Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Гачок для в'язання: розміри, види. Для новачків і не тільки

Гачок для в'язання: розміри, види. Для новачків і не тільки

29-12-2018, 18:20
660
0
В'язання гачком – це саме той вид рукоділля, в якому є можливість виконати будь-яку творчу задумку майстрині. Одяг з будь-якими візерунками, ажурне полотно, шалі, серветки і мереживні коміри можна створити гачком, освоївши кілька основних прийомів в'язання. Перед тим як почати творити, треба розібратися з інструментом, який буде використовуватися. Види гачків для в'язання та рекомендації для новачків описані нижче.

Які бувають гачки для в'язання?

Для різних технік в'язання інструменти можуть трохи відрізнятися:
 • Для звичайного в'язання підійдуть найпростіші. У продажу їх багато і вони відрізняються між собою тільки розмірами, матеріалом, з якого виготовлені, та варіантами виконання.
 • Для туніської техніки в'язання використовують довгі гачки з обмежувачами або схожі по вигляду на кругові спиці.
 • Для фріволіте набувають довгі і тонкі по всій довжині інструменти, з меншою, на відміну від звичайного, голівкою.
 • Гачок для в'язання: розміри, види. Для новачків і не тільки
  Гачки можуть бути виготовлені з різних матеріалів: металу, пластику, дерева. Бувають також бамбукові і кістяні. Як вибрати гачок для в'язання, коли від усього цього різноманіття паморочиться голова? Є кілька загальних рекомендацій, які допоможуть вам не помилитися.


  Критерії вибору

  На що потрібно звернути увагу:
 • Вага. Може здатися, що цей фактор при виборі інструмента для в'язання незначний. Здається, що у всіх гачків для в'язання розміри маленькі, тому й вага у них невеликий. Але це тільки на перший погляд. Якщо уявити, що майстриня, захоплена в'язанням, тривалий час тримає гачок у зігнутій руці практично на вазі, то тут і зайві грами будуть відчутні. З іншого боку, занадто легкий і тонкий пластмасовий інструмент може відбити бажання творити, якщо буде прогинатися і пружинити.
 • Якість виконання і обробки. З якого матеріалу не був би виконаний гачок, перед покупкою треба ретельно перевірити, наскільки добре відшліфована поверхня, не надто гострий кінець і щільно закріплена ручка.
 • Форма. Щоб отримувати задоволення від процесу, треба знайти саме «свій по формі» гачок. Майстрині з досвідом вже точно знають, які інструменти для в'язання їм зручніше, а ось у новачків можуть виникнути проблеми з вибором. Вдалим варіантом буде гачок з ручкою і металевим стрижнем. У будь-якому разі ще в магазині можна відчути, наскільки зручно тримати інструмент для в'язання, не відчувається дискомфорт в м'язах рук.
 • Гачок для в'язання: розміри, види. Для новачків і не тільки
  Далі важливо визначити, який вибрати гачок для в'язання за розміром. Спочатку треба зрозуміти, що таке розмір і які вони бувають.


  Розміри гачка

  Номером або розміром вважається величина діаметра стрижня, зазначена в міліметрах. Як визначити розмір гачка, якщо під рукою є лінійка? По всій довжині цей інструмент для в'язання може мати неоднаковий діаметр, тому зручніше вимірювати саме ту частину, яка йде відразу після головки, - так званий стрижень. У більшості випадків, якщо це, наприклад, не ручна робота, а заводське виготовлення, розмір вказаний на сплюснутої частини гачка або нанесений на ручці.
  Гачок для в'язання: розміри, види. Для новачків і не тільки
  У зарубіжних виробників це число може не відповідати порахувати в міліметрах, так як є різниця в системі вимірювань різних країн. Іноді замість числівника значення можна спостерігати позначення латинською літерою. Співвідношення всіх розмірів наведено в таблиці.


  Розмір у міліметрах  06  075  1  125  15  175  2  225  25  275  Розмір, прийнятий в США  14 steel  12 steel  11 steel  7 steel  6 steel  5 steel  B/1  C/2  Розмір, прийнятий у Канаді та Великобританії  14  12  Розмір у міліметрах  3  325  35  375  4  45  5  55  6  65  Розмір, прийнятий в США  D/3  E/4  F/5  G/6  7  H/8  I/9  J/10  K/105  Розмір, прийнятий у Канаді та Великобританії  10  9  8  7  6  5  4  3  Розмір у міліметрах  7  8  9  10  12  15  16  19  20  Розмір, прийнятий в США  L/11  M/13  N/15  P  Q  S  Розмір, прийнятий у Канаді та Великобританії  2

  Які бувають гачки для в'язання і розміри, ми з'ясували. Далі треба розібратися, який з них використовувати для в'язання, якщо пряжа вже куплена. Зазвичай виробники ниток на етикетці вказують рекомендований розмір гачка, але якщо це не так, то є два способи розібратися, який інструмент використовувати.

  Спосіб трудомісткий – досвідченим шляхом

  Вироби з однієї і тієї ж пряжі, пов'язані різними по товщині гачками, можуть відрізнятися. Більш щільна річ виходить з допомогою інструменту меншого розміру, більш рихла – більшого. Можна відзначити, що у всіх свій досвід або його відсутність, у кожного своя манера в'язання. Тому, щоб більш точно дізнатися, як буде виглядати виріб, можна зв'язати невеличкий зразок.
  Гачок для в'язання: розміри, види. Для новачків і не тільки
  Досить виконати припустимо, 15 петельок по ширині і приблизно 10 рядів різними розмірами гачка. На загальний вигляд полотна також впливає фактура пряжі, матеріал гачка, тому треба приготуватися до недовгим експериментів. Нижче в таблиці можна прикинути, який діапазон розмірів гачка підійде для тієї чи іншої пряжі.

  метраж 50 г  200-250  130-200  75-130  50-75  50-30

  Початківцям вязальщицам потрібно зовсім небагато часу для того, щоб зрозуміти, як вибрати потрібний гачок для в'язання і розміри інструмента. Досвід напрацьовується швидко, тому що в'язання – одне з найбільш захоплюючих занять.
  Читайте також
  В'язання в техніці брумстик: опис, варіанти візерунків для початківців
  В'язання в техніці брумстик: опис, варіанти візерунків для початківців
  В'язання гачком — один з найпопулярніших видів рукоділля. Однак у ньому існує кілька напрямів. В'язання в техніці брумстик не настільки популярний,
  Як розрахувати кількість пряжі на виріб? Правила і секрети
  Як розрахувати кількість пряжі на виріб? Правила і секрети
  Ніхто не буде сперечатися з твердженням про те, що в'язання є не тільки видом творчості, але ще і прекрасним відпочинком. Майстриня тихенько сидить...
  В'язання гачком овочів і фруктів: схеми, вибір гачка і ниток, фото
  В'язання гачком овочів і фруктів: схеми, вибір гачка і ниток, фото
  Гачок — прекрасний в'язальний інструмент, з допомогою якого можна створювати найрізноманітніші вироби — предмети гардероба, домашній текстиль,
  В'яжемо кардиган-кокон своїми руками
  В'яжемо кардиган-кокон своїми руками
  Індустрія моди пропонує нам безліч цікавих і оригінальних речей, які виконуються настільки просто, що доступні навіть початківцям майстрам. В поданій
  Рельєфні візерунки гачком
  Рельєфні візерунки гачком
  Можливості в'язання гачком не обмежуються створенням ажурних тунік і строкатих пледів. З допомогою цієї техніки можна створювати безліч різних по
  Візерунок «шишечки» гачком
  Візерунок «шишечки» гачком
  Серед візерунків для в'язання (як спицями, так і гачком) є маса виглядають складними і ефектними, і при цьому досить простих у виконанні. До числа