Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Захоплююча творчість: 2 способи малювання зубною щіткою

Захоплююча творчість: 2 способи малювання зубною щіткою

4-12-2018, 11:25
1001
0
Мабуть, всі діти люблять малювати яскраві і забавні картини. Найчастіше для цього заняття використовуються звичні олівці, фломастери і фарби. Проте існує маса інших цікавих способів і технік малювання. Однією з них є малювання зубною щіткою. Це веселе заняття сподобається не тільки малюкам, але і їх батькам.

Підготовка інструментів

Перш ніж почати захоплюючу малювання, треба підготувати все необхідне. Перше, що потрібно врахувати батькам, так це те, що подібна техніка є досить пачкающей все навколишнє. Бризки від щітки розлітаються в усі сторони і можуть запросто зіпсувати як поверхня столу, так і одяг дитини. Тому заздалегідь подбайте про захисному фартусі і спеціальної клейонці для творчості. Решті набір вельми простий:


 • гуашеві фарби (можна і акварель);
 • зубна щітка середньої жорсткості;
 • кисть;
 • кришка від банки.
 • Підготувавши все необхідне, приступайте до творчості!

  Як малювати щіткою?

  Сама по собі техніка малювання зубною щіткою досить проста. Першим ділом візьміть кришку і нанесіть на неї трохи фарби, потім розбавте її водою. Не додавайте занадто багато води, щоб відтінок не втратив яскравість. Покладіть перед дитиною чистий аркуш і, вмочивши щітку в кришку, запропонуйте намалювати щось. Зазвичай в цій техніці використовуються макети. Для цього дорослий заздалегідь малює на аркуші стовбур дерева, контур будинку, начерк тваринного і т. д. А дитина додає штрихи за допомогою пензля фарбою. Можна запропонувати малюкові ялинку, адже наближаються новорічні свята.


  Захоплююча творчість: 2 способи малювання зубною щіткою
  Для цього намалюйте стовбур ялини і розбавте зелену фарбу в кришці. Використовуючи кисть, голки ялинки можна зобразити досить реалістичними, а сам малюнок при цьому виходить цікавим і незвичайним. Готову ялинку прикрасьте кульками, намальованими вже звичайним пензликом.

  Набризк

  Ще одна незвичайна техніка - це малювання зубною щіткою набризком. Однак для цього потрібно підготувати трафарети або великі листя дерев, в ідеалі кленові. Візьміть білий листок паперу і покладіть на нього трафарет. Тепер умочіть щітку в кришку і пензлем проводите за її щетині, щоб виходило безліч бризок.
  Захоплююча творчість: 2 способи малювання зубною щіткою
  Краще всього використовувати кисть не для фарб, а для клею, оскільки вона більше підходить по жорсткості. Чергуйте різні відтінки фарб, щоб набризк виходив різнобарвним. Коли білий аркуш покриється фарбою, приберіть трафарет. Місце під ним повинно залишитися ідеально білим. Таким способом можна малювати не тільки листя, але і тварин, фрукти-овочі та ін. Головне, вирізати відповідний контур з паперу.

  Поєднуємо дві техніки

  Самі красиві і незвичайні малюнки виходять при з'єднанні двох технік воєдино. Для цього спочатку використовується набризк, який послужить фоном. А потім промальовування щіткою. Оскільки маленькій дитині може бути нелегко малювати складні сюжети, запропонуйте йому самі елементарні картинки. Запропонуйте малюкові зобразити на папері кішку. Простим олівцем намалюйте овальний тулуб, лапи, хвіст і голову. Потім дайте дитині щітку з сірою фарбою і попросіть зробити кішці шерсть. За рахунок жорстких щетинок шерсть тварини вийде якраз такий, як треба. Після того як кішка буде готова, намалюйте дрібні деталі: мордочку, вуха та вуса.
  Захоплююча творчість: 2 способи малювання зубною щіткою
  З використанням малювання зубною щіткою в дитячому садку відбувається розвиток дрібної моторики дітей молодшого віку, а також розвиток уяви. До всього іншого такий оригінальний спосіб творчості чудово заспокоює нервову систему, активізує мозкову діяльність і в цілому позитивно впливає на емоційний фон дитини. Малювання зубною щіткою підійде і дітям шкільного віку, і навіть дорослим. Пориньте у творчість, давши волю своїй фантазії!
  Читайте також
  Підставки під гаряче з фетру — прості і цікаві ідеї
  Підставки під гаряче з фетру — прості і цікаві ідеї
  Кухня є найзатишнішим місцем у будинку. Практично всі вечори в колі родини ми проводимо тут, друзів на чаювання запрошуємо сюди. Саме тому хочеться,
  Як навчити дитину малювати в 3 роки?
  Як навчити дитину малювати в 3 роки?
  Займаючись малюванням дітки вчаться виділяти кольору, форми і виражають таким способом свої думки. Саме тому важливо навчити дитину поводитися з
  Як намалювати дерево?
  Як намалювати дерево?
  Розвивати творчі здібності дитини необхідно з ранніх років, адже від природи кожна людина наділена безліччю талантів, варто лише відкрити їх.
  Нетрадиційне малювання в дитячому садку
  Нетрадиційне малювання в дитячому садку
  Крім звичайного малювання олівцями, фломастерами і фарбами, в дитячих садах використовуються і незвичні техніки, розвивають уяву і фантазію дитини.
  Малювання долонями і пальцями
  Малювання долонями і пальцями
  Малюки обожнюють малювати фарбами. Навіть найменші тягнуться до них з бажанням створити гарну картину. І, якщо пензлик ще не підпорядковується
  Як малювати аквареллю?
  Як малювати аквареллю?
  Малювання - один з найбільш улюблених дітьми видів творчості. Вже один рік малюки знайомляться з пальчиковими фарбами, потім аквареллю і гуашшю,