківцям майстрам. В поданій
  Візерунок «Зигзаг» гачком
  Візерунок «Зигзаг» гачком
  У в'язанні гачком є кілька дійсно універсальних мотивів, які з успіхом можна використовувати на будь-яких виробах – від літніх суконь до щільних