Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Як набрати повітряні петлі спицями? Корисні поради для в'язальниць

Як набрати повітряні петлі спицями? Корисні поради для в'язальниць

10-12-2018, 16:03
728
0
Ті, хто вже давно в'яже, знають, якщо потрібно збільшити кількість петельок в ряду (те є додати їх), слід застосувати повітряні петлі. Вони можуть розташовуватися після кромок, всередині рядів або за їх межами. Про те, як набрати повітряні петлі спицями, дізнаємося з цієї статті. Це набагато простіше, ніж може здатися на перший погляд.

Де вони можуть стати в нагоді?

Як правило, в'язання повітряних петель спицями необхідно при розширенні в'язаного полотна, коли потрібно по краю деталі збільшити кількість петельок різко, а не шляхом поступового набору. Це трапляється, коли в'яжуть забавну шапочку з вушками. Процес починається від вушка, а потім слід додавати петельки, щоб отримати основну деталь шапочки. Також підходить такий спосіб при створенні суцільнокрійного рукави кімоно. В даному випадку петлі додаються, починаючи від пройми.


Як набрати повітряні петлі спицями? Корисні поради для в'язальниць
Де ще можна застосувати таку схему? Коли треба виконати різні отвори у в'язаному полотні, яке виготовляється по горизонталі: наприклад, прорізні кишені, петлі для застібок, отвори для великих пальців на рукавицях. При роботі над цими деталями петельки для отвори спочатку закриваються, а ось вже в наступному ряду для поповнення кількості петель їх треба добрати повітряними.

Як їх створювати?

Як набрати повітряні петлі спицями? Спочатку слід розуміти, що вони є основою кожної в'язаної речі. Якщо правильно їх набрати, край виробу вийде еластичним і буде добре розтягуватися. Щоб набрати необхідну кількість цих петель, майстрині знадобляться дві спиці, які повинні щільно прилягати один до одного, і клубок ниток, обраний для роботи. Кінчик клубка повинен бути досить довгим і вільно звисати. Спиці тримають у правій руці, а в лівій — нитка таким чином, щоб вона змогла пройти біля основи великого і вказівного пальців з зовнішньої сторони. Її треба зафіксувати в долоні іншими пальцями.


Як набрати повітряні петлі спицями? Корисні поради для в'язальниць
Тепер необхідно з зовнішньої сторони великого пальця ввести спиці в отриману петельку. Потім з вказівного підчепити нитку (теж зовні) і затягнути на спицях повітряну петельку, яка вийшла. Точно так само зробити стільки разів, скільки необхідно.

Як потрібно набирати?

Поговоримо про способи, завдяки яким вони створюються. Як набрати повітряні петлі спицями? Це можливо зробити двома способами. Їх відмінність полягає в тому, яким чином петля буде накидатися на спицю. Але в підсумку майстриня отримує абсолютно однакові елементи. Залежить все тільки від того, кому як зручно набирати петлі для роботи. Щоб край виробу вийшов тоненьким, можна скористатися способом під назвою навішування. У цьому випадку петельки отримують шляхом навішування нитки на спиці. Тобто нитка складається у вигляді петлі і надівається на спиці.
Як набрати повітряні петлі спицями? Корисні поради для в'язальниць
Інші схеми трохи складніше у виконанні. Правою рукою необхідно підхопити кінець ниточки і робочу спицю. Великим пальцем лівої руки підхопити матеріал і трошки відтягнути його в бік. Пальцем відвести пряжу проти годинникової стрілки. В цей же час підхопити нижню нитку спицею, підсуваючи її вістрям під себе.
Як по-іншому набрати повітряні петлі при в'язанні спицями? Розглянемо ще один варіант, коли створюють петельки з правим поворотом. Нитка необхідно рухати за годинниковою стрілкою. Голку завести під нитку від себе. Петельку перекласти на ліву спицю і затягнути. В'язати повітряні петельки зовсім не складно. Треба лише трохи потренуватися.

У центрі ряду

А як набрати повітряні петлі спицями в середині рядка? Таке вміння може стати в нагоді, якщо, наприклад, потрібно створити «будиночок» для гудзики.
Як набрати повітряні петлі спицями? Корисні поради для в'язальниць
Великим пальцем треба притримати петлі, які знаходяться на лівій спиці, щоб вони не сповзали. Тепер можна виконувати начерку спицями повітряних петель в тій кількості, що передбачено схемою в'язання. Після того як вже набрали необхідну кількість, в'язання триває з лівої спиці. Так додається кілька петельок в ряд.

В кінці ряду

Майстриня закінчила ряд основним малюнком і закрила кромочную. Тепер їй необхідно набрати за допомогою спиць кілька повітряних петельок згідно зі схемою. Виконати це досить просто, використовуючи один із перерахованих вище способів. Вибирати можна той, який більше сподобався або здався більш простим у виконанні. В цьому випадку найголовніше — не те, як набирати їх, а як вив'язувати в наступному ряду.
Як набрати повітряні петлі спицями? Корисні поради для в'язальниць
Необхідно перевернути виріб. Тепер ці нові повітряні петельки будуть першими в ряду. Саме так повітряна стане першою крайней. Її потрібно просто зняти, як і саму звичайну кромочную при в'язанні. Решта петлі можна пов'язати як виворітні. Їх слід досить добре, щільно підтягувати один до одного. Тоді не утворюються непотрібні дірочки. Тепер, мабуть, стало зрозуміло, як набрати повітряні петлі спицями. Зробити це не так складно, як може здатися спочатку. І навіть починаюча в'язальниця може впоратися з цим завданням.
Читайте також
В'язані спицями пінетки з косами .
В'язані спицями пінетки з косами .
У кожній сім'ї народження дитини - довгоочікувана подія. Багато матусі знаходяться в цікавому положенні, але вже беруться за спиці і в'яжуть самі
В'яжемо кардиган-кокон своїми руками
В'яжемо кардиган-кокон своїми руками
Індустрія моди пропонує нам безліч цікавих і оригінальних речей, які виконуються настільки просто, що доступні навіть початківцям майстрам. В поданій
Візерунок «шишечки» гачком
Візерунок «шишечки» гачком
Серед візерунків для в'язання (як спицями, так і гачком) є маса виглядають складними і ефектними, і при цьому досить простих у виконанні. До числа
Раппорт у в'язанні
Раппорт у в'язанні
У кожному виді рукоділля існує окремий «мова», своя термінологія, часто незрозуміла для сторонніх або новачків. Так, початківці майстрині часто
Візерунок «Зигзаг» гачком
Візерунок «Зигзаг» гачком
У в'язанні гачком є кілька дійсно універсальних мотивів, які з успіхом можна використовувати на будь-яких виробах – від літніх суконь до щільних
Плед спицями
Плед спицями
В'язання спицями – дуже захоплююче заняття. Крім того, це ще й дуже практичне хобі, за допомогою якого ви зможете створити масу корисних речей – від