Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Як зв'язати гурток гачком? В'язання гачком по колу для початківців

Як зв'язати гурток гачком? В'язання гачком по колу для початківців

9-01-2019, 19:58
1816
0
В'язання гачком вважається більш легким видом рукоділля порівняно зі спицями, так як робоча петля всього одна, а візерунок найчастіше складається з невеликих деталей, за якими легко доглядати. Саме тому початківці майстрині, які бажають навчитися в'язати, відразу беруться за цю техніку. В цій статті детально описано, як зв'язати гурток гачком, адже саме з нього простіше всього почати навчання. Форму кругового в'язання легко контролювати, адже помилка в узорі буде видно відразу.

Перші навички в'язання

Перед тим, як почати в'язати гачком гурток, для початківців буде корисним знайомство з основними видами петель:
 • Повітряна петля. Виконується звичайним захопленням гачка нитки і витягуванням її з попередньої петлі. Найперша петелька формується круговим рухом гачка навколо нитки і щільно затягується.
 • Напівстовпчик (або стовпчик без накиду). Продам гачок в петлю нижнього ряду, витягнути нитку, сформувавши петельку і з'єднати її з попередньою однієї звичайної петлею.
 • З одним накидом. Піддіти знизу вгору нитка, накинувши її на гачок, ввести його в петлю нижнього ряду і витягнути нитку, формуючи петельку. На спиці гачка буде три петельки: із двох зробити одну, а потім повторити операцію. Це і є стандартне вив'язування стовпчика з одним накидом. За таким же принципом вывязываются петлі з двома і трьома накидами, коли цього вимагає візерунок.
 • Як зв'язати гурток гачком? В'язання гачком по колу для початківців
  Саме ці прийоми в'язання допомагають скласти весь візерунок не тільки круглої в'язці, але і в інших видах роботи гачком. Для початку рекомендується навчитися їх виконувати на простому гуртку і тільки потім приступати до більш складних візерунках і схемами.


  Килимок зі старого одягу

  Одним з найпростіших способів навчитися в'язати по колу – це зробити своїми руками круглий килимок. Гачок і моток тонких смужок, нарізаних із старих трикотажних футболок, за один вечір можуть перетворитися в шикарний декор для квартири без особливої праці. Для початку варто навчитися вив'язувати повітряні петлі одного розміру і з'єднувати їх у кільце. Восьми петель буде достатньо для середньої товщини нитки: просмикнути гачок в першу повітряну петлю, витягнути нитку і з'єднати полустолбиком з ведучою петлею. Основа готова. Далі обв'язати її стовпчиками без накиду, розташовуючи їх щільно один до одного, але не деформуючи коло. Далі рухатися по колу, продовжуючи вив'язувати такі ж петельки – саме ними виконується весь килимок необхідного діаметра. При бажанні можна чергувати ряд стовпчиків без накиду з поруч із стовпчиків з одним накидом, тоді килимок буде мати оригінальний візерунок.


  Комбінуючи різнокольорові смужки-нитки, можна створювати різні спіралеподібні візерунки або імітувати веселку – все залежить від наявних матеріалів і фантазії рукодільниці.
  Як зв'язати гурток гачком? В'язання гачком по колу для початківців
  Для тих, хто не знає, як робити нитки з старого трикотажу: непотрібні футболки, майки, тонкі свитшоты і пуловери розрізаються по шву, а потім кожну деталь потрібно розрізати на смуги, шириною 1-15 см, зшиваючи їх між собою голкою з ниткою нейтрального кольору.

  У стилі бабусиної в'язання

  Як зв'язати гурток гачком більше оригінально, підкаже знаменита техніка «афганський квадрат» або «бабусине» в'язання, як називають цей спосіб в'язки в Росії. Використовуючи класичне поєднання стовпчиків з накидом і повітряних петель, можна створити симпатичний килимок, наволочку на подушку і навіть шаль, використовуючи звичайні акрилові нитки і дотримуючись покрокової інструкції:
 • Зв'язати шість повітряних петель і з'єднати їх у кільце. Обв'язати його полустолбиками, їх вийде від 8 до 10 все залежить від товщини нитки.
 • Зробити три повітряні петлі для підйому на другий ряд і далі вив'язати три стовпчики з накидом, потім одну повітряну петлю, ще три стовпчики з накидом, повітряну і т. д. до закінчення кола.
 • Наступні кола будуть такі ж до тих пір, поки весь коло не досягне бажаного діаметру.
 • Як зв'язати гурток гачком? В'язання гачком по колу для початківців
  Можна чергувати різні кольори ниток або використовувати тільки одну – в будь-якому випадку виріб виглядає дуже виграшно такий в'язці.

  Як зв'язати серветку: простий візерунок

  Коли базові техніки будуть добре освоєні на товстих нитках, можна ускладнювати процес і зв'язати гачком круглу салфетку з ниток «Ірис» або «Ромашка», які досить тонкі (потрібно підібрати гачок відповідного розміру). Досвідчені умільці часто створюють візерунки у процесі в'язання, але молодої майстрині краще використовувати одну з простих схем, щоб не заплутатися і створити симетричний візерунок – гурток. Як зв'язати гачком серветку з простих мотивів, розповість схема на фото, розміщеному в статті.
  Як зв'язати гурток гачком? В'язання гачком по колу для початківців

  З чого почати

  Початок в'язання гачком по колу виглядає стандартно: колечко з повітряних петель, далі підйом на другий ряд, який складається з трьох звичайних петельок, а далі стовпчики з накидами, між якими вывязывается повітряна петля. Загалом має вийти 11 стовпчиків, а ряд потрібно закінчити полустолбиком, прив'язаним до підйому.
  Як зв'язати гурток гачком? В'язання гачком по колу для початківців
  Далі ретельно слідувати схемі, уважно відраховуючи петлі візерунка. Проблем виникнути не повинно, так як він досить простий.

  Ще варіант

  Більш насичена стовпчиками з накидами схема дасть можливість зрозуміти, як зв'язати гурток гачком, використовуючи прийом наростаючого клина. Починаючи з однієї петлі і додаючи в кожному наступному ряду по одній, можна з простого кола створити приголомшливої краси серветку на стіл (або скатертину, якщо зробити виріб великого розміру).
  Як зв'язати гурток гачком? В'язання гачком по колу для початківців
  У цьому візерунку складно заплутатися, так як він практично однаковий по всьому діаметру – половинка клина, середина з двох повітряних петель і друга половина в дзеркальному відображенні. Зазвичай між клинами немає додаткових петель, але якщо при в'язанні буде помічено, що візерунок стягує коло, то можна додати по одній повітряної петлі між кожним (!) клином. В останньому ряду, коли виріб буде майже готове, не забути зробити «піку» з трьох повітряних петель, з'єднуючи їх у кільце на краю кожного клину.

  Як закріпити нитку в кінці?

  Коли ряди візерунка будуть закінчені або виріб досягне бажаного розміру, потрібно закінчити в'язання гачком по колу. Як це зробити акуратно, щоб обрізана нитка не стирчала? Зазвичай у круглих виробів, які в'яжуться за спеціальним ажурним візерункам, ряд закінчується в западині. Саме там потрібно зробити додатковий напівстовпчик, витягнувши нитка з минулого ряду, а на рівень нижче і зав'язати нитка у вузлик, обрізавши її на довжину в 3 - 4 див. Далі гачком затягнути її до центру вироби і ще раз спробувати зав'язати вузлик з допомогою гачка. Таким чином край буде надійно закріплений, можна буде не переживати, що виріб розпуститься при пранні. Зв'язати гурток гачком так, як описується в цій статті легко, не варто турбуватися, якщо відразу руки не будуть слухатися, витягаючи петельки різної довжини. У всіх видах рукоділля необхідна багатогодинна практика, щоб вироби виходили рівними і симетричними. Якщо щось пішло не так, не треба засмучуватися: можна розпустити почате і спробувати знову більш уважно.
  Читайте також
  В'яжемо кардиган-кокон своїми руками
  В'яжемо кардиган-кокон своїми руками
  Індустрія моди пропонує нам безліч цікавих і оригінальних речей, які виконуються настільки просто, що доступні навіть початківцям майстрам. В поданій
  Рельєфні візерунки гачком
  Рельєфні візерунки гачком
  Можливості в'язання гачком не обмежуються створенням ажурних тунік і строкатих пледів. З допомогою цієї техніки можна створювати безліч різних по
  Візерунок «павучки» гачком
  Візерунок «павучки» гачком
  Всім рукодільниця, які володіють технікою в'язання гачком, відкритий дивовижний світ творчості. А тисячі існуючих візерунків дозволяють втілити в
  Візерунок «шишечки» гачком
  Візерунок «шишечки» гачком
  Серед візерунків для в'язання (як спицями, так і гачком) є маса виглядають складними і ефектними, і при цьому досить простих у виконанні. До числа
  Об'ємні візерунки гачком
  Об'ємні візерунки гачком
  За допомогою звичайної в'язальної нитки і гачка з'являються дивовижної краси вироби – від рукавичок і шарфів до ковдр та пледів. Особливо ефектно
  Візерунок «Зигзаг» гачком
  Візерунок «Зигзаг» гачком
  У в'язанні гачком є кілька дійсно універсальних мотивів, які з успіхом можна використовувати на будь-яких виробах – від літніх суконь до щільних