Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Як розрахувати кількість пряжі на виріб? Правила і секрети

Як розрахувати кількість пряжі на виріб? Правила і секрети

13-12-2018, 13:09
1049
0
Ніхто не буде сперечатися з твердженням про те, що в'язання є не тільки видом творчості, але ще і прекрасним відпочинком. Майстриня тихенько сидить, в'яже, немов випадково створюючи не тільки речі, які знадобляться, але і просто нарядні і красиві. Але перш ніж почати цю цікаву роботу, в'язальниця повинна проробити досить нудний розрахунок. Як розрахувати кількість пряжі на виріб? Спробуємо в цьому розібратися.

Для чого потрібна математика в даному питанні?

Зручно займатися в'язанням, якщо фотографія взята з якого-небудь джерела — журналу або книги. Адже в цьому випадку майже нічого не треба розраховувати, так як в описі вже всі зазначено: номер спиць або гачка, номер пряжі, ниток, і те, яким за розміром в результаті повинен вийти зразок. Але тут-то і криється маленький підводний камінь. Практично не зустрічається дам, що володіють стандартними розмірами: у когось груди вище, у кого-то талія нестандартна, у кого-то руки або довгі або короткі. Тому при пошитті платтів, спідниць та блузок швачкам доводиться коригувати свої викрійки. Точно так само і вязальщицам в якихось випадках необхідні коректування витрати пряжі, коли вони працюють спицями та гачком.


Як розрахувати кількість пряжі на виріб? Правила і секрети
І це якщо не згадувати випадків, коли майстрині в'яжуть щось на око, або «з голови». Тут вже точно без мінімальної підготовки не обійтися. Як розрахувати кількість пряжі на виріб? Про все по порядку.

Маленькі секрети

Перш ніж вивчати правило, за яким все можна розрахувати, треба розповісти деякі «пряжные» секрети, які знає не кожна в'язальниця навіть зі стажем:
 • Коли в'яжуть лицьову гладь, ниток іде значно менше, ніж на візерункову.
 • Чим товще нитка, тим менше її потрібно.
 • На ажур потрібно менше пряжі, ніж на лицьову в'язку.
 • Якщо нитка для в'язання має слабку крутку, вона буде економічніше, ніж нитки із сильною.
 • Як розрахувати кількість пряжі на виріб? Правила і секрети
  При одній і тій же товщині пряжі набагато економічніше буде витрата, якщо працювати товстими спицями. Але не завжди їх можна застосовувати. Найчастіше такі спиці використовують, якщо пряжа ворсиста або пухнаста.


  Так і виходить, що ще до того, як в'язальниця починає роботу, їй слід визначитися не тільки з загальним видом майбутньої моделі, але і з деталями — пряжею, спицями та візерунками.

  Що сказати про бобинной пряжі?

  Як розрахувати кількість бобинной пряжі на виріб? Саме витрата є її перевагою. На бобінах вказують цифри, наприклад, 20/4. Це метрична довжина нитки: 20 — номер, а 4 — кількість ниток, з яких, власне, пряжа і складається. При діленні першого на друге виходить довжина нитки в одному грамі пряжі. Наприклад, якщо позначення 30/2 то в одному грамі - 15 м, тобто 1500 м на 100 р. З такої пряжі, як правило, в'яжуть у три складання, використовуючи спиці 35.
  Як розрахувати кількість пряжі на виріб? Правила і секрети
  Тепер можна зв'язати зразок, випрати його і подивитися результат. У бобинной спеціальна просочення пряжі, яка йде після прання, і нитка може розкрити свою красу. Як розрахувати кількість пряжі на виріб? Беремо лінійку і вимірюємо, скільки в шматочку 10*10 см рядків і петельок. Тепер пробне виріб потрібно розпустити і виміряти довжину нитки. Для обчислення метражу пряжі, яка потрібна на виріб, слід площа всього виробу в квадратних сантиметрах помножити на довжину нитки на зразок в метрах. Тепер отримане число розділити на площу отриманого зразка в квадратних сантиметрах.

  Розраховуємо витрата ниток

  Кожна в'язальниця — і досвідчена, і починаюча — повинна знати, як розрахувати кількість пряжі на виріб. Адже в виборі кількості мотків помилятися небажано, краще купувати трохи більше — раптом не вистачить. До того ж, якщо придбаної пряжі не вистачить і доведеться знову поспішати в магазин, можна прорахуватися з кольором, тому що такого кольору може вже не бути. Часто так виходить, якщо пряжа білого кольори (відтінки у двох випущених партіях нерідко не збігаються. Як розрахувати кількість пряжі на виріб? Спицями пов'язана річ виходить дуже зручною. Щоб все вийшло, як задумано, слід скористатися підказками. Для початку необхідно будинки записати № спиць і найменування пряжі. Бажано додати етикетку і зразок нитки — потім це може стати в нагоді. Зв'язати зразок малюнка 30 х 30 див. Виміряти кількість рядків в 30 см і скільки в одному петель. Порахувати не складно. Треба просто помножити кількість петель в одному ряду на кількість рядів. Результат теж можна записати в блокнот. До речі, дехто з досвідчених майстринь впевнений, що більш точним результат буде, якщо взяти зразок 10 х 10 див. Наприклад, якщо визначено, що у зразку 10 х 10 см виходить сорок петельок і тридцять сім рядів, то в одному сантиметрі виходить чотири петельки і 37 ряду.
  Якщо в'язальниця вже підготувала викрійку, за якою буде створювати виріб, і вона вміє робити необхідні розрахунки, можна розрахувати кількість рядів і кількість петель в плетеній виробі за викройкою. Так буде набагато точніше з вибором кількості мотків. Якщо ж рахувати не хочеться, можна скористатися підказками, в які внесено середня кількість пряжі:
 • Плаття для дівчинки (розмір 30). Нитка в 4 складання — 300 р.
 • Шапочка і шарфик. Нитка в 6 складань — 200 р.
 • Костюм з светри і брюк. Нитка в 6 складань — 450 р.
 • Жіночий светр (розмір 38). Нитка в 8 додавань — 700 р.
 • Довгий жилет (розмір 38). Нитка в 8 додавань — 500 р.
 • Чоловічий пуловер (розмір 50). Нитка в 4 складання — 550 р.
 • Як розрахувати кількість пряжі на виріб? Правила і секрети
  А якщо в роботі використовується гачок, як розрахувати кількість пряжі на виріб? Все треба перевіряти досвідченим шляхом. Майстрині запевняють, що буде достатньо одного мотка пряжі (близько 110 метрів, вага 350-400 г) на кошик, дно і висота якої - 17 см. Або на квадратну серветку розміром 36 х 36 см, на невелику сумочку чи середній клатч.
  Читайте також
  Пуловер
  Пуловер "летюча миша" спицями: опис, покрокова інструкція та техніка в'я ...
  Виріб, принцип виконання якого ми досліджуємо в представленому матеріалі, виглядає дуже стильно, а тому користується великою популярністю серед
  Як набрати повітряні петлі спицями? Корисні поради для в'язальниць
  Як набрати повітряні петлі спицями? Корисні поради для в'язальниць
  Ті, хто вже давно в'яже, знають, що якщо потрібно збільшити кількість петельок в ряду (тобто додати їх), слід застосувати повітряні петлі. Вони
  Китайська шапка в'язана спицями.
  Китайська шапка в'язана спицями.
  У будь-який час року шапочка є чудовий атрибутом з практичними функціями. У літній період - це кепки і панами, в осінній і весняний - берети або
  Як зв'язати шапку-капор гачком: покроковий опис та поради з вибору пряжі
  Як зв'язати шапку-капор гачком: покроковий опис та поради з вибору пряжі
  Шапка-капор, ледь з'явившись, одразу ж стала улюбленим аксесуаром всіх модниць. Зрозуміло, ціни на цей виріб також швидко зросли. Тому більшість
  В'язання мочалок спицями для початківців
  В'язання мочалок спицями для початківців
  В магазинах вибір аксесуарів для миття величезний, але в банному справі, як і скрізь, ручна робота цінується набагато вище, ніж фабрична. В'язання
  В'яжемо кардиган-кокон своїми руками
  В'яжемо кардиган-кокон своїми руками
  Індустрія моди пропонує нам безліч цікавих і оригінальних речей, які виконуються настільки просто, що доступні навіть початківцям майстрам. В поданій