Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Як зняти портрет красиво: варіанти і техніка зйомки

Як зняти портрет красиво: варіанти і техніка зйомки

2-01-2019, 11:40
658
0
Багато любителів фотографії мріють підвищити свій рівень професіоналізму, хочуть навчитися знімати красиві пейзажі або оригінальні натюрморти. Все ж, найпоширенішим жанром в фотографії є портрет. У цій статті мова піде про те, як правильно знімати портрет. Розглянемо його різні види, розберемо техніку, необхідну для цього жанру, і визначимо умови освітленості, необхідні для правильного портрета.

Технічна частина

Якими об'єктивами знімати портрет? Почнемо наш аналіз з розгляду техніки фотографа для портрета. Звичайно, можуть бути різні варіанти комплектів, необхідних або підходять під цей жанр. Найпростіший і найдешевший комплект для зйомки портрета – «китовий» об'єктив 50 мм, діафрагма 18. Такий об'єктив є у кожної фірми, і це чудовий варіант для створення портрета. Це світлосильний об'єктив, який дозволить вам знімати навіть в умовах низької освітленості на досить невеликих параметрах ISO. Це дуже важливо, так як для якісного портрета одним з головних критеріїв є різкість картинки, а при менших значеннях світлочутливості ми отримуємо меншу кількість шумів. Крім цього, дане скло дозволяє добре розмивати задній фон, допомагаючи нам використовувати метод виділення головного в кадрі з допомогою глибини різкості. Такі об'єктиви знаходяться в різних цінових категоріях. Ціни варіюються від 4 тисяч рублів до 20 тисяч рублів залежно від виробника. Об'єктив 50 мм, призначений здебільшого для зйомок поясного портрета.
Як зняти портрет красиво: варіанти і техніка зйомки
Наступний варіант – 85 mm з тим же значенням діафрагми, призначений для портретів великого плану. Завдяки своїй светосильности допомагає знімати в умовах низької освітленості, створювати гарний ефект «бокэ». Це скло також є «китовим», тому воно є майже у всіх виробників, але вартість його вже не така приваблива, як на попередній об'єктив. Ціни починаються від 20 тисяч рублів і можуть досягати відмітки в 100 тисяч. Це були бюджетні версії кожного виробника в портретній зйомці. Перейдемо до більш дорогих варіантів. У кожної марки фототехніки є свої лінійки професійної техніки. Наприклад, у компанії Canon - об'єктиви L-серії, у Sony - об'єктиви серії G-майстер. Ці лінійки техніки позиціонуються як професійні, які мають більш якісну, різку, об'ємну картинку, більш яскраву передачу кольорів. Крім цього об'єктиви даних серій мають ще більші значення діафрагми, такі як 14 і 12. Вони дозволяють ще більше розмивати задній фон і знімати в ще більш низьких умовах освітленості. Звичайно, якісний портрет можна зняти і на "китовий" об'єктив, але про це трохи пізніше.

Техніка зйомки вуличного портрета

Отже, почнемо розбиратися в тому, як зняти портрет на вулиці. Найголовніше і найважливіше, що вам потрібно знати про зйомки цього жанру, – час. Слід розуміти, що найважливішим критерієм для вас має стати світло. Тому ви не повинні знімати при світлі дня, краще всього планувати час зйомок на ранкові або вечірні години, в той час, коли сонце перебуває в стадії світанку або заходу. Виникає питання: чому саме так? Все дуже просто: у денний час світ знаходиться в зеніті, тому сонце дає жорсткий світло, дає дуже різкі тіні. Під час заходу або сходу сонця світ стає більш м'яким і сприятливим для того, щоб зняти хороший портрет. Але все ж, якщо у вас не виходить призначити час зйомки на час заходу або світанку, є деякі секрети для фотографування в денний час доби. Як зняти портрет з одним ліхтариком "Заморин" або якимось іншим? Насправді, тут все просто, принцип один: береш ліхтарик і подсвечиваешь особа. Діафрагма максимально відкрита, значенням витримки регулюється експозиція.
Як зняти портрет красиво: варіанти і техніка зйомки

Межа світла і тіні

Використовуйте кордон світла і тіні. Що це таке? У сонячний день ви повинні шукати місце, де є тінь, отбрасываемая будинком, деревом або якимось іншим великим об'єктом. Ви повинні поставити модель в тінь так, щоб до кордону залишалося 1-2 кроки. Як це працює? Асфальт – великий відбивач, сонячні промені падають на землю, відбиваються від підлоги і тим самим розсіюють світло на моделі, згладжуючи вертикальні тіні на її обличчі. Тобто асфальт в даному випадку є великим відбивачем і розсіювачем. Можна використовувати і розсіювачі на просвіт. Найчастіше вони продаються в комплекті з срібним і золотим відбивачем, але це вимагає додаткових витрат.

Діафрагма

Знімайте на відкритій діафрагмі. Особливо це важливо у вуличних портретах, так як при відкритій діафрагмі ми отримуємо розмитий фон. Тим самим ми як би прибираємо всю непотрібну інформацію з заднього плану нашої фотографії, наприклад, перехожих, автомобілі або якісь недоліки локації, на якій ви знімаєте. Крім ефекту «бокэ» перевагою відкритої діафрагми є те, що вона зменшує кількість шумів на фотографії, оскільки на матрицю фотоапарата потрапляє більша кількість світла. І для того, щоб зменшити цю кількість, ви або зменшуєте значення світлочутливості, або зменшуєте витримку. У свою чергу менша витримка зменшує шанс отримати змащену фотографію. Існує така теорія, що для зменшення «шевеленки» потрібно виставляти діафрагму не більше, ніж фокусна відстань об'єктива, тобто якщо об'єктив має фокусна відстань 50 mm, витримка повинна бути не більше 1/50. Насправді, яку витримку поставити, вирішувати вам, так як цей параметр суто індивідуальний і залежить від людини.
Як зняти портрет красиво: варіанти і техніка зйомки

Як зняти портрет на "китовий" об'єктив

А тепер настав час дізнатися про той самий секрет. Як правильно знімати портрет на «китові» об'єктиви. По-перше, виставите на вашому об'єктиві його максимальна фокусна відстань, на моделі 18-55 mm виберіть фокусна відстань 55 mm. Повністю відкрийте діафрагму. Поставте саме мінімальне її значення для такого фокусної відстані, частіше всього для «кити» таким є діафрагма зі значенням 56. Знімайте з максимально близької відстані, що підходить для вашого типу портрета, але найкраще цей ефект спрацьовує при зйомці поясного або особового портрета. Але варто пам'ятати, що відкрита діафрагма робить картинку більш м'якою і ви не отримаєте так званої «дзвінкої» різкості на цих значеннях. Тому під час обробки додайте фотографії чіткості за допомогою плагіна Alien Skin Exposure 6. Його алгоритми краще за всіх справляються з підвищенням чіткості.

Як правильно зняти груповий портрет

У загальному і цілому, техніка майже нічим не відрізняється від зйомки вуличного портрета, за винятком того, що вам потрібен об'єктив з меншою фокусною відстанню. Ідеально для цих цілей підійде об'єктив 35 mm, але можна обійтися і 50 mm. На який діафрагмі знімати портрети? У груповому портреті рекомендується трохи затиснути значення діафрагми, щоб отримати велику різкість по краях кадру, так як важливо, щоб кожна людина була в фокусі і різкості. У цьому полягають всі відмінності, по фотоаппаратной частини.
Як зняти портрет красиво: варіанти і техніка зйомки
Світло буде залежати від того, що ви хочете отримати в результаті. Якщо вам потрібен репортажний груповий портрет, то не особливо потрібно підсвічувати задній план. Нехай він буде такий, який є насправді. Погодьтеся, що буде краще виглядати портрет в темному ключі, якщо на заході буде досить тепле, камерне освітлення. Але якщо вам потрібно зняти, наприклад, шкільний клас, то необхідно буде підсвічувати задній план, створювати так званий заповнює світло. Для цього можна використовувати два спалахи з парасолями на просвіт, які будуть малювати обличчя дітей м'яким світлом, при цьому задній план буде досить-таки темним. Можна використовувати одну спалах з відбивачем «лопушком», яку потрібно спрямувати вгору. При її спрацьовуванні світло буде відбиватися від стелі, заповнюючи світлом задній план, при цьому відбивач буде малювати обличчя. Варто пам'ятати, що в цьому випадку світло, падає на обличчя, буде жорсткий, не буде плавності картинки. Світлові схеми можна виставляти по-різному, тому експериментуйте і пробуйте різні схеми.

Студія

І останній аспект, який залишилося розібрати, - як знімати портрет в студії. Студійна зйомка – дуже важкий і складний процес. Для неї необхідно величезну кількість різноманітного обладнання: синхронізатори, спалахи, імпульсні джерела світла. Найчастіше студії мають у своєму арсеналі певний запас імпульсних джерел світла, різних насадок до них, синхронізаторів, паперових фонів. Але ось як розставити світлові схеми, цікавить багатьох. Але почнемо ми з пристрою та налаштування імпульсних джерел.
Як зняти портрет красиво: варіанти і техніка зйомки

Пристрій імпульсників та налаштування камери

По-перше, вам необхідно знайти середнє значення потужності импульсника, для цього знаходимо його мінімальне значення. Нехай воно буде десь 10. І знаходимо максимальне значення, наприклад 80. Тоді середня потужність цього джерела буде 35. Далі, вам необхідно встановити це значення, тепер воно стало нашою відправною точкою. Подальші коригування яскравості повинні будуть вироблятися від цього значення. У імпульсного світла є два освітлювальних елемента: пілотний світло і сама спалах. Пілотний світло показує вам, як приблизно буде лежати світло на вашій моделі, щоб виставити правильний світ. Швидко пройдемося по налаштувань камери. Найчастіше для зйомки в студіях фотографи використовують витримку в 1/125 і світлочутливість в 100 одиниць. Чому саме така витримка? Все дуже просто. Якщо поставити витримку коротше 1/125 побачимо, що частина затвора видно на знімку, так як він просто встигає закритися раніше, ніж спрацює спалах.

Світлові схеми

Основне джерело світла повинен розташовуватися вище моделі під кутом приблизно 45 градусів, тому що так світить сонячне світло. Тобто ми імітуємо природне джерело освітлення, направляючи світло зверху природним чином. Причому, якщо його виставляти далі від моделі, ми отримаємо більш жорсткий світ, схожий на сонячний.
Як зняти портрет красиво: варіанти і техніка зйомки
Ця світлова схема не дуже добре підходить для зйомки портрета, її можна модернізувати, якщо на основне джерело освітлення надіти розсіює октобокс. Тоді світло, що падає на модель, буде більш м'яким і приємним. Його можна розташовувати як з боку, так і попереду моделі. Маючи світло перед моделлю, ми отримуємо велику роботу, так як при такому світлі можна направляти особу моделі в будь-які сторони. При бічному освітленні обличчя моделі найкраще спрямовувати на джерело, а погляд в камеру, таким чином ми позбавляємося від тіней, що виникають на обличчі. Якщо ж ми виставили світло перед моделлю і направляємо її обличчя, наприклад, вправо, то на лівій частині особи утворюватимуться вертикальні тіні. Ці тіні можна мінімізувати, додавши ще одне джерело освітлення, який перебуватиме з того боку, де виникають тіні. Друге джерело світла повинен бути слабкіше, ніж основний. Тому що якщо їхні значення будуть однаковими, ви отримаєте дуже плоску картинку без тіней зовсім, що буде виглядати неприродно. Пам'ятайте, що ви завжди можете коректувати експозицію, переміщаючи модель або змінюючи значення діафрагми. Як знімати чоловічий портрет у студії? Найчастіше для зйомок чоловічого портрета використовують жорсткий світло невеликої потужності. Для того щоб підкреслити риси обличчя чоловіка, використовують схему освітлення з одним імпульсним джерелом збоку від моделі.

Як знімати портрет на "Айфон"

Як сфотографувати портрет на «Айфон»? Першим ділом протріть об'єктив камери смартфона. Для зйомки портрета на «Айфон» можна використовувати як стандартний додаток камери, так і стороннє, наприклад додаток ProCam. У цьому додатку ви можете вручну змінювати параметри світлочутливості, витримки і балансу білого. Плюсом стандартного додатка, починаючи з сьомої моделі, є наявність портретного режиму, який вміє створювати штучне «бокэ», тим самим імітуючи портретний об'єктив дзеркальної камери. Якщо у вас на озброєнні є відбивач, то ви можете взяти з собою асистента, який буде тримати його, щоб світло падало на модель м'якше. Не забувайте про правила межі світла і тіні. Вони також працюють і для зйомки на смартфон. В умовах недостатньої освітленості використовуйте штатив, щоб зменшити можливу кількість вібрацій. Використовуйте сітку, ця сітка за правилом «третьої» показує, де краще розташовувати головні об'єкти в кадрі. Розміщувати модель краще всього на перетині прямих сітки. Звертайте увагу на фасади будівель, парки, алеї, все це допоможе прикрасити композицію вашого знімка.
Як зняти портрет красиво: варіанти і техніка зйомки

Кілька слів на закінчення

У статті була представлена інформація про зйомці портретів. Тепер зрозуміло, як зняти портрет красиво. Вам залишилося тільки освоїти ці знання і випробувати свої сили самостійно. Не сидіть вдома, тренуйтеся, експериментуйте, закріплювати знання. Зовсім неважливо, який у вас об'єктив або камера. Можна зняти красивий портрет і на телефон. Немає нічого неможливого. Без практики і бажання фотографувати ви не досягнете потрібного результату.
Читайте також
Приклади схем студійного світла
Приклади схем студійного світла
Професійні фотографи прекрасно знають, що одним з ключових моментів у створенні ідеального знімка є грамотно розставлений світло. Навіть при вуличної
Віньєтування - що це таке у фотографії? Художня фотографія
Віньєтування - що це таке у фотографії? Художня фотографія
Існує величезна кількість способів виділення головного в кадрі. Для цього можна використовувати різні світлові і колірні способи чи робити акцент на
Розмір полароидного знімка. Чи актуальне
Розмір полароидного знімка. Чи актуальне "Полароїд" сьогодні?
Миттєво зняти будь-яку фотографію зараз може кожен смартфон. Та що там смартфон, планшети і навіть годинник вміють це робити! Пара дій – і ось вже
Як правильно фотографувати на телефон: налаштування, освітлення, поради та  ...
Як правильно фотографувати на телефон: налаштування, освітлення, поради та ...
Багато людей хочуть спробувати себе в ролі досвідченого фотографа, проте не у кожного є навички, вміння, так і власне необхідного інвентарю у вигляді
Як намалювати маму?
Як намалювати маму?
Діти завжди тягнутися до творчості і важливо не заважати розвиватися талантам дитини, а навпаки, всіляко заохочувати їх. Малювання - одне з
Як фотографувати дітей?
Як фотографувати дітей?
З появою малюка на світ батьки намагаються зафіксувати на пам'ять всі кожне його рух і кожну рисочку. Але фотографування дитини - процес непростий.