Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Як зв'язати шапку-капор гачком: покроковий опис та поради з вибору пряжі

Як зв'язати шапку-капор гачком: покроковий опис та поради з вибору пряжі

4-12-2018, 10:57
1513
0
Шапка-капор, ледь з'явившись, тут же стала улюбленим аксесуаром всіх модниць. Зрозуміло, ціни на цей виріб також швидко зросли. Тому більшість прекрасних осіб задумався про те, щоб зробити цей головний убір своїми руками. Ви зможете втілити задум у життя. У цьому вам допоможе стаття про те, як зв'язати капор гачком.

Поради щодо вибору пряжі

Як зв'язати шапку-капор гачком: покроковий опис та поради з вибору пряжі
Спочатку потрібно дати кілька рекомендацій, що стосуються в'язальних ниток. Тому як саме матеріал багато в чому визначає красу та якість готового виробу. Якщо запитати досвідчених майстринь про те, які в'язальні нитки краще використовувати для виконання досліджуваного виробу, всі скажуть, що найбільш кращим є вовняна пряжа. Бо шапку-капор носять в холодну пору року. Тому в першу чергу вона повинна захищати голову від негативного впливу навколишнього середовища.


Однак, якщо у прекрасній особи спостерігається схильність до алергічних висипання, варто звернути увагу на дитячу пряжу. Вона ідеально підходить для ніжної і чутливої шкіри. Або ж можна розщедритися на більш дорогу шерсть. Краще всього для в'язання капоров гачком підходить шерсть альпаки, мериносова шерсть, ангора. Для в'язання досліджуваного вироби простими стовпчиками можна використовувати меланжевую пряжу. Вона складається з безлічі різнокольорових ниток, завдяки чому виріб виглядає ефектно і оригінально. А ось для в'язання візерункового капора цю пряжу краще не купувати. Експерти кажуть, що складний візерунок краще оформити монохромного ниткою.

Рекомендації щодо вибору інструменту

Як зв'язати шапку-капор гачком: покроковий опис та поради з вибору пряжі
Професійні рукодільниці переконані, що набагато простіше в'язати капор гачком, зробленим з металу. Він забезпечує гарне ковзання нитки, а значить, робить позитивний вплив на творчий процес. Виріб виходить більш акуратним і красивим. До того ж, в'яжеться набагато швидше. Проте інструмент необхідно підбирати з урахуванням в'язальних ниток і обраного візерунка. Для досліджуваного вироби найчастіше вибирають досить щільні візерунки. А виконати їх вдасться в тому випадку, якщо працювати гачком, рівним товщині нитки по діаметру.


Особливості зняття мірок

Перш ніж приступати до в'язання капора гачком, необхідно виміряти голову людини, для якого буде створюватися досліджуваний аксесуар. Багато починаючі майстри воліють користуватися стандартними параметрами. Але професійні в'язальниці переконані, що вони виручають далеко не завжди. Вся справа в тому, що люди відрізняються один від одного за будовою тіла. Тому дуже часто виріб, виконане за шаблоном, виявляється мало або, навпаки, велике. Щоб не довелося розпускати і перев'язувати свою задумку, краще зняти мірки самостійно:
 • Беремо сантиметрову стрічку, папір і ручку.
 • Вимірюємо відстань від маківки до сьомого хребця (основи шиї) і відзначаємо параметр на папері.
 • Визначаємо обхват шиї і також записуємо.
 • А після фіксуємо обхват голови (над бровами через саму опуклу точку потилиці) і теж вказуємо на папері.
 • Як зв'язати шапку-капор гачком: покроковий опис та поради з вибору пряжі

  Технологія переведення сантиметрів у петлі і ряди

  Капор, пов'язаний гачком, вийде дуже красивим і оригінальним лише в тому разі, якщо заздалегідь розрахувати кількість потрібних для в'язання одиниць вимірювання. Зрозуміло, мова йде про петлях і рядах.
  Щоб провести нескладні підрахунки, необхідно підготувати зразок обраного візерунка:
 • Для цього в'яжемо ланцюжок довжиною 10 см.
 • Потім піднімаємо її в висоту, щоб у підсумку довжина зразка склала 10 див.
 • У цьому квадраті вважаємо петлі і ряди.
 • Після цього ділимо обхват шиї і обхват голови на 10.
 • Два значення отриманих множимо на кількість петель в зразку. Фіксуємо нові числа на папері. За ним ми будемо здійснювати в'язання.
 • Аналогічним чином розраховуємо ряди. Ділимо відстань від маківки до сьомого хребця на 10 і множимо на число рядів у зразку.
 • Завершивши підрахунки, приступаємо до творчості — в'язання капора гачком.

  Модель №1

  Як зв'язати шапку-капор гачком: покроковий опис та поради з вибору пряжі
  Для реалізації першого варіанта необхідно підготувати пряжу світло-коричневого відтінку і відповідний за розміром гачок.
 • Набираємо кількість петель, рівна обхвату шиї. Потім додаємо ще 10 - 15.
 • Замикаємо ланцюжок в коло і далі в'яжемо, рухаючись по спіралі. Додатків і убавленій не робимо. Наше завдання - зв'язати "трубу" довжиною 10 - 12 рядів.
 • Потім необхідно обміркувати, як буде здійснюватися додаток петель. Для цього віднімаємо з петель, потрібних для обхвату голови, поточні. Рівномірно розподіляємо їх на один ряд. Тобто на одній відстані одне від одного.
 • Петлі додаємо, вив'язуючи два стовпчики з однієї петлі попереднього ряду.
 • Далі в'яжемо шапку-капор гачком рівним полотном, рухаючись вперед-назад.
 • Коли вдається зв'язати капор, довжина якого дорівнює відстані від верхівки до основи шиї, вивертаємо виріб навиворіт, складаємо навпіл і за допомогою гачка або швейної голки з'єднуємо верхню частину отриманого капюшона.
 • Потім, при бажанні, довязываем вушка і пришиваємо їх до головного убору.
 • Модель №2

  Як зв'язати шапку-капор гачком: покроковий опис та поради з вибору пряжі
  Наступний варіант досліджуваного аксесуар підійде тим, хто хоче захистити не тільки голову, але і шию. Причому цей капор в'яжеться зверху вниз. Але виглядає при цьому також ефектно.
 • Для його виконання слід зробити ланцюжок, довжина якої дорівнює обхвату голови.
 • Потім в'яжемо рівне полотно, досягаючи відстані від маківки до сьомого хребця. Надбавок і убавок також не робимо.
 • Досягнувши потрібних розмірів, зменшуємо петлі до ширини шиї і починаємо в'язати по спіралі.
 • При бажанні горловину оформляємо спицями, пров'язуючи одинарну гумку. Або ж продовжуємо працювати і в'яжемо гачком стовпчики без накиду. Довжину коміра регулюємо самостійно. Але традиційно вона не перевищує дві довжини шиї.
 • Коли, орієнтуючись на опис, капор вдається зв'язати гачком, загинаємо частина капюшона, що знаходиться близько особи і акуратно обв'язуємо, щоб зафіксувати.
 • Модель №3

  Як зв'язати шапку-капор гачком: покроковий опис та поради з вибору пряжі
  Якщо не хочеться надто довго і старанно возитися над реалізацією ідеї, можна зробити полегшений варіант виробу. Він являє собою широкий снуд, який можна використовувати, як шапку капор. Виконати його дійсно легко, тому за роботу можуть прийматися навіть недосвідчені майстри.
 • Починається робота з набору петель, кількість яких дорівнює обхвату голови.
 • Далі замикаємо ланцюжок в кільце і в'яжемо виріб, рухаючись по колу. При цьому не доведеться зменшувати або додавати петлі, а також вив'язувати окремі частини або зшивати готовий виріб.
 • Потрібно просто зв'язати трубу. Її мінімальна довжина становить 15 відстані від маківки до сьомого хребця.
 • Якщо хочеться зробити об'ємний капор, слід пров'язати ще кілька рядів.
 • Це виріб зручно тим, що його можна приміряти, щоб оцінити результат, і при необхідності доробити. Сподіваємося, прочитавши статтю, ви змогли переконатися в тому, що зв'язати капор гачком зовсім нескладно. Головне, задатися метою і не кинути роботу, якщо щось раптом не вийде.
  Читайте також
  В'яжемо кардиган-кокон своїми руками
  В'яжемо кардиган-кокон своїми руками
  Індустрія моди пропонує нам безліч цікавих і оригінальних речей, які виконуються настільки просто, що доступні навіть початківцям майстрам. В поданій
  Візерунок «павучки» гачком
  Візерунок «павучки» гачком
  Всім рукодільниця, які володіють технікою в'язання гачком, відкритий дивовижний світ творчості. А тисячі існуючих візерунків дозволяють втілити в
  Візерунок «шишечки» гачком
  Візерунок «шишечки» гачком
  Серед візерунків для в'язання (як спицями, так і гачком) є маса виглядають складними і ефектними, і при цьому досить простих у виконанні. До числа
  Об'ємні візерунки гачком
  Об'ємні візерунки гачком
  За допомогою звичайної в'язальної нитки і гачка з'являються дивовижної краси вироби – від рукавичок і шарфів до ковдр та пледів. Особливо ефектно
  Візерунок «Зигзаг» гачком
  Візерунок «Зигзаг» гачком
  У в'язанні гачком є кілька дійсно універсальних мотивів, які з успіхом можна використовувати на будь-яких виробах – від літніх суконь до щільних
  Грілка на чайник гачком
  Грілка на чайник гачком
  Грілки на чайник – кухонне пристосування, що використовується людством вже не одну сотню років. З їх допомогою заварник з чаєм залишається теплим