Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Медаль "Ветеран збройних сил Росії"

Медаль "Ветеран збройних сил Росії"

9-01-2019, 19:50
425
0
Ще в часи Російської Імперії існувало безліч нагород, орденів, відзнак, медалей. У часи історичного спадкоємця імперії Радянського Союзу данину військовим традиціям зберегла свою сталість. Безліч орденів перейшли від царської епохи до реєстру червоної армії. Після розвалу великого Радянського Союзу відбулися глобальні зміни практично скрізь. Геральдика країни не стала винятком. Частина її перестала існувати взагалі, деякі відзнаки перейшли спадщиною Російської Федерації і успішно існують нині. Медалі, ордени носять різний характер в залежності від заслуг, всі різновиди тут врахувати не вдасться. Ми присвятимо увагу медалі «Ветеран Збройних Сил Росії».

Історія, опис нагороди

У статті йдеться про самому цікавому і захоплюючому для колекціонерів історії країни елементі відмінності в рядах збройних сил - медаль «Ветеран Збройних Сил Російської Федерації».


Історія її створення починається з наказу головнокомандувача СРСР, виданого в далекому 1976 році. Такою нагородою відзначалися заслужені ветерани аж до періоду розпаду СРСР, як держави. Зовнішній вид відзнаки тих часів наступний:
 • Лицьова частина (аверс) з орденською стрічкою:
 • Медаль "Ветеран збройних сил Росії"
 • Оборотна частина - реверс, має гладку поверхню, стрічка забезпечена шпилькою.
 • Медаль "Ветеран збройних сил Росії"
  Розпад СРСР ввів суттєві корективи у військову геральдичну систему, як, втім, і в усі структури державної, народної влади. Цей нагородної елемент був скасований і до 2017 року нікому не присуджувався. Всі поточні після розпаду СРСР роки знак доблесті несправедливо був відсутній всередині лав збройних сил, поки наказом міністра оборони РФ № 770 в 2017 році знову не був відновлений і визнаний чинним серед нагородних рядів. Став призначатися до вручення всім військовим пенсіонерам, які відслужили в лавах ЗС не менше двадцяти п'яти років.


  Його зовнішній вигляд з урахуванням розпаду однієї держави, піднесення нового, іншої політичної, воєнної колотнечі, було суттєво змінено. На даний час нагородної образ став виглядати так:
  Медаль "Ветеран збройних сил Росії"

  Як отримати медаль «Ветеран Збройних сил» російським ветеранам зараз?

  Якщо раніше міністерство оборони СРСР, архіви збройних сил, інші відомства суворо дотримувалися всю статистику військовослужбовців, офіцерів, молодих або вийшли в запас, чітко протоколировали, враховували строки служби, заслуги кожного військового, то після розпаду Союзу Соціалістичних Республік хаос охопив всі ці служби. Російські закони, державність знову ввела порядки. Цивільні і військові законотворці заново змогли розробити де-то нові, десь коригувальні регламенти та нагородний знак нової держави Російського змінився.
  Медаль "Ветеран збройних сил Росії"
  Резонне питання, як отримати медаль «Ветерана Збройних Сил РФ», вирішується простими, чіткими регламентують способами: 1. Силами виконавчих органів федеральної влади за місцем проходження служби. Цей тип більше підходить для поточних військових пенсіонерів (закінчили свою військову службу після 2017 року). Тобто для тих військовослужбовців, хто звільнився в запас вже після відновлення даного нагородного знака:
 • необхідно отримання статусу військового пенсіонера через виконавчі органи федеральної влади, в якій було проходження військової служби;
 • збір всіх необхідних документів, що підтверджують службу, її терміни і в установленому заявленому територіальному органі;
 • надання заяви встановленого зразка кадрове відділення за місцем служби;
 • очікування аналізу наданих документів та рішення за заявою від виконавчих органів федеральної влади.
 • 2. Самостійними силами через місцеві органи влади (військкомати за місцем проживання). Основні пункти для самостійного отримання медалі «Ветеран Збройних Сил»: Вид отримання розпізнавального знака по пунктах, нехай більш тернистий, але здатний допомогти тим військовим ветеранам, хто волею долі звільнився з армії в період скасування присудження цієї почесної нагороди:
 • Необхідно зібрати всі потрібні документи і довідки, підтверджують проходження служби в лавах збройних сил.
 • Звернутися з пакетом зібраних документів у виконавчий орган федеральної влади – важлива відміну від першого способу – за місцем проживання або прописки. А саме в територіальний військкомат за місцем проживання.
 • Написати заяву встановленого зразка на отримання ветеранської нагороди зазначеного типу.
 • Здача всього пакету документів в кадровий відділ військкомату і очікування аналізу поданих паперів та рішення за поданою заявою.
 • Процес отримання

  Що ж робити далі віддали свій борг героям, а нині військовим пенсіонерам за фактом, але поки ще не по державному визнанню, якщо вони пройшли той чи інший шлях отримання заслуженої ветеранської нагороди? Бюрократичний механізм дає чітку відповідь і на це питання:
 • Протягом трьох тижнів з дня подачі документи передаються в органи виконавчої влади.
 • Після отримання документів протягом 30 днів йде розгляд заяви про присудження звання і перевірка всіх документів від заявника.
 • У разі позитивного рішення потенційний кандидат одержує статус ветерана і нагороду у вигляді медалі МО РФ «Ветерани Збройних Сил», і посвідчення до неї встановленого зразка. Як правило місцеві органи влади приурочують вручення нагороди до певних дат або військових свят щоб збільшити ефект від її вручення носія.
 • У разі відмови потенційному заявнику письмово приходить аргументовану відмову в отриманні заявленої нагороди.
 • Статус ветерана

  Отже, що дає медаль «Ветеран Збройних Сил»? Крім присудження самого факту, що людина прослужив 25 років в армії, нічого. Спеціальні пільги носіям медалі «Ветеран Збройних Сил» не присуджується, але деякі відмінності від цивільних пенсіонерів є:
 • розмір заслужених соціальних виплат завжди вище;
 • можливі певні пільги з оплати послуг ЖКГ в залежності від регіону розташування;
 • передбачаються додаткові пільги для проїзду в міському транспорті, інші подібні варіанти.
 • Медаль "Ветеран збройних сил Росії"

  Сучасний зовнішній вигляд і склад медалі

  Відзнака з матерчатою колодкою кольори георгіївської стрічки, круглої форми, стандартного діаметра 32 мм. Нагородної елемент ветерана ЗС РФ, як будь-який інший, складається з трьох основних частин:

 • Лицьова частина медалі – Аверс.
 • Задня частина нагороди – Реверс.
 • Текстильна стрічка ветеранської нагороди – колодка.
 • Опис аверсу і реверсу

  Представлені у складі сплави: нікель, цинк, срібло. Кругла форма з опуклою окантовкою. У центрі розташована горда емблема Збройних Сил РФ у вигляді орла з розпростертими крилами про двох головах. Лапи орла утримують меч і лавровий вінок. Груди прикрашена щитом, на якому розташований Георгій Переможець на коні, що вбиває списом змія. Емблема двоголового орла випуклої форми, золотистого кольору в одноколірному тоні. Нижче орла лицьову частину медалі вінчає великий напис призначення нагороди: "РОСІЯ", а нижче «ВЕТЕРАН ЗБРОЙНИХ СИЛ». Напис виконано так само в опуклому форматі одноколірного характеру.
  Медаль "Ветеран збройних сил Росії"
  Задня частина нагороди – реверс. Оборотна сторона має золотистий однотонний відтінок, опуклі канву по своєму краю і володіє наступним складом малюнка:
  Медаль "Ветеран збройних сил Росії"
  В центрі своєї частини на всю ширину до половини кола на ній розташована карта Росії в діючих державних кордонах. Оборот прикрашений трьома вінценосними написами, розташованими вгорі, центрі (під картою Росії) і внизу округлої форми обороту. На верхній частині розташувалися слова "пам'ять", внизу - "Про службу". Текстильна стрічка ветеранської нагороди - колодка. Кругла частина елемента за допомогою кільця та вушка з'єднана з матерчатою частиною нагороди, її колодкою з шовку, виконаної в жовто-чорних кольорах: відтінках великої Георгіївської стрічки, символу всіх збройних сил країни.
  Медаль "Ветеран збройних сил Росії"
  З лицьового боку прикрашена зазначеними смугами, а з оборотної має спеціальне кріплення: шпильку, за допомогою якої здійснюється кріплення ветеранського знака на військовому мундирі або лацкані цивільного фрака.

  Вимоги до носіння медалі

  Основні правила носіння для осіб вийшли в запас:
 • для варіанту у формі;
 • для цивільного костюма.
 • Правила носіння нагороди для військового виду: Носіння предмета відмінності обов'язково до розташування на лівій стороні грудей разом з іншими відзнаками подібного типу. Вимоги носіння медалі для фрачного типу: Такий знак відмінності в громадянському суспільстві носиться на лівому лацкані цивільного костюма.
  Медаль "Ветеран збройних сил Росії"

  Висновок

  Дуже радує, що після такої тривалої паузи відбулося відновлення цього розпізнавального знака. Для колекціонерів нагородної елемент має підвищений інтерес, як варіант часів СРСР, так і сучасному вигляді.
  Читайте також
  Рубль з Леніним. Ювілейний 1 рубль СРСР. Монета 1 рубль 1970 року
  Рубль з Леніним. Ювілейний 1 рубль СРСР. Монета 1 рубль 1970 року "100 рок ...
  Для розгляду грошових знаків, на яких зображується образ політичного лідера, спробуємо з'ясувати хто він такий і ким був в конкретній країні. Брати
  Пишний квітка гачком: схема в'язання та опис
  Пишний квітка гачком: схема в'язання та опис
  На сьогоднішній день дуже популярні вироби ручної роботи, особливо в'язані спицями або гачком речі. У цій статті будуть розглянуті кілька
  Медалі для випускного в дитячому саду
  Медалі для випускного в дитячому саду
  За час, проведений у дитячому садку, вихователі та інші педагоги стали майже рідними, і дітки разом з батьками виносять їм свою подяку. Однак і
  Срібна медаль у школі
  Срібна медаль у школі
  У Радянському Союзі отримання срібної медалі в школі давало учневі не тільки особливий статус, але і можливість вступу до ВУЗУ після успішної здачі
  Золота медаль у школі - умови
  Золота медаль у школі - умови
  Ще 15-20 років тому отримання золотої медалі в школі відкривало перед абітурієнтом широкі можливості вступу до Вишів з великими пільгами всі
  Скасування медалей у школах
  Скасування медалей у школах
  В кінці 2013 року російські школярі були розбурхані новиною про скасування медалей в школах. Начебто і сама медаль вже втратила для багатьох своє