Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Вилов і утримання співочих птахів: види, опис, годування і догляд

Вилов і утримання співочих птахів: види, опис, годування і догляд

3-01-2019, 19:47
826
0
Більшість співучих птахів прекрасно переносять життя в неволі, але для цього потрібен правильний і грамотний догляд за ними. Це дозволить щодня слухати людині прекрасний спів. Відомо, що у неволі такі птахи можуть прожити довгі роки і легко при цьому розмножуються.

Яких птахів краще тримати в неволі

Вилов і утримання співочих птахів: види, опис, годування і догляд
Вилов і утримання співочих птахів вимагає до себе грамотного та правильного ставлення. Все-таки варто трохи ознайомитися з правилами, які дадуть можливість птахам існувати в неволі. Так, чарівним співом відрізняються деякі види зерноядных птахів: чижі, зяблики, щиглики, клесты. Щоб насолодитися красою оперення, поміщають в клітку або зеленушок, або снігурів. Відомо, що людині простіше і швидше звикають клесты, снігурі і чижі. А ось і зяблика вівсянку дуже складно привчити до неволі.


Відрізняються чудовим співом і деякі комахоїдні птахи. Наприклад, варакушка, соловей, славка, горихвістка, дрозд, зарянка, шпак, синиця і жайворонок. З них шпак, синиця і зарянка дуже швидко звикають до життя в неволі до людині. Решта довгий час лякаються, тому навіть рекомендується їх клітини вішати вище, щоб вони рідше бачили людей.

Види співочих птахів

Вилов і утримання співочих птахів: види, опис, годування і догляд
Відомо, що автори книг «Ловля і змісту співочих птахів» стверджують: в основному пернаті, яких можна привчити до неволі, відносяться до сімейства горобиних і поділяються на 4900 видів. У домашньому середовищі найчастіше можна зустріти канарок, які мають більш ста видів забарвлення і різновидів. На другому місці за поширенням в домашньому середовищі - амадіни, яких у природі можна зустріти лише в Австралії, Африці, Південній Азії, Мікронезії. Особливо популярні красногрудая амадина і рисова амадина.


На третьому місці за утримання і розведення в неволі стоять зяблики, які мають величезну кількість підвидів. Найпоширенішими є бабочковый астрільд, австралійський зяблик.

Фізіологічні особливості співочих птахів

Вилов і утримання співочих птахів: види, опис, годування і догляд
В залежності від форми дзьоба всі співочі птахи розуміються на два великих види: зерноядные, які мають товстий дзьоб, і комахоїдні, які володіють тонким дзьобом. Від виду пернатого друга будуть залежати тонкощі змісту співочої птиці. Відомо, що діафрагми у птахів немає, тому їх легкі нееластичні. Дихання відбувається шляхом наповнення повітрям повітроносних мішків. Як тільки відбувається рух самої грудної клітини, ці мішки починають наповнюватися киснем, який спочатку проходить через легені. Бо коли людина бере птицю на руки, слід стежити за тим, щоб дихання птиці було нормальним, і її дихальні рухи не були обмежені. Співочі птахи зазвичай дуже енергійні й рухливі, тому їм потрібно багато енергії. Слід бути уважними і до того, чим годувати таких птахів у неволі. Відомо: якщо протягом доби птицю не годувати, вона може легко загинути

Ловля лісових птахів

Вилов і утримання співочих птахів: види, опис, годування і догляд
На сьогоднішній день є кілька прийомів лову птахів: на воді, на приманку і на прикормку. Ловля птахів навесні здійснюється звичайно самим поширеним способом – це риби на принаду. Для цього потрібно вибрати гарне місце і розмістити в схованці птицю такого ж виду. Наприклад, якщо йде ловля на чижа, то тоді необхідно заховати самку чижа. Вважається, що вона є найкращою приманкою для всіх видів співочих птахів.
Ловля птахів восени найчастіше ведеться на прикормку. Для цього необхідно знайти місце, куди рясно викладаються зерна, ягоди, різні насіння і навіть мурашині яйця. По краях такої величезної годівниці встромляють гілки, на яких обов'язково розміщують трави, улюблені співочими птахами. В годівниці неодмінно в достатку повинна бути і вода. Натягнута сітка спрацює від приведення в дію шнура. Але необхідно мати витримку і досвід, щоб зловити таким способом птицю Ловля птахів на воді дуже цікава і цікава. Часто складно знайти те місце, куди може сісти птах, а адже тут необхідно підкласти ще прикормку. Щоб спіймати птаха на водопої, потрібно використовувати велику мережу.

Зміст і догляд

Вилов і утримання співочих птахів: види, опис, годування і догляд
Півчі лісові птахи – це товариська популяція. Для того щоб їх правильно утримувати в неволі, необхідно заводити пари, а ще краще цілі групи. Відомо, що ловля і зміст співочих птахів вимагає особливих знань, тому варто спочатку трохи вивчити матеріал, який є в цій статті, а потім вже заводити пернатих друзів. Рекомендується правильно підбирати для таких птахів і клітку. Не можна використовувати високі і вузькі клітини, так як птах зазвичай в таких умовах нормально існувати не зможе. Не підходять для утримання птахів і круглі, і незграбні клітини. Ідеальною буде вважатися клітка, в якій використовується нержавіюча решітка і піддон з будь-яких штучних матеріалів. Піддон при кожному чищенні слід уважно оглядати, так як він не повинен мати щілин і тріщин.
Вилов і утримання співочих птахів завжди вимагає підготовки. Насамперед слід подбати про приміщення і про те місце, де повинна стояти клітина. Приміщення повинно бути провітрюване і світле. Бажано, щоб клітка стояла біля вікна, але одна із стінок клітки повинна примикати до стіни, щоб птахи в будь-який момент могли до неї притулитися і заспокоїтися. Якщо клітина дуже великих розмірів, то можна в такому вольєрі зробити невеликі будиночки з рослин, але тільки слід підбирати неотруйні квіти. Можна клітку встановлювати так, щоб тінь на клітку падала від полиці або від високого квітки. Птахи чутливі до освітлення. Якщо зміна дня і ночі не відбувається природно, слід подбати про те, щоб на ніч накривати клітку темним покривалом. Варто подбати і про те, щоб у клітці були палички. Вони повинні бути різної величини і різних розмірів. Виготовлені вони можуть бути з різноманітною неядовитой деревини, наприклад, берези або клена. Їх найчастіше птахи використовують або для нашеста, або заточують свій дзьоб про них. Жодних скляних вставок в клітці бути не повинно. Варто подбати і про підстилці для птахів. Краще використовувати піщану підстилку, але бажано, щоб піщинки були різного розміру. Пісок повинен бути грубим, а камінці в його складі птахи часто поїдають для поліпшення травлення.

У клітці необхідні і ванночки для купання, які можна підвісити прямо на стінки клітини. Ванночки для купання, як і поїлки, треба чистити щодня і завжди стежити за їх чистотою. Не можна поїлки і ванночки ставити під палички-нашесты, так як тоді в них буде потрапляти послід. У клітці повинні бути будиночки для розведення потомства.

Годування

Вилов і утримання співочих птахів: види, опис, годування і догляд
Зміст лісових птахів вимагає грамотного і правильного розподілу кормового раціону. Кормовий раціон таких пернатих повинен складатися з трьох частин зерна, однієї частини м'якої їжі, яка збагачена білком, і зеленого корму. Якщо ж не враховувати білкові добавки, то це може призвести до розвитку білкової недостатності. Краще всього використовувати заздалегідь пророщений зерновий корм, так як в ньому багато вітамінів і поживних речовин. Приготувати його нескладно: потрібно взяти зерно і замочити його на добу, потім ще на добу залишити накритим мокрою тканиною і чекати, коли з'являться зелені проростки. Але довго тримати таке зерно не можна, так як воно швидко псується. Потрібно намагатися купувати ту зерносмесь для пророщування, яка не проходила опромінення. Можна не готувати її будинку, а придбати вже готовий корм, у якому достатньо білків. Капусту співочим птахам заборонено давати.

Зміст урагуса

Вилов і утримання співочих птахів: види, опис, годування і догляд
Кожна людина, коли починає цікавитися тим, як проходить вилов і утримання птахів. Урагус останнім часом викликає великий інтерес. Співає вона непогано, але все-таки більше уваги перната приваблює своїм забарвленням і поведінкою. Цікаво спостерігати не лише за чубчиком, але і за що постійно перебуває в русі хвостом. Урагус рухається абсолютно безшумно. Живляться такі птахи гірської полином.

Психічні розлади

Часто співочі птахи, що містять в неволі, страждають від психічних розладів. Найпоширенішими є депресія і вищипування пір'я. Найчастіше це відбувається через самотності, поганого змісту, нестачі руху або ожиріння. Щоб вилікувати птицю, необхідно встановити причину і постаратися змінити умови утримання і годівлі, а також підселити до неї пару.
Читайте також
Гібіскус з бісеру: майстер-клас
Гібіскус з бісеру: майстер-клас
Назв у квітки, який ми хочемо запропонувати сплести з бісеру, є кілька: сирійська або китайська троянда, кетмия, каркаде, мальва венеціанська. Нам же
Вироби птахів своїми руками
Вироби птахів своїми руками
Які вироби діти люблять робити більше всього? Звичайно, тварин і птахів. У нашій статті ми пропонуємо декілька майстер-класів дитячих виробів птахів
Вироби до дня Землі
Вироби до дня Землі
День Землі - це свято проводиться в різні дні в різних країнах світу. У нас його частіше відзначають 22 квітня заходами за збереження світу і нашої
Вироби до Дня птахів
Вироби до Дня птахів
Свято птахів, щорічно відзначається 1 квітня, і відмінний привід запропонувати дитині зробити саморобку на цю тематику. У нашій статті ми пропонуємо
Аплікація
Аплікація "Птахи"
Створення аплікацій з дітьми - прекрасний спосіб розвитку мислення і уяви малюка. Причому робити такі вироби можна з дітками самого раннього віку,
Час мріяти
Час мріяти
Початок літа Прекрасне, дивовижне, непередбачуване час! Вранці можна прокинутися від співу птахів, вдень сонечко приносить довгоочікуване тепло -