Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » В'язання квадрата спицями: варіанти, візерунки, схеми і опис

В'язання квадрата спицями: варіанти, візерунки, схеми і опис

10-12-2018, 16:00
756
0
В'язання спицями є улюбленим заняттям багатьох рукодільниць. За допомогою такого простого інструменту можна зробити безліч корисних або просто красивих речей - різноманітний одяг, починаючи від теплого пальта і закінчуючи купальником, пледи, подушки, іграшки, килимки, навіть декор для дерев у парку! І якщо в'язання деяких виробів дійсно досить складно і вимагає певної техніки виконання, то є й ті, які можна зробити легко і досить швидко! Одна з таких технік - модульне в'язання. Вона настільки проста, що впоратися з нею зможе навіть зовсім недосвідчений майстер.

Сутність

В'язання квадрата спицями: варіанти, візерунки, схеми і опис
Виріб, створене в цій техніці, складається з безлічі невеликих модулів, як правило, це квадрати. В'язання спицями таких заготовок - процес досить швидкий, а, головне, простий з психологічної точки зору. Тут не треба вважати величезну кількість петель, стежити, щоб вони не спустилися по краях, крім того, розмір готового виробу може легко змінюватися за допомогою зміни кількості модулів. Ще безпосереднє гідність даної техніки полягає в тому, що в'язати можуть одночасно кілька людей, наприклад, в'язання спицями пледа з квадратів може приємно урізноманітнити сімейні вечори, а так само згуртувати людей, зайнятих спільною справою.


Види

Даний вид творчості особливо привабливий ще й тим, що створювати вироби з модулів однакової форми можна абсолютно по-різному. Це стосується як процесу складання, так і створення безпосередньо деталей. В залежності від кінцевої мети готового вироби, в'язані спицями квадрати можуть бути різними. Всі їх можна класифікувати наступним чином.
 • По структурі: Гладкі. Як правило, для таких модулів використовуються панчішна або платочная в'язка. Це - базові квадрати, пов'язані спицями лицьовими петлями з обох сторін, або де одна сторона повністю виконана лицьовими, а зворотна - виворітними. Ажурні. Це можуть бути як досить прості плетіння, наприклад, шахова в'язка 2/2 так і складні, з використанням аран, кос, додаткових деталей, наприклад, пелюсток, або з великою кількістю допоміжних петель і скорочень.
 • За розміром: Малі. Зручні для створення невеликих виробів, або у доповнення до великих для коригування форми. Великі. Підходять для створення досить об'ємних виробів, так само можна використовувати в поєднанні з модулями інших розмірів.
 • За кольором: Однотонні. Добре поєднуються зі складним ажуром, крім того, сам виріб може складатися з однотонних модулів різних кольорів, створюючи ефект печворку або однакового кольору. Тоді виріб буде виглядати цілісним. Різнокольорові. У даному випадку може бути використана мультицветовая пряжа, а так само пряжа кількох кольорів в одному модулі. В даному випадку не бажано використовувати різні колірні рішення в окремих модулях, а робити їх однаковими, або дотримуватися однієї колірної концепції. З малюнком. Цей варіант додає особливу чарівність готового виробу. Вони можуть поєднуватися з однотонними або різнокольоровими модулями, однак головне, щоб обидва були гладкими.
 • В'язання квадрата спицями: варіанти, візерунки, схеми і опис
  Всі види квадратів можна комбінувати один з одним, тільки варто пам'ятати, що не можна вибирати дуже багато різних моделей, максимально допустима - 3. Арани погано поєднуються з ажуром, обидва не дуже добре виглядають з малюнком, і абсолютно не проглядаються при використанні мультицветовой пряжі.


  Техніка виконання

  Існує безліч способів в'язання модулів, вони відрізняються не тільки схемою в'язання, але й напрямком. Їх можна в'язати знизу вгору, від центру до центру, по колу, по діагоналі від 3 петель, або ж з діагоналлю, яка приходить до однієї петлі. Всі техніки досить прості, але при цьому дуже цікаві своєю нестандартністю. І все ж, як зв'язати квадрат спицями?

  Простий модуль

  Часто в'язання використовують для того, щоб відволіктися, або навпаки, сконцентруватися на чомусь важливому. В даному випадку підійдуть класичні варіанти. Це панчішна або платочная в'язка, а так само елементарні візерунки:
 • Смуги - чергування рядів лицьової і виворітної в'язки 2/2 3/3 і т. д.
 • Клітина - на кожні 2 петлі за 3 ряду гладі (лицьовій або зворотній). Наприклад, набір 14 клітина 4: 1 зняти, 234 5 - особові, 678 9 - виворітні, 101112 13 - особові, 14 - лицьова. Розгорнути спицю. Зняти 123 4 5 - виворітні, 678 9 - особові, 101112 13 - виворітні, 14 - лицьова. Третій і п'ятий в'язати як перший, четвертий, шостий і сьомий - як другий. Саме в останньому буде зміна гладі, далі продовжувати аналогічно чергування рядів в нижній частині.
 • Діагональ. У першому рядку всі лицьові, передостання - виворітна, остання - крайка. У другому ряду - перша петля - кромочная, друга і третя лицьові, інші виворітні, в третьому, все, крім останніх чотирьох - особові, потім 3 виворітні і кромочная. У кожному наступному рядку йде зсув зміни гладі на 1 петлю.
 • В'язання квадрата спицями: варіанти, візерунки, схеми і опис
  Зв'язати прості квадрати спицями може не тільки дорослий, але навіть дитина. Це хороший спосіб відпрацювання техніки в'язання петель, а так само можливість невдалі екземпляри не включати в підсумкову збірку виробу.

  Бабушкін квадрат

  Ця техніка теж дуже проста, при цьому розміри полотна можуть бути будь-яких розмірів. Суть її полягає в обвязывании початкового квадрата по колу (спіралі). Для таких виробів можна використовувати як один колір пряжі, так і декілька, роблячи кожен наступний крок або коло різними кольорами. Використовувати такий спосіб можна для в'язання пледа спицями з квадратів, причому допускається і цільно в'язане виріб по даній техніці. Для початку необхідно пов'язати квадрат обраної технікою, це може бути панчішна, платочная в'язка, перловий або шаховий візерунок. Далі всі петлі, крім останній, необхідно закрити, повернути роботу на 90° вправо (за годинниковою стрілкою). На цьому етапі можна змінити колір пряжі. Набрати з бічної сторони квадрата петлі (краще для обробки країв ряд не чіпати, так як він досить пухкий, можуть утворитися непотрібні отвори в структурі). Далі в'язати висоту, рівну бажаної товщині рамки, в яку буде укладено початковий квадрат, закрити, залишивши 1 петлю, роботу знову провернути за годинниковою стрілкою, з бічної частини вже прямокутника набрати петлі. Далі в'язати за вищевказаною опису. Головне пам'ятати 2 основні принципи. Роботу завжди повертати за годинниковою стрілкою, і остання петля повинна бути завжди на зовнішньому куті квадрата (актуально при завершенні кола обв'язки)

  Ажурний

  В'язання квадрата спицями: варіанти, візерунки, схеми і опис
  Дуже красиво виглядають вироби, що складаються зі зв'язаних спицями ажурних квадратів. Схеми при цьому можна використовувати будь-які, головне пам'ятати, що сторони повинні бути в підсумку прямими. Не підійдуть такі візерунки, як зигзаг, товсті коси, листя та інші. Перед початком роботи варто зв'язати пробний шматочок, щоб подивитися, як буде себе вести полотно з даними ажуром. Найпростіший варіант з гарантовано прямими сторонами - це структурний малюнок, отриманий за рахунок чергування особових і виворітних петель. А якщо потрібен дуже повітряний візерунок, або навпаки, щільний зі складними аранами і косами, то краще використовувати техніку класичного прямого в'язання, а кругового. Виконувати її можна двома способами - рухом від центру або ж, навпаки, до центру.

  Квадрат з центру

  В'язання квадрата спицями: варіанти, візерунки, схеми і опис
  В'язати спицями такий модуль легше, якщо використовувати кругові, так як 4 простих можуть вислизати з початкових петель. А ось для кращого перегляду ажуру слід використовувати класичні спиці.

  Починається такий квадрат з 8 петель, де кожну непарну петлю необхідно позначити маркером (спеціальним або просто нитками). Далі проводиться в'язання по колу з додаванням накиду до і після кожної зазначеній петлі. Таким чином, у кожному ряду буде додаватися по 8 петель, а готовий модуль мати 2 діагоналі. Основна перевага такої техніки в тому, що вона дозволяє пов'язати скільки завгодно великий квадрат спицями без обмеження початковими параметрами. А так само використовувати різноманітні ажуры і коси, при цьому не побоюючись деформації краю.

  Квадрат до центру

  В'язання квадрата спицями: варіанти, візерунки, схеми і опис
  Даний варіант в'язання частково схожий на попередній, але він використовується в тих випадках, коли має бути фіксована кількість петель по периметру квадрата. В даному випадку необхідно набрати необхідну парне, кратне 4 кількість петель, розділити його на рівні частини і за виставленими маркерів робити убавки. Їх можна виконувати різними способами:
 • Доріжка. У кожному колі провязываются 2 петлі разом до і після зазначеної петлі. Коли залишається 12 петель, необхідно провязать по 3 петлі разом, щоб доріжка виявилася другою петлею в кожній групі, які залишилися 4 петлі затягнути.
 • Коса. В даному випадку скорочення необхідно виробляти, пров'язуючи петлю з маркером, попередню і наступну за нею разом в кожному колі. Таким чином, діагоналі будуть у вигляді досить рельєфних кос.
 • Діагональне плетіння

  В'язання квадрата спицями: варіанти, візерунки, схеми і опис
  Ще один цікавий спосіб створення модулів - в'язання квадратів спицями по діагоналі. Дана техніка дозволяє робити не тільки незвичайні вироби, але і запобігає їх деформацію в процесі складання і використання, особливо якщо розміщувати їх у різному напрямку. Починається таке плетіння з 3 петель, у кожному непарному ряду робляться накіди по краях виробу. Якщо робити їх відразу за кромочной петлею, то полотно модуля буде гладким, а якщо відступити кілька петель, то утворюється красива кромка. Коли сторони квадрата досягнуть потрібного розміру, 1 лицьовій ряд в'язати без змін, а з наступного непарного ряду необхідно робити убавки в тих же місцях, де були накіди, пров'язуючи 2 петлі разом. Закривати роботу необхідно, коли на спиці залишиться 3 петлі.
  В'язання квадрата спицями: варіанти, візерунки, схеми і опис

  З діагоналлю

  В'язання квадрата спицями даним способом є навіть початківцям майстрам, використовувати його зручно, коли відомо необхідну кількість петель по периметру, як і у випадку в'язання модуля до центру, проте в даному випадку знадобляться всього дві стандартних спиці. Для початку необхідно набрати петлі з розрахунку: кількість петель 1 сторони квадрата * 2 + 1. Петлю, розташовану по центру, відзначити маркером. Далі в'язання буде за наступним принципом. Усі непарні ряди в'яжемо спицями лицьовими петлями, не забуваючи робити по центру 3 петлі разом, де друга - зазначена маркером. Щоб утворилася гарна доріжка, центральна петля повинна знаходитися зверху, для цього необхідно поміняти місцями першу і другу петлю в групі. Парні ряди в'язати виворітними петлями без змін. Останні 3 петлі так само провязать разом, перекинувши центральну петлю на край. Це - схема простого плетіння. Так само можна використовувати ажурне плетіння, наприклад, чергування смуг лицьових і виворітних петель, як на фото.
  В'язання квадрата спицями: варіанти, візерунки, схеми і опис

  Збірка

  Після того як всі модулі будуть готові, можна приступати до складання готового виробу. З'єднувати квадрати можна кількома способами:
 • Шов. Для цього, як правило, використовують товсту голку з великим вушком і пряжу, з якої були пов'язані модулі. Колір краще вибрати нейтральний, щоб сполучна нитка не виділялася на тлі виробу.
 • Обв'язка. Гачком з'єднуються 2 деталі стовпчиками без накиду, виходить своєрідна окантовка кожного модуля. Особливо ефектно виглядає при використанні контрастною нитки.
 • Нарощування. Така техніка з'єднання передбачає, що кожний квадрат має як мінімум одну спільну з попереднім модулем бік. Зазвичай така техніка використовується при в'язанні спицями квадратів з діагоналлю. Вона зручна тим, що деталі відразу прикріплюються до готового виробу, тому не можуть загубитися або деформуватися. Крім того, істотно економиться час за рахунок того, що немає необхідності проводити подальшу збірку.
 • В'язання квадрата спицями: варіанти, візерунки, схеми і опис
  Якщо виріб - предмет одягу, наприклад, жилет або пальто, то необхідно попередньо зробити викрійку деталей, після чого модулі скріплюються, максимально повторюючи контури викрійки, але щоб вони не виходили за її межі. Відсутні елементи в'яжуться вже на скріпленої заготівлі, доводячи її до контури необхідних обрисів. За в'язанням час пролітає непомітно, особливо, коли невеликі деталі, а компанія приємна. Тим дивніше виявити, що за нетривалий час набралося достатньо модулів для створення задуманого виробу. А плед дружби з квадратів, пов'язаний спицями всією сім'єю, буде не тільки зігрівати прохолодними вечорами, але і нагадувати про приємно проведений час серед близьких серцю людей.
  Читайте також
  Особливості виконання коси з 12 петель спицями
  Особливості виконання коси з 12 петель спицями
  Експерти кажуть, що в'язані речі ніколи не вийдуть з моди. Тому з кожним роком все більша кількість початківців майстрів цікавиться технологією
  В'яжемо кардиган-кокон своїми руками
  В'яжемо кардиган-кокон своїми руками
  Індустрія моди пропонує нам безліч цікавих і оригінальних речей, які виконуються настільки просто, що доступні навіть початківцям майстрам. В поданій
  Візерунок «шишечки» гачком
  Візерунок «шишечки» гачком
  Серед візерунків для в'язання (як спицями, так і гачком) є маса виглядають складними і ефектними, і при цьому досить простих у виконанні. До числа
  Візерунок «Зигзаг» гачком
  Візерунок «Зигзаг» гачком
  У в'язанні гачком є кілька дійсно універсальних мотивів, які з успіхом можна використовувати на будь-яких виробах – від літніх суконь до щільних
  Плед спицями
  Плед спицями
  В'язання спицями – дуже захоплююче заняття. Крім того, це ще й дуже практичне хобі, за допомогою якого ви зможете створити масу корисних речей – від
  Плед для новонародженого спицями
  Плед для новонародженого спицями
  Поява маляти на світ – справжнє диво. І звичайно ж, крихті хочеться зробити подарунок. Відмінним варіантом може стати в'язаний плед ручної роботи,