Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Приклади схем студійного світла

Приклади схем студійного світла

29-12-2018, 18:04
522
0
Професійні фотографи прекрасно знають, що одним з ключових моментів у створенні ідеального знімка є грамотно розставлений світло. Навіть при вуличної зйомки фотографи носять з собою відбивачі і парасольки, які дозволяють спрямувати на модель максимальна кількість сонячних променів. Але коли мова заходить про схеми студійного світла, то все стає набагато серйознішою.

Невелике вступ

Схеми світла для студійної зйомки - це ціла наука. Звичайно ж, є деякі шаблони, за якими працюють новачки - недосвідчені фотографи часто використовують їх при родинних або портретних фотосесіях, наприклад, на паспорт. Досвідчений, талановитий і професійний фотограф завжди буде імпровізувати. Він візьме до уваги особливості зовнішності і фігури моделі, стиль фотосесії, одяг, макіяж; прийме до уваги побажання (якщо це не ТФП зйомка) і, підсумувавши всі ці фактори, зможе найбільш грамотно для конкретного випадку налаштувати світло. Для тих, хто тільки починає знайомитися з цим видом мистецтва, ми пропонуємо проаналізувати шаблони.


Схеми студійного світла дозволяють зробити фото максимально яскравим, або приглушеним, інтимним. Щоб домогтися бажаного результату налаштуйте лампи, як вказано в інструкції, зробіть кілька знімків, а після підкоригуйте їх, виходячи з особливостей зовнішності моделі. Нижче ми представимо схеми студійного світла з прикладами.

Портрет - як багато в цьому слові

Якщо сучасна людина чує словосполучення "студійний портрет", відразу згадується фото на паспорт: білий фон, яскраве, змальоване особа, виразно видно кожна деталь - все це завдяки великій кількості джерел освітлення і їх високої яскравості. Але схема студійного світла для портрета може бути зовсім іншою - тьмяною, інтимної, м'якою. Що ж, давайте по черзі розглянемо кожний з варіантів:


 • Для того щоб портрет вийшов максимально яскравим, виразним, чітким, але при цьому художнім, цікавим, не плоским, а багатогранним, потрібно вдатися до деякої світловий хитрощі. Встановлюється чотири софтбокса: найбільший - чітко позаду моделі, два менших - ззаду, спрямовані по діагоналі в спину позирующего, четвертий - по діагоналі, але попереду. Основна лампа спрямована прямо на найбільший софтбокс. В результаті ми отримуємо дуже яскраву сцену, але при цьому світло не прямо і не плоско освітлює обличчя моделі, а гармонійно заповнює навколишній простір.
 • Приклади схем студійного світла
 • Є схема студійного світла для художнього портрета, яка називається "рембрандтовской" і дозволяє добитися ефекту напівтемряви, з якого чітко проглядається обличчя. Принцип заснований на малюнках Рембрандта - він садив своїх моделей в розвороті 3/4 від вікна, з якого падало пряме світло. Тому й нам потрібно розташувати софтбокс (не прожектор!) саме так, а як доповнення можна злегка підсвітити фон.
 • Приклади схем студійного світла

  М'яка серпанок

  Найчастіше даний тип освітлення вибирають для інтимних зйомок моделей в напівоголеному вигляді або для тематичної фотосесії, де потрібно дуже м'яке і розсіяне світло. Саме такого ефекту фотограф досягає з допомогою двох величезних софтбоксов, які розміщуються позаду моделі, кожен по діагоналі, світло спрямований у спину. Перед моделлю також встановлено джерело світла, приглушений відображає парасолькою. Краще всього за такою схемою освітлення робити фото на темному фоні і використовувати допоміжні ефекти у вигляді диму, розсіяних бризок, мильних бульбашок і т. д.
  Приклади схем студійного світла

  В яскравих променях софітів

  Деякі професіонали називають цю схему студійного світла "гамин", оскільки основний критерій оцінки - надмірна яскравість. Причому промені світла від усіх джерел максимально зосереджені саме на моделі, а фон при цьому залишається практично без уваги. Двома лампами з прямими променями висвітлюється спина позирующего людини, а фронтально на нього дивиться прожектор, злегка приглушений парасолькою, або софтбоксом. При такому положенні світла фото, особа моделі, елементи одягу стають неймовірно виразними. Тому до фотосесії варто ретельно підготуватися і зробити образ бездоганним.
  Приклади схем студійного світла

  Гра світла і тіні

  Якщо ви хочете зробити виразні, чіткі, соковиті фотографії, але при цьому не женіться за максимальною яскравістю, то ця схема студійного світла з двома джерелами підійде ідеально. Перший встановлюється праворуч від фотографа і діагонально висвітлює сцену. Важливо, щоб він був піднятий на висоту людського зросту або трохи вище. Другий джерело знаходиться в задньому протилежному куті - це невеликий софтбокс. Ще один важливий момент - відбивач. Він повинен грати роль прямої стінки, що йде уздовж сцени праворуч від фотографа. В результаті виходять живі, оригінальні знімки, на яких є і модель, і її тінь.
  Приклади схем студійного світла

  Силуетна зйомка

  Якщо ви зосереджені виключно на фігурі моделі і вам не потрібно, щоб детально було видно її обличчя або одяг, то, швидше за все, буде потрібно силуетна схема студійного світла. Тут все просто: ви встановлюєте два прожектори позаду моделі так, щоб вони діагонально висвітлювали її спину і заслоняете їх чорними парасольками. Якщо особи взагалі не повинно бути видно, погасіть всі інші джерела світла в студії, навіть ті, які не відносяться до сцени. Якщо все-таки потрібен м'який промінь освітлює обличчя, встановіть маленький софтбокс, який буде діагонально підсвічувати модель з переднього плану.
  Приклади схем студійного світла

  Прийшли з темряви

  Зйомка на чорному тлі - дуже складна. Для того щоб знімки вийшли вдалими (особливо якщо мова йде про портрет) краще всього використовувати петлеве освітлення. Суть його полягає в тому, що використовується один єдине джерело світла, який розташовується на рівні людського зросту, і "дивиться" на особу під кутом приблизно 35 про . Якщо ви вибираєте яскравий прожектор, то фото будуть контрастними - фону видно не буде, він стане глибоким чорним, а силует моделі вийде дуже яскравим, чітким і виразним. Якщо ж приглушити світло або використовувати софтбокс, то фон злегка підсвітить, модель буде виглядати більш м'яко, зникне різкість і контрастність. Вкрай важливо вловити положення тіні від носа - вона є ключ до грамотного монтажу прожектора. Тінь не повинна заповнювати всю щоку, вона повинна бути маленькою, злегка спрямованої вниз. Скорегувати світло лампи можна виходячи з особливостей моделі, головне - вловити цю особливість.

  Приклади схем студійного світла

  Освітлення "метелик"

  Ну а це улюблений трюк всіх фотографів, які роблять знімки для модних журналів і каталогів. Модель на фото виходить дуже виразною, але при цьому не занадто яскравою, фон підсвічений, але не рясніє. Отже, джерело світла розташовується прямо за фотографом, він фронтально "дивиться" на сцену, але при цьому піднятий на рівні трохи вище людського зросту. Основні ознаки - "метелики" - тоненькі тіні від носа і підборіддя, які падають чітко вниз. Схема одночасно проста і дуже красива.
  Приклади схем студійного світла

  Зйомка в обставленому приміщенні

  Налаштувати світло і підібрати потрібні джерела на простому однотонному паперовому тлі - завдання досить проста. Але якщо потрібно зробити теж саме, тільки вже на тлі меблів, аксесуарів, інших елементів декору - все ускладнюється. Якою повинна бути схема студійного світла в інтер'єрної студії і як грамотно зняти модель на тлі різних предметів? Основне правило - не використовувати яскравих прожекторів. Світло приглушається парасольками або відбивачами і софтбоксами. Далі розстановка джерел освітлення залежить від стилю і переваг. Ви можете заповнити світлом весь простір - тоді знімки виходять дуже яскравими, буде видна кожна деталь - як на моделі, так і в інтер'єрі. Якщо приміщення служить другорядним фоном, то використовуйте освітлення "метелик" або ж петльові схему.

  Сімейна фотосесія

  Схеми студійного світла для зйомки всієї родини, як правило, вибираються з найбільш яскравих і світлих. Тут немає місця півтони, грі світла і тіні, і, звичайно ж, силуетному висвітлення. У більшості випадків схеми студійного світла сімейної фотосесії шикуються під "покровительством" софтбоксов. Великі встановлюють по діагоналі ззаду, ті, які поменше - підсвічують особи спереду і трохи зверху - щось на зразок "ефекту метелика", але більш яскраве. Нерідко витягнуті джерела світла розташовуються з боків і знизу - щоб підлога і ноги позують не залишалися в тіні.
  Приклади схем студійного світла

  Висновок

  Налаштування світла - справа тонка. Не кожен фотограф може впоратися з цим завданням і підлаштуватися під конкретну модель. Але якщо є контакт, то розставити прожектори і софтбокси ви зможете інтуїтивно, орієнтуючись на стиль фотосесії, на перевагу моделі і її особливості. Не бійтеся, експериментуйте і придумуйте нові варіації.
  Читайте також
  Як зняти портрет красиво: варіанти і техніка зйомки
  Як зняти портрет красиво: варіанти і техніка зйомки
  Багато любителів фотографії мріють підвищити свій рівень професіоналізму, хочуть навчитися знімати красиві пейзажі або оригінальні натюрморти. Все
  Гра
  Гра "Свинтус": відгуки, правила
  Відгуки про гру "Свинтус" зацікавлять всіх шанувальників настільних ігор. Це поширена в останні роки настільна карткова гра, яка ідеально підійде для
  Як правильно фотографувати на телефон: налаштування, освітлення, поради та ...
  Як правильно фотографувати на телефон: налаштування, освітлення, поради та ...
  Багато людей хочуть спробувати себе в ролі досвідченого фотографа, проте не у кожного є навички, вміння, так і власне необхідного інвентарю у вигляді
  Наймолодші моделі: список, біографії та цікаві факти
  Наймолодші моделі: список, біографії та цікаві факти
  Піар-кампанії активно проводять кастинги серед юних хлопчиків і дівчаток, адже саме вони прорекламують товари для дітей і підлітків набагато краще,
  Настільні лампи для школярів
  Настільні лампи для школярів
  Правильно організоване місце школяра - запорука якості його домашнього навчання. Один з невід'ємних атрибутів є настільні лампи, про критерії вибору
  Робоче місце школяра
  Робоче місце школяра
  Щоб допомогти дитині краще справлятися з домашніми завданнями і навчатися в школі, необхідно правильно організувати його робоче місце і розподілити