Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Свято, вечір, сім'я, а для дитини лото!

Свято, вечір, сім'я, а для дитини лото!

10-12-2018, 15:59
606
0
Насувається час довгих зимових вечорів у сімейному колі. Час новорічних свят, зборів навколо святкового столу і не тільки. Оскільки це період канікул, багатьох батьків цікавить питання, чим зайняти своє чадо, і бажано з користю для розумового розвитку. Це як ніколи актуально в епоху цифрових технологій. Все рідше можна застати дитини читає і все частіше - у монітора телефону, комп'ютера, телевізора. Примітно, що нинішні діти відрізняються від наших сучасників всім, аж до темпераменту. І це значно ускладнює пошук занять, які захоплять молодше покоління. Причому це питання актуальне з дітьми різного віку.

Поговоримо про самих маленьких

Чим молодша дитина, тим більше він сприйнятливий до навчання і всьому новому. Можливо, тому британські вчені настійно рекомендують розвивати дітей ще з утроби: ставити класичну музику, розмовляти, співати і читати — для того, щоб розвивати розумові здібності, активувати мозкову активність. Іншими словами — підготувати дитину до приходу в цей світ.


Потім перед батьками стоїть складне завдання познайомити юного дослідника з навколишнім світом, дозволити йому пізнати всі його особливості. Перші роки життя малюка найважливіші та насичені. Це знайомство з візуальною частиною, тактильними відчуттями, перші слова, кроки. Щоб допомогти дитині розкрити всю гаму почуттів, застосовують різноманітні предмети.

Ринок дитячих товарів досить великий

Він задовольнить вимоги будь-якого споживача. Але є базові іграшки, які тільки видозмінюються з плином часу, при цьому не втрачаючи свого функціоналу. Наприклад, гра лото для дітей.
Свято, вечір, сім'я, а для дитини лото!
Коли звучить ця фраза, в голові відразу виникає образ дерев'яних діжок, полотняних мішечків і паперових карток з монетками. Але креативні розробники, якщо так можна назвати психологів і педагогів, які роками винаходять цікаві способи зайняти дітей, пішли далі і придумали дитяче лото. Тим самим вони перетворили азартну гру XVI століття в розвиваюче заняття.


Існує безліч видів лото для дитини

Це лото із зображенням груп предметів («Ссавці», «Комахи», «Тварини», «Птахи», «Овочі», «Фрукти»), з кольоровими геометричними фігурами, літерне, іншомовне, цифрове. Така ігрова форма допомагає дітям легше засвоювати й запам'ятовувати нове, а значить, краще адаптує їх до подальшого життя в соціумі.
Свято, вечір, сім'я, а для дитини лото!

Суть полягає в наступному

У кожного гравця є основна картинка (фото тварин у клітці зоопарку, сюжет з казки, підводний світ) і картки меншого формату, на кожній з яких можна знайти частину загального зображення. Кількість гравців може бути як 2 так і 6-8 чоловік. Картки повинні бути перемішані і лежати на столі малюнком вниз. Як варіант можна зсипати їх у мішечок або капелюх. Один з гравців дістає картку і показує присутнім. Той, кому вона підходить, забирає її собі. Гра продовжується, поки у когось з гравців не заповниться всі зображення.
Свято, вечір, сім'я, а для дитини лото!

Перевага розвиваючого лото для дітей

Воно полягає в тому, що гра ідеально підходить для групових занять, наприклад в садку. Але вдома, в колі сім'ї, теж буде цікаво провести час за подібним заняттям. Лото для дитини, в залежності від своєї різновиди, допоможе налагодити контакт, розвиває посидючість, логічне мислення, кругозір, пам'ять, дрібну моторику. Оптимальним віком для гри в лото вважають 3 роки. Але можна починати і раніше, з півтора років, якщо малюк виражає зацікавленість і наслідує вам. Адже найкраще навчання дається саме в ігровій формі. Але лото для дитини необов'язково саме купувати. В залежності від інтересів вашого малюка, можна зробити його самому. Процес створення лото для дітей своїми руками також можна перетворити в повчальну гру.

Тим для саморобного лото багато

Свято, вечір, сім'я, а для дитини лото!
Це можуть бути:
 • різдвяна тематика (або будь-яке інше свято);
 • кольори веселки, пори року, предмети одягу;
 • твори мистецтва, чудеса світу, побутові предмети;
 • транспорт, професії, тваринний світ, динозаври;
 • овочі, фрукти.
 • Загалом, все, що може зацікавити маленького знавця. Можна навіть виготовити лото із завданнями, в якому картки відповідають, наприклад, деревам, а фішки – плодам. Наприклад: картка – яблуня, фішки – лимон, яблуко, шишка, ананас і т. д. Для вивчення алфавіту можна до букви підбирати слово, яке починається на цю літеру (наприклад, «А» — кавун). Для розвитку кругозору –вирізати з журналів картинки з автомобілями і окремо значки від їх найменувань, і запропонувати дитині самостійно їх ідентифікувати. Дівчаткам подібний варіант запропонувати у вигляді ляльок з різних епох. Підписуємо року і роздаємо завдання співвіднести образ до кожної картинці з датою. До цифр можна підібрати картинки з точками, паличками, фігурками у відповідній кількості. Загалом, варіантів маса. Ось ми і прийшли до класичного умовиводу що все нове — це добре забуте старе. Ну, або видозмінене. Тому хоч за вікном і століття цифрових технологій, завжди є місце сімейними вечорами, креативу, згуртованості та розумовому розвитку. Навчайте дітей весело. Заняття з лото для дитини - відмінний спосіб зібрати близьких затишним зимовим вечором.
  Читайте також
  Розвиваючі ігри для дітей 7 років
  Розвиваючі ігри для дітей 7 років
  В 7 років у дітей зберігається велика потреба в грі, адже вони все ще маленькі діти. І хоча шкільна парта тепер забирає багато сил, в інший час
  Розвиваючі ігри для дітей 4 років
  Розвиваючі ігри для дітей 4 років
  Кожному хочеться, щоб його дитина в будь-якому віці грав у розумні пізнавальні і розвиваючі ігри. Будь йому 1 рік або вже 10 - неважливо. У статті
  Розвиваючі ігри для дітей 5 років
  Розвиваючі ігри для дітей 5 років
  В 5 років у дитини вже достатньо широкий кругозір, багато цікавих захоплень і, як і раніше на першому місці залишаються ігри, які вже досить складні
  Ігри зі словами
  Ігри зі словами
  Ігри зі словами - відмінний спосіб навчання дітей у грі. Проводити їх можна і з дітьми молодшого віку, які ще тільки вчать букви, і з дітьми старшого
  Види дидактичних ігор
  Види дидактичних ігор
  Дидактичні ігри, спеціально розроблені для розвитку дитини. Малюк пізнає світ навколо себе, і для нього зараз цікаво все. Які існують види
  Дидактичні ігри в дитячому садку
  Дидактичні ігри в дитячому садку
  Через гру дитина пізнає світ і все, що знаходиться навколо нього. Своєрідними іграми-вправами, збагачує знання і навички малюка, є дидактичні, які по