Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Особливості виконання коси з 12 петель спицями

Особливості виконання коси з 12 петель спицями

4-12-2018, 11:19
2097
0
Експерти кажуть, що в'язані речі ніколи не вийдуть з моди. Тому з кожним роком все більша кількість початківців майстрів цікавиться технологією виконання найбільш ефектних і популярних візерунків. В поданій далі матеріалі ми вивчимо особливості виконання коси з 12 петель спицями. Цей візерунок виглядає дуже красиво і оригінально. Найчастіше використовується для в'язання теплих виробів. Особливо шапок, рукавицях і різних видів шарфів.

Що являють собою в'язані коси

Багатьом новачкам дуже подобаються візерунки, схожі на досліджуваний. Однак їм здається, що така краса під силу виключно професійним майстрам. Тим не менш досвідчені рукодільниці постійно твердять про зворотне. Спробуємо розібратися, що ж являють собою в'язані коси і доступна ця технологія для початківців в'язальниць. Почнемо з того, що різні джгути і коси, у тому числі і коса з 12 петель (спицями), складаються в більшості випадків з лицьових петель. При цьому довжину (кількість рядків) та ширина (кількість петель) можна регулювати самостійно. Красиві переплетення виходять, коли петлі, що знаходяться в одному ряду, міняються місцями.


Особливості виконання коси з 12 петель спицями

Схема візерунка

Рукодільниці, які володіють базовим багажем знань, можуть спокійно орієнтуватися за схемою. Тому далі ми пропонуємо вивчити графічну інструкцію, яка допоможе зв'язати об'ємну косу з 12 петель спицями. Причому цим візерунком можна прикрашати все, що душі завгодно. Приміром, пов'язку-обідок, використовуючи тільки один раппорт візерунка, і дві кромочні петлі. Або ж поєднувати досліджуваний мотив з іншими, як демонструє головне фото. Раппорт цього візерунка складається з двох лицьових петель, восьми виворітних, дванадцяти особових (коса) і восьми виворітних. Також можна плести з одних кос. Подібним спосіб найчастіше оформляють шапки, шарфи і рукавиці.
Особливості виконання коси з 12 петель спицями

Технологія виконання візерунка

Коса з 12 петель спицями в'яжеться нескладно. Але важливо враховувати, що це не простий джгут. Ми будемо перехрещувати не шість петель, а чотири. Частина, розташована по центру, бере участь в обох в палітурках. Бічні — через одне перехрещування. Для початківців майстрів, які краще сприймають текстову інструкцію, пропонуємо детальний опис:


 • Набираємо на спиці двадцять петель (2 кромочні,12 на косу і 6 виворітних, щоб виділити досліджуваний візерунок).
 • У першому ряду задаємо малюнок.
 • Знімаємо кромочную, пров'язуємо 3 виворітні, 12 особових, 3 виворітні і останню кромочную пров'язуємо як виворітну.
 • Другий ряд і всі наступні парні в'яжемо по малюнку. Тобто над лицьовими - особові, треба виворітними - виворітні. Кромочні знімаємо.
 • Третій ряд в'яжемо, як перший.
 • А ось у п'ятому починається найцікавіше. В ньому ми почнемо формувати спицями косу з 12 петель. Знімаємо кромочную, пров'язуємо три виворітні і чотири лицьові по малюнку. Наступні чотири петлі знімаємо на додаткову спицю, відводимо від себе (за роботу) і в'яжемо наступні чотири лицьові. Після довязываем чотири середні лицьові петлі, які ми до цього зняли на допоміжну спицю.
 • Сьомий і дев'ятий ряд в'яжемо як перший.
 • В одинадцятому знову перехрещуємо петлі. Але в цей раз центральну частину і праву.
 • Знімаємо кромочную, пров'язуємо три виворітні. Переносимо чотири центральні петлі на додаткову спицю, відводимо до себе (перед роботою) і в'яжемо наступні чотири лицьові. Потім повертаємо чотири зняті петлі в ряд, довязываем, а потім чотири лицьові, три виворітні і кромочную.
 • Таким чином, в'язання спицями коси з 12 петель полягає в досить простих діях і цілком доступно для початківців майстрів.
  Особливості виконання коси з 12 петель спицями

  Як розрахувати розміри задуманого виробу

  Щоб пов'язана річ вийшла красивою і акуратною, необхідно грамотно вписати обраний візерунок. Адже якщо малюнок буде обриватися, робота буде виглядати недбало і втратить свою привабливість. Тому досвідчені майстрині рекомендують початківцям вязальщицам враховувати раппорт візерунка при розрахунку петель і рядів. Вивчається коса складається з 12 петель і 11 рядів. Це горизонтальний і, відповідно, вертикальний рапорт узору. Якщо хочеться в'язати всі виріб суцільними косами, наприклад, зробити спицями шапку з косами з 12 петель, слід зв'язати зразок, взявши один рапорт узору. Причому важливо використовувати спиці і пряжу ті, що підготовлені для основної роботи. Після цього виміряти його довжину і ширину за допомогою сантиметра. Розділити ширину задумки на ширину зразка і помножити на 12 тим самим з'ясувавши, скільки петель потрібно набрати для в'язання бажаного виробу. Аналогічним чином розраховуються ряди. Ділимо довжину задумки на довжину зразка і множимо на 11 рядів.
  Особливості виконання коси з 12 петель спицями

  Як зв'язати шапка візерунком "Об'ємна коса з 12 петель"

  Величезна кількість людей набагато краще сприймають інформацію, коли спостерігають за процесом з боку. Тому далі ми пропонуємо читачам ознайомитися з видеоинструкцией, в якій досвідчена майстриня ділиться своїм вмінням, пояснюючи весь процес — від набору петель до фінальної убавки.
  Особливості виконання коси з 12 петель спицями
  Сподіваємося, опис коси з 12 петель спицями вийде виконати навіть початківцям майстрам, що допоможе їм реалізувати навіть саму сміливу ідею. Головне — не боятися спробувати свої сили і не зупинятися на півдорозі.
  Читайте також
  В'яжемо кардиган-кокон своїми руками
  В'яжемо кардиган-кокон своїми руками
  Індустрія моди пропонує нам безліч цікавих і оригінальних речей, які виконуються настільки просто, що доступні навіть початківцям майстрам. В поданій
  Візерунок «шишечки» гачком
  Візерунок «шишечки» гачком
  Серед візерунків для в'язання (як спицями, так і гачком) є маса виглядають складними і ефектними, і при цьому досить простих у виконанні. До числа
  Раппорт у в'язанні
  Раппорт у в'язанні
  У кожному виді рукоділля існує окремий «мова», своя термінологія, часто незрозуміла для сторонніх або новачків. Так, початківці майстрині часто
  Візерунок «Зигзаг» гачком
  Візерунок «Зигзаг» гачком
  У в'язанні гачком є кілька дійсно універсальних мотивів, які з успіхом можна використовувати на будь-яких виробах – від літніх суконь до щільних
  Плед спицями
  Плед спицями
  В'язання спицями – дуже захоплююче заняття. Крім того, це ще й дуже практичне хобі, за допомогою якого ви зможете створити масу корисних речей – від
  Плед для новонародженого спицями
  Плед для новонародженого спицями
  Поява маляти на світ – справжнє диво. І звичайно ж, крихті хочеться зробити подарунок. Відмінним варіантом може стати в'язаний плед ручної роботи,