Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Кофта з товстої пряжі спицями: моделі, опис, поради

Кофта з товстої пряжі спицями: моделі, опис, поради

14-12-2018, 19:02
855
0
З кожним роком все більш популярними стають кофти з товстої пряжі. Спицями такий виріб зв'язати можна і самостійно. Зовсім не обов'язково володіти професійними навичками в'язання. Досвідчені рукодільниці кажуть, що з роботою можуть впоратися навіть початківці майстра. Однак їм слід керуватися покроковою інструкцією. З цієї розберемо докладно принцип виконання заявленого виробу.

Вибір моделі

Кофта з товстої пряжі спицями: моделі, опис, поради
Перш ніж займатися пошуком візерунків, красивих і приємних на дотик в'язальних ниток, зручних спиць, слід вирішити, який предмет гардероба хочеться отримати в результаті. Адже "кофта" - поняття загальне. Це може бути джемпер, светр, пуловер або жакет. Крім того, можна пов'язати обтягуючий кофту з товстої пряжі або вільний. Слід зазначити, що речі в стилі оверсайз вже досить довгий час знаходяться на піку популярності. Особливо ефектно виглядають, якщо вони виконані з товстої пряжі. Тому в першу чергу потрібно грунтовно продумати модель бажаної кофти. Кілька вдалих варіантів можна знайти в цій статті.


Купівля пряжі

Кофта з товстої пряжі спицями: моделі, опис, поради
У більшості випадків саме в'язальний нитка надає виробу красу і шик. Ось чому до вибору слід підійти дуже серйозно. В першу чергу важливо враховувати сезон, для якого готується кофта з товстої пряжі. Якщо це зима, варто розглянути шерсть. Для в'язання цікавить предмета гардероба на весну або осінь більше підійде поліестер. Вивчається річ дуже об'ємна і щільна. Тому цікавіше виглядає як теплого светра, м'якого кардігана або жакета. Щодо кольору пряжі експерти строгих рекомендацій не дають. Однак радять купувати монохромний нитка для візерункового полотна, а будь-яку незвичайну - для гладкого. Тому початківці майстра можуть зв'язати кофту суцільними лицьовими петлями, при цьому зробивши акцент на яскравій або складною пряжі.


Як відшукати зручні спиці

Кофта з товстої пряжі спицями: моделі, опис, поради
Професійні в'язальниці в силу досвіду можуть на око визначити, чи заслуговують на конкретні інструменти уваги. Початківці ж, зайшовши в магазин рукоділля, часто губляться в достатку товарів і в кінцевому підсумку купують невідповідний варіант. Тоді в'язати кофту з товстої пряжі спицями буде не просто складно, але й дуже нудно і утомливо. Пощастить ще, якщо у рукодільниці вистачить терпіння і вона закінчить роботу. Часто трапляється навпаки. Щоб цього не допустити, слід вибирати інструменти усвідомлено. Експерти рекомендують звернути увагу на дерев'яні спиці. Для виконання досліджуваного предмета гардероба більше підходять кільцеві. Їх діаметр повинен бути дорівнює товщині нитки або трохи перевищувати її.

Допустимі візерунки

Кофта з товстої пряжі спицями: моделі, опис, поради
Існує велика кількість схем найрізноманітніших візерунків. Проте досвідчені рукодільниці вкрай не рекомендують вибирати перший-ліпший або той, який добре виглядає на іншому виробі. Крім того, слід враховувати, що схеми, складені або призначені для речей, пов'язаних звичайними нитками, незручно вив'язувати великими спицями з товстої пряжі. Тому експерти радять нічого не вигадувати і не ускладнювати. Цікавить предмет гардероба виглядає дуже цікаво, якщо пов'язаний:
 • низкою лицьових і виворітних петель - гумкою;
 • низкою лицьових і виворітних рядів - платочної в'язкої;
 • з чітким дотриманням лицьового і виворітного боку - панчішної в'язкою.
 • При бажанні можна, використовуючи додаткову спицю, на кофті з товстої пряжі зробити декілька джгутів. Але у цій справі важливо не переборщити. Виріб і так досить об'ємне, додаткові опуклості не тільки його візуально розширять, але і додадуть господині кілька зайвих кілограмів.

  Принцип побудови викрійки

  Кофта з товстої пряжі спицями: моделі, опис, поради
  Представлена далі інструкція не змусить вас занурюватися в складний і нудний процес. Однак пропускати цей етап не рекомендується. В іншому випадку можна пов'язати спицями з товстої пряжі кофту, яка абсолютно не підійде за розміром. І доведеться починати все спочатку. Насамперед слід підготувати папір і простий олівець. Потім схематично зобразити задуманий виріб. При бажанні його можна навіть розфарбувати. Потім беремо сантиметрову стрічку і заміряємо наступні параметри:
 • обхват шиї;
 • довжину шиї;
 • обхват грудей - якщо хочеться зробити обтягуючий кофту;
 • обхват стегон - якщо планується зв'язати виріб оверсайз;
 • передбачувану довжину виробу;
 • відстань від нижнього краю до пройми;
 • довжину рукава.
 • Після цього приступаємо до побудови викрійки. По суті, цей процес являє собою перенесення знятих параметрів на схематичне зображення задумки.

  Як полегшити роботу?

  Кофта з товстої пряжі спицями: моделі, опис, поради
  Професійні умільці можуть набрати необхідну кількість петель практично на око, тому що відчувають нитку і знають співвідношення в'язальних одиниць і сантиметрів. Початківці майстра довго мучаться на початковому етапі в'язання спицями кофти з товстої пряжі для жінки, чоловіка або дитини. Адже часто їм навіть не вдається з першого разу набрати петлі, кількість яких дорівнює обхвату стегон або грудей.
  Однак є один секрет, який значно полегшить роботу. Полягає він у підготовці зразка вподобаного візерунка. Але щоб провести розрахунки правильно, важливо використовувати набуті спиці і пряжу. Також варто відзначити: для визначення кількості петель і рядів, необхідних для в'язання досліджуваного виробу, потрібно зв'язати зразок розміром 10 х 10 сантиметрів. Підготувавши його, вважаємо, що цікавлять одиниці. Після ділимо кожне значення на 10 і округляємо до цілого. Тепер ми знаємо, скільки обраний візерунок містить петель і рядів в 1 см. І залишається лише потрібне число помножити на зняті раніше параметри. А після зафіксувати нові на тому ж схематичному зображенні. Розібравшись з підрахунками, можна приступати до виконання спицями в'язаній кофти з товстої пряжі.

  В'яжемо светр або пуловер своїми руками

  Кофта з товстої пряжі спицями: моделі, опис, поради
  Виконати заявлену в заголовку поточного пункту річ досить просто. Головне - неухильно дотримуватися інструкції:
 • Першим ділом набираємо петлі для обтягує кофти або вироби оверсайз.
 • Замикаємо в кільце і далі в'яжемо, рухаючись по колу.
 • Довязав до пройми, зупиняємося.
 • Ділимо загальна кількість петель на 2 і половину переносимо на інші кільцеві спиці або скріплюємо шпильками.
 • Після в'яжемо спинку і перед окремо. Пройму не формуємо, над коміром не працюємо. Продовжуємо прямокутне полотно на стільки рядів, щоб загальна довжина склала бажану довжину кофти.
 • Потім беремо голку з ниткою, виділяємо отвір для шиї і зшиваємо основу по плечовим швах. Попередньо необхідно вивернути навиворіт.
 • Якщо виріб задумано, як светр, його необхідно доповнити коміром. Для цього вивертаємо основу на лицьову сторону і по лінії ворота за допомогою гачка набираємо петлі. В'яжемо комір потрібного розміру - приблизно одну-дві довжини шиї. Якщо хочеться пов'язати спицями з товстої пряжі модель кофти, звану пуловерів, цей крок слід пропустити.
 • Аналогічним чином витягуємо нові петлі по лінії пройми і в'яжемо рукава бажаної довжини.
 • В'яжемо самостійно жакет або кардиган

  Кофта з товстої пряжі спицями: моделі, опис, поради
  Для виконання наступного варіанта досліджуваного виробу необхідно уважно ознайомитися з описом. Це допоможе уникнути можливих помилок і не доведеться переробляти заново.

 • Набираємо петлі, кількість яких на 10 - 15 штук менше обхвату грудей або стегон.
 • В кільце не замикаємо, в'яжемо, рухаючись вперед-назад, а не по колу.
 • Піднявшись до пахвових западин, посередині полотна виділяємо спинку, залишаючи дві передні полички, сума петель яких менше ширини спинки на 10 - 15 штук (див. крок 1).
 • Кожну з трьох частин довязываем окремо.
 • Потім акуратно зшиваємо спинку і дві полички по плечовим швах.
 • Комір у цьому випадку не потрібно, а ось рукава доробити потрібно. Зрозуміло, якщо рукодільниця не планувала пов'язати цікаву жилетку з товстої пряжі.
 • Завдяки представленим рекомендацій досвідчених майстрів, покрокових майстер-класів і ефектним фото кофт з товстої пряжі, спицями можна зв'язати будь-який варіант задуманої речі.
  Читайте також
  Пуловер
  Пуловер "летюча миша" спицями: опис, покрокова інструкція та техніка в'я ...
  Виріб, принцип виконання якого ми досліджуємо в представленому матеріалі, виглядає дуже стильно, а тому користується великою популярністю серед
  В'язаний кардиган в стилі Шанель: покроковий майстер-клас
  В'язаний кардиган в стилі Шанель: покроковий майстер-клас
  Є речі, які ніколи не вийдуть з моди. Одним з таких предметів гардероба є в'язаний кардиган в стилі Шанель. Найбільша жінка-модельєр зуміла придумати
  Пуловер оверсайз спицями: модні моделі для жінок
  Пуловер оверсайз спицями: модні моделі для жінок
  Часи, коли можна було надіти перше, що вивалиться з шафи, і виглядати при цьому цілком симпатично, давно канули в Лету. І зараз величезна кількість
  В'язання одягу для жінок спицями: опис, особливості, поради майстрів
  В'язання одягу для жінок спицями: опис, особливості, поради майстрів
  Вироби, зроблені своїми руками, з кожним роком набувають все більшої популярності. Однак багато модниці не бажають вдягати те, що доступно іншим і
  Як зв'язати модний светр спицями?
  Як зв'язати модний светр спицями?
  В'язання — дуже цікавий і творчий процес. Однак він вимагає певних знань і навичок. Без них починаючому майстрові впоратися з роботою буде дуже
  В'яжемо кардиган-кокон своїми руками
  В'яжемо кардиган-кокон своїми руками
  Індустрія моди пропонує нам безліч цікавих і оригінальних речей, які виконуються настільки просто, що доступні навіть початківцям майстрам. В поданій