Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » В'язана картина гачком: опис, приклади і фото

В'язана картина гачком: опис, приклади і фото

4-12-2018, 10:40
709
0
Твердження про те, що фантазія майстринь не має меж, є абсолютно правдивою. Адже буквально кожен день майстрині вигадують якусь нову і оригінальну річ. Звичайно, деякі користуються попитом у обмеженої кількості людей. Зате інші набувають колосальну популярність. Стають трендом, обзавестися яким мріє практично кожен. Останнім таким винаходом стала в'язана гачком картина. Виглядає це виріб дійсно ефектно і незвично. Тому далі ми вивчаємо технологію його виконання.

Підготовчий етап

Досліджувані вироби в більшості випадків виконуються із залишків пряжі. Тому як в залежності від складності картини кількість відтінків у ній варіюється. Для деяких потрібно ціла сотня квітів! Проте досвідчені рукодільниці відзначають, що новачкам не слід відразу братися за серйозну роботу. Лише після довгих тренувань вдасться виконувати в'язані гачком картини, які є своєрідними репродукціями великих художників.


Спершу необхідно розібратися в технології і трохи попрактикуватися. А вже після вдосконалювати свою майстерність. У будь-якому випадку на підготовчому етапі необхідно придумати сюжет, намалювавши ескіз своєї задумки, або ж знайти підходящий варіант серед готових картин. Потім підібрати до них кольори, намагаючись максимально точно попадати в тон.
В'язана картина гачком: опис, приклади і фото

Особливості вибору пряжі

Майстрині, які займаються професійно виконанням в'язаних картин гачком, стверджують, що для роботи краще використовувати пряжу одного виду. Тобто в'язати картину з вовни, акрилу або інших матеріалів. В майбутньому можна буде змішувати різні в'язальні нитки, обігруючи деталі особливостями фактури. Але на початковому етапі зробити це складно. Тому важливо не просто відібрати пряжу відповідну кольору, але і виділити мотки з однаковим складом, щільністю і товщиною нитки.


Якогось гачка віддати перевагу?

Ще одна важлива частина підготовки, що передує виконання в'язаного гачком картини, передбачає вибір інструменту. Адже від його якості безпосередньо залежить успішність роботи. Тому досвідчені рукодільниці рекомендують приділити купівлі гачка особливу увагу. Новачкам краще вибрати той, що зроблений з металу. Їм легко і зручно працювати, багато в чому тому, що він забезпечує гарне ковзання нитки. Однак не варто купувати занадто довгий інструмент. Ідеальний той, який зручно тримати в руці. Розмір визначаємо, орієнтуючись на підготовлену пряжу. Щоб картина не вийшла занадто дірчастою або малюнок зовсім загубився, необхідно працювати гачком, рівним товщині в'язальної нитки.

В'язання простий картини

В'язана картина гачком: опис, приклади і фото
Досвідчені умільці можуть накидати ескіз сподобалася картини на міліметровому папері. А потім опрацювати контур кожної деталі по клітинам. Це дозволить розрахувати кількість петель і рядів для кожного відтінку пряжі. Початківцям майстрам подібний прийом теж може допомогти. Однак не варто намагатися зобразити складний портрет або пейзаж. Можна накидати так званий дитячий малюнок. Наприклад, подібний до того, що подано вище.
Для виконання в'язаного картини-панно гачком необхідно взяти сіру пряжу і зв'язати ланцюжок бажаної довжини. Потім обв'язати її, рухаючись по спіралі, і сформувати грудку крота. Потім беремо чорну в'язальну нитку і формуємо тулуб. Додатково в'яжемо ручки і ніжки, також почавши з ланцюжків, пришиваємо. Тепер готуємо два білих овалу – оченята і один рожевий носик. Після чого в'яжемо полотно бажаного розміру. Починаємо зі світлою зеленої пряжі, а потім переходимо на трав'яний колір. І нарешті, збираємо в'язану гачком картину-панно. За допомогою голки і нитки зшиваємо всі частини крота і розташовуємо на зеленій основі. Далі вишиваємо ротик, очі, чубчик, ручки, листочки. При бажанні в'яжемо квітки і розташовуємо їх наступним шаром. Доповнюємо саморобку рамкою, а після залишаємо собі або підносимо в якості подарунка.

Картина в філейної техніці

В'язана картина гачком: опис, приклади і фото
Ще одна цікава ідея не вимагає комбінування різних відтінків пряжі. Адже ця картина в'яжеться ниткою одного кольору. Однак краще вибирати монохромний пряжу, а не строкату, градієнтну або іншу незвичайну. Суть технології досить проста і доступна навіть для початківців майстрів. Працювати слід за схемою. Кілька цікавих варіантів читач зможе переглянути вище. Пуста клітинка чергується із заповненою. В результаті чого вдається зв'язати силуети різних тварин, людей, предметів тощо. Причому цей прийом можна використовувати не тільки для виконання в'язаних картин гачком. Майстер-класи також підходять для прикраси предметів одягу, подушок, серветок і навіть скатертини. Головне, робити один стовпчик з накидом і дві повітряні петлі, коли на схемі вказана порожня клітка. І три стовпчики з накидом – коли заповнена.

Картини з фрагментів

В'язана картина гачком: опис, приклади і фото
Дуже схожа на филейное в'язання ще одна технологія. Вона також дозволяє працювати за схемами. Навіть за тим, що ми представили в попередньому пункті. Однак у цьому випадку майстрині не доведеться петлі вив'язувати, зазначені пустими клітинками. Дуже оригінальні і незвичайні картини, в'язані гачком (дівчина в капелюшку наприклад, представлена вище), складаються з окремих фрагментів. Тому завдання майстра - зв'язати силуети персонажів, зображених на схемі. Після чого прибрати всі ниточки, розташувати частини картини на тканинному полотні і акуратно пришити на тканинну основу. На завершення доповнити картину рамкою. Хоча багато умільці обрамляють зображення в'язаній стрічкою, доповнюють другою частиною і використовують в якості наволочки для декоративних подушок.

Картина з тканинною основою

В'язана картина гачком: опис, приклади і фото
Ще одна оригінальна ідея передбачає дуже прості і доступні навіть для початківців рукодільниць дії. Починається вона з підготовки фону. Їм служить будь-яка тканина. Зображення, представлене вище, ілюструє комбінацію двох матеріалів. При бажанні читач також може розмежувати зони фону за допомогою тканини різних кольорів. Після цього приступаємо до в'язання задумки. В даному випадку це мила корівка. Виконується вона так само, як і кріт з мультика, якого ми вивчали раніше. Проте всі частини тварини не зшиваються між собою, а накладаються на основу в різній послідовності. Спершу далекі ніжки і хвіст, потім тулуб, ближні ніжки, зовнішня і внутрішня частина вушок і рогу, голова, очі, носик і ротик. Після слід прикріпити до полотна кілька ланцюжків-промінчиків, а поверх – коло-сонечко. На полі розміщуємо квіточки. І на завершення пришиваємо до нашої корівки чубок, квіточка і дзвіночок. Сонечко доповнюємо носиком, очима і посмішкою. Після чого обрамлялися рамкою в'язану гачком картину, фото якої запропоновано вище.

Об'ємні картини

В'язана картина гачком: опис, приклади і фото
Ця нескладна ідея передбачає підготовку будь-якого вподобаного квітки. В даному випадку лілії. Схема запропонована вище. Робимо по ній квіточку і прикріплюємо готовий виріб до дроту, а потім до тканинній основі. Натягуємо полотно і прикрашаємо рамкою.

Картина з ланцюжків

Ну і остання цікава техніка, про яку нам також хотілося б розповісти читачам. Вона неодмінно припаде до вподоби усім новачкам. А все тому що виконується зовсім не так, як попередні. В цьому і полягає її унікальність. Однак для виконання доведеться підготувати аркуш паперу і клей або ж тканинне полотно і голку з ниткою. Кожна рукодільниця вправі вибрати найбільш підходящий для нього варіант. Отже, у цьому пункті ми пропонуємо зробити картини з ланцюжків, в'язаних гачком.
В'язана картина гачком: опис, приклади і фото
Починається робота з перенесення обраної картинки на основу. Для цього можна використовувати спеціальний папір. Після цього готуємо ланцюжок чорного кольору. Змащуємо контур основних деталей картини клеєм і приклеюємо ланцюжок. Якщо читач вважав за краще користуватися голкою з ниткою, то ланцюжок слід пришити строго по контуру. Потім готуємо ланцюжка інших кольорів і заповнюємо частини картинки. При цьому розташовувати в'язану мотузочку можна горизонтально, вертикально або скручуючи по колу. Коли таким чином вдасться оформити всю саморобку, кладемо її сушитися (при використанні клею) або ж відразу доповнюємо рамкою і розміщуємо на самому видному місці. Однак важливо відзначити, що деякі картини рукодільниці воліють робити об'ємними. Наприклад, зображеного ведмедика слід доповнити помпонами, які слід нашити поверх роботи. Собачка на другій картинці гуляє по полю з квітами. Для них слід пов'язати ланцюжка яскравих кольорів і прикріпити поверх роботи. Тепер наш читач знає, як зробити картину, в'язану гачком. Квіти, рослини, різні тварини і навіть люди немов оживають, якщо за справу береться людина з фантазією і любов'ю до творчості.
Читайте також
В'язана серветка
В'язана серветка "Соняшник" гачком: схема і опис
З давніх часів відомо, що в будь-якому інтер'єрі важливі дрібні і, на перший погляд, незначні деталі. Саме вони надають витонченості, краси та
В'яжемо кардиган-кокон своїми руками
В'яжемо кардиган-кокон своїми руками
Індустрія моди пропонує нам безліч цікавих і оригінальних речей, які виконуються настільки просто, що доступні навіть початківцям майстрам. В поданій
Візерунок «павучки» гачком
Візерунок «павучки» гачком
Всім рукодільниця, які володіють технікою в'язання гачком, відкритий дивовижний світ творчості. А тисячі існуючих візерунків дозволяють втілити в
Об'ємні візерунки гачком
Об'ємні візерунки гачком
За допомогою звичайної в'язальної нитки і гачка з'являються дивовижної краси вироби – від рукавичок і шарфів до ковдр та пледів. Особливо ефектно
Візерунок «Зигзаг» гачком
Візерунок «Зигзаг» гачком
У в'язанні гачком є кілька дійсно універсальних мотивів, які з успіхом можна використовувати на будь-яких виробах – від літніх суконь до щільних
Грілка на чайник гачком
Грілка на чайник гачком
Грілки на чайник – кухонне пристосування, що використовується людством вже не одну сотню років. З їх допомогою заварник з чаєм залишається теплим