Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Візерунок для вишивки хрестом: схеми для початківців

Візерунок для вишивки хрестом: схеми для початківців

9-01-2019, 19:59
1359
0
Вишивання хрестом - один із популярних видів рукоділля, який не тільки виконує практичну функцію і допомагає створити гарну картинку або сюжет, але і має магічний підтекст. Слов'яни вірили, що схеми вишивок хрестом, візерунки певної спрямованості можуть охороняти від небезпек і приносити в життя людини успіх і процвітання.
Візерунок для вишивки хрестом: схеми для початківців

Вишиті обереги

Символи і знаки стали відомі людям ще до появи листа. У давні часи кожен орнамент мав свою силу і міг залучити в життя людини добро чи зло. Слов'янські жінки застосовували вишиті елементи для захисту від пристріту і залучення щастя. Найчастіше візерунки розміщувалися на одязі в районі рук, шиї і грудей. Сучасні варіанти втілення російських народних візерунків вишивки хрестом можна знайти і на спині, ногах і животі залежно від крою та моделі одягу. Також символіка часто використовується і в картинах, як художнє обрамлення. Вишивка могла:


 • уберегти від недоброзичливців;
 • принести в будинок успіх і спокій;
 • допомогти вийти з хвороби і поліпшити здоров'я;
 • дарувати гармонію в будинку і поліпшити зв'язок між подружжям;
 • захистити дітей від злих сил.
 • Символіка вишивки досить різнопланова, тому існують різні категорії і типи малюнків, які застосовуються в конкретних випадках. До них відносяться символи на здоров'я, успіх, достаток, залучення щастя і добра, на везіння, від злих сил і на захист будинку. У схеми вишивки хрестом візерунки поділяються також на кілька типів: для чоловіків, жінок, дітей і немовлят.
  Візерунок для вишивки хрестом: схеми для початківців

  Прості візерунки

  Орнаменти можуть бути різної складності, і залежать від функції і поставленої мети. Початківці майстрині можуть вишити цвіт папороті для захисту чоловічого роду від негативу. Такий символ додасть бадьорості і сили духу, допоможе зробити правильний вибір в житті і не помилятися.


  Символ Сварога допомагає знайти сенс життя і позбутися від проблем у вигляді різного роду залежностей. Також він запалює іскорки прихованого таланту і допомагає знайти себе в світі. У схемах вишивок хрестом візерунки для жінок не сильно відрізняються від чоловічих, але містять більше додаткових елементів. Так, для лікування жіночих хвороб і поліпшення стану здоров'я майстрині вишивали на одязі символ богині Лади, який нагадує квітку. Символ Макоші вишивається для поліпшення відносин і гармонії між подружжям, налагодження особистого життя та залучення успіху і достатку. Знак вишивають не тільки на одязі дорослих жінок, але і для дівчат.
  Візерунок для вишивки хрестом: схеми для початківців

  Дитяча вишиванка

  Для дітей і немовлят також використовуються вишиті елементи, щоб захистити від поганого впливу. Вишивка хрестом найпростіших візерунків у вигляді невеликого півника або інший пташки допомагає захистити від пристріту і хвороб. Нашивається такий малюнок на грудях. Хоча символіка застосовується як захисна, але схему можна поєднати з іншими елементами і створити таким чином цілу картинку.
  Візерунок для вишивки хрестом: схеми для початківців
  Для немовлят початківці умільці можуть вишивати Радинец. Цей символ розміщується на слинявчика, хусточках чи одязі. Він дає немовляті спокій і дарує гарний сон. Для маленьких дівчаток вишивають символ Лелі, дочки Лади, яка в слов'янської міфології вважається богинею весни й народження нового життя. Як вважали рукодільниці, цей знак впливає на розвиток жіночності та гарного здоров'я, дарує красу і м'якість характеру. Вишивка хрестом слов'янських візерунків досить популярна як на елементах одягу, так і у вигляді микровышивки для сережок, браслетів і кольє.
  Заховані в кулончиках символи захищають власників від негативного впливу і допомагають досягти бажаного. Навіть прості поєднання елементів мають магічне значення.

  Вишивка для благополуччя

  Крім поліпшення здоров'я і захисту від негативу, вишиті символи можуть залучити в будинок гроші і успіх. Для цього треба вишивати знак Велеса. Цей візерунок для вишивки хрестом для початківців не тільки допомагає в бізнесі, збільшує удачу і примножує успіх, але і розвиває інтуїцію і налаштовує на пошук правильного рішення.
  Візерунок для вишивки хрестом: схеми для початківців
  Альтернативою узору може бути зірка. Досить легкий елемент, який вишивається на скатертинах, подушках або серветках і також сприяє залученню в будинок удачі і благополуччя. Вишивається червоними або чорними нитками на білому полотні.

  Вибір кольору

  Від цього параметра залежить потужність вишивки та наповнення символів магічним значенням. Використовуються чорні, червоні, зелені і жовті кольори. Кожен з них має своє значення і наповнює вишивку особливою потужністю. Що стосується відтінків, то в схемах візерунків вишивок хрестом, які мають оберігаюче значення, використовуються тільки чисті кольори без переходів.
  Візерунок для вишивки хрестом: схеми для початківців
  Контраст підкреслює магічну силу вибраного знаку і створює красиві контури для символів. В одному візерунку можуть поєднуватися не більше двох кольорів. Винятком з правил є Макоша, в якій використовується три: червоний, чорний і жовтий.
  Останнім часом кольору для оберігають символів підбираються по знакам зодіаку. Це допомагає налагодити ментальну зв'язок між символом і енергетикою людини. В одній схемі рукодільниці не радять поєднувати різні символи, щоб не спутывалось їх значення.

  Посилення дії

  Щоб символ почав впливати на власника, треба вишивати на зростаючу місяць і не думати про погане. Настрій майстрині впливає на вишивку, і нитки здатні вбирати інформацію, передаючи її потім іншим. Вишивати треба новою голкою та без вузлів. Це означає, що початківцям рукодільниця для зображення візерунків на полотні треба освоїти техніку микростежков і закріплювати з її допомогою нитка. Російські народні візерунки вишивки хрестом мають у собі не тільки глибокі історичні корені, але і несуть магічну зв'язок з тонкими світами, а також можуть позитивним чином впливати на життя людей.

  Підбір матеріалів

  Це вимога вважається основним, оскільки від якості ниток, їх складу, товщини і типу тканини залежить результат. Для вишивок орнаментального типу майстрині радять використовувати товсті вовняні нитки, які добре ущільнюють хрестики і роблять вишивку об'ємною. Але не всі схеми візерунків вишивок хрестом вимагають такого ущільнення. Якщо зашивання неповна, то краще використовувати тонкі бавовняні нитки, що додасть роботі акуратності і легкості. Вишивати можна на звичайній канві з чіткими квадратиками, так і на більш щільних основи. Вибір матеріалу залежить від типу вишивки. Для народних мотивів на сорочках, узори для вишивки хрестом можуть виконуватися на домотканому полотні або льон. Окремі сюжети можуть виконуватися на канві і потім нашиваться на звичайне полотно. Іноді майстрині використовують флізелін або водорозчинну канву, яку досить накласти на основу і вишивати по квадратах, після чого виріб випрати і просушити. У схемах вишивок хрестом візерунків для початківців використовуються звичайні нитки і полотно, але в більш складних варіантах можуть застосовуватися блискучі нитки, техніки з шовчиками, бісер, камінці та інші види нашивок.
  Читайте також
  Символ душі і безсмертя в образі метелика на схемах вишивок бісером
  Символ душі і безсмертя в образі метелика на схемах вишивок бісером
  Вишивання – це тонка і копітка робота, тому дівчата ще з дитинства вчаться цій майстерності. Рукодільниця знає, що будь-які образи на тканини мають
  Символічне значення оленів на схемах вишивок
  Символічне значення оленів на схемах вишивок
  Кожен вишитий образ на тканини має своє особливе значення. Ще із слов'янських часів, жінки досить символічно підходили до вибору малюнка на полотні...
  Прикраси з джинсової тканини своїми руками: ідеї, майстер-класи
  Прикраси з джинсової тканини своїми руками: ідеї, майстер-класи
  Прикраси на Новий рік своїми руками можна зробити з деніму. Джинсова тканина – неймовірно міцна і довговічна матерія, тому навіть після тривалого
  Символ любові й вірності в образах лебедів на схемах вишивок хрестом
  Символ любові й вірності в образах лебедів на схемах вишивок хрестом
  Ще з минулих століть мами намагалися привчити своїх дочок до рукоділля. Це було важливим аспектом як у вихованні, так і для майбутнього життя. Кожна
  Вишивка слов'янських оберегів: основні правила та символи
  Вишивка слов'янських оберегів: основні правила та символи
  На вишивці слов'янські обереги – це не просто красиві символи, але ще й амулети, що захищають свого господаря. З давніх часів до наших днів дійшли
  Метрики для новонароджених
  Метрики для новонароджених
  Хочете зберегти пам'ять про день народження свого малюка оригінальний подарунком? Зробіть метрику «хрестиком», а якщо самі не можете, попросіть у