Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » В'язання наволочок гачком: схеми, опис роботи

В'язання наволочок гачком: схеми, опис роботи

4-12-2018, 11:18
802
0
В'язані подушки виглядають дуже красиво і незвично. Крім того, за допомогою цих виробів можна не тільки підкреслити свій смак, але ще й внести в ансамбль інтер'єру нотку свіжості, оригінальності, унікальності. Однак початківцям майстрам здається, що впоратися з подібною роботою їм не під силу. Але професіонали говорять про зворотне. Ми детально вивчили питання і підготували для читачів детальну і зрозумілу статтю. Яка пояснить технологію виконання ефектних наволочок гачком. Схеми цікавих моделей, особливості зняття мірок і багато інші важливі нюанси роботи ми також вивчимо у поданій далі матеріалі.

Вибір матеріалу та інструментів

Строгих рекомендацій щодо пряжі не існує. Тому вирішувати, з чого в'язати задуманий виріб, кожна рукодільниця вправі самостійно. Однак для ажурних наволочок (подушки з серветок) краще взяти тонку нитку. Наприклад, "Ірис". А ось наволочки типу "бабусиної квадрата" або "африканського квітки" виглядають цікавіше, якщо пов'язані вовняною пряжею. Взагалі досвідчені рукодільниці рекомендують для втілення сподобалася схеми в'язаній наволочки гачком використовувати пряжу, що залишилася від інших виробів. Адже у кожного майстра напевно є цілий пакет маленьких клубочків і моточків. А так можна і від залишків позбутися, та створити оригінальну річ.


В'язання наволочок гачком: схеми, опис роботи

Простий варіант наволочки

Початківцям майстрам не слід відразу братися за складні вироби. Краще взяти саму звичайну квадратну подушку будь-якого розміру і зв'язати "одяг" для неї. А вже після освоювати майстерність на більш складному варіанті. Традиційно будь-які наволочки в'яжуться від центру в сторони. Але на початковому етапі, звичайно, можна зв'язати ланцюжок, кількість петель в якій дорівнює одній стороні квадрата. Потім, рухаючись по прямій, тобто рівним полотном (без надбавок і убавок), дов'язати до протилежної сторони. А потім піднятися на те саме відстань. У цьому випадку можна в'язати наволочку гачком за схемою будь-якого простого візерунка або ж звичайними стовпчиками. Тим самим підготувавши дві деталі наволочки. Зшити яку необхідно по двом сторонам, а третю доповнити блискавкою. Щоб виріб можна було час від часу прати.


Зняття мірок з подушки

Якщо читач хоче пов'язати квадратну наволочку за всіма правилами, необхідно попередньо виміряти подушку. Для цього беремо сантиметрову стрічку і з її допомогою визначаємо довжину однієї сторони. Таким чином ми дізнаємося кількість петель, до якого мають прийти. Розрахувати ряди для надбавок нескладно. Треба лише розділити довжину сторони на два. Щоб дізнатися, за скільки петель необхідно додавати в кожному ряду, слід відняти з підсумкового кількості петель дві початкові. І розділити отримане значення на ряди, що відокремлюють центр від боків.

Як зв'язати квадрат гачком

Досвідчені майстри кажуть, що для в'язання квадратної наволочки гачком схеми дій потрібно дотримуватися наступного:
 • В'яжемо ланцюжок з восьми петель.
 • Замикаємо в кільце.
 • Далі в'яжемо, рухаючись по колу.
 • У першому випадку піднімаємо петлі попереднього ряду, пров'язуючи їх, і робимо дві повітряні, формуючи кут квадрата.
 • У другому діємо інакше. Піднімаємо петлі попереднього ряду, а на розі пров'язуємо два стовпчиком. Залежно від малюнка це можуть бути стовпчики без накиду або з накидом.
 • Яку технологію ні волів читач, він все одно буде з кожним подальшому поруч збільшувати сторону квадрата на дві петлі.
 • Як в'язати наволочки з серветок

  В'язання наволочок гачком: схеми, опис роботи
  Якщо хочеться використовувати ажурний візерунок при виконанні в'язаного гачком наволочки на подушку, схему можна пошукати в журналі, містить майстер-класи про серветки. При цьому подушка може бути квадратний або круглої форми. Також варто відзначити, що ажурна частина може розташовуватися лише з одного боку. Друга ж буде пов'язана простими стовпчиками. Або ж можна підготувати дві серветки потрібного розміру, зшити їх і доповнити блискавкою. Зробити для своєї подушки підкладку контрастного кольору і надати готовому виробу ще більшу оригінальність. Однак у цьому випадку досвідчені майстри рекомендують в'язати наволочку монохромного пряжею, а не строкатою. Якщо ж умільці дуже подобається схема серветки, форма якої не підходить наявної подушці, майстри радять просто розпороти стару річ. Підготувати підкладку потрібної форми і набити наповнювачем. А вже після приступити до в'язання наволочки гачком за схемою, що прийшов за смаком.

  Фігурні наволочки

  В'язання наволочок гачком: схеми, опис роботи
  Якщо вже в'язальниця готова подарувати віджилої подушці нове життя, можна зв'язати ще більш цікавий виріб. Цей варіант підходить для творчих і креативних осіб, а також для тих, кому набридли нудні традиційні форми. Фігурні наволочки можуть бути різними. Однак найбільш виділяються серед них шестикутні і нагадують морську зірку. Причому їх також можна зробити досить щільними, щоб підкладка була не видна. Або, навпаки, ажурними, виділивши наволочку на контрасті.

  Наволочки з мотивів

  В'язання наволочок гачком: схеми, опис роботи
  Крім того, досвідчені рукодільниці відзначають, що початківцям майстрам, впевненим, ніби вони не впораються з в'язанням фігурних наволочок гачком, схеми і опис яких запропоновано вище, можна порекомендувати зробити подушку з мотивів. Для цього слід пов'язати потрібну кількість маленьких квадратів, кожен оформивши своїм відтінком пряжі. Такі вироби теж виглядають ефектно і незвично.

  Наволочки з "бабусиним квадратом"

  Одним із простих і цікавих варіантів оформлення подушок є той, що ми вивчимо в поточному пункті. Він ідеально підходить для тих, у кого залишилося безліч маленьких мотків пряжі. І дозволяє виконати кілька оригінальних і неповторних наволочок для подушки гачком за схемою, запропонованою далі.
  В'язання наволочок гачком: схеми, опис роботи
  Як видно, складних дій вона не передбачає. А якщо необхідно зробити квадрат більшого розміру, потрібно просто повторювати стандартну технологію, розміщуючи три стовпчики з накидом над повітряними петлями попереднього ряду. Також при бажанні можна зробити подушку з мотивів. Для цього потрібно підготувати кілька маленьких квадратів, а потім зібрати їх в єдиний цікавий предмет інтер'єру. Таким чином можна оживити будь-яку кімнату. Головне, підібрати відтінки пряжі з урахуванням наявного ансамбль інтер'єру.

  Наволочки з "Африканським квіткою"

  В'язання наволочок гачком: схеми, опис роботи
  Якщо попередній візерунок здається нудним і звичайним, ми пропонуємо інший варіант наволочка на диванну подушку. Схема гачком виконується зовсім нескладно. Але мотив більше підходить для створення шестикутних або округлих подушок. Найчастіше його виконують із залишків пряжі, створюючи оригінальні строкаті наволочки. Але при бажанні можна обмежитися двома-трьома відтінками, що відповідають основним кольорам інтер'єру. І тоді можна зробити більш затишною кімнату в стилі хай-тек або мінімалізм.

  Наволочки для подушок-іграшок

  Новим трендом останніх часів стали вироби, які ми вивчимо в поточному пункті. Вони являють собою цікаві подушки, оформлені у вигляді різних тварин. Цікаво те, що в цьому випадку можна брати за основу будь-яку ідею, описану раніше. Форму і розмір виробу теж можна сміливо змінювати за власним розсудом. Це ж стосується і візерунка — схеми. В'язання наволочок для подушок гачком починається з виконання квадратної або круглої основи. Яка після «пожвавлюється» за допомогою різних деталей, доповнень, прикрас. Причому важливо зазначити, що від таких виробів приходять в захват не тільки діти, але й багато хто з дорослих. Тому якщо хочеться здивувати когось з домочадців, слід спробувати пов'язати цей варіант незвичайної наволочки. Однак важливо враховувати вік та уподобання людини, яким буде піднесена оригінальна річ. І також стилістичну спрямованість інтер'єру. Досвідчені рукодільниці кажуть, що дуже складно вибрати модель подушки. Адже можна пов'язати диванну, підлогову і навіть антистресову. А вже якщо говорити про дизайн задуманого предмета інтер'єру, то тут і зовсім простір фантазії нічим не обмежений. Тому можна втілювати будь-які, навіть самі сміливі та оригінальні ідеї.
  В'язання наволочок гачком: схеми, опис роботи

  Оригінальна довга подушка

  Хто сказав, що подушка обов'язково повинна бути круглої або квадратної? Багато діти прийдуть у захват від подушки у формі змії. Технологію виконання ми пропонуємо вивчити далі. Отже, "Подушка-змія". Як зв'язати таку оригінальну наволочку на подушку гачком? Опис (схему, до речі, можна брати за смаком), наведене нижче, допоможе зробити це без особливої праці:
 • Комбінації відтінків пряжі, як і схеми, можна вибирати будь-які. Тому цей варіант вироби ідеально підходить для новачків. Які можуть обіграти свою задумку за допомогою цікавих колірних поєднань.
 • Для реалізації ідеї необхідно зв'язати ланцюжок з п'яти петель.
 • Замкнути в кільце і обв'язати десятьма стовпчиками без накиду.
 • Подальше виконання задуму ґрунтується на побажаннях рукодільниці. Але в будь-якому випадку доведеться додавати петлі, розширюючи голову змії до потрібних розмірів.
 • Потім в'яжемо 5 рядів без надбавок і убавок.
 • Протягом наступних кількох рядів зменшуємо половину петель.
 • І далі в'яжемо по спіралі, формуючи тіло змії.
 • Набиваємо частина подушки.
 • Нарешті, робимо збавляння. Не забуваючи вчасно додати наповнювач!
 • Коли залишається чотири стовпчика без накиду, обриваємо нитку і протягуємо через них.
 • Після чого завершуємо роботу, ховаємо початковий і кінцевий кінчик нитки з виворітного боку, вишиваємо мордочку, пришиваємо язичок.
 • Зображення, представлене вище. ілюструє пов'язану гачком наволочку. Фото схему візерунка не пояснює. Однак, навіть початківець майстер помітить, що подушка-змія повністю пов'язана із стовпчиків з одним накидом.

  Подушки-іграшки для дорослих

  Як ми вже згадували раніше, дорослі також приходять в захват від оригінальних і ефектних в'язаних подушок. Особливо популярний цей предмет у закоханих. Тому великим попитом користуються подушки у вигляді сердечок. Їх виконати зовсім нескладно. Особливо завдяки докладним і простих схем, які ми пропонуємо вивчити нашому читачеві далі.
  В'язання наволочок гачком: схеми, опис роботи
  Більш сміливим, але і оригінальним варіантом "одежинки" для подушки є наволочка-груди. Звичайно, виглядає такий виріб екстравагантно. Однак навряд воно з'явилося, як тут же припало до смаку не тільки рукодільниця, але і покупцям. Найчастіше цю модель досліджуваного вироби дарують кращим подругам і знайомим чоловікам. Досвідчені рукодільниці відзначають, що вона користується популярністю не тільки тому, що цікаво виглядає в будь-якому інтер'єрі. А ще й тому, що і ідеально підходить під форму голови, забезпечує зручний і комфортний відпочинок. Важливо відзначити, що навіть починаючі майстри зможуть зв'язати оригінальну наволочку на подушку гачком. Схема і опис послідовності дій, запропоновані нижче, допоможуть не заплутатися й успішно впоратися із завданням:
 • Першим ділом в'яжемо два прямокутні полотна з пряжі, колір якої максимально нагадує відтінок людської шкіри.
 • Зшиваємо деталі з трьох сторін, набиваємо і доробляємо четверту.
 • Замикаємо в кільце.
 • В'яжемо три ряди, рухаючись по спіралі.
 • Після кожної петлі вывязываем три нові. Загалом має вийти дев'ять петель.
 • Пров'язуємо ще два ряди, формуючи рівний круг.
 • Знову беремо пряжу тілесного кольору і пров'язуємо два ряди, не роблячи додатків.
 • У наступних п'яти рядах додаємо нові петлі з інтервалом в один стовпчик без накиду.
 • Далі в'яжемо сім рядів, не роблячи додатків.
 • Всі свої дії рекомендується записувати. Адже за аналогією доведеться в'язати другу деталь.
 • Набиваємо грудей і пришиваємо до основи.
 • На завершення доповнюємо оригінальну подушку бюстгальтером, щоб вона виглядала менш зухвало.
 • В'язання наволочок гачком: схеми, опис роботи
  Ось ми і розібралися, як робити різні види наволочок, пов'язаних гачком. Схеми найцікавіших варіантів ми представили в статті. Сподіваємося, вони допоможуть читачам зробити своїми руками оригінальну та цікаву річ.
  Читайте також
  В'язана серветка
  В'язана серветка "Соняшник" гачком: схема і опис
  З давніх часів відомо, що в будь-якому інтер'єрі важливі дрібні і, на перший погляд, незначні деталі. Саме вони надають витонченості, краси та
  В'яжемо кардиган-кокон своїми руками
  В'яжемо кардиган-кокон своїми руками
  Індустрія моди пропонує нам безліч цікавих і оригінальних речей, які виконуються настільки просто, що доступні навіть початківцям майстрам. В поданій
  Візерунок «павучки» гачком
  Візерунок «павучки» гачком
  Всім рукодільниця, які володіють технікою в'язання гачком, відкритий дивовижний світ творчості. А тисячі існуючих візерунків дозволяють втілити в
  Візерунок «шишечки» гачком
  Візерунок «шишечки» гачком
  Серед візерунків для в'язання (як спицями, так і гачком) є маса виглядають складними і ефектними, і при цьому досить простих у виконанні. До числа
  Об'ємні візерунки гачком
  Об'ємні візерунки гачком
  За допомогою звичайної в'язальної нитки і гачка з'являються дивовижної краси вироби – від рукавичок і шарфів до ковдр та пледів. Особливо ефектно
  Візерунок «Зигзаг» гачком
  Візерунок «Зигзаг» гачком
  У в'язанні гачком є кілька дійсно універсальних мотивів, які з успіхом можна використовувати на будь-яких виробах – від літніх суконь до щільних