Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Декупаж келихів: ідеї та майстер-класи

Декупаж келихів: ідеї та майстер-класи

29-12-2018, 17:56
813
0
Декупаж - це прикраса предметів паперовим матеріалом за допомогою приклеювання і подальшого закріплення. Застосовується на різних поверхнях: дерев'яних, пластикових, металевих, скляних, паперових, а також мають різну форму. Це можуть бути як плоскі предмети, наприклад, дошка, стільниця, табурет, фасад шафи або скринька, або ж об'ємні. Особливою популярністю користуються квіткові горщики, пляшки, графини і келихи. Декупаж об'ємних виробів складніше, вимагає не тільки розуміння процесу в теорії, але і досвіду неодноразового застосування його на практиці. Основними проблемами при роботі в даній техніці є крихкість матеріалів, утворення пухирів і складок і погане зчеплення з поверхнею. Щоб уникнути цього, необхідно строго слідувати за кожним кроком майстер-класи з декупажу келиха.

Матеріали

Декупаж келихів: ідеї та майстер-класи
Отже, перш ніж приступити до роботи, необхідно спочатку підготувати все необхідне. Щоб перетворити простий предмет у твір мистецтва, потрібно:
 • Келих. Використовувати можна будь-фужер незалежно від його форми і кольору скла. Головне, щоб він був гладким.
 • Папір. Це можуть бути спеціальні листи для декупажу на паперовій або рисової основі. Остання різновид досить дорога, але міцна і добре тягнеться, що дозволяє приклеювати її на поверхні складних геометричних форм легше, ніж інші види. Однак найпоширенішим матеріалом є тришарові паперові серветки з малюнком. Це досить доступний і бюджетний матеріал з великим вибором малюнків. Єдиний мінус - такий папір дуже тендітна, заготовка може деформуватися від надлишку води або неправильного руху кисті. Так само можна використовувати газетні вирізки, матові фото, роздруковані на офісному папері. Однак такі матеріали досить товсті, тому їх складно використовувати для декупажу келихів.
 • Клей. Краще застосовувати професійний склад, він має оптимальну консистенцію, не містить зайвої вологи, що порушує цілісність паперу, при висиханні стає повністю прозорим, не змінює колір з часом, не має різкого запаху, досить швидко сохне, але не настільки, щоб не було можливості відкоригувати розташування елемента в процесі роботи. Проте вартість її вище, ніж у простого канцелярського клею, тому найчастіше використовують ПВА, трохи розведений водою.
 • Лак. Для закріплення виріб необхідно покривати акриловим лаком. Краще всього використовувати аерозолі.
 • Грунтовка. Вона необхідна для кращого зчеплення папери зі склом. Замість неї можна також використовувати лак, нанесений в 1 шар. Приклеювати малюнок можна лише після повного висихання.
 • Акрилові фарби. Ними можна підкоригувати аплікацію, декорувати краю або зафарбувати стики, якщо загальна картина складається з декількох невеликих деталей.
 • Інструменти

  Крім перерахованих вище матеріалів, для декупажу скляних келихів знадобляться:
 • Кисті: плоскі, з штучним ворсом - для нанесення клею, тонкі круглі - для підмалювання, круглі товсті - для стиків.
 • Поролонові спонж. Зручні для нанесення ґрунту, лаку, фінального розрівнювання папери і прибирання надлишку води.
 • Ножиці. Зручно використовувати манікюрні або медичні інструменти.
 • Мультифора (файл).
 • Після того, як будуть підготовлені всі матеріали та інструменти, можна приступати до роботи.

  Крок перший

  Декупаж келихів: ідеї та майстер-класи
  Спочатку основу необхідно знежирити спиртовмісної рідиною, а потім приступити до грунтовки. Існує 4 типи оформлення келихів:
 • Суцільне. Передбачає покриття зображенням всій поверхні виробу. В даному випадку спочатку воно повністю покривається грунтовкою або лаком. Потім забарвлюється в білий колір або в тон фону серветки.
 • Часткове на загальному. Грунтується вся площа, забарвлюється все, крім зони малюнка з запасом. Робиться це для того, щоб на всій поверхні готового виробу була однакова кількість шарів фарби. В такому випадку відтінок фону буде скрізь однаковим. В іншому ж випадку в зоні малюнка вийде накладення шарів і колір буде більш насиченим.
 • Часткове на вибірковому тлі. У цьому випадку грунтується і забарвлюється не весь келих, а та частина, яка передбачена ескізом. Фрагменти вироби залишаються прозорою.
 • Часткове на прозорому тлі. Тут грунтується і забарвлюється білим кольором тільки те місце, де буде розташований малюнок.
 • Крок другий

  Починається робота з папером. Вибрані зображення необхідно відокремити від основи. Їх можна вирізати - спосіб підходить для великих малюнків або при декорі на прозорому фоні, мулі ж обірвати руками. У цьому випадку легше з'єднувати шматочки в єдину композицію. Техніка підходить для складових малюнків, суцільного покриття або часткового на загальному тлі. При роботі з серветками використовується лише верхній шар, нижні ж два можна застосувати в якості фону або для тренування.

  Крок третій

  Декупаж келихів: ідеї та майстер-класи
  Найвідповідальніша частина - безпосередньо сам декупаж келиха. Для обробки фужерів використовується 3 способи:
 • На суху поверхню накладається малюнок, після чого плоскою кистю поверх нього наноситься клей невеликими порціями. Руху - від центру до країв по колу. У цьому способі важливо пам'ятати, що при намоканні папір розтягується, відповідно, її розміри збільшаться. Даний метод зручний тим, що в даному випадку майже не утворюються бульбашки, але при цьому необхідно чітко контролювати кількість клею і силу натиснення кисті.
 • Поверхня обробляється клеєм. Папір, розташована вниз малюнком на шматку мультифоры (файлу), обприскується водою, потім наноситься на келих поверх клею. Щоб було зручніше, зображення не открепляется від підкладки відразу. Його необхідно зігнути дугою, притулити до виробу, після чого поступово прикладати від центру до країв, пригладжуючи крізь файл.
 • На вологу поверхню накладається сухий малюнок, фіксується лише його центр. Далі його необхідно намочити за допомогою кисті, розправляючи по виробу. Так як центр буде розтягуватися, будуть утворюватися складки, які можна прибрати, піднімаючи папір за сухі краю. Після того як малюнок буде розташований на поверхні, зверху акуратно нанести клей.
 • Коли всі елементи будуть прикріплені, необхідно висушити виріб. На це буде потрібно 10-12 годин при кімнатній температурі.

  Крок четвертий

  Декупаж келихів: ідеї та майстер-класи
  Наступний крок декупажу келихів - усунення недоліків. Спочатку необхідно легкими рухами пройтися по контуру малюнка дрібним наждачним папером, щоб прибрати виступаючі частини. Таким же чином можна позбутися невеликий складки. Після цього приступають до декорування. Стики між елементами і папером з фоном замаскувати акриловими фарбами. Необхідно пам'ятати, що вона при висиханні темніє. Крім того, можна обвести контур малюнка, наприклад, якщо він виконаний у формі медальйона чи потрібно його виділити. Після того як всі штрихи будуть закінчені, необхідно знову дати висохнути виробу.

  Крок п'ятий

  І фінальний етап - покриття лаком. Діяти потрібно гранично акуратно, щоб не деформувати виріб, так як і фарбу, і папір поки ще легко зіпсувати. Лак необхідно накладати в 2-3 шари з проміжком в 2 години. На цьому декупаж келихів закінчений.

  Корисні поради

  Декупаж келихів: ідеї та майстер-класи
  Як і в будь-якій іншій техніці рукоділля, тут є деякі хитрощі. Для успішного завершення роботи необхідно враховувати наступні нюанси:
 • Серветки перед застосуванням краще пропрасувати, щоб прибрати непотрібні заломи.
 • Якщо перед обробкою папір намочити і висушити, то вона повторно при намоканні не буде змінювати свої розміри. При цьому вона стане менш комфортною для роботи на поверхнях складної форми (наприклад, пліч коньячного бокала).
 • Перед приклеюванням папір можна обробити лаком, частково висушити, після чого кріпити на виріб. В даному разі зменшується ризик порвати малюнок при розгладженні на поверхні.
 • Чарки з кольорового скла також можна прикрашати, тут підійде техніка часткового покриття. Причому використовувати можна не тільки папір, але і декоративну фольгу або сусальне золото.
 • Якщо прикраса келиха потрібно тільки на один захід, досить покрити виріб лише 1 шаром лаку, а після урочистості прибрати оформлення з допомогою розчинника.
 • У келихів на високій ніжці можна декорувати не бічну поверхню, а безпосередньо основу. У цьому випадку замість грунтовки використовується лак, а папір наклеюється малюнком до скла.
 • Фен використовувати для просушування не можна, це призводить до деформації паперу і появи тріщин. Такий же результат вийде, якщо папір або фарба не висохли повністю.
 • Щоб келихи можна було використовувати, необхідно дати їм відстоятися близько двох тижнів.
 • Декупаж келихів: ідеї та майстер-класи
  Прикрашена своїми руками посуд стане прекрасним подарунком на весілля, ювілей або на святкування Нового року. Декупаж келихів, незважаючи на безліч нюансів, трохи більш складний, ніж прикраса інших поверхонь. Однак саме цей предмет досить часто використовується на святах і буде нагадувати про дарувальника ще довгі роки.
  Читайте також
  Зворотний декупаж пляшки: докладний майстер-клас
  Зворотний декупаж пляшки: докладний майстер-клас
  Одним з найбільш простих і доступних видів рукоділля є декупаж. Не дивно, адже для того, щоб втілити свою ідею в життя, знадобиться не так багато
  Зворотний декупаж тарілок: покроковий майстер-клас з фото
  Зворотний декупаж тарілок: покроковий майстер-клас з фото
  Техніка зворотного декупажу тарілок дозволяє використовувати їх не тільки в якості прикраси святкового столу, але і для їжі, так як передня частина
  Декупаж для дітей: техніка та ідеї
  Декупаж для дітей: техніка та ідеї
  Іноді буває досить складно знайти для дитини одночасно цікаве і пізнавальне заняття. Декупаж може стати таким варіантом. Він підходить для дітей
  Як зробити скарбничку з пляшки своїми руками
  Як зробити скарбничку з пляшки своїми руками
  Як створити з пляшки свиню-скарбничку. Перелік матеріалів, які можуть знадобитися. Покрокове керівництво по створенню вироби. Рекомендації: як
  Рецепт пап'є-маше: приготування клейстеру, матеріал, рекомендації по засто ...
  Рецепт пап'є-маше: приготування клейстеру, матеріал, рекомендації по засто ...
  Рецепт ідеального пап'є-маше для кожного майстра свій, хтось знаходить його відразу, хтось- через безліч виробів, проб і помилок. Однак велика