Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Ідеї аплікації з картону для дітей

Ідеї аплікації з картону для дітей

4-12-2018, 10:57
1525
0
Досвідчені психологи не втомлюються повторювати, що дітям з раннього віку необхідно що-небудь майструвати. Це можуть бути вироби з пластиліну, кольорового паперу або будь-яких інших підручних матеріалів. В поданій далі матеріалі ми розглянемо технологію виконання кращих ідей аплікації з картону. Майстер-класи підійдуть дітям різного віку. Тому стаття буде корисна батькам, вихователям, учителям, а також юним допитливим даруванням.

Що необхідно для створення оригінальних виробів

Ідеї аплікації з картону для дітей
Перш ніж приступати до реалізації різних ідей, слід підготувати набір матеріалів та інструментів. Однак у більшості випадків все, що потрібно, є в кожному будинку, де живе дитина. Оскільки наша стаття присвячена дитячій творчості, значить, вже точно купувати нічого не доведеться. Потрібно лише знайти і покласти поруч з собою предмети, за допомогою яких ми будемо робити аплікацію з картону своїми руками:


 • лінійку;
 • простий олівець;
 • клей ПВА;
 • зручні ножиці;
 • різні види кольорового картону (можна використовувати двосторонній, оксамитовий, матовий, глянсовий, металізований, гофрований і будь-який інший);
 • кольорові олівці, ручки або олівці.
 • Крім того, діткам для творчості знадобиться м'яка ганчірочка, щоб прибирати надлишки клею з аплікації, і невеликий рушник для рук. Також деякі деталі зручніше виконувати за шаблоном. Для цього потрібні альбомні аркуші. І звичайно ж, кожну річ хочеться прикрасити. Тому додатково готуємо різні елементи декору (бісер, блискітки, конфетті та інше).

  Квіти у вазі

  Ідеї аплікації з картону для дітей
  Воістину самим популярним варіантом аплікації з картону є ідея, яку ми вивчимо в поточному пункті. Для виконання слід підготувати листи картону червоного, жовтого, зеленого, блакитного і будь-якого світлого відтінку. Після чого беремо блакитний картон, перевертаємо лицьовою стороною вниз і малюємо вазу довільної форми. Намагаємося розташувати потрібний предмет ближче краю, щоб залишився картон ще можна було використовувати для іншої вироби.


  Після чого деталь вирізаємо, змащуємо по краях клеєм і акуратно прикладаємо до основи. Важливо пам'ятати, що нам також необхідно вмістити квітки на аплікації з картону. Тому розміщуємо вазу в нижній частині аркуша. Злегка пришлепываем і прибираємо надлишки клею за допомогою ганчірочки. Потім малюємо на зеленому картоні три палички і три листочка. Вирізаємо, але поки не приклеюємо. На червоному картоні зображуємо три квіточки, на жовтому - стільки ж кружечків. Вирізаємо всі деталі. Далі, приклеюємо стебельця до вазі, намагаючись присунути їх як можна ближче, щоб не було зазорів. Поверх прикріплюємо листочки і квіточки. В якості наступного шару прикріплюємо серединки квіток. Завершивши роботу, даємо аплікації з картону висохнути протягом години. І вже тоді підносимо цікаву виріб комусь із близьких в якості подарунка або ж використовуємо в якості декору приміщення. Наприклад, прикраси дитячої спальні.

  Мишко-Топтижка

  Ідеї аплікації з картону для дітей
  Діти обожнюють різних звірів і частенько майструють їх з різних матеріалів. У цьому пункті ми розглянемо технологію виконання кумедного ведмедика з картону. Щоб зробити цю саморобку, потрібно підготувати коричневий картон, жовтий, чорний, білий і будь-який інший в якості фону. В ідеї, представленої на фото, використовується червоний. Після чого роздруковуємо шаблон, вирізаємо і переносимо деталі для ведмедика на коричневий лист. Вимальовуємо трафарети за допомогою простого олівця з виворітного боку картону. Потім вирізаємо і прикріплюємо на основу. З жовтого картону вирізаємо вушка, носик і пузико ведмедика. Приклеюємо, не забуваючи прибирати надлишки клею за допомогою ганчірочки. Потім вирізаємо очки і носик, приклеюємо. При бажанні прикрашаємо готового ведмедика бантиком.
  Якщо подібна аплікація з картону важка для дитини, можна вирізати ведмедика із кіл і овалів. Як показано на фото. Обидва варіанти роботи будуть із задоволенням виконані юним даруванням. А вже, як зрадіють родичі чада такого оригінального подарунка, та говорити не варто.

  Крокодил Гена

  Ідеї аплікації з картону для дітей
  Навіть сучасні діти приходять в захват від багатьох героїв радянських мультиків. Тому в цьому пункті ми хочемо запропонувати батькам виконати разом з дитиною милого і доброго крокодила Гену. Для цього потрібно лише підготувати картон зеленого, червоного і будь-якого іншого кольору (для фону). Після цього роздрукуємо на принтері шаблони. Або ж перемальовуємо, поклавши тонкий альбомний лист на екран комп'ютера або ноутбука. Акуратно вирізаємо шаблони і переносимо на аркуші відповідного відтінку. Потім приступаємо до збірки. Кладемо основу перед собою і клеїмо на неї тіло крокодила. Поверх нього - верхні й нижню лапи. Після "одягаємо" на нашого героя шапочку. На курточці попередньо відгинаємо комірець по пунктирною лінії. Даємо аплікації з кольорового картону висохнути протягом одного-двох годин. Потім домальовували мордочку.

  Крокодил з кружечків

  Ідеї аплікації з картону для дітей
  Для дітей молодшого віку можна запропонувати інший варіант вироби. Щоб її зробити, потрібно аркуш червоного картону, і зелена, жовта і червона кольорова папір. Також необхідно підготувати циркуль. Тому батькам або вихователя доведеться допомогти малюкові, щоб він випадково не поранився. Підготувавши все необхідне, приступаємо до виконання об'ємної аплікації з картону і кольорового паперу. На зеленій папері малюємо два великих кола - голова і тельця крокодила. Додаємо шість деталей поменше і вісім зовсім маленьких. Вирізаємо, не заходячи за обмежувальну лінію. На жовтому аркуші малюємо два гуртка, рівних діаметру останньому зеленому. Потім такий же малюємо на червоному аркуші. Теж вирізаємо. Після чого складаємо всі гуртки навпіл. І починаємо приклеювати до основи, формуючи крокодильчика. Першим кладемо найбільший круг - це тулуб. Додаємо хвостик з двох гуртків поменше, а на спинку клеєм найменші. На мордочку клеєм жовті очі і малюємо на них чорні кружки - зіниці. Доповнюємо крокодильчика готової мордочкою, лапками і червоним язичком. Останній необхідно приклеїти всередину головки. Нарешті, відкладаємо аплікацію з картону і кольорового паперу в сторону і даємо їй висохнути протягом декількох годин. Після чого тішимо виробом близьких.

  Квітучий кактус

  Ідеї аплікації з картону для дітей
  Любителям оригінальних виробів можна запропонувати наступний красивий і незвичайний варіант. Для його виконання необхідно підготувати картон бежевого або світлого відтінку (для фону), а ще циркуль і кольоровий папір зеленого і червоного кольору. Після чого малюємо на зеленому листі за три гуртка п'яти різних розмірів. На червоному зображуємо квіточки. Потім вирізаємо всі деталі і приступаємо до збірки. Складаємо всі гуртки навпіл. Нарізаємо червоний кольоровий папір на дрібні трикутнички - голки кактуса. Приклеюємо їх до гурткам. Далі, приклеюємо по три гуртка однакового розміру основі, формуючи квітка потрібної форми. В завершення додаємо червоні квіточки. Діти з аплікацією з картону і кольорового паперу впораються за кілька хвилин, зате радості від творчості буде стільки, що словами не передати. Крім того, незвичайну об'ємну саморобку можна буде запросто розмістити у вітальні або спальні батьків.

  Пес пінчер Боб

  Ідеї аплікації з картону для дітей
  Дуже цікаво виглядають різні вироби з гофрованого картону. Одну з них можна розглянути на фото. Якщо читач хотів би піднести подібну листівку комусь зі своїх близьких, далі ми пропонуємо докладний і покроковий майстер-клас. Починається він з підготовки чорного, коричневого та білого звичайного картону, коричневого гофрованого картону та атласної стрічки. В даному випадку блакитний в білий горошок. Після чого складаємо лист звичайного коричневого картону, який буде служити фоном нашої аплікації, навпіл. Таким чином ми готуємо основу листівки. Після чого відрізаємо атласну стрічку потрібної довжини і приклеюємо до лицьової частини "книжечки". Потім готуємо шаблон собачки. Для цього беремо білий альбомний аркуш і малюємо на ньому задумане тварина. Потім вирізаємо шаблон і переносимо на гофрований картон. Вирізаємо тварина і приклеюємо на листівку. Надлишки клею промокаємо за допомогою ганчірочки. Доповнюємо нашу собачку чорними оченятами і нашийником з сердечком. І нарешті, даємо нашій аплікації з гофрованого картону гарненько просохнути.

  Осіння аплікація

  Ідеї аплікації з картону для дітей
  Чомусь прийнято вважати, що осінь сама нудна і сумна пора. Однак навіть цей час року можна оживити за допомогою яскравої вироби. Тому далі ми пропонуємо читачеві вивчити технологію виконання цікавою аплікації з совушками. Для неї потрібно підготувати лист картону будь-якого світлого відтінку, коричневу, червону, рожеву і жовту кольоровий папір, дирокол, пензлик, невелику кришечку з водою і кілька обрізків металізованого картону. Завершивши підготовча там, приступаємо до основного. Малюємо на аркуші коричневого кольору дерево довільної форми. Вирізаємо і приклеюємо на основу. З червоної кольорового паперу вирізаємо совушек. І маємо на гілках. Доповнюємо їх очима і дзьобиком. Після капаємо в кришечку з водою трохи клею і гарненько розмішуємо. Навіщо за допомогою пензлика наносимо отриману воду по нижньому краю основи та між гілок дерева. Поверх розсипаємо підготовлені конфетті. На завершення прикрашаємо совушек листочками, вирізаними з металізованого картону. І нарешті, даємо нашої оригінальної аплікації "Осінь" з картону і кольорового паперу висохнути. Також важливо відзначити, що за аналогією можна виконати і зимову аплікацію. Потрібно лише використовувати блакитний картон в якості фону, а замість жовто-червоних конфетті взяти білі.

  Їжачок в осінньому лісі

  Ідеї аплікації з картону для дітей
  Дуже цікаво виглядає і така дрібничка. Для виконання потрібно кольоровий принтер. Однак якщо його немає, допустимо використовувати вирізку з журналу, на якій зображений осінній пейзаж. Або ж можна запропонувати дитині самій намалювати ліс в золотисто-багряном оздобленні. Деталі, необхідні для складання їжачка, роздруковуємо або перемальовуємо з екрану комп'ютера або ноутбука. Потім готуємо шаблони і використовуємо їх, щоб намалювати і вирізати з кольорового картону різних кольорів частини нашого виробу. Завершивши всі зазначені дії, приступаємо до складання цікавою аплікації з кольорового картону. Важливо відзначити, що всі деталі пронумеровані, тому юним талантам не вдасться втратити місце, де повинна перебувати та чи інша частина. Крім того, уважний читач міг помітити, що очі зображеного на фото їжачка, не зроблені з картону. Такі можна придбати в будь-якому магазин для рукоділля.

  Годинник з вороною

  Ідеї аплікації з картону для дітей
  Творчі батьки разом зі своїми дітьми можуть виконати таку саморобку. Для цього необхідно підготувати аркуш синього, чорного, блакитного та помаранчевого картону. А також циркуль, дванадцять великих намистин, ручку-коректор і працюючий механізм від непотрібних годин. Коли все необхідне під рукою, приступаємо до творчості. Першим ділом малюємо на аркуші синього картону коло довільного розміру. На блакитному - два хмари. Одне велике, друга трохи менше. На зворотному боці чорного картону малюємо ворону і два крила - велике і маленьке. На оранжевому листі - дзьоб і лапки. Після чого вирізаємо всі деталі і приступаємо до збірки. На синій коло приклеюємо два хмари так, як показано на фото. Після чого прикріплюємо до тулуба ворони дзьобик і лапки. Потім робимо в центрі кола невелику дірочку і вставляємо в неї годинниковий механізм. Прибираємо стрілки і поверх прикріплюємо тулуб ворони. Приклеюємо на велику стрілку велике крило, на маленьку - маленьку. Після чого ручкою-коректором проставляємо цифри від одного до дванадцяти. Поряд з кожною прикріплюємо намистину. На цьому майстер-клас про те, як зробити аплікацію з картону завершується, і нам залишається лише дати виробі гарненько висохнути. Потім її можна буде використовувати за призначенням.

  Березневий кіт

  Ідеї аплікації з картону для дітей
  Ще одна відмінна ідея аплікації виконується за допомогою ниток. Цю технологію ми докладно опишемо далі. Починається вона з підготовки пряжі потрібних відтінків. В даному випадку чорний і білий. Також необхідний лист блакитного і білого картону, маленька жовта резиночка для волосся, дві невеличкі мисочки і трохи води. Після чого приступаємо до виконання аплікації з ниток на картоні. Першим ділом малюємо на аркуші картону силует кота. При необхідності спершу зображуємо тварина на білому альбомному аркуші, вирізаємо і переносимо на основу. Далі приступаємо до найскладнішого. Акуратно наносимо по контуру клей. Поверх маємо чорну в'язальну нитку. Доповнюємо силует вусами і залишаємо на кілька годин, щоб клей добре просох. В цей час ножицями дрібно нарізаємо пряжу. Кольори не змішуємо, а висипаємо кожен в свою миску. Туди ж додаємо водички і ретельно все перемішуємо. Білу суміш наносимо першою, поступово заповнюючи весь тулуб кота. Потім на спинці додаємо смужки з чорної пряжі, а на голівці і вушках - цятки. Далі нам потрібно підготувати рамку. Для цього беремо аркуш картону такого ж розміру, як і основа. За допомогою лінійки посередині малюємо прямокутник, заздалегідь визначаючи ширину рамки. Вирізаємо. Прикріплюємо кінчик білої в'язальної нитки з внутрішньої сторони. І починаємо обмотувати рамку. Аналогічні дії виробляємо з чорною пряжею. І нарешті, приклеюємо рамку до основи. Додаємо гумку, що імітує місяць. І даємо нашій аплікація з ниток на картоні остаточно висохнути. На цьому наша стаття закінчується. Однак творчий шлях юних обдарувань тільки починається. Тому нам залишається лише побажати читачам нових ідей.
  Читайте також
  Аплікація на тему
  Аплікація на тему "Весна"
  Весна - дивовижна пора, коли природа прокидається, сонячних днів стає більше і світ навколо оживає. Всі ці зміни можна відобразити в дитячих
  Аплікація «Тюльпан»
  Аплікація «Тюльпан»
  Створення аплікація з паперу - дуже цікаве заняття, яке обожнюють всі діти. Засобів для їх виготовлення потрібно небагато, а результат зазвичай
  Вироби з картону для дітей
  Вироби з картону для дітей
  Картон - прекрасний матеріал для дитячої творчості. Можна використовувати і покупні набори кольорового картону, а можна пускати в хід і непотрібні
  Вироби з гофрованого картону
  Вироби з гофрованого картону
  Гофрокартон - дуже цікавий матеріал для творчості. Вироби, виконані з нього: аплікації прості і об'ємні, квілінг вироби, фігурки, виглядають дуже
  Як зробити їжачка з паперу?
  Як зробити їжачка з паперу?
  Діти дуже люблять майструвати вироби лісових жителів, і одними із самих забавних з них є їжачки. Зробити їжачка можна практично з будь-яких
  Аплікація
  Аплікація "Кораблик"
  Всі діти із задоволенням проводять час створення аплікацій. Теми можуть бути вельми різноманітними. Ми пропонуємо вам кілька ідей для створення