Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Ажурні смуги спицями: схеми з описом. Ажурні візерунки спицями

Ажурні смуги спицями: схеми з описом. Ажурні візерунки спицями

15-12-2018, 09:28
879
0
Ажурна в'язка з тонкої пряжі підходить для легких літніх нарядів: кофтинок, топіків, капелюшків, косинок, майок. З бавовняних ниток виходять дивовижної краси повітряні мереживні серветки, доріжки на меблі, комірці. А з товстої пряжі можна пов'язати спицями пуловер з ажурними смугами, светр або кардіган. Важливо лише вдало вибрати малюнок для виробу.

Пояснення скорочень

Допоможуть виконати ажурні смуги спицями схеми з описом. Від майстра потрібно лише чітке виконання вказівок. В схемах використовуються такі знаки і скорочення: Л – лицьова петля. В'язати можна будь-яким зручним способом. І – виворітна петля. 2х к. за пер. – лицьова з двох, провязанных разом. Її в'яжуть, захоплюючи обидві петлі за передню стінку. Тобто при роботі вводять спицю справа наліво. 2х к. за зад. – лицьова з двох, провязанных разом. При в'язці дві петлі захоплюють за задню стінку. Для цього спицю вводять зліва направо. 3х л. – лицьова трьох петель, провязанных разом, формується в декілька етапів. Спочатку справа наліво вводять спицю в дві петлі. Їх провязывают разом. Потім отриману петлю переміщують на ліву спицю. Наступну непровязанную петельку перекидають через вже отриманий. Вона як би надівається на неї. Так виходить акуратний гострий куточок.


Принцип в'язання ажурних візерунків спицями

Схеми з описом малюнків дозволять навіть початківцем в'язальниці своїми руками створити прекрасну одяг або предмет інтер'єру. Розташовані в визначеному порядку дірочки створюють малюнок. Сама річ завдяки ажурною в'язки набуває легкість і рельєф.
Ажурні смуги спицями: схеми з описом. Ажурні візерунки спицями
Створюється візерунок двома способами.

Перший варіант ажурного в'язання малюнка

Він ґрунтується на накидах. Їх роблять по два або три перед кожною петлею, яку провязывают лицьового. У изнаночном ряду накіди скидаються, збільшуючи довжину петель, у результаті чого утворюються отвори в полотні. Виворітний і два наступних ряду в'яжуть лицьовими. Потім візерунок повторюється.
Ажурні смуги спицями: схеми з описом. Ажурні візерунки спицями
Цим способом можна отримати лише горизонтальні ажурні смуги спицями. Схема з описом і фото результату доступно пояснюють послідовність дій при в'язанні витягнутими петлями більш складного малюнка - "Завитки".

Опис, фото і схема візерунка з витягнутими петлями

Візерунок "Завитки" може викликати труднощі при виконанні. Але докладні схеми з описом ажурних смуг спицями допоможуть розібратися з процесом. Важливо лише поставитися до роботи з граничною увагою.


Ажурні смуги спицями: схеми з описом. Ажурні візерунки спицями
На схемі з'являється додаткове позначення - зелений хрест, перекреслює відразу три витягнутих петель. Інакше цей елемент в'язки можна назвати "три з трьох". Нижче в описі детально роз'яснюється, як формується візерунок.
Ажурні смуги спицями: схеми з описом. Ажурні візерунки спицями
Покроково процес роботи виглядає наступним чином:
 • У першому ряду перед кожною петлею робиться три накиду. Потім вона в'яжеться лицьового.
 • У другому ряду накіди скидаються.
 • Три петлі витягуються на всю довжину і переносяться на ліву спицю.
 • Їх потрібно провязать разом лицьовій скрещенной.
 • Потім її знову слід перенести на ліву спицю.
 • Тепер вводимо голку зліва направо позаду всіх накидов і робимо петлю з допомогою робочої нитки.
 • Провязанную раніше скрещенную лицьову петлю переносимо на праву спицю.
 • Вводячи в'язальну голку справа наліво у всі три накиду, витягуємо третю.
 • У третьому ряду всі петлі лицьові.
 • У четвертому використовуємо виворітну в'язку.
 • П'ятий і шостий ряди в'яжуть лицьовими петлями.
 • Далі алгоритм візерунка повторюється.
 • Такі пов'язані спицями горизонтальні ажурні смуги використовують для одержання тонких повітряних шарфиків, прикраси кокетки або ліфа кофтинки.

  Другий спосіб в'язки ажуру

  Він полягає в тому, що отвору утворюються на місці накидов, які в наступному ряду провязываются як самостійні петлі. Але в цьому випадку ряд може збільшитися в ширину.
  Ажурні смуги спицями: схеми з описом. Ажурні візерунки спицями
  Для того щоб число петель залишалося колишнім, слід деякі з них (частіше знаходяться поруч) провязать разом. При роботі дуже важливо дотримуватися нахил. У схемах ажурних візерунків спицями обов'язково вказується, за яку стінку потрібно брати петлі під час їх провязывания разом. Смуги можуть бути вертикальними, горизонтальними або діагональними.

  Малюнок «Стовпчик з ромбів»

  Це один з розглядуваних тут ажурних візерунків спицями зі схемами. Він також створюється з допомогою накидов і провязанных разом петель.
  Ажурні смуги спицями: схеми з описом. Ажурні візерунки спицями
  Результат роботи являє собою пов'язану спицями ажурну смугу. Схема з описом показує, як її виконувати.
  Ажурні смуги спицями: схеми з описом. Ажурні візерунки спицями
  Весь візерунок формується з чотирьох рядів. Причому виворітні в'яжуть по малюнку. Слід звернути увагу, що сама смуга виконується лицьовими петлями, між якими проходять виворітні. Таким чином створюється ефект в'язаної гумки. Малюнок кілька стягується в ширину. Використовувати його для в'язання вільно спадаючих складок, наприклад в спідницях і розкльошених штанах, не рекомендується.
  Зате візерунок красиво виглядає на кофточках, кардіганах, ліфах суконь, светрах і пуловерів. Можна його використовувати і для поперечного в'язання. При бажанні, використовуючи даний алгоритм, можна пов'язати спицями широкі ажурні смуги, починаючи візерунок з 7 або 9 петель. В такому випадку збільшиться і висота кожного рапорту.
  Ажурні смуги спицями: схеми з описом. Ажурні візерунки спицями

  Пуловер з ажурними смугами "Стовпчики з ромбів"

  Представлена модель складається з деталей, пов'язаних ажуром і букле. Вставки з боків і в рукавах вшиті. Ними можна збільшувати розмір моделі, якщо власник трохи поправився.
  Ажурні смуги спицями: схеми з описом. Ажурні візерунки спицями
  Цікавим елементом дизайну моделі є верхня частина, тобто кокетка ліфа і спинки, яка в'яжеться разом з рукавами. Ця деталь суцільна. В результаті візерунок на кокетках виходить поперечним.
  Ажурні смуги спицями: схеми з описом. Ажурні візерунки спицями
  Для виготовлення пуловера використовують викрійки. Прикладаючи готові деталі до лекалами, кількість петель в ряду зменшують або збільшують. Використовувати в якості малюнка можна будь-який з представлених у статті ажурних візерунків спицями зі схемами.

  Візерунок «Стовпчик з листя»

  В'язана спицями ажурна вертикальна смуга, так само як і попередня, може мати ефект гумки. У цьому варіанті між стовпчиками з листя з описаної вище схеми в'яжуть вертикальні смуги з виворітних петель. Тому використовувати такий візерунок теж слід тільки для визначених видів виробів.

  Ажурні смуги спицями: схеми з описом. Ажурні візерунки спицями
  Тут буде розглянуто другий варіант. Замість виворітних вертикальних смуг між стовпчиками з листя поміщена вузька косичка, вывязанная способом обмотування. Такий візерунок не має ефекту гумки і більше рельефен. Тому можна використовувати такі ажурні смуги для поперечного в'язання спицями.
  Ажурні смуги спицями: схеми з описом. Ажурні візерунки спицями
  Дуже зручно виконувати спицями ажурний візерунок за схемою. Перший, третій і п'ятий ряди в'яжуть однаково. На схемі це зазначено зеленими цифрами праворуч. Ідентично виконуються другий, четвертий і шостий ряди.

  Ажурні смуги "Колоски з нахилом"

  Візерунок, пов'язаний по діагоналі, чудово виглядає в кардіганах і кофточках, светрах і на ліфах суконь. Прикрасить він і шапочки, шалі, берети.
  Ажурні смуги спицями: схеми з описом. Ажурні візерунки спицями
  При в'язанні спицями ажурних діагональних смуг використовують два прийоми. Перший заснований на зсуві малюнка вправо або вліво. "Колоски з нахилом" як раз виконуються саме так. Колосок зі схеми в'яжуть наступним чином:
 • З-під третьої петлі на лівій спиці вывязывают лицьову петлю. Її треба витягнути на потрібну довжину, щоб малюнок не стягувався. Потім її надягають на ліву спицю.
 • Лицьовій петлею провязывают дві разом. Краще їх захоплювати спицею справа наліво.
 • Наступна петля йде лицьова.
 • Для подальшого накиду дві петлі провязывают разом лицьовою.
 • Для отримання розділової смуги ажурної виконують наступну послідовність. Накид, дві петлі провязываются разом виворітною. Це робиться для того, щоб із-за подальшого накиду полотно не збільшувалася в ширину. Знову виконується накид в розділовій ажурною смузі.
  Ось основний повторюваний рапорт в особових рядах. Всі виворітні в'яжуть просто: де йде колосок - в'яжуть 3 виворітних. Ажурні розділові смуги, що складаються з двох накидов і петлі між ними - трьома лицьовими. Складність тут полягає в процесі зсуву візерунка. Дуже важливо запам'ятати, що накіди робляться тільки в зазначених випадках: після колоска, якщо в ньому 2 петлі були провязаны разом, і в самій смузі, якщо дві виворітні перетворилися в одну. У кожному рядку потрібно зрушувати зображення праворуч. Наприклад, початок парування випадає на колосок, а в кінці ним же закінчується. Зразок буде складатися з 17 петель. Перша кромочная, 2 повних рапорту, колосок і кромочная. Виворітний ряд простий. Це кромочная, *3 виворітних, 3 особових*, повтор рапорту між зірочками, знову 3 виворітних, кромочная. Наступний (третій) ряд повинен зміститися. Тому петлю вывязывают з-під другий. Потім її надягають на ліву спицю. Тепер потрібно провязать 2 разом. Далі ще раз роблять лицьову з 2 петель. Після цього можна продовжити в'язати по малюнку. В кінці ряду після колоска додають накид перед кромочной. Четвертий ряд починається з 1 виворітного. Потім йде в'язка по малюнку. Тобто чергуються 3 особових, 3 виворітних. Так в'яжуть майже до кінця ряду, поки не залишиться останній неповний колосок з 2 петель перед кромочной. Їх провязывают двома виворітними. П'ятий ряд ще зміщується. 2 петлі неповного колоска провязывают разом лицьовою. Потім оформляють ажурну розділову смугу. Це в'яжуть так: накид, 2 петлі разом виворітної, накид. Далі йдуть повторення рапортів візерунка. В кінці ряду робиться накид після колоска. Остання петля перед кромочной провязывается виворітного. Потрібно пам'ятати, що тут накид не робиться, оскільки не було зменшення в смузі! А другий накид можна робити лише тоді, коли в розділовій ажурною діагоналі дві петлі провязываются разом виворітною. Шостий ряд починається з двох лицьових, не трьох. Це відбувається тому, що розділювальна смуга в попередньому ряді була неповною. Закінчується він двома виворітними. У сьомому ряду залишилася лише 1 петля від колоска. Її накидаємо на кромочную або пров'язуємо разом лицьовою. Зменшення виконано - можна робити накид. Потім в'яжемо по опису розділювальні смуги і колоски. Закінчуємо повноцінної розділовою смугою. Ось такий алгоритм зміщення візерунка вправо. Завдяки цій схемі ажурні смуги виходять з нахилом.

  Другий спосіб в'язки діагональних смуг

  Він заснований на тому, що саме полотно в'яжуть з куточка, в виворітних рядах роблячи по накиду біля кромок.
  Ажурні смуги спицями: схеми з описом. Ажурні візерунки спицями
  В якості основи для ажурного візерунка можна взяти будь-який з вподобаних варіантів. Важливо лише, щоб полотно не сильно деформувалося і було рівним. Набирати для першого ряду можна 3-5 петель. Під час роботи слід постійно прикладати полотно до викрійці, щоб не виходити за рамки потрібного лекала.
  Читайте також
  Красиві вертикальні візерунки спицями: варіанти і опис
  Красиві вертикальні візерунки спицями: варіанти і опис
  Найдосконалішим з усіх видів рукоділля є в'язання. Робота над більшістю виробів починається з виконання вертикальних візерунків спицями. Коміри,
  Горизонтальні візерунки спицями: опис, застосування, фото
  Горизонтальні візерунки спицями: опис, застосування, фото
  Уміння в'язати горизонтальні візерунки спицями є дуже корисною майстерністю. Дана техніка не потребує особливих зусиль у роботі, дозволяє проявити
  Візерунок
  Візерунок "Віяло" спицями: загадковість і ніжність
  Розглянемо універсальний спосіб в'язання, який отримав назву "Віяло". Він дуже ніжний і вишуканий. Візерунок "Віяло", спицями вив'язаний, підходить
  Візерунок «павучки» гачком
  Візерунок «павучки» гачком
  Всім рукодільниця, які володіють технікою в'язання гачком, відкритий дивовижний світ творчості. А тисячі існуючих візерунків дозволяють втілити в
  Візерунок «Зигзаг» гачком
  Візерунок «Зигзаг» гачком
  У в'язанні гачком є кілька дійсно універсальних мотивів, які з успіхом можна використовувати на будь-яких виробах – від літніх суконь до щільних
  Плед спицями
  Плед спицями
  В'язання спицями – дуже захоплююче заняття. Крім того, це ще й дуже практичне хобі, за допомогою якого ви зможете створити масу корисних речей – від