Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Як зробити трояндочки з стрічок своїми руками

Як зробити трояндочки з стрічок своїми руками

9-01-2019, 19:45
877
0
Готові стрічки – прекрасний матеріал для створення красивих виробів. Особливо люблять майстри робити трояндочки своїми руками із стрічок, використовуючи атласні, крепові і капронові смужки тканини. Існує безліч способів їх виготовлення, причому абсолютно різних. Одні квіти збираються з окремих пелюсток, інші зшиваються з довгих смужок. Для роботи над дрібними деталями використовують нитки або вогонь свічки. Цікаво виконати завдання складанням стрічки певним чином. У статті детально розглянемо, як створити трояндочки з стрічок своїми руками для початківців. Представлені фотографії допоможуть краще зрозуміти спосіб виконання саморобки, з яких елементів вона сшивалась в єдине ціле. Докладні покрокові пояснення дадуть можливість впоратися з виготовленням красивого квітки самостійно і без помилок.


Перед початком роботи над яким-небудь видом трояндочки з стрічок своїми руками підготуйте матеріал. Продумайте розмір вироби, де вона буде розташовуватися на тканини, або у формі брошки на одязі, настінного панно або квітки на стеблі для постановки у вазу. В залежності від обраного варіанту підбирають ширину стрічки, якість тканини, нитки і голки, при необхідності оплавлення країв може знадобитися свічка або запальничка. Якщо виріб буде сшиваться нитками, то підберіть їх у відповідності з кольором стрічки. Якщо збирається квітка на клеї, то зручніше скористатися термоклеєм. Якщо ви вирішили зробити брошку, то необхідна основа для прикріплення готового виробу. Зазвичай для цієї мети набувають лист фетру даного відтінку і металеву застібку. Декорувати квітку можна прикріпленням на одному з пелюсток дрібного жучка, наприклад, сонечка, цікаво приклеїти блискучий камінчик.


Маленькі трояндочки

Своїми руками з стрічок можна згинанням тканини створити невеликий квітка. Це просте завдання, з яким впорається навіть школяр. На фотографії нижче дан покроковий майстер-клас виготовлення такого варіанту вироби. Стрічку беруть нешироку. Починають роботу з середини відрізка.
Як зробити трояндочки з стрічок своїми руками
Повертають одну частину до іншої під прямим кутом, потім загини роблять те з одного боку, то з іншого боку по черзі. Коли викладено в стопку 10 – 12 загинів, троянда збирається методом стягування. Для цього притримують пальцями один край стрічки і тягнуть за інший до упору. Обидва кінці зав'язують міцним вузлом. Виходить невелика троянда, що має безліч однакових пелюсток. Знизу можна прикріпити зелені листочки і пришити її на основну тканину одягу.

Комбінований варіант вироби

Пишні трояндочки своїми руками з стрічок можна зібрати, комбінуючи різні способи виготовлення в одній підробці. У нашому зразку квітка зроблена для прикраси на гумку для волосся. З фетру рожевого кольору вирізають гурток, розмір якого повинен бути менше квітки, щоб тканина знизу не виднілася. На нього викладають атласну або креповую стрічку петельками. Можна нарізати короткі відрізки і збирати їх голкою з ниткою по центру, а можна збирати нижні протилежні пелюстки з одного відрізка. Краї тканини бажано оплавить, щоб нитки не сіклося. Блискуча лицьова частина стрічки розташовується зовні, зверніть на це увагу при складанні петель на основі.
Як зробити трояндочки з стрічок своїми руками
Таким методом оформляють всі нижні деталі. Центральна частина квітки виконується складанням стрічки почергово під кутом. Бутон накручується навколо серединки троянди у напрямку до краю. Знизу даний елемент стримується стібками по центру, щоб заготовка не розпалася. Залишається тільки зшити дві деталі разом і прикріпити готовий квітка на гумку. Можна доповнити троянду листочками із зеленої атласної стрічки.

Складання квітки з відрізків стрічки

Давайте розглянемо, як зробити трояндочки з стрічок своїми руками з окремих деталей. Для формування центрального бутона відріжте відрізок довжиною 10 см, загніть один кут смужки до протилежної сторони, як показано на фотографії вище. Потім загорніть залишилася тканина в бутон і прихопіть знизу стібками. Потім кропітка робота над підготовкою кожної пелюстки. Відрізки нарізають різного розміру, чим далі від центру троянди, тим вони повинні бути довше.
Як зробити трояндочки з стрічок своїми руками
На покрокової фотографії видно, як потрібно укласти тканина кожного елемента. Можна закріпити пелюстка шпильками, але надійніше зробити пару стібків. Останній етап – це складання всіх деталей вироби разом. Пелюстки розташовуються зі зрушенням, щоб всі елементи чітко проглядалися і не перекривали один інший. Красиво виглядає однотонна троянда, але її можна зібрати з відрізків різних відтінків. В кінці додайте 2 або 3 листочка і тонку атласну стрічку зеленого кольору для краси.

Використання вогню свічки

Наступний варіант виготовлення своїми руками трояндочок з стрічок проводиться з використанням свічки. Вогонь потрібен для оплавлення країв кожної пелюстки, він, по-перше, не дає нитками сипатися і псувати виріб, а по-друге, додає природності краях, створюючи красиві хвилясті вигини.
Як зробити трояндочки з стрічок своїми руками
Перед роботою наріжте стрічку різними за розміром гуртками. Внутрішні пелюстки створюються дрібними, а крайні – великими. Кожен ряд складається з елементів одного розміру. Збирається квітка або гарячим клеєм, або голкою з ниткою, підібраною такого ж відтінку, що і тканину стрічки. Розташовують деталь, починаючи з центрального бутона, зі зсувом на половину пелюстки. Роза, виконана даними способом, виходить надзвичайно ніжна і легка.

Самий простий і швидкий варіант

Трояндочки з атласних стрічок своїми руками можна зробити кількома рухами руки.
Як зробити трояндочки з стрічок своїми руками
Цей швидкий спосіб складається з трьох операцій:
 • Необхідно намотати кілька шарів стрічки на долоню. Край відставте в сторону, щоб він виділявся на тлі інших витків.
 • Кінець стрічки просовують під усіма верствами і зав'язують щільний вузлик, стягуючи всі витки разом.
 • Залишиться тільки розподілити всі петлі по черзі в ліву і праву сторону і красиво загнути краї стрічки, щоб вийшли пелюстки троянди. Останній виток тканини залишається по центру.
 • Троянда з оборки

  Для створення такої ніжної трояндочки з стрічок своїми руками підберіть шифонову або капронову тонку тканину. Заготовте довгу смужку стрічки і з одного її боку виконайте стібками два шва на невеликій відстані один від одного (приблизно 05 см). Причому тканину необхідно злегка призібрати, щоб вийшла оборка.

  Як зробити трояндочки з стрічок своїми руками
  Рекомендується використовувати для верхньої частини заготовки оброблений край стрічки, щоб нитки не довелося оплавляти. У такому випадку краї деформуються, і роза вже не буде такою легкою, як на фотографії в статті. Залишається тільки акуратно згорнути саморобку в рулон і зшити нижній край стібками.

  Виріб з тканини, складеної навпіл

  Маючи швейну машинку, можна за кілька хвилин зробити оригінальну троянду. Для цього купіть широку атласну стрічку і складіть її по горизонталі навпіл. Краї поєднують не рівно, а зі зсувом на кілька сантиметрів.
  Як зробити трояндочки з стрічок своїми руками
  Після того як зшита вся бічна сторона, нитка потрібно затягнути, щоб утворилися невеликі збірки тканини. Залишиться туго намотати смужку в моток і нижній край зшити стібками. Якщо у вас немає швейної машинки, таку роботу можна виконати вручну. Часу витратите трохи більше, але на якості готового виробу це ніяк не відіб'ється, так як шви будуть приховані всередині. Виходить троянда з м'якими бічними сторонами.

  Виріб з капронової стрічки

  Чим ширше використовується стрічка, тим більше вийде виріб. Майстер-клас трояндочки з стрічок своїми руками читайте далі у статті. Робота складається з двох етапів. Спочатку потрібно звернути край стрічки і зшити бутон по нижньому краю декількома стібками. Залишилася довга смужка тканини складається петельками зі зрушенням наполовину її ширини.
  Як зробити трояндочки з стрічок своїми руками
  Знизу відразу прихопіть складену деталь дрібними стібками, просуваючи голку тільки вперед, щоб можна було потягнути за кінець нитки і зробити невелику оборку. Залишиться тільки загорнути стрічку навколо центрального бутона і закріпити троянду голкою з ниткою.

  Оригінальний спосіб

  Наприкінці нашої розповіді зупинимося на ще одному цікавому способі виготовлення троянди з атласної стрічки. Ця робота займе багато часу, так як кожна пелюстка доведеться спочатку скласти трикутником, а потім по зовнішньому краю прошити дрібними стібками вручну. Шов накладається тільки рухом вперед, так як в кінці роботи нитка доведеться потягнути на себе для формування складок.
  Як зробити трояндочки з стрічок своїми руками
  Перший виток тканини скручується в щільний бутон, а вже після цього виробляють основні складання стрічки. Для того щоб зробити красиву троянду, починаючи з бутона, тканина щільно накручують навколо центру. Закріплюють саморобку нитками по нижньому краю тканини. Можна доповнити конструкцію квітки зеленими листочками або зміцнити на дріт, обтягнуту стрічкою. В такому разі можна буде квітка поставити у вазу і зробити гарний букет для декорування приміщення або піднести в дар близькій людині. У статті ми докладно розглянули, як зробити троянду з стрічки. Огляд способів дасть можливість вибрати з безлічі варіантів сподобався. Покрокові фотографії, представлені в статті, допоможуть впоратися із завданням набагато простіше і швидше освоїти описані в статті методи. Вдалих починань!
  Читайте також
  Як зшити бегемота: викрійки, покрокові інструкції, відео
  Як зшити бегемота: викрійки, покрокові інструкції, відео
  Прикольний бегемотик, зшитий з тканини або шкіри – прекрасний подарунок і чарівний предмет інтер'єру. Виготовити його самостійно зможе навіть
  Прикраси з джинсової тканини своїми руками: ідеї, майстер-класи
  Прикраси з джинсової тканини своїми руками: ідеї, майстер-класи
  Прикраси на Новий рік своїми руками можна зробити з деніму. Джинсова тканина – неймовірно міцна і довговічна матерія, тому навіть після тривалого
  Квіти з мішковини своїми руками: покрокова інструкція
  Квіти з мішковини своїми руками: покрокова інструкція
  Мішковина - це технічна тканина з грубих луб'яних волокон. Це натуральний матеріал, створений переплетенням волокон джуту або конопель. Його
  Текстильна брошка - красиве і просте прикраса
  Текстильна брошка - красиве і просте прикраса
  Брошка - це декоративна композиція або ювелірний виріб, який можна прикріпити до одягу за допомогою шпильки. Вони можуть бути будь-якої форми, але
  Ялинка-канзаші своїми руками
  Ялинка-канзаші своїми руками
  Ошатна ялинка – обов'язковий атрибут Нового року. І неважливо, буде це жива красуня прямо з засніженого лісу або ж імітує її пластикова ялинка. А
  Як зліпити з пластиліну троянду?
  Як зліпити з пластиліну троянду?
  Троянда - дивовижний по красі квітку. І багато діти намагаються зліпити його з пластиліну, що зробити дуже непросто. У нашій статті ми дамо 3