Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Пуловер "летюча миша" спицями: опис, покрокова інструкція та техніка в'язання

Пуловер "летюча миша" спицями: опис, покрокова інструкція та техніка в'язання

13-12-2018, 13:13
2367
0
Виріб, принцип виконання якого ми досліджуємо в представленому матеріалі, виглядає дуже стильно, а тому користується великою популярністю серед модниць різних віків. Ось тільки найефектнішу модель далеко не кожному вдасться відшукати на полицях магазинів. Або колір не той, або занадто багато декору, або розміру підходящого немає - причин може бути маса. Але творчих панянок ця обставина навряд чи засмутить. А все тому, що вони самі можуть реалізувати свою ідею. Наприклад, зв'язавши її. Якщо читач тільки починає освоювати ази в'язання, ми пропонуємо докладну інструкцію про те, як зв'язати пуловер "Летюча миша" спицями.

Особливості роботи

Пуловер "летюча миша" спицями: опис, покрокова інструкція та техніка в'язання
Втілити задум у життя вдасться безліччю способів. Проте досвідчені рукодільниці наполегливо радять початківцям вибрати той, що найбільш зручний і простий. Він передбачає в'язання досліджуваного предмета гардероба по колу знизу-вгору. Тобто нам потрібно взяти кільцеві спиці набрати кількість петель, рівна обхвату стегон або грудей. Пров'язати кілька рядів без надбавок і убавок гумкою або лицьовій гладдю. І далі почати поступово розширювати полотно, просуваючись до пахвових западин і одночасно вив'язуючи рукава. Принцип в'язання досліджуваного вироби простий, але вимагає грамотних розрахунків.


Підготовка необхідних інструментів і матеріалів

Пуловер "летюча миша" спицями: опис, покрокова інструкція та техніка в'язання
Щоб зв'язати жіночий пуловер "Летюча миша" спицями, не доведеться здійснювати складні маніпуляції. По суті, з роботою можуть впоратися навіть ті, хто вміє в'язати тільки лицьові і виворітні петлі і абсолютно не знайомий з складними візерунками. Досвідчені рукодільниці рекомендують обіграти задуманий виріб за допомогою незвичайної пряжі. Наприклад, можна взяти клаптикову або заливку, а ще зробити досліджуваний предмет гардероба, використовуючи кілька відтінків пряжі. Також можна працювати меланжевої в'язального ниткою. Вона складається з кількох тонів, які підібрані таким чином, що добре поєднуються. Якщо ж читачеві вдаються складні візерунки, можна пов'язати спицями пуловер "Летюча миша" з різними косами, жгутами та іншими цікавими фактурами. Але при цьому краще використовувати монохромний пряжу. Крім того, варто відзначити, що в будь-якому випадку товщина в'язальної нитки і діаметр вибраних спиць повинні бути однакові.


Можна користуватися стандартними параметрами?

Питанням, яке ми сформували в підзаголовку поточного пункту, задається переважна більшість початківців майстрів. Бо прагнуть максимально діяти за інструкцією або готовим шаблоном, щоб не допустити помилок. Однак професіонали не радять працювати з чиїми-то мірками, кажуть, що краще зняти свої. Чому?
Пуловер "летюча миша" спицями: опис, покрокова інструкція та техніка в'язання
Щоб порадувати себе або когось із близьких зробленої своїми руками річчю, потрібно грамотно провести розрахунки. Але попередньо важливо виміряти модель, для якої будемо в'язати пуловер "Летюча миша" спицями. Причому досвідчені рукодільниці рекомендують саме зняти мірки, а не користуватися готовими. В іншому випадку можна зробити річ, яка виявиться більше або менше потрібних параметрів. А це означає, що її доведеться перев'язувати.

Особливості зняття мірок

Отже, зняти мірки дуже просто. Потрібно лише підготувати сантиметрову стрічку, листок паперу і ручку. Після чого провести заміри:
 • обхват грудей або стегон (береться найбільша значення);
 • довжина виробу - від нижнього краю до плеча;
 • обхват шиї - у підставі;
 • висота пахвових западин - від нижнього краю до області пахв;
 • довжина рукава – від кінчика плеча до передбачуваного рівня манжета;
 • обхват руки в місці розташування манжети.
 • Багато початківці майстра, розібравшись з параметрами, необхідними для в'язання пуловера "Летюча миша" спицями, відразу ж приступають до роботи. При цьому кожну свою дію вони звіряють з сантиметром. Проте досвідчені рукодільниці вважають цей прийом вкрай незручним. Адже він навіть не дозволяє з першого разу набрати вірне кількість петель. Тому далі ми розглянемо ще одну важливу частина підготовчого етапу.
  Пуловер "летюча миша" спицями: опис, покрокова інструкція та техніка в'язання

  Як визначити потрібні одиниці вимірювання

  При в'язанні будь-якого виробу рукодільниця керується кількістю петель і рядів. Саме ці параметри визначають розмір задумки. І щоб не звіряти кожен свій крок з сантиметром і не отримати більшу або, навпаки, маленьку річ, розумніше зробити розрахунки заздалегідь. Для цього потрібно зв'язати квадрат розміром 10х10 см. При цьому важливо працювати підготовленої пряжею та інструментами, а також в'язати візерунком, який підібраний для пуловера "Летюча миша". На спиці набираємо петлі, керуючись раппортом. Тому іноді квадрат може вийти більшого розміру. У будь-якому випадку подальші дії будуть наступними:
 • Уважно вважаємо, скільки петель і рядів помістилося в зразку.
 • Ділимо петлі на ширину зразка, а ряди - на довжину.
 • Таким чином нам вдається з'ясувати кількість петель (П) і рядів (Р) в одному сантиметрі.
 • Тепер нам не важко розрахувати параметри своєї задумки. Для цього потрібно помножити П на всі горизонтальні ряди, а Р - на всі вертикальні.
 • Для зручності краще намалювати бажане вироби і вказати на ньому потрібні одиниці вимірювання, отримані шляхом нескладних розрахунків.
 • В'яжемо пуловер знизу-вгору

  Пуловер "летюча миша" спицями: опис, покрокова інструкція та техніка в'язання
  Досвідчені рукодільниці кажуть, що тим, кому вдалося здійснити грамотну підготовку, буде легко зв'язати спицями пуловер "Летюча миша" для жінки, дівчини або дівчинки. Але також важливо дотримуватися представленій інструкції:
 • Набираємо кількість петель, рівна обхвату стегон або грудей.
 • В'яжемо довільну кількість рядів без надбавок і убавок.
 • Після починаємо додавати петлі строго по лінії бічних швів. Для спрощення роботи можна розрахувати, скільки добавок припадає на кожен ряд. Для цього ділимо довжину рукава на висоту пахвових западин.
 • Довязываем, спираючись на свої підрахунки і формуючи т-образне полотно.
 • Далі перед і спинку в'яжемо окремо. Рухаємося вперед-назад, не роблячи надбавок і убавок. Кожну частину піднімаємо на половину ширини манжета.
 • Закриваємо петлі і прошиваємо полотно за допомогою швейної голки і нитки. Але не забуваємо посередині кожної частини виділити петлі для ворота - 1/2 обхвату шиї.
 • На завершення беремо гачок, набираємо петлі, переносимо на кільцеві спиці того ж або меншого розміру і в'яжемо невеликі манжети.
 • Сподіваємося, наша інструкція допоможе читачеві зв'язати пуловер «Летюча миша» спицями. Але якщо у когось виникнуть питання, ми з задоволенням все роз'яснимо, допоможемо. І особливо будемо раді, якщо комусь захочеться продемонструвати результат своїх праць або поділитися досвідом.
  Читайте також
  В'язаний кардиган в стилі Шанель: покроковий майстер-клас
  В'язаний кардиган в стилі Шанель: покроковий майстер-клас
  Є речі, які ніколи не вийдуть з моди. Одним з таких предметів гардероба є в'язаний кардиган в стилі Шанель. Найбільша жінка-модельєр зуміла придумати
  Пуловер оверсайз спицями: модні моделі для жінок
  Пуловер оверсайз спицями: модні моделі для жінок
  Часи, коли можна було надіти перше, що вивалиться з шафи, і виглядати при цьому цілком симпатично, давно канули в Лету. І зараз величезна кількість
  В'язання одягу для жінок спицями: опис, особливості, поради майстрів
  В'язання одягу для жінок спицями: опис, особливості, поради майстрів
  Вироби, зроблені своїми руками, з кожним роком набувають все більшої популярності. Однак багато модниці не бажають вдягати те, що доступно іншим і
  Як в'язати палець на рукавичці спицями: варіанти і опис роботи
  Як в'язати палець на рукавичці спицями: варіанти і опис роботи
  Досвідчені в'язальниці переконані, що зв'язати рукавиці спицями зовсім нескладно. Однак початківці майстра не ризикують братися за це виріб.
  Як зв'язати модний светр спицями?
  Як зв'язати модний светр спицями?
  В'язання — дуже цікавий і творчий процес. Однак він вимагає певних знань і навичок. Без них починаючому майстрові впоратися з роботою буде дуже
  В'яжемо кардиган-кокон своїми руками
  В'яжемо кардиган-кокон своїми руками
  Індустрія моди пропонує нам безліч цікавих і оригінальних речей, які виконуються настільки просто, що доступні навіть початківцям майстрам. В поданій